Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování nového akvária a výběr techniky

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Zařizování nového akvária a výběr techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 12:55 Žena Deximix [1]
Fotka k příspěvku Pre predstavivost. Tu bude na mieste tych svietnikov. Cize miesta akurat na tu nano 30ku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 12:53 Žena Deximix [1] Re: JirkaŠčobák
Odpoved nizsie. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 12:52 Žena Deximix [1] Re: ctibum
Vysvetlim tak. Ze chcem chihiros. Len neviem ci slabsiu/kratsiu/ verziu ci silnejsiu v rovnakej sirke ako je nadrz. Na zaciatok tak chcem nenarocne daco ale ak sa bude darit tak isto by som skusila aj cosi insie. Ak to pojde samozrejme bez co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 22:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Deximix
Základní otázka: JAKÉ ROSTLINY? Jaké druhy?
Od toho se odvíjí vše ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 22:10 Silviebaris Re: Deximix
www.googleadservices.com/…= ..A co něco takovýho už celej set.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 22:08 R Muž ctibum [6921] Re: Deximix
Však je k tomu stmívač...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 22:03 Žena Deximix [1] Re: nekdo
Joj to je škaredéeeee.... Chcem nieco uhladne tenke... Toto sa do mojho konceptu nehodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 20:02 Muž nekdo [355] Re: Deximix
co tohle ? wattaz nizsi, a da se vystelovat
www.akvaristik.eu/…
?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 18:36 Žena Deximix [1] Re: Anthrax
A vedel by si mi poradit so svetlom? V nakupnom kosiku mam chihiros A series251 15w ale ta ma na sirku 25cm a to uz by bola na kovovych nozickach ale hezitujem nad a301 co ma 30 cm ale uz 18w.ci to uz pri led na tych cca 25 litrov vody nebude priliz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 16:18 R Muž Anthrax [4786] Re: Deximix
Při krevetkám bych se na ryby vykašlal. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 14:01 Žena Deximix [1]
Ahojte. Nemam este ziadne aq. Este iba s dietatom studujeme. Mame naplanovane co si zaobstarat. Prv vsetko kupit. Uvazit ako zariadit. Potom rastinky a az zabehne tak krevetky a max niexo co tam moze ist. Dario dario ci boraras. Este uvazime. Lenze. Dne sed som vosla do akvaristiky a dobre ze mi pan hlavu neodtrhol ze naco ja chcem pchat ryby do lavora na spinavu handru tak ma to dost zamrazilo. Ja som sa radsej nesla hadat. Evidentne nevedel o nano akvariach a darmo som vravela ze nechcem echt rybky za kazdu cenu. Evidentne viem ze nemozem v kabelke nosit rotvailera ani dobermana. Nie som debil. Byvam v dome s dvorom a mame iba civu. A na akvarko velke ani priestor ani z technickych pricin nechcem ist za kazdu cenu. Tot moj taky vylev lebo cloveku vedia kazdu vec niektori strasne znechutit. Tu vidiet kraaaasne aq nano rozmerov ach jaaaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 22:43 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Petr
V tomhle případě by bylo asi dobře vypsat ještě lumeny a kelviny jednotlivých světel. To kolik světlo odebírá watu je takové nijake ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 19:15 Muž nekdo [355] Re: Petr
pro nenarocne rostliny je to dostacujici...
a kdyz to nebude stacit, tak se to da rozsirit o dalsi svetlo bez problemu
za me eheim (protoze eheim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2019 18:18 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Sára73
Já sunsun vlastním a jsem naprosto spokojená o hlučnosti mluvit nemohu, jelikož ho neslyším a to musím mít absolutní ticho v místnosti, kde usínám. A to není schovaný ve skříňce. Mám ho taktéž ve 112 litrech a průtok šel ovlivnit přidáním biomolitanu a ještě jedné vrstvy vaty ;-)
A proud vody, záleží také na osadce, kterou tam chceš dát, cichavci které plánuje tak úplně proud nemusí a než jsem filtraci vyplnila vice filtrační hmoty, tak se tam mlátili jak v pračce :-D A i tak se rybky stále zdržují v klidných místech pod rampou a nebo na druhém konci nadrze za rostlinkama. Jediné co, tak mi klekla UV zářivka (tahle verze co chce Lucka ji nemá, ale pro případné majitele), každopádně bez problémů vyreklamovana a šlape, když už ji Teda zapnu :-D Tod moje zkušenost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2019 16:26 Žena Sára73 [68] Re: Luccie
Tak já ho nejdřív měla na akvárku 112 litrů, tam byl problém s velkým průtokem a že filtr nejde přiškrtit, respektive bych musela nainstalovat nějaký škrtící ventil a to se mi nechtělo, nakonec to částečně vyřešila roztřikovací rampa. Následně byl filtr použit na 240-ti litrový akvárko, co se týká objemu tak ok, ale na proudu by to možná chtělo trochu přidat. Subjektině tady mohu říct, že sunsun 702A s papírovým průtokem 1000 litrů mi přijde, že je ve výsledku slabší než JBL e902 s papírovým průtokem 900 litrů.
Co se celkové spolehlivosti sunsunu týče, tak k tomu se vyjádřit nemohu, protože tak dlouho jsem ho v provozu neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 16:25 Petr – Eheim Vivaline 180 - osvetleni
Ahoj,

