Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování nového akvária a výběr techniky

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Zařizování nového akvária a výběr techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 11:20 Muž rafi [45] Re: Atevi1
Pokud chcete set od Eheimu, koukněte se k panu Peukerovi na web (akvaristik.eu), nabízí možnost koupě akvárií z výstavy (Exotika 2018) za asi zajímavých cenových podmínek; možná by šla domluvit i možnost přesně vybraného setu nebo jen akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 10:58 Muž rafi [45] Re: nekdo
Přesně tak. Je to zcela individuální - u mě byla rozhodující kritéria praktičnost provozu a design (skoro u všech nádrží). Zrovna praktičnost provozu a udržení v požadované čistotě a designu bych nepodceňoval, ale každý má své priority a tedy i jiný rozhodovací proces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 06:33 Muž nekdo [353] Re: Atevi1
odkazy poskytl AFC (priklady) pak je jeste moznost mit kryci sklo polozene pres vyztuhy - zalezi na sklenari a na vas, jak se dohodnete...
a jeste jedna vec, co se tyka osvetleni - musite mit okolo vic mista, nez jen 105 cm (kvuli kabelum)
dalsi vec, co se tyka rozmeru je ta, ze by bylo vhodne zvazit, jake tam budou ryby - napr pokud skalary, tak by mohla byt vyska treba 60... a ono to neni jen o skalarach - pro kazde ryby cim vice vody a prostoru, tim lepe - ale jake mate moznosti (jak financni, tak rozmerove), to vite jenom vy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 06:27 Muž nekdo [353] Re: rafi
ale to samozrejme ano - ja se jen snazim ochranit investici na zacatku, protoze kdyz si poskladam veci, ktere chci a jak chci (nebavime se ted jen o cene, ale i o parametrech), tak dostanu za sve penize "vic" samozrejme pokud nekdo chce set, protoze se mu tam neco designove libi (ramecek okolo, skrinka, kryt atd), tak je to jasne, ale tak puvodni dotaz urcite neznel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2018 13:40 Muž rafi [45] Re: nekdo
Neušetří se asi nic, ale záleží na prioritách, nemusí to být vždycky snaha ušetřit. Jsou i jiné parametry, než cena (čímž neobhajuji zrovna tento set od Eheimu). Je to velmi individuální a každý si to musí vyhodnotit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 09:38 Atevi1
Jeste mam otazku, kdybych si to akvarko skladala napr. 100x45x45 jak mam resit zakryti. Svetlo bych chtela LED upevnene na drzacich na skle napr.Sinkor LED 105 osvětlení akvária 105cm . Jak tam pridelat ta kryci skla nebo je jeste jina moznost. Jde mi o to aby to i z vrchu vypadalo hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2018 06:51 Muž nekdo [353]
Koupíte si set, vyměníte filtr, rozšíříte světlo - o kolik je to levnější, než když si koupíte ty samé věci jako jednotlivé ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 23:22 Muž rafi [45] Re: Atevi1
Mám dobré zkušenosti s Tetrou, takže volba padla na Tetra EX 1200 Plus, výměna médií za něco rozumného (Substrat Pro, Siporex, Matrix a trochu bioakvacitu) a Eheim předfiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 20:45 Atevi1 Re: rafi
Diky za zkušenost. Za jaký filtr jste ho nakonec vyměnil?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 20:25 Muž rafi [45] Re: Atevi1
Jen dodám pár poznámek ze sedmiměsíční zkušenosti s Vivaline 240:
- orig. osvětlení opravdu nestačí, já to řešil přidáním ještě jednoho 20W Eheim LED classic, vyřešila se intenzita i rozložení světla na plochu (hlavně u hladiny)
- filtr Ecco Pro 300 je fajn, ale je pro tuto velikost na hraně, já jej nakonec vyměnil za větší.
Kdybych jej kupoval znovu, bral bych jej bez Eheim skříňky (za podobné peníze se dá pořídit lepší).

