Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování nového akvária a výběr techniky

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Žádná další stránka   1  
Zařizování nového akvária a výběr techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 19:33 R Muž Silent [5949]
Třeba tady máš hned dva komplety www.akva-tera.myeshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 16:56 Muž Bodlak [21] – Re: mirlun
nemas nahodou nejaky odkaz kde se da koupit,kde bych se na nej mohl podivat? ja ho totiz neumim nikde najit...dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 16:47 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Bodlak
EHEIM (MP - Aquatics) -jak navrhuje někdo níže,
to není zas tak špatné a čím víc vody, tím líp a máš tam dvě zářivky, filtr by taky nemusel být špatný, co jsem se zběžně díval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 16:38 Muž Bodlak [21]
ach jo tak ja zase nevim ... :-(
to co vlozila Marri je potreba kryci sklo ze? nebo se to da nejak obejit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.11.2009 15:59 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Eff
není to tak jednoznačné. předřadníku v krytu na dvě trubice, při jedné odpojené trubici tento stav moc nesvědčí.
set, který jsem ukázal se dá stále sehnat za rozumný peníz-dokonce i v PET centrech....
kdyby se dotazovaný neomezil na 54litrů, doporučil bych mu co NEJVĚTŠÍ akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 15:20 Muž Eff [417] - Rostliny
mirlun napsal: ...začátečníkovi a fungl novému (nezajetému)akva velké osvtělení škodí-kalamita řas.

Je snadnější jednu trubici na čas vypnout, než později přidávat novou.
Ta nabídka setu v odkatzu je dva roky stará a neplatná...

Držel bych se toho odkazu s osvětlením, který vložila Marri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 14:44 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Yirka
však já mu ani lepší osvětlení nedoporučuji, zato mu doporučuji nenáročné rostliny.
začátečníkovi a fungl novému (nezajetému)akva velké osvtělení škodí-kalamita řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 13:13 Muž Yirka [9126] – Re: mirlun
Ale tam je taky jen 1x15W ne? To mu lepší osvětlení neřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 13:12 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Bodlak
EHEIM (MP - Aquatics) dělá akvárko - set ve velmi kvalitním provedení s dobrým filtrem, topítkem a dvěma zářivkami, ale rozměr je 60x35 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 13:07 Muž mirlun [48] - Rostliny – set doporučuji
tento set doporučuji. hlavně kvůli jeho filtru a celkové ceně, za kterou se dá pořídit.
www.akcniceny.cz/…
zdůrazňuji, že filtr u jiných prodejců může být jiný, tak bacha na to.
tenhle mám odzkoušený a pokud budeš mít hodně rostlin, nenáročných na světlo a optimum rybiček, tak se ti povede dobře.
taky doporučuji dávat ke každé rostline tabletu ke kořenům a nepoužívat zbytečně jemné dno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 13:02 Marri – Re: Bodlak
Myslím, že kryt přímo nee, já mám toto nad 54l www.akva-exo.cz/… četla jsem, že není voděodolné-mám ho na krycím skle (chráněno před vodou...), zatím bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 13:01 Muž Yirka [9126] – Re: Bodlak
A myslíš že v tom setu bude lepší osvětlení? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:59 Muž Bodlak [21]
pokud ma ten kryt jen jednu zarivku tak neni pak lepsi koupit levny set a vymenit filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:55 Muž Bodlak [21]
sakara na obrazku tam totiz jsou 2 zarivky...da se vubec sehnat kryt 60x30 se dvemi zarivkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:54 Muž Yirka [9126] – Re: Bodlak
Neodpovím vyčerpávajícím způsobem, ale pár poznámek:
Ten kryt je dobrý, ale nejsme si jist tím, že má dvě trubice. Myslím, že ani z textu pod ním to nevyplývá, foto bude jen ilustrační. Mám od stejné firmy menší kryt (spokojenost) a na fotce oproti skutečnosti jsou také trubice 2.
Čerpadlo s kostkou v pohodě, topítko do takové nádrže stačí nějakých 50W,obyč. třeba Atman. Podložky jsou levné - polystyren 0,5cm, karimatka, mirelon, dno flexiobklady písek - všeobecně dobré zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:52 Marri – Re: Bodlak
Pozor, ten kryt co jsis vybral je jen na jednu zářivku, je to v poznámkách. Flexiobklady jsou supr, sama je ještě nemám, ale od ostatních slyším jen chválu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:46 Muž Bodlak [21] – Schválení a rada na nákup výbavy
Dobry den, chtěl bych vás požádat o pomoc na nákup nové akvariní sestavy...Ještě před týdnem jsem o akvaristice nic nevěděl ani se nezajímal, ale tak nějak to ve mě uzrálo a celý tyden nečtu nic jiného než články a forim na těchto strankách :-)

chci si poridit 54l akvarium 60x30x30 velikost opravdu měnit nebudu na větší není místo,nejdříve jsem chtel set ale to jak jsem cetl nedoporucujete atak jsem si vyhlidl nejake veci sice me to vyjde neco draz ale to mi nevadi jde mi o to jestli to bude opravdu lepsi nez nejaky set.