akvarijni sety Eheim Vivaline 180 vs Juwel Rio 180 - osvetleni.

Eheim ma osvetleni 1x13.5W a Juwel 2x23W, oboje jsou LED. Ten nepomer na rozmerove stejna akvaria se mi zda velmi nevyvazeny. Ale zase se mi nezda, ze by EHEIM nedal do sveho akvarijniho setu dostatecne svetlo...

Rad bych si koupil EHEIM (vice se mi libi), ale tenhle parametr osvetleni je mi velkou zahadou. Akvarium planuji osadit standartnim zpusobem, bez nejakych narocnejsich ryb a rostlin. Je osvetleni EHEIMu dostatecne ? Muzu poprosit o Vas nazor ?

Predem Vam mockrat dekuji za pomoc.

Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 16:00 Luccie Re: Sára73
Akvarko mám v restauraci, takže hlučnost mě asi moc trápit nebude :-)
A jinak co se týče výkonu, ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 14:34 Žena Sára73 [68] Re: Luccie
SUNSUN 702 mám....je to velký a dle mého soudu robustní filtr, já měla asi smůlu (doufám, že to u těchto filtrů není pravidlo) na hlučný kus, dokonce ani po reklamaci-výměna hlavy se filtr nedal označit za tichý, a byl slyšet i po půl roce provozu, kdy se už nedalo mluvit o nějakém hluku nezajetého filtru.......v místnosti, kde se nespí, zavřený ve skříňce asi ok, při běžném denním provozu o něm člověk tak nějak nevěděl, ale v noci, když bylo ticho děs...nakonec vyměněn za JBL.
Chtěla jsem ušetřit nějakou tu kačku, protože poměr cena-výkon u SUNSUNu vypadal dobře, inzerován byl také velmi tichý chod, což je u mě priorita a místo toho mi stojí filtr skoro za 2000,- ve skříni jako záložní. Nechci tyhle filtry hanit, ale já bych do něj podruhé už nešla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 07:56 Luccie Re: nekdo
Díky všem.

