Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování nového akvária a výběr techniky

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Zařizování nového akvária a výběr techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 22:17 Muž 4Sima [1888] Re: hbboy
Vnitřní filtry nejsou špatné, jen zrovna ten biobox se nevydařil. Vnější aquael nemůžu poradit, nemám zkušenosti. Pokud vnější, tak bych šel do Eheimu 2217. Za mě je v pohodě vlepit skleněnou přepážku, dát molitan a čerpadlo a máš po starostech. Jednoduché funkční a navíc levné a bezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 22:10 Muž hbboy [8] Re: Shimi
OK díky mrknuna Juwel Rio. Myslíš tedy, že Juwel Rio je lepší než Aquatlantis Volga - který má lepší světlo hned v základu a měl by mít dle recenze lepší zpracování hliníkového rámečku atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 22:06 Muž hbboy [8] Re: 4Sima
OK, raději bych vzal externí, když si dáš do košíku tento tak ti 1000 Kč zlevní

www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 21:55 Muž Shimi [682] Re: hbboy
Pokud bych znovu vybíral setové akva, tak bych šel opět do Juwel Rio 125 (180, atd.) a s prodejcem bych se akorát domluvil na výměně setového světla MultiLux za plně ovladatelné HeliaLux Spectrum + SmartControl. Jo, je to sice finančně trošku náročnější varianta, ale v životě je někdy potřeba si udělat radost. Prachy budou, my nebudem. Je to designově a funkčně vyladěný set s výborným vnitřním filtrem (mimochodem se stejným filtračním objemem jako má vnější JBL e702), takže automaticky odpadá starost s případným vytopením bytu/domu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 21:35 Muž 4Sima [1888] Re: hbboy
Asi to bude ok, jen ten filtr je asi horší, ale někde tu je možná vlákno o těch filtrech biobox. Světlo tam je dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 21:19 Muž hbboy [8] Re: 4Sima
Tak to už jsem psal. Musí být bílé, s bílou skříňkou pod akváriem a bílé víko. Myslím, že ty akvária Volga 125 či 180 jsou pěkné ? Když tedy nemám vybírat malé ale vysoké - díky za nasměrování. Řeším jaké vybrat a jaký filtr. Kytky a ryby pořeším potom. Tady třeba to užší a vysoké - něco takového klidně, nebo víc kořenů. To pořeším potom www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 20:54 Muž 4Sima [1888] Re: hbboy
Chtělo by si ujasnit jaké to akva bude. Jaká osádka a rostliny. Výhodou je samozřejmě větší plocha dna. Dále, jestli to musí být set s krytem, nebude třeba otevřené akva hezčí. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 20:38 Muž hbboy [8] Re: nekdo
Myslel jsem, že externí filtry jsou lepší. Velký objem, než chrastítka interní v akvárium.

OK kdybych koupil max 1 metr, co tady i někdo psal, když hotové tak Volga, se skříňkou je to za 12500, filtr je k akvárium zdarma a i světla za 5500 jsou prý součástí.
Bude tento filtr stačit ?


www.rataj-spk.cz/…

www.rataj-spk.cz/…

A nebo bych raději vzal toto - 150 litrů - šířka těch 80 cm

www.rataj-spk.cz/…

www.rataj-spk.cz/…


Žena chtěla akvárium asi 30 litrů -)))

Dnes to celé odpoledne na netu studuji, proto jsem chtěl poradit od Vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 20:09 Muž nekdo [353] Re: hbboy
Žádné akvárko není velké :)
Respektive každé je časem malé.