kryt+svetlo: www.pet.cz/… co rikate na tohle? jsou tam dve zarivky tudiz opravdu lepsi nez v setu a je to dostacujici?

filtr: hodne tady doporucujete bublifuky na male akvarka ale to beru jako krajni moznost.. po precteni jsem tak nejak usoudil ze by Čerpadlo Atman At-200 nemuselo byt zle ale je trochu silne,da se priskrtit???je to vyhovujici?

topitko: nejake obycejne staci?

podlozka: nutna? popripade co za levyn peniz... :-)

dno akvaria: flexiobklady.cz/… co tyhle pisky mohou byt? nekdo si to tady chvalil nekdo zase ne...chci tmave dno,ale uvazuji o namichani 6litru toho cerneho+3litru toho prirodniho? bude to nejak vadit? nevite jestli to bude vypadat pekne co myslite?

moc vam dekuji za rady...vim spousta z vas budu nadavat ze jsem zalozil nove tema ale verte ze ja tady ctenim stravil opravdu mnoho probdelych noci...jsem uplny zacatecnik tak snad budete mit pochopeni a poradite :-) jo jinak chci chovat nejake male nenarocne rybicky cim vice barevne tim lepe...dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 13:06 Žena Naďa [33] Re: rolandmynar
Tak ten Mníšek je prodejna, která má druhou prodejnu v Liberci v Tescu, ale tam ochota jak kdy. A ta prodejna na Františkově mě vůbec nenapadla, jsem původně já i manžel z Františkova a jeho maminka v tomto obchodě kupuje žrádlo pro vlčáky. Dík za typ. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 12:03 rolandmynar Re: Naďa
Stačí Naďo zaGooglit www.akvari.hor.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 10:49 Žena Naďa [33] Re: ivan
Auto mám, i čas jsem na mateřské. Kudy pak v Mníšku a jakou mají otvírací dobu. WWW stránky asi nemají, a co telefon, mají?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 10:35 redmaus Re: ivan
A co Jablonec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 01:53 Muž ivan [15] Re: Naďa
Jestli máš možnost jet autem,podívej se do Mníšku u Liberce,je tam akvaristika kde ti poradí a je tam dobrý výběr ryb.Rostliny zkus poptat na inzerát nebo od nějakého akvaristy.Já rostliny nakupuji,když potřebuji,v pet obchodě na Františkově asi 300 m nad Severochemou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 22:10 Žena Naďa [33] Re: Nik
Myslíte, že by se mohly tak přemnožit? Chci začít těmi méně náročnými, nechci aby umíraly zbytečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 21:43 Muž Nik [191] Re: Naďa
Říká se tomu zákon schválnosti... ale konej, jak uznáš za vhodné ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 20:55 Žena Naďa [33] Re: Nik
Živorodky jsou prý méně náročné pro začátečníky a s přemnožením asi nebude takouvý problém, alespoň jak jsem se dočetla, tak pokud zůstanou v akvárku s rodiči, tak jich moc nezůstane. A jestli ano, tak je někomu daruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 20:36 Muž Nik [191] Re: Naďa
Jen drobná připomínka - chcete tam mít skoro samé živorodky. Víte jak budete řešit postupné přerybnění při jejich rychlosti rozmnožování? Nebylo by do budoucna trochu prozíravější ubrat živorodých druhů a přidat jikernaté, které si zároveň i pochutnají na případných mláďatech? Třeba čichavci, rájovci,... atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 18:44 Žena Naďa [33] Re: rolandmynar
Tak jsme se dnes byli znovu podívat na tu žlutou rybičku, je to Gold Molly a taky se nám líbila i Black Molly. Jdou kombinovat do jednoho hejna? A šly by k těm včera popsaným?
Edit: A ještě další se nám líbí živorodka širokoploutvá. Ještě pár knížek a návštěv a nestačilo by nám ani 500 l akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 12:29 rolandmynar Re: Naďa
No pokud bude mít to akvárko cca 100l, tak tam můžeš dát klidně hejno neonek, třeba 5 (1+4) Pavích oček, 5 (1+4) Mečovek, klidně Platy (třeba skvrnité jsou nenáročné) a Krunýřovce skvrnitého (i 3, klasika v každém obchodě, si myslím). pH bych držel někde neutrálně cca 7 a o teplotu bych se nebál, jestli je v létě teplota na 27 stupních, tak určitě v noci klesne a to rybkám jenom prospívá. Mrkni se po fóru, a doptej se rostlin, to není moje parketa. Ryby, které sis vybrala můžeš mít klidně spolu ve 100 litrech.