Půjdu nejspíš do Sunsum HW 702A a Sinkor LED 105.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 02:51 Muž nekdo [355] Re: Luccie
co tohle - je skladem www.akvaristik.eu/… ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 21:56 Muž vlka [3453] Re: Luccie
Tady by sis ale musela pohlídat dostupnost. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2019 21:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vlka
Vnější lepený musí být buď vedle akvária, nebo musí být akvárium vrtané (je ještě 3. možnost se "sifonem", ale ten opět musí být vedle akvária).
Lidem co nechtějí kutit bych doporučil čerpací hlavu s molitanem. Levné, funkční a jde zvolit jak objem tak průtok podle potřeb akvária. A zamaskovat to jde. Buď klasicky kytkami, nebo nějakou dekorací (kořen, plát břidlice a podobně).
Pokud by byl požadavek na externí filtr, tak je stejně dobré mít v akváriu předfiltr (mi se osvědčil předfiltr od Eheimu). Z externích filtrů mám odzkoušené JBL a Eheim Classic. Eheim Classic je krám a lepší Eheimy jsou předražené, takže za mě JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 21:13 Luccie Re: vlka
Aha....a k tomu se dá nějaký čerpadlo??
No, já tomu vůbec nerozumím, takže bych radši hotový výrobek se vším všudy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 21:11 Luccie Re: vlka
To je fajn, ale já potřebuju 110cm :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 21:08 Muž vlka [3453] Re: Luccie
Dá se sehnat i vnější lepený. zvirata.bazos.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 20:34 Muž vlka [3453] Re: Luccie
Luci a co tohle? www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 19:54 R Muž Anthrax [4786] Re: vlka
To máš recht. Na vlepený filtr nedám dopustit. Jenže lucie už to akvárko má rozjeté. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2019 16:10 Muž vlka [3453] Re: Luccie
Moc se mi líbí co má NHKG: rybicky.net/fotogalerie.php… Jednoduché, levné, praktické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 13:31 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
A co se filtru týče, ten by byl dobrý asi fungl precijen tam máš záruku a kdyby něco, tak jim to můžeš hodit takříkajíc na hlavu u externího je to větší průšvih, že může téct pod hlavou a podobne. Jak píše Anthrax, to máš pak z bytu jezero během chvilky. A vnitřní byť se to nestává moc často může také kleknout ani nevíš jak, ale nemá to takové případně následky :-) Jenže to už Te tu zase zbytečně moc strasime :)
A možná se pletu, ale co jsem koukala na osvědčené značky, tak už mezi cenami není příliš velký rozdíl při výkonu jaký cca potřebuješ. To si sedni a promysli klady a zapory:estetika, prostor v nádrži apod. ;-)
Já mám obojí a kdybych bankovky tiskla, tak jdu u 350ky opět do externího, třeba časem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 13:13 Anďaska Re: Luccie
Nj, já si prostě myslím, že ten Sinkor jsi vybrala dobře. Pokud chceš lepší a výkonnější světlo tak si budeš muset buď připlatit (a budeš moct pak zkusit i ty náročnější rostlinky) anebo od někoho teda sehnat již použité.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 12:15 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
Dáme hlavy dohromady a pohledame.koukej na bazosich, kolikrát lidé ruší akvária a technika je skoro netknuta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 11:56 Luccie Re: Anďaska
Anďaska napsala: Tak v tom případě třeba www.rostlinna-akvaria.cz/…

Díky, ale to je o litr coze ne o pár stovek :-)
Něco mezi by nebylo? Kouknu možná po bazarech.
A ten filtr by byl ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 10:54 Anďaska Re: Luccie
Tak v tom případě třeba www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 10:47 Luccie Re: Anďaska
Kačka má pravdu. Ano, jde mi o peníze, ale nechci kupovat provizorium. Takže radši par stovek priplatim. A nechci dvě světla a nechci zářivku.