Šel bych cestou nejhorší - skříňku na míru co největší možnou akvárium na míru tomu přizpůsobit také co největší.
Velký filtr bych si dobře rozmyslel - bude externí, bude se s ním muset pracovat:) (čistit) a bude mít velký průtok.
Zásadní otázka je "proč chcete externí"? Chcete přerybnit, nebo Vaše ryby budou potřebovat velký proud vody? Případně prostě chcete hračku ;) a nebo prostě jen nechcete ubírat trochu místa uvnitř?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 20:08 Muž hbboy [8] Re: vlka
Všude je nábytek 12 metrů kuchyň spojená z obývákem. Mám tam tak 1,5 metrů mezi ledničkou a sedačkou. A nechci, aby to bylo našvihané na sobě. Žena chce malé akvárium, aby byli i nějaké mezery mezi sedačkou a ledničkou. Proto předběžně vybírám 60 - 80 cm. Díky za názory i dalších ? Jakou sestavu nejlépe nábytek v bílé barvě vybrat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 19:48 Muž vlka [3444] Re: hbboy
Ta akvária bych kvůli velké výšce nebral, při 12ti metrech dlouhé místnosti nejde vštší - delší ,,vložit,, třeba do nábytku ? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 18:41 Muž hbboy [8] – Výběr set akvárium
Dobrý den, chtěl bych se zeptat odborníků. Je mi 47 let. Za mlada 5 akvárií. Pak syn měl jedno asi 60 litrů. Nyní by manželka chtěla akvárko. Chtěla nějaké malé, ale vím, že čím větší, tím více vody a menší údržba. Prostor v obýváku cca 60 cm, design bílý nábytek. Vybral jsem proto dva zástupce buď levnější

www.akvaristik.eu/…

kde píšete, že jsou slabší světla a sklo je jen 6 mm a nebo dražší, kde bych to ale koupil po dílech - o 1000 kč levnější bez filtru a topítka.

www.akvaristik.eu/…

www.akvaristik.eu/…

Vždy jsem měl nějaký filtr za 150 Kč vnitřní, nyní bych si rád poprvé pořídil velký vnější filtr cca 2000 ?

zaujal mě třeba tento

www.akvarista.cz/…

Mohu poprosit profíky co mají zkušenosti o rady, zda toto vybrat nebo něco jiného ? Zda stačí set od Juwel a k tomu tento filtr nebo nějaký podobný.

V podstatě jsem se snažil v rozměru 60 cm vybrat to nej akvárium -)) I když je obývák 12 metrů dlouhý, tak víc než 60 - 80 cm set zde nedám. Lépe by se nám sem hodila skříňka 60 cm. Případně jestli se moc nedoporučuje akvárium hluboké a vysoké tak Eheim Vivaline led 126. Případně Juwel Lido 200

Topítko snad časem, ale máme doma 25 tak asi nebude ani potřeba.

Díky Petr z Vysočiny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2023 11:38 Žena Starka [208] Re: jesterka3
Akvarko mám ¾ roku a filtr jsem nečistila ani jednou. Samozřejmě bychom mohli pak diskutovat, jak kdo čistí či nečistí filtry. Ale myslím, že v Tvém případě bych ho nechala být.

Další důvod, proč se rostlinkam u Tebe nedaří je za mě nesmyslná chemie.

Tekuté co2 je desinfekce, ne co2. Takže buď používáš plynné co2 nebo žádné.

Přípravky proti řasám - proč? Mimochodem tekuté co2 je proti řasám. Takže další přípravky na řasy nedávají smysl. Nejen, že se řasa tvoří v nové založené nádrži, takže to chce trpělivost a ne hned tam cpát chemii a navíc u řasy je potřeba hledat příčinu, ne chemii. Např. když by byla příčina silné světlo, tak takové přípravky tam můžeš lít do aleluja. Takže tyto přípravky tam nedávej a až se Ti objeví řasa, napiš nám zde, rádi Ti pomůžeme.

Sera Bio Nitrivec je přípravek, který chemický likviduje "bordel" v akvarku, jestli jsem správně pochopila. Prostě nějaká chemie, kterou je nesmysl lít do akvárka. Opět jsi problem řešila chemií. Čuňátka ryby daruješ, tudíž tuto lahvičku vyhoď do koše. Budeš mít čistotnejší ryby a když nebudeš zanedbavat údržbu, tak věř, že tyto dva faktory vynahradí tuto chemii.

Hnojíš, otázka, zda je to vůbec třeba. Klidně při novém akva prve nehnoj, nechej to tak, a pozoruj rostliny. Kdyby začínaly chátrat, tak teprve poté přidej hnojivo. Třeba zjistíš, ze ho nebudeš potřebovat. Ale hnojivo je jediná "chemie", která není až takový průser.

