Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování nového akvária a výběr techniky

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Zařizování nového akvária a výběr techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2018 09:12 Muž Jarry [1433] Re: bobik0cz
Proč je to blbost? Já krycí skla pod krytem mám a nedokážu si to bez nich představit. Záleží na velikosti akvária, množství odparu atd. Nechávám jedno krycí sklo kousek pootevřené, abych mohl používat automatické krmítko a i tak když otevřu kryt ráno, tak z něj teče voda. Záleží na konstrukci všeho kolem, nedá se jednoduše říct, že je něco blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2018 09:09 Muž Yirka [9123] Re: Filip.k
Samozřejmě že tam jsou rozdíly, ale popisovat je? Záleží na tom jakou nádrž chceš provozovat, jaké finance tomu chceš věnovat, v jakém prostředí-prosotru nádrž bude, je toho prostě hodně. Každá varianta má svá plus a mínus.
Třeba kryt obsahuje zároveň osvětlení, lépe stabilizuje teplotu, vyžaduje větší prostor nad nádrží a je náročnější na manipulaci.
Krycí sklo je jednoduchý prostředek, který umožní třeba i příjem přírodního světla v době nesvícení, udrží teplotu třeba pro labyrintky.
Otevřená nádrž je často používána při plánování přerůstajících rostlin, obyvatelé mohou nádrž snadněji opustit.
Prostě je toho ještě mnoho a většina vyplývá z logické úvahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 09:07 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Jarry
Ano aby ti nevyskakovaly ryby a neprášilo se ti tak na hladinu.

Jinak dávat sklo do krytu je blbost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 09:05 Muž Jarry [1433] Re: Filip.k
Záleží na požadovenám vzhledu, pokud je to akvárium, ze kterého např. vyrůstají rostliny nad hladinu (nebo kořeny), potom musí být otevřené, komu se líbí kryt, tak s krytem, komu se kryt nelíbí, ale nechce, aby se mu z akvária odpařovala voda, případně nevyskakovaly ryby, tak volí krycí skla. Krycí skla se hodí mít i pod krytem, aby nešla voda do světla, ale zase záleží na konstrukci krytu a osvětlení. Obecně ale kryty trochu (občas i hodně) komplikují údržbu akvária, osobně už do nových nádrží dávám jenom krycí skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 09:05 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Filip.k
Co myslíš?

Pokud si neděláš prdelky, tak tě uklidním, že ti AQ bude fungovat bez krycích skel, i krytu. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 08:47 Filip.k
Ahoj prosim mam dotaz jake jsou rozdily jestli kryt,kryci sklo nebo vubec nic? Diky za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2018 07:47 R Muž Anthrax [4739] Re: dekalaxa
Záleží na velikosti filtrační hmoty. Podkud je je to něco takového, jako tam máš teď, tak je to opravdu jen honič vody. Ale pokud pořídíš vnitřní filtr s dostatečným objemem filtrační hmoty, tak to bude fungovat.

Ale chce to živé rostliny. Bez nich tam nemá kdo spotřebovávat živiny. A bude se ti tam hromadit NO3.

Živorodky se množí všude, nepodléhej dojmu, že to znamená, že se mají buhvíjak. Takhle zařízené akvárium skutečně není pro ryby nic moc. Opravdu se dá říct, že je to velmi špatné. Vem si dobře míněné rady těch pánů s patentem k srdci a přečti si ty odkazy. V zájmu ryb. Zjistíš, že jejich rekce nejsou bezpředmětné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 23:33 Muž martmart [106] Re: 4Sima
Trochu vibroval, kus molitanu na dno to vyresil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 23:28 R Muž ctibum [6876] Re: dekalaxa
Prozraď mi prosím, jak je to akvárko velké, ať tvůj dotaz můžu přesunout do příslušného vlákna o výběru filtru. Na to patent mám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2018 22:09 Maq Re: dekalaxa
Něco Ti prozradím. My jsme dokonce takoví borci, že mrknem na fotku akvárka, a hned poznáme, jestli je v tomhle stavu roky nebo jen pár dní. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 20:24 Muž 4Sima [1888] Re: martmart
Jo to je dobrý řešení, já na to už taky myslel. Nevibruje to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 19:36 Muž martmart [106] Re: 4Sima
Fotka k příspěvku Za par kacek sem koupil v marketu 50l neco jako barel, kybl... filtr do skrine do nej, veskery prusak, vypusteni hadic od filtru zachyti... na tehle fotce je trochu videt..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 18:16 dekalaxa
Tak mé ,,dlouho" znamená 6 let, a jak vidíte rybky se množí! Mněla jsem již různe dekorace a spoustu rostlin, teď jsem chtěla změnu exotiku, ale jak koukám některý pánové tady maji patent na ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2018 11:21 Muž 4Sima [1888] Re: bobik0cz
No a sousedovi se zadařilo hned první rok co měl akvarium. Externí jsou ale určitě lepší a nikomu je nerozmlouvám - už jen kvůli objemu, jen si každý musí najít co komu vyhovuje. Btw. jednou mi prasknul přívod vody do bytu (naštěstí jsme bydleli v přízemí) a v rok starý novostavbě jsem dělal znova podlahy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 10:46 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Filip.k
Nejsi divnej, uvažuješ zcela správně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2018 10:29 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: 4Sima
Tak v tom případě, když se bojíš vody na podlaze si raději zařiď terarium.