Jinak skvělý set a až na těchto pár drobností (se kterými jsem počítal) spokojenost. A použití silnějšího skla bez výztuh je super, nikde nic nepřekáží :-)

Tak at Vám dobře slouží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 13:24 Muž hubipv [13] Re: Atevi1
potlesk tak ať Vám slouží!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 13:21 Atevi1
Tak předběžně máme vybraný set Eheim Vivaline LED 240 s tím že vyměníme světlo za Daytime ECO Neutral White 114 cm, 36W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 15:43 Muž hubipv [13] Re: Vip
Ano máš pravdu. Já aq cíleně kupoval jako designový doplněk do bytu i se stolkem a chtěl to mít tzv. bez prace. Jde mi hlavně o rostliny a ryby jsou jako doplněk (snad jsem někoho neurazil) Kazdy to má ale nastavené jinak a má jiné priority. Chtěl jsem se pouze podělit o svoji zkušenost. S rozmerama s Tebou souhlasím. Přepážkovy filtr je určo nejlepší, ale vyžaduje již nějaké znalosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2018 14:28 Muž Vip [32] Re: hubipv
...tak i v setu jí něco poroste, neříkám, že to je úplně mrtvola. Tvoje nevypadá špatně. Jenom mi přijde, jestli má tu možnost dát více pěnez hned teď na začátku, jsem spíše pro poskládání si všeho. Koukni, "drvi" měnila, respektivě přidala filtr, Ty přidáváš osvětlení. Komplikace, další finance. To pak ten hezký set a jeho cena trošku postrádá smysl investice do něj. Když další půlku věcí dokoupím nebo vyměním. Kromě toho, že to vypadá hezky uceleně i se skříňkou, nevidím pozitiva.

Nevíme, zda má doma nějaký ten "stojan" (skříňku apod.) nebo by se to muselo pořizovat všechno komplet. Otázka kolik může a chce investovat. Když si to nechá slepit, má přesně míru co bude chtít (rozměr u setu 40 šířka a 50 výška, no, raději bych to obráceně). LED osvětlení potřebuje 2x, finančně celkem ranec. Ale většina má regulaci, takže později nebude muset řešit, světla málo nebo hodně.
Filtrace - Na takový objem bych si vnitřní filtr já nedával. Šel bych do vnějšího filtru (Fluval, Tetra, Eheim).
- když bych měl místo (je to dalších 12 cm šíře za akvárium), nechal bych si slepit menší přepážkový s čerpadlem. Finančně to vyjde na půlku vnějších filtrů, ale s daleko větším objemem náplní. Případně by se dalo pořešit i dvěma závěsnými filtry. Do obou typů se nechá píchnout i pokojová rostlina, což není na škodu a dobře to vypadá ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2018 12:04 Muž hubipv [13]
Fotka k příspěvku Mám Ehem Vivaline 240 doma. Oproti Juwelu lepší horní kryt-šoupací a dá se lehce úplně oddělat-kvůli údržbě. Má 10 mm sklo bez vyztužení a vnější filtr oproti Juwel. Světlo je málo, dodělal jsem samodomo ještě 20 w, ale s tím jsem počítal již při koupi. Na nenáročné rostliny a málo ryb cajk. Pokud by jsi chtěla do budoucna víc ryb a náročné rostliny-poskládat.
Jo a roste to...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 11:27 Muž Roger [1873] Re: Vip
jj, mám v plánu min 250l, a chci ho také postavit, sety sice vypadají pro někoho hezky a uceleně, ale po většinou z toho co jsem zjišťoval je třeba vyměnit minimálně filtraci. Osobně se mi nelíbí kryty a raději vidím krycí sklo a když jsou rybičky které neskáčou dobrovolně v rámci her ven :) tak i bez krycího skla, na pohled mi to přijde takové čistější. Sety mi přijdou jako orámovaná krabice. Osobně jdu cestou si to poskládat, naštěstí je tu dost zkušených kteří poradí s výběrem filtrace a dna, což je asi největší rozhodnutí při zakládání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 10:53 Muž Vip [32] Re: drvi
To je to, co se mi na těch setech nelíbí. když akvariu propadne, stejně tam něco přikoupí. Jinak z těch setu, tak Juwel, když, tak má alespoň silnější osvětlení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 10:48 Atevi1 Re: Vip
Diky moc, vecer na to mrknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 10:32 Muž Vip [32] Re: Atevi1
Se zdejšíma kapacitama to dáš dohromady určitě i jako začátečník. Nespěchat, ptát se, projít diskuze. Kryt si nkědo dělá, k LED světlu lze použít krycí skla. LED osvětlení se staví na hrany akvária, má to packy, nic složitého.... Kolegové určitě doplní možnosti pivo