A ještě mám výhrady k dekoracím. Zaprvé Tě poupravím, že rostliny nejsou dekorace, ale alfa omega akvária. A dekorace kořen, hradby, mušle, loď - z toho kvetu. Neřeším, že se Ti to líbí a chceš to mit v akvarku. Řeším, že toho je nesmyslně moc. První věc je, že i dekorace můžou narušovat ekosystém akvarka. Nejsou z přírodního materiálu. A když vezmu ty přírodní, tak mušle prý v akvarku nevadí a kořen byl doufám nějak vydesinfikovaný, ale vím, že někteří akvaristé v jiném vlaknu řešili, že i ten kořen jim nadělal paseku. Na Tvém místě bych si vybrala jednu dekoraci a tu tam nechala, zbytek at jde pryč. Nejen kvůli místu, ale i proto, aby to nezatezovalo ekosystém akvarka. Navíc jestli máš 6o litrů, tak tyto akvarka mají standardně 6ox3o cm (dle fotek to tak vypadá na tento rozměr). Což nevím, jak na takovou malou plochu jsi zvládla dát tolik věcí plus rostliny.

Navíc pokud bys uvažovala o rybách na dno, což ancík je (i když ho nebudeš mit), tak jim moc prostoru nenabídneš. Např pancerničci pandy spapaji spadle žrádlo, takže ti by Ti pomohli.

Tak i všechno toto přehodnoť. Nejlepší start je bez chemie, dát akváriu čas na záběhnutí a při záběhu pozorovat, co se děje. Pokud si nevíš rady nebo nastane problém, napsat zde a řešit to dle rad zkušených akvaristů než vše řešit chemií. Zaprvé to leze do peněz a zadruhé tím člověk nevybuduje fungující akvárium. Taky otázka u tolika druhů chemie, zda se to dokonce tím smícháváním neneguje či nevytváří to něco nežádaného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2023 19:16 Žena jesterka3 [0] Re: Tomaas
Díky za rady všem, co se týče čištění toho filtru, tak je pravda, že když jsem ho čistila jednou za 4-5 týdnů tak rostlinky rostly, nenapadlo mě, že by to mohlo být, tím že ho čistím často - to mi řekla kamarádka, co má doma 150l nádrž, že to tak mám dělat jednou za 14 dni,že je to lepší, ale asi ne u mojí 60l nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2023 17:16 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: jesterka3
Před 14 měsíci nebo 11 se to řešilo ve více vláknech.

Nevhodné dno. Ty kameny a kamínky patrně nadále zvyšují tvrdost vody.
Mezi ty větší napadá nepořádek, staré žrádlo apod. a bude to tam dělat neplechu.
Ratajovo staré dno tam stále je? Dalo by se možná využít při znovuzaložení na živiny, když už to máte koupené. A na bakterie, když už je jeté. Ale nevím co to vlastně je.
Vyměnit za křemičitý písek ty kamínky a kameny.

Nevhodná skladba rostlin. Náročné druhy.
Sehnat si prostřih zdarma nebo za málo.
Uvědomit si, že lze akvárium rozjet s nějakými startovacíi druhy rostlin a potom je postupně obměnit, pokud si to budete přát.
Pokud bych si měl vybavit vyloženě rostliny na tvrdou vodu, tak třeba Cryptocoryny a Vallisnerie. Ale stejně bych to prvně zkusil s normálními druhy.

Nevhodná skladba ryb do malého akva.
Darovat.

Znovuzaložit a rady zde si vzít k srdci. Aby se do toho nemusely sypat další prachy a čas.

Akvárium nevyžaduje tolik času, pokud se dodrží určité podmínky a mělo by přinášet radost.

PS: Známý mají 10 litrovku s lampičkou, co svítí 6h, a jak to krásně roste v tvrdé vodě. Základ je inertní dno a hodně rostlin.