A co se filtru týče, tak jsem naßla na bazaru Eheim profesionál 250 bez hadic za 1100,- je to ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 10:40 Anďaska Re: Kata Eš
A pokud bude chtít časem zkusit náročnější rostlinky a budou finanční možnosti, může si dokoupit a přidat ke stávajícímu ještě jedno osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 10:39 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Anďaska
Ano mluvila, moc dobře to vím a já Ti na to nad tím odpověděla jestli sis nevšimla, že tohle vidím také jako nejschudnejsi, ale že jen čekám, co ostatní, abych Lucce nepletla zbytečně hlavu. Nebuj Tvůj názor v potas beru, ale od té doby tu píše jen kolega :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2019 10:32 Anďaska Re: Kata Eš
Ale o tom Chichirosu jsem mluvila já ;-) . A vzhledem k tomu, že Lucka přihlíží také k finančním možnostem a jak jsem psala Chichiros už je v jiné cenové relaci si myslím, že ten Sinkor, co vybrala ji bude pro nenáročné rostlinky plně dostačovat :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 10:22 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Anthrax
Asi proto,že jsem ji na messenger psala ať zkusí napsat ještě sem a že jsem si myslela, že se chytne více lidí a doporučí nějaké jiné světlo nebo jiné možnosti? Zatím tu píšeš jen ty a přidal se i afc, kterého jsme naším debatovanim zazdili. A světlo rozhodně neobvinuji z řas, ale je to dost časty problém u nováčků že nevědí jak s ním pracovat a když jsem koukala na tvé nadrze, tak nedělám z nadrze stejně jako ty chemickou bombu a semtam se hnědá ukáže. Jenže, já nejsem člověk pro kterého je v ukocirovanem stavu rasa nepřítel, Šneci a Oťasové musí také něco žrát :-D
A kdyby sis přečetl konverzaci níže tak pro mě bylo nejschudnejsi chichiros ;-)
Myslíš zářivku jako takovou nebo led trubice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 10:04 R Muž Anthrax [4786] Re: Kata Eš
Zatím jsem tu od tebe doporučení na světlo neviděl. Co bys jí tam doporučila?
Děláš ukvapené závěry. Dlouho jsem měl slabé světlo (sinkor je pro ti tomu palba :-) ) a se hnědou řasou jsem se nikdy nesetkal. A mám i nádrž bez osvětlení a hnědá řasa taky nikde. Takže svést všechno jen na světlo je jednoduché ale mylné.
Stmívač je dobrá věc. Doporučuji. Ten sinkor ho má. 35 W v LED osvětlení není zas tak málo. Ty to podle mě podceňuješ, protože porovnáváš s těma zářivkama. Ale LED totiž nebude svítit vůkol, jak tomu je u těch zářivek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 09:48 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Anthrax
Se zeleným vlaknityma rasama se dá celkem slušně pracovat navíc si může přikoupit ztlumovac on je dobrý, jen kdybych mohla tak už ho tam mám :-D Navíc když koupi nevykonne světlo, tak až ji nádrž zaroste, tak má hnědou nejprevdepodobneji jasnou a te se nezbaví jelikož když přidá dobu svícení aby to dostatečně prosvitilo dno, tak má blíže ke svetlu zelenou jasnou a když ubere, tak nastoupí hnědá. Mám to u té Diversi a zkoušela jsem vše a bylo to akorát na úkor pupecníku, který je hlavní dominantou zlatého řezu ;-) A navíc se jí snažím se vším pomáhat a myslím si, že nemám tak otřesné nadrze, abych nemohla ;-)
S Luci už nějaký den pracuji (pracuji celkově s lidma), takže si myslím, že dokážu odhadnout na co ta holka má a na co ne a myslím si, že má hodně velký potenciál stát se slušnou akvaristou, která nás tu třeba za 8 měsíců roznese na kopytech :) Proto se jí také snažím pomoct a volit zlatou střední cestu a ne něco dostacujiciho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 09:40 R Muž Anthrax [4786] Re: Kata Eš
To je v pořádku, moje zkušenost je prostě jiná než tvoje. Já bych to světlo přirovnal k fábii, ty k feldě. Akorát já to nemyslel z pohledu pasivní bezpečnosti, protože světlo nic takového nemá. Ale z pohledu toho jak s tím kdo pojede a že to snáze někde přepálí protože nemá zkušenosti. :-) Moje zkušenost je že pod tím běžné kytky porostou a ne jen tyhle nejodolnější.
Silné světlo, v rukou relativního nováčka, to si říká i řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 09:25 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Anthrax
No dobře, tak v tomhle případě bych toto světlo priradila k Felicii a jim podobné a jistě si viděl spousty obrázku, jak při nárazu "pětka plech" dopadá :-D
Protože jsem ženská a ta oproti chlapum kouká za 5 rohu dopredu smich
Ale ted vážně pozoruji tu půl roku, jak tu nováčci postupují a vím jak strašně pokročilá ona a nejsem si jistá, že u tak velké nadrze se výhledově spokojí jen s mokrankama, Anubisem a hnedovkou :) A vůbec takhle se tu mužem dohadovat půl dne, ty neustoupis a já také ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 09:18 R Muž afc1886 [14685] Re: Luccie