Edit: pokud je možnost, dát i teď na záčátku více financí do kvalitní techniky - filtr, světlo, později se to mnohokrát vráti v krásném akváriu a nebudeš muset řešit otázku jaké osvětlení mám přidat atd. Takže určitě se Ti tu ukáže pár odkazů a bude z čeho vybírat a probrat to v diskuzi ;-)
rýchlý nástřel možností např.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 10:27 Žena drvi [2894] Re: Atevi1
Já proti setům (kvalitním, to jsou např. i ty, cos vybrala) vůbec nic nemám, pro začátečníka , ale i pokročilého, je to ideální volba. Já mám osobně ten Juwel ( o něco menší) rybicky.net/nadrze/28814-kristalova-ii a jsem nadmíru spokojená - i když časem jsem trochu vylepšila filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 10:24 Atevi1 Re: Vip
Jasne chapu ze poskladani bude asi lepsi ale zvladne to i zacatecnik? A neni mi jasne co dat na vrsek akvaria a jak tam pridelat osvetleni, to bych chtela idealne LED. Mam male deti takze akvarko musi byt zvrchu zakryte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2018 10:14 Muž Vip [32] Re: Atevi1
Sety mají výhodu, že to hezky uceleně vypadá. To je pro mě většinou všechno. Většinou je v setu poměrně slabé osvětlení, nevyhovujíci filtrace. Osobně bych šel cestou si to poskládat. Jestli to bude stát více či méně, se odvíjí od dalšího výběru techniky... :-)

EDIT: 1)jestli je možnost základny 120x50 místo těch 120x40, dopřát si tu větší. Při osazování nádrže se těch 10 cm velmi hodí. Výška by stačila i těch 40 místo 50. Akva 120x50x40 je kolem 2500kč. 120x50x50 kolem 3000. LeD osvětlení např. nové od SINKOR, český výrobce. slušné světlo s příznivou cenou. Filtr vnitřní, vnější? Každý doporučí dle svých zkušeností. Za mě, vnější. Eheim, FLuval ... či druhé menší akvárium s čerpadlem jako filtr. Topítko cca 250kč .....
2) 8000kč za set nebo 3000kč akvárium, 2x Sinkor LED 3400kč (zářivky vyjdou o něco levněji cca 2000), 250kč topítko, cca 3000 filtr vnější kanystr Eheim. (případně levněji vyjde druhé menší akvárium s přepážkami, čerpadlo - ale záleží kolik je místa kolem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 10:05 Atevi1
Prosim o radu. Chceme zalozit akvarium 120x40x50 cm. Bude lepsi set tento www.juwelakvarium.cz/… nebo tenhle www.akvaristik.eu/…