Edit: No a nějaký ten bordýlek si nechte na to znovuzaložení. Mně to pomohlo hodně se záběhem, že se nádrž prakticky nezabíhala znovu, jako by to bylo všechno čisté a nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2023 12:04 Muž Tomaas [36] Re: jesterka3
Ještě jsem koukal do vaší prezentace a píšete tam, že čistíte filtr 1x za 14 dní. To je dle mého názoru moc často (zbavujete jej užitečných bakterií). Mám v akva podobného objemu stejný filtr a od založení v 1/2023 jsem jej důkladně čistil až nyní v říjnu, do té doby jsem jen pomalu zvyšoval výkon. Když už i na nejvyšší výkon jel jen taktak, vyčistil jsem. A musím říct, že se to na akva projevilo - kytky zarazily, protože ubylo živin a chvíli bude trvat, než se to zase srovná. Sice nemám tak produkční osádku jako u vás (hlavně ancíci, což jsou pěkná čuňátka), ale gupky mám také. Jak už se jednou ancíci naučí na kytky, většinou se to neodnaučí, ale zkusil bych dávat tablety se spirulinou, aby je kytky tak nelákaly. Když to nepomůže, tak darovat...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2023 11:19 Žena Starka [208] Re: jesterka3
Tak řešení je jednoduché. Odstraň chyby, které jsi vyjmenovala. To znamená, že na Tvém místě bych darovala všechny ryby, páč anciky do budoucna bys nejspíš stejnak dávala pryč kvůli velikosti, a znovuzaložila bych akvarko. To znamená, že bych tam vysadila rostliny a vybrala bych vhodnější osádku. :-) Ancík bude dělat problémy pořád a zivorodky nejsou nejcistotnejsi, stejně jako ancik. Myslím, že nakonec toto bude nejlevnejsi varianta, pac jinak budeš kupovat rostliny do nekonečna nebo budeš do nekonečna řešit, že akva nefunguje. Pokud nemáš tolik času na akvarko, tak bych na Tvém místě vybrala cistotnejsi ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2023 06:12 Žena jesterka3 [0] Re: Freedlo
Díky za náměty, co podle vás je špatně založené v 60l akvárku?
Světlo, které je součástí setu a bylo nedávno vyměněno - reklamováno mi žádné zázraky neudělá - můžu pěstovat jen to, co roste jako plevel rychle - měla jsem kytky úplně prvně, dokonce se i rozmnožili, pak jsem akvárko překopala a od té doby se tam rostlinám nedaří... Další chyba bylo pořizovat ancistrusy, kteří všechno sežraly a pak živorodky...toto vím, ... momentálně si z časových důvodů nehodlám pořizovat 100 l akvárko, které by , co se týče bio rovnováhy bylo jednodušší pro její záběh atd...na to budu mít čas tak za rok, do té doby jsem ochotná max dokoupit nějaké rostliny jako kapradiny, které mi tam aspoň vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2023 21:56 Muž Freedlo [214] Re: jesterka3
Nerad bych byl nejaky chytry, ale nebylo by lepsi se zamerit na duvody, proc vam rostlinky nerostou a proc vase akvaria nefunguji namisto hledani jineho reseni, ktere je dle meho daleko slozitejsi nez zasadit par rostlinek do substratu a udelat rybkam prijemny a funkcni biosystem?

Pokud nastudujete zaklady akvaristiky a zakladani rostlinných akvarii, nevidim jediny duvod, proc by vam rostlinky nemely prosperovat.

Je zde spousta nadrzi - malych i velkych. Jednoduchych i slozitych, ale dle meho jde v podstane jen o nejaky pekny koren ci kamen, spoustu rostlin, kvalitni substrat nebo akvarijni sterk a dat akvariu cas na zabehnuti. Dulezite je i osvetleni. Jeho intenzita a doba, kterou budete svitit. To vse se da velice lehce dohledat. Nakonec nejaky ten filtr, par testu na vodu, mozna jedno komplexni hnojivo ( i kdyz ze zacatku neni trebs pokud zvolite vyzivny substrat napriklad) a nejake startovaci bakterie, aby se zabehu trosku pomohlo.