Přeji mnoho zdaru.
Edit: Jo a ta rybka co se líbila dětem je taky v pohodě. Je to živorodka velkoploutvá (nejspíše) a taky se k ostatním dobře hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 01:03 Žena Naďa [33] Re: rolandmynar
Akvárko zatím dořešené nemám, ale chci pěstovat rybičky ve sladkovodním společenském akváriu, předpokládám, že má mít teplotu 24 st., ale jelikož máme velice teplý byt, okna na jih, tak za slunečných dnů stoupne teplota i k 27 st. Proto asi vyberu z:
1) neonka obecná (víc se mi líbí červená, ale prý náročnější) uvažovala jsem o daniu pruhovaném, ale u nás by mu bylo teplo
2) paví očko
chtěla jsem mečovky zelené, ale potřebují prý větší nádrž
3)plata (skvrnité by mohlo být teplo a korálovou neznám)
4) nějakého menšího krunýřovce skvrnitého

Dětem se v obchodě líbila citronově nebo spíš sytě žlutá živorodka, ale nevím co to bylo. Stála něco přes 40 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 14:50 rolandmynar Re: Naďa
Já jsem si nechal akvárko slepit na míru a na něj si objednal originál kryt i se světlem, ale je to relativně drahé. Většina je tady šikulů co si světla vyrobili.
Edit: Já jsem si nechal akvárko slepit na míru a na něj si objednal originál kryt i se světlem, ale je to relativně drahé. Většina je tady šikulů co si světla vyrobili.
Edit 2: Co do velikosti záleží hodně na tom, co v tom akvárku bude a co byste chtěla chovat. Tady jsou lidé velice znalí (myslím někteří) a ti vám poradí velice fundovaně, odborně a přitom prakticky. Jen by bylo dobré aspoň naznačit jaké to AQ chcete mít. Taky s ohledem na prostor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 14:47 Žena Naďa [33] Re: rolandmynar
Tak prosím raďte jaké akvárko. Ze setů mě již reakce na netu odradili, takže dno 60 x 35, lze na něj koupit kryt, nebo nechat udělat na míru 60 x 40 cm, ale tam nám obavu z manipulace, mám 2 děti a zakrytí sklem s volně položeným osvětlením mě trochu odrazuje. A jakou výšku? Odhaduji 40 - 50 cm. Ale jsem na mateřské, tak nejsou investiční náklady neomezené, ale nechci za půl roku zjistit, že je malé. A jaké zkušenosti máte z koupením použitého akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 14:43 rolandmynar Re: Naďa
Nejsem sice z Liberce, ale i tak jsem v obchodě koupil vlastně jen písek a nějaký kámen. Jinak pomůcky z netu (je to o dost levnější než kdekoliv v obchodě) a rybky jsem si nechal taky poslat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 14:37 kristule Re: Naďa
Jj radu jedině na netu, já mnoho vybavení koupila taky na netu,jen rybičky v intersparu u libereckého bazénu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 14:35 Muž Nik [191] Re: Naďa
Radu žádej tady na fóru. Vybavení můžeš koupit kdekoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 14:31 Žena Naďa [33] – Kam pro radu a vybavení v Liberci
Rádi bychom si pořídili první akvárium do 100 litrů, délka 60, hloubka 35 - 40 cm, výška dle rady.

Jsem začátečník, zatím bez akvárka, zatím jen vstřebávající informace. Kromě internetu a knížek, popř. časopisu je někde ještě možnost v Liberci získat rady z praxe? Žádné výstavy jsem zde dlouho neviděla, v okolí žádného akvaristu neznám. Kam tady chodíte nakupovat? Byla jsem se zatím podívat v Tropiku, Tescu, Intersparu a Globusu. Ale personál mi často řekl protichůdné informace. Takže tápu.
Děkuji za jakékoli informace



Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 11:53 Muž filipsi [1295] Re: Lucka
To neni na zacatek spatne. Tak jeste k tomu vybrat nejale svetlo, bud na rampe nad akva, nebo pokladaci na sklo (podivej se do vlakna "kolik wattu" kde jsem posilal nejake odkazy ivanovicovi). 2x15W. Nebo vyrobit nebo resit nejak jinak.
Molitan jsem na fotce nevidel (filtr), na tu sedivou trubku, co lezi nahore si nejakou molitanovou kostku koupis.
Jinak ridit se podle rad co jsem posilal linky (precetla si?), pockat, pomalu, akva nechat poradne zabehnout, huste osazet kytky .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 11:47 Žena katunka [158] Re: Lucka
Mušle (teda pokud to jsou mušle) ven. Jako filtr bude molitanová kostka napojená na vzduchovací motorek? Jaká je velikost toho molitanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 11:42 Lucka Re: Norton
Fotka k příspěvku našla jsem jednu fotku akvárka i vybavení, ale nevím, jestli z toho něco poznáte :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 11:25 Muž Norton [109] Re: Lucka
Zní to zajímavě, ale pokud by byl podrobnější popis příslušenství, popřípadě fota komponent... Kolegům by se radilo lépe. ;-) Světlo může znamenat cokoliv, stejně tak filtrace....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 11:20 Lucka
Ahoj, kupuji nové akvárko a chci se zeptat, zda je dostatečně vybaveno- V akvárku je: topítko a teploměr, motorek pro filtraci a provzdušnění. Když nepočítám písek, kamínky, ostatní "blbůstky", rostlinky, rybky.. Co byste mi ještě doporučili pořídit? :-)

ještě světlo, to jsem zapomněla napsat :o)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [15]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 20378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12405?od=701