Nebo je lepsi si vse poskladat sama za predpokladu ze jsem zacatecnik. Rostliny budou nenarocne pro zacatecnika, zadne CO2.
Predem dekuju za vsechny rady a doporuceni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.03.2018 11:27 Angus68 Re: Filip.k
Na složení dna už ti kluci odpověděli a množství písku si hravě spočítáš sám ;-)
Plocha dna x výška substrátu tzn. Př. 100x40x6 cm=24000:1000=24 (v litrech), ale 1litr písku váží cca 1.6kg. Takže 24x1.6= množství písku v kg ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2018 11:24 R Muž romant [27983] Re: martmart
Zde jenom doplním, že ten popel musí být čistý, tedy nesmí do něj moc odkapávat omastek z grilování a nechce to sním přehánět, do 10% celkový směsi postačuje pro náš účel bohatě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 11:13 Muž martmart [106] Re: Filip.k
Kremicity Pisek do filtraci kolem 2mm zrnitost, k rostlinam ke korenum kulicky bivoje, nebo si doma uplacej z jilu popele z dreveneho uhlí bivoje sam.. tak 5-7cm vyska dna, pisku.. nic vic bych nedaval..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 11:02 Muž martmart [106] Re: Filip.k
Muj prispevek nebyl na tebe, na svuj dotaz mas odpoved od NHKG...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 10:47 Filip.k
Nejsem clovek ze seradsi zepta nez aby si o tom neco precetl. Ja ted jen zadam uz konkretni odpovedi na zalozeni dna. Akva jsem mel je to uz dlouho. Ted to ale chci aby to melo jinou uroven. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 10:43 Filip.k Re: martmart
Nechapu co tim myslis? Jasne ze zacit se nejak musi od toho je toto forum abych se zeptal co a jak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 09:40 Muž martmart [106]
Ja si myslim, ze vetsinu dotazu zde polozi zacatecnik a tam to vetsinou nejde bez rostlin i filtrace.. proste zacatecnicke chyby, udrzba, vyladeni, opadnuti zajmu po nejakem case.. a jedno i druhe tyto chyby castecne zmirni a je o trochu vice casu na jejich napravu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2018 08:34 R Muž romant [27983] Re: Filip.k
Za mě je jedna z nejlepších variant křemičitej písek, štěrk(zde frakce 2-4mm) obohacený o nějaké zásobní hnojivo třeba v podobě populárních jílových kuliček a nebo zásobních kapslí NPK, toto vpravit jako mezivrstvu do dna a nebo rovnou cíleně pod jednotlivé rostliny(obvykle volím ten náhodný postup).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 07:52 Filip.k
Ahoj doporuci mi nekdo jake? A nejakou znacku na zalozeni dna. Precetl jsem toho :-O a hlavu mam jak balon ani to mnozstvi ceho a kolik. Diky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 14:06 Filip.k
Jasne ze chci aby to bylo co nejvice prirodni a krasne zelene a prosperujici. Ale chlapy nejak zacit musim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2018 13:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jarry
Souhlasím. Existují.
Do diskuse, kde někdo řekne, že chce akvárium bez rostlin, se ani necpu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 13:08 Muž Jarry [1433] Re: JirkaŠčobák
Já vím, že je to nekonečná debata, ale opravdu si myslím, že je potřeba brát v potaz to, že existuje nemálo typů akvárií, kam se rostliny nehodí, nebo v nich hrají tak malou roli, že jejich pozitivní vliv je možné zanedbat;-) A navzdory většinovému názoru zde si nemyslím (z vlastní zkušenosti), že jde o akvária náročná (samozřejmě zálezí na osádce) na provozování, či údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2018 12:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Filip.k
Nepíšeš jaká bude osádka, ale pro všechny co mě napadají bude 703 stačit i s rezervou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 12:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: romant
V úplném finále to není o filtru, ale o rostlinách. Pokud je možné udělat akvárium zcela bez filtru, pak je vlastně jedno, jaký filtr tam je a z mého pohledu zásadní kritérium je, že to by měl být filtr, který nebude škodit ničemu, co by fungovalo i bez něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 11:45 Filip.k
Ahoj dotaz staci na akv.240l sunsun 703 nebo radsi 704 diky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 15:08 R Muž afc1886 [14655] Re: Filip.k
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 15:02 Filip.k Re: romant
Aha vidis pro mne dalsi novinka netusil jsem ze v tom jsou rozdily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2018 14:57 R Muž romant [27983]
Jenom jedna z paxe, když už tady začínajáí padat různý značky. ;-) Ono to ve finále není až zase tak o těch značkách, jako spíše o náplních, tedy filtračních materiálech, což je pro mě velmi podstatné hledisko při výběru filtru a vnějšího obzvlášť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 14:45 Muž Jarry [1433] Re: Filip.k
Potom bych bral JBL, v případě nutnosti ušetřit SunSun. Jestli nemáš akvárium ani stolek, můžeš ještě uvažovat nad přepadovým skleněným filtrem, ale při téhle velikosti akvária bys oproti kanystru asi nic neušetřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 14:40 Filip.k
Ne ja chci co nejvetsi prostor uvnitr filtr chci vnejsi to vim jiste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 14:10 Muž Jarry [1433] Re: Wanderer
Nebo tak:-) Chtěl jsem navrhnout přepadový filtr, ale u 240l by tohle asi v pohodě stačilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 14:09 Muž Jarry [1433] Re: Filip.k
Já bych šel do JBL, klidně starší specifikaci e1501, ještě se snad dá někde koupit a je o něco levnější, než 1502 - akvarijni-filtry.heureka.cz/…
SunSun taky funguje, ale zpracování JBL je rozhodně lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 14:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Filip.k
Přesně, co člověk to názor. :-)

Vnitřní filtr, jednoznačně. Skleněná přepážka, stěna z biomolitanu a za něj čerpadlo. Nic ti nikam nevyteče, není to vidět, funguje to perfektně a ještě ti z rozpočtu nějaká tisícovka zbyde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 13:41 Filip.k
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 13:37 R Muž ctibum [6876] Re: Filip.k
Já bych vzal klidně i SunSun, ale 30W přikon ja masakr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 13:35 Filip.k Re: ctibum
Jj na ten jbl jsem taky koukal. Jak jsem psal tetru jsem mel jednou a zklamani mozna zrovna spatny kus. Tak se radsi zeptam ze :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 15

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 20374x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12405?od=401