Akvaria mate velice mlada a ne uplne stastne zalozena. Mozna by bylo dobre zacit od nuly a mezitim najit rybkam novy domov : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2023 20:21 Muž Shimi [682] Re: jesterka3
Bez rostlin to samozřejmě jde, jinak by nemohla vznikat akvária typu Tanganika apod. Provoz takovýchto akvárií má ale svá specifika, na to je potřeba myslet a nastudovat si to. Kvalitní filtrace a výměny vody jsou v podstatě alfou a omegou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2023 19:52 Žena jesterka3 [0] – Nejde mít akvárium bez rostlin?
Viděla jsem už nějaké prezentace akvárií bez rostlin. Již delší dobu uvažuji nad tím, že si svou 60 l nádrž udělám jen s rybami, dekoracemi a kameny bez rostlin nebo maximálně s nějakými řasokoulemi a kapradinami, neb všechny rostliny postupně byly zdevastovány a zkonzumovány ancistrusy - už mám jen 1, ale i tak, protože se mi nedařilo je vypěstovat nijak zvlášť dlouho.. někde na Facebooku jsem četla, že to snad nejde bez rostlin, což se mi nezdá..jak to teda je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.05.2021 13:14 Muž KarásekLut [92] Re: Anthrax
Pro mě osobně je známka kvalitní vody že se v ní daří rostlinkám, rybkám, šnekům, krevetkám či kdo tam co má. Taky aby vizuálně vypadala čistě. To je pro mě asi nejdůležitější a jestli to má hodnoty takový nebo makový to bych asi v tomto případě neřešil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2021 13:04 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Ona je pak taky otázka, co si kdo představí pod kvalitou vodu. Někomu jde o estetiku nebo sterilní prostředí, jiný si bude pochvalovat vodu barvy čaje a zdravý životní prostor pro své ryby ale estetika půjde stranou. Je to prostě silně individuální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 12:56 Muž KarásekLut [92] Re: Anthrax
Tak asi zatim necham ten co mam a az bude potreba tak to poresim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 12:54 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Ten průtok je uváděn v ideálních podmínkách a bez kostky akvacitu. V reálu je to po zaběhnutí asi 1/3. :-) Edit: Mnou doporučovaný má dostatečný objem filtrační hmoty. Je to trochu předimenzované řešení ale za mě je lepší, než být na hraně a čistit filtr každou chvilku. Ten dvojramenný budeš muset případně prubnout sám. To ti nikdo nezaručí, že to půjde poznat. Každé akva je jiné, každý krmí jinak a něčím jiným, jiní voda, jiné podmínky atd. Těch drobných detailů, které dělají výsledek je prostě moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 12:32 Muž KarásekLut [92] Re: Anthrax
Vypada pekne i s tim molitanem. Jen resim ze ma prutok 400l/hod a to je stejny prutok jako u toho mojeho. Ted resim jestli ma smysl kupovat ten dvojitej molitan, jestli to pujde poznat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2021 11:14 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Tak víc filtrační hmoty, proč ne. :-) Pokud ti současný objem nestačí a musíš čistit příliš často, tak bych taky šel do nějakého vylepšení. :-) Já jsem třeba spokojený s čerpací hlavou www.rataj-spk.cz/… k tomu kostka bioakvacitu www.rataj-spk.cz/… Jen tak se ti nezanese. :-) Měl jsem to takhle v akváriu zhruba rozměrů toho tvého. Ale je potřeba mít hodně rostlin, aby filtr nebyl vidět, protože vzhledově to není nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 10:41 Muž KarásekLut [92] Re: Anthrax
Tak ja sem cetl ze to pomuze znicit volne plujici casti rasy a ze bude cistejsi voda. Ale uprimne mi to nepripada potrebny. Koupil sem sneky a ty mi tu rasu vylikvidovali. Jeste ji tam trosku zbylo na listech ale rybky sem videl ji taky trochu bastit. Spis bych premyslel nad tim dvojitym molitanem uprimne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2021 10:18 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Otázka je, co si od toho UV slibuješ. :-) Pokud se nemůžeš dlouhodobě zbavit nějakého biologického zákalu nebo plovoucích řas, tak asi OK. Jinak je to IMHO zbytečnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 08:55 Muž KarásekLut [92] – Filtr
Zdravím, mám dotaz k filtraci. Mám 54 l akvárko a mám tam filtr www.rostlinna-akvaria.cz/….
Je tu někdo kdo má stejný filtr v akvárku a přikoupil k němu příslušenství např.:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Moje otázka je, zda po dokoupení těchto příslušenství to bylo na kvalitě vody (případně růstu řas) poznat či nikoliv? Případně jaký by jste na moje akvárko doporučily vnitřní filtr když do toho nechci investovat "statisíce"?
Díky za reakce ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 19:54 Muž faba [0] Re: vaclav
Moc se omlouvám že až ted píšu.Vše snad už mám i podle vás

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 15:19 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: faba
Ten hladinový sběrač bych nebral já mám dva a dal jsem přednost www.rostlinna-akvaria.cz/… Máš menší akvárium tak by možná stačil www.rostlinna-akvaria.cz/… jednodušeji se čistí.