Zkus se kouknout ještě po led trubicích. Inspiraci najdeš třeba u Luďka.
rybicky.net/nadrze/21509
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 09:16 R Muž Anthrax [4786] Re: Kata Eš
A od kdy je trabant rozumné auto. :-D Píšu o rozumném osvětlení (autě), což tohle bude. Požadavky byly zadány jasně. Zbytek jsou jen akademické řeči. Co by kdyby :-) Myslím že by sis měla spočítat spotřebu. Třeba zjistíš, že se nebavíme o pětikorunách. Ročně to budou pěkné částky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 09:06 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Anthrax
No a píšu ji, že je pro mě ta svítivost dostacujici? ;-) Já mám setove světlo a jak víme, tam prostě slehnou světlo slabši.
Jenže já to řešit nemusela, já mám nádrž v prostoru která je mezi východním, jižním a západním oknem, tudíž mi tam jde přes den dostatek světla. Mít tu nádrž v koutě, tak si setovku ani nekoupím, jelikož by se mi to finančně nevyplatilo ;-)
A v soukromé zprávě, což nemůžes vědět jsem ji také psala, že lumeny a kelviny jsou v pohodě, jenže odbit ji tím, že chce nenáročné rostliny, jak můžeš vědět, že se to nezmění?
A teď se nezlob ty na mě, ale pro začátek si nezvolím ani bakelitoveho trabant, protože to někam prásknu a to ferary pod drnem už nikdy potřebovat nebudu :-D a myslím, že 5kc na měsíc víc ji vážně neslozi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 09:00 R Muž Anthrax [4786] Re: Kata Eš
No právě na tu koukám. ;-)
„Osvětlení: 2x29 W (1x29 W DAY & 1x29 W NATURE)
Kelvin 9000/6500
Lumen 6670“
Je tak?
Ten sinkor má 9 828 lm. ;-) Čili je zhruba o necelou polovinu silnější a bude se sním svítit do menšího akvárka.
Nezlob se na mě ale když se chci naučit jezdit autem tak si taky nepořídím rovnou Ferrari ale zvolím něco rozumného. Stejný je to s osvětlením v akvaristice.
Watt spotřeby navíc je furt watt spotřeby ať u LEDky nebo u zářivky.
Ten sinkor prostě pro dané účely stačí, uživatelka ho sama vybrala, tak nevidím důvod jí ho nedoporučit. Jestli ti to přijde smutné s tím bohužel nic neudělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2019 08:49 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Anthrax
Pozor pozor, já mám nádrže dvě, všiml jsi se te 350ky :-D Ta Diversa první nádrž má na můj vkus slabé světlo byt je to menší aq. Nezlob se ale píšu ji to z vlastní zkušenosti, teď chce nenáročné rostliny a proč, protože jim nerozumí a jak můžes vědět, že až do toho zabredne, tak nebude chtít rostliny střední náročnosti, což je většinou svetlo ;-) Mě přijde docela smutné ji touto odpovědi odbit a nedat si práci najít jiné řešení ;-) A jestli mi chceš tvrdit, že dnešní led diodove světlo ji zrujnuje, tak promiň, ale se zářivkama by se jí elektroměr otacel daleko rychleji... Stačí, když si porovnás led žárovky, které se dnes mění misto klasických. To je přesně co jsem psala:,, klidně si to kup ty zjistíš, že za půl roku je to k ničemu, jelikož akvaristice už rozumíš, ale to je už Tvůj problém, že sis koupila slabší světlo a musíš shánět silnější" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2019 07:48 R Muž Anthrax [4786] Re: silviebaris
Tak to je věc názoru a priorit. Ale máš pravdu, že zářivky my měly vyjít levněji na pořízení. Pokud tedy nekupíš „spešl“ zářivku za 800 Kč. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2019 07:46 Muž nekdo [355] Re: Luccie
co se tyka filtru, doporucil bych jit cestou ozkousenou a to je eheim
varianta ecco pro - 300
a nebo pak bych sel cestou pro 4+ - tam bych zacal od modelu 350, a moje osobni cesta byla tak, ze parametricky vyhovoval pro moji nadrz, ale podival jsem se na specifikaci a nakonec vzal 4+ 600 - protoze spotreba stejna jako 350 a navic 1,5 litru objemu filtrace (kos) - jasne ta cena je trochu jinde (pozor u nekterych modelu nejsou naplne a doporucuji i dvoukohouty pro snadnejsi manipulaci)
na druhou stranu kupujete to jednou za dlouhou dobu a tam se (dle meho) setrit nevyplati
co se tyka svetla, tak levna svetla jsou chihiros, sinkor, ale tam plati presne to, co psala Kata Eš - levně koupit 2x koupit
co se nikde nepise je to, jak je to u tehle svetel s vodeodolnosti, respektive se to pise, ale nijak se s tim nevytahuji - tzn pokud planujete dlouhodobe, tak je proste lepsi jit cestou drazsiho, pokud jdete po cene, tak stejne skoncite u tech nejlevnejsich bez ohledu na kvalitu (jak provedeni, tak svetla). pokud chcete jit cestou opravdu nejlevnejsiho, tak je moc pekny clanek i s prodejem komponentu na www.t-led.cz/…
samozrejme doba pokrocila (co se tyka led chipu), ale princip je porad stejny a jednoduchy - proste si vyberete jen "lepsi" pasky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 07:34 Silviebaris Re: Anthrax
Není nad klasické zářivkové trubice.. X-) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12405?od=251