Nevím, na co chihiros Doctor III to bych vynechal Pokud chceš ještě vzduchovat třeba v noci tak bych si vzal www.rostlinna-akvaria.cz/…

Chybí ti tam ale to hlavní Drop checker www.rostlinna-akvaria.cz/…

Testy, pokud nemáš www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 13:29 Muž faba [0] – Kontrola

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2021 20:08 Muž Uwe.T [34] Re: Brodys
no právě, pak si musí vybrat jak chce aby akva vypadalo, já zvolil cestu že flašku jak k autogenu nemám.
a kytky kupuju jak mne napadne, občas i náročnější a prostě testnu co to bez co2 udělá, i když musím přiznat že mám přerybněné akva a ryby to trošku zadejchaj, např. cabomba aqatica má být náročná a bez co2 by měla zkomírat a já jí každou chvilku protrhávám, roste jak šílená.
akva se prostě nadá zaškatulkovat a každé je originální a jedinečný svět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 19:05 Brodys Re: Uwe.T
Takhle to zní jednoduše a je to pravda, bohužel jen do chvíle, kdy začne být úspěšný akvarijní pěstitel, v tu chvíli mu ryby a voda z řádu na růst rostlin nestačí ;-) Nebo stačí, ale bude limitován X-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 17:40 Muž Uwe.T [34] Re: faba
Vůbec nic do dna nepřidávej, mikro a makro prvky obsahuje v sobě sama voda z řádu a dusík s fosforem ti dodají ryby. Jediné co ve vodovodním řádu není je železo, a to se dá buď doplňovat vhodným přihnojováním, nebo po staru vložit do dna pod písek několik matek a šroubů - nesmí na nich být galvanický povlak, jen železné, aby rezly. Je tady mnoho stránek kde se mezi sebou bijí zastánci hřebíků ve dně a odpůrci této metody. Chce to prolézt a udělat si vlastní názor. Pokud budeš mít akva pořádně zarostlý, tak se časem vytvoří rovnováha, takže nešetřit na kytkách a zaplnit akva a smířit se s tím, že až se rozrostou, tak je budeš vyhazovat. A skladbu rostlin pro začátek hledej v rychle rostoucích stonkovkách, časem se dopracuješ k tomu jestli chceš, jak je dnes módou, pěstovat náročné rostliny a krmit je CO2, nebo se smířit s těmi obyčejnými, kde není takový výběr druhů, ale nepotřebují HiTech akva.
Oboje má svá pro a proti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2021 19:21 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: faba
Akvarijní rostliny se přizpůsobily nepříznivému prostředí jako je voda, horší světlo, málo CO2, a tak přijímají živiny kořeny ale i listy některé to umí lépe jiné hůře. Ze začátku určitě bude stačit měnit pravidelně jednou týdně 1/3 vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 22:40 Muž faba [0] Re: NHKG
Ahá myslel jsem třeba zásobní,já jsem začátečník ale čtu hodně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.04.2021 21:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: faba
Pokud jsi začátečník, tam pod štěrk žádný substrát nedávej. Pokud přesně nevíš co děláš, nadělá víc škody jak užitku. Kup si PMDD a dávkuj hnojivo do vody.
Techniku by mělo mít akvárium v setu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 21:32 Muž faba [0] – Substrát
Krásný dobrý den
Omlouvám se ale poradí někdo začátečníkovi? Kupuji akvárium juwel Rio 180 a potřebuji poradit jaký substrát dát pod štěrk www.sklorex-akvarium.cz/… ,plánuji více rostlinek.Když mě poradíte i techniku budu moc rád.Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2021 16:50 Muž 4Sima [1888] Re: peky1128
Na aquascape bych nevybral ani jedno z těch světel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2021 16:23 Muž peky1128 [2]
Cawte,po dlhsej dobe sa opet vraciam k akvaristike. Naposledy som mal akvarium 128 l. Teraz som sa rozhodol pre vecsie az 260 l ( 130x40x50).
Potrebujem poradit ohladne vyberu filtra a osvetlenia.
Vybral som si tento:

www.akvariumonline.sk/…

A osvetlenie jedno z tychto dvoch:

www.akvariumonline.sk/…

www.akvariumonline.sk/…

Typ akvaria bude rastlinne,pacia sa mi krasne zarastene nieco na styl aquascaping s kobercovimi rastlinami,dragonstone kamenmi.

Co sa tyka osadky akvaria tak urcite neonky a detom sa velmi pacia gupky.

Poradte ci nespravim zle vyberom tychto komponentov. I ked do filtra by som uz viac ako 200 eur nechcel davat.
Diky za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2021 08:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Coldric
Pokud plánuješ rostlinné akvárium s CO2, naplánuješ si layout, nebudeš se hrabat ve dně, bereš ryby jen jako bonus k rostlinám a nastuduješ si k tomu co nejvíce, klidně zásobní substrát použij.
Radek na kterého jsem reagoval výše uvedené nesplňoval, takže v jeho případě by zásobní substrát přinesl více škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 22:53 Muž 1965 [35] Re: Coldric
Něco si o použití zás. substrátu přečti i jinde. Jsou různí výrobci . A klidně použij .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 21:46 Coldric Re: NHKG
Ahoj, můžu se zeptat proč nepoužívat zásobní substrát? Chci založit nové 240 l akvárium a plánoval jsem, že bych na dno dal zásobní substrát a ten překryl říčním pískem. K tomu CO2 z lahve.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2021 16:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radek
Určitě nepoužívat zásobní substrát! Ten pokud člověk neví přesně co má dělat nadělá více škody jak užitku. Vodu měnit 1/3 klasicky 1x týdně od začátku. Častěji se mění, pokud se to uspěchá a dají se ryby hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2021 16:09 Radek
Budu zakládat nové akva., plánuji tam mít pouze nenáročné rostliny a rybky. Mám použít zásobní substrát nebo nemusím? Mám křemičitý písek 2-4mm. Chtel bych ještě přidat Tetra Safe Start pro zaběhnutí filtru ale někde čtu, že se nemá měnit voda , jinak se zbytečně prodlužuje doba na zajetí a někde zase čtu že mám měnit 1/3 vody každý 3. den. Tak jak je to tedy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2021 23:37 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Xixao
To máš z toho, že nekoukáš do místního atlasu rostlin, tam se dozvíš všechno :)

rybicky.net/atlasrostlin/helanthium_tenellum

Jo a tři skaláry není úplně vhodný počet... a taky se o tom píše ve zdejším atlasu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 20:13 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: nekdo
Mám průtokové nyní topení externi

Takhle mám dva teploměry jeden skleněný a jeden venkovní nalepovací plus mínus ukazují 26

Tak mám to nějak zažité a když jsem se díval na atlas ryb tak mě to zhruba tak vyšlo... siamske, duhovky, pavi očka, sumci, blehery, Gary, ... vím že tam je vždy nějaké rozmezí ale 23 by bylo pod... určitě se to dá stáhnout níže a ušetřit něco málo v zimě... v létě mám spíš problém to uhradit mám půdní byt a 30 o půlnoci není vyjimkou:)

Do budoucna bych chtěl tak 3 skalary...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 18:13 Muž nekdo [353] Re: Xixao
no a já se zeptám na dvě věci :
1) co požaduje tu teplotu 26°C z toho, co tam máte ?
2) jak moc dogmaticky věříte Vašemu měření teploty ?
jde o to, že topítko funguje na bázi termostatu - tzn klesne teplota pod x °C sepni to,
vyleze X+něco málo navíc, vypni to...
tolerance topítka (nebo přesný typ, abychom to mohli zjistit) víme ?
snažím se dokopat Vás k úvaze, jestli to vlastně potřebujete... když okolí má (možná) 23°C a voda se dlouhodobě vytemperuje (pokud běží topení pořád) na 23...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 15

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 20374x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12405?od=101