Za 4 roky používání externího filtru jsem neměl jediný problém s únikem vody na podlahu, to se tedy nedá říct o nacákání vody při údržbě, to vytírám pořád :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 23:18 Muž 4Sima [1888] Re: Filip.k
Jo u Eheim vivaline 240 je filtr vnější a mám dojem, že eheim má silnější skla oproti juwelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 23:01 Muž 4Sima [1888] Re: Filip.k
Těch variant je moc, já chci vnitřní filtr jen abych se vyhnul nějaké nemilé nehodě (máme plovoucí podlahy a ono stačí fakt málo a je po ní) - sousedovi prolnul venkovní filtr, protože ho po čištění špatně zapojil, sice to zjistil brzo, ale i tak se mu ta podlaha zvlnila. Tím nechci hanit venkovní filtry, jen mám k tomu takový přístup. Samosebou jsou daleko lepší a výkonnější. U jezera na zahradě mám taky filtr mimo s uvc a funguje skvěle, no je ale venku. A že budu mít filtr vevnitř mi až tak nevadí, nebudu dělat nějaký ada styl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 22:45 Filip.k Re: 4Sima
Ty jo diky za vycerpavajici info. Myslis ze ten vnitrni je lepsi nez vnejs. Mozna jsem divnej mne se libi kdyz je akva.uvnitr ciste bez filtru. Mam na mysli prostor. Ale priznam se ze nevim ktre ma lepsi filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2018 22:30 Muž 4Sima [1888] Re: Filip.k
Zrovna taky plánuji podobné akva. Začal jsem vybíráním u setů, jenže postupem času se ubírám směrem ke složení vlastní sestavy. Chystám asi 120x40x45, kryt zřejmě budou tvořit posuvná skla v lištách. Světlo bych dal Chihiros A1201, filtr chci vnitřní a zatím je favorit Eheim biopower 240, topítko buď tetra nebo zase eheim (150-200w). Líbily se mi sety Juwel rio led (nevyhovuje však filtr na pravé straně a nelíbí se mi i síla skla). Dál se mi líbí sety Eheim Vivaline (jenže zase dodávají v základu jen se 17w led světlem a mám dojem , že s menším filtrem). Prostě mě přijde, že akva ve sklorexu stojí cca. 2700, filtrace necelých 1500, topitko necelých 600, podložka 120, lišty na skla do 200, světlo 2800 (65w)!, + krycí sklo. Podobná sestava bude asi lepší než set. No je to na každém, někdo vyžaduje kryt originál, nebo zase externí filtr. Je taky třeba vědět jaký ryby a rostliny tam přijdou at zbytečně nemusí člověk něco měnit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 21:47 Filip.k
Nej by bylo doporucit konk.modely fitru atd. Moc vas prosim na akva.240 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 21:28 Filip.k Re: romant
Jj diky vim o nem mam to 5 km od baraku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 21:26 Filip.k Re: NHKG
Diky za odpoved uplny zacatecnik nejsem jen par let bez akvarka. A zase mne to chytlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 21:19 R Muž romant [27983] Re: Filip.k
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 21:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Filip.k
Set máš bez práce, ale většinou tam je mizerné osvětlení a filtrace.
Pokud jsi úplný začátečník, tak si nech poradit set, jinak je lepší si to poskládat sám. Ale já ti se setem neporadím, nikdy jsem žádný neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 21:06 Filip.k
Ahoj mam prosbu chtel bych 240 l akvarko da nekdo moc prosim typ jestli set nebo vse zvlast. Dekuji moc za odpoved. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 20:48 R Muž ctibum [6876] Re: dekalaxa
dekalaxa napsala: teď bych chtěla změnu
Změnu čeho...?
Osobně bych doporučil odnést ryby do nejbližší akvaristiky, klidně PetCenter, SuperZOO, cokoli, vypustit vodu, všechno plastové vyhodit, pročíst odkazy, co dal kolega afc, zamyslet se potom, jestli opravdu chci akvárko a začít znovu a doopravdy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 17:43 Muž LeRi [315] Re: Maq
Mě to připomíná pořad (Akvária na míru) ale prý to má založené dlouho tak to asi funguje potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2018 17:36 Maq Re: afc1886
Není to všechno špatně! Jen ty živé ryby tam nepatří. Jinak jako Lego nebo něco v tom smyslu dobrý, může zůstat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2018 15:12 R Muž afc1886 [14655] Re: dekalaxa
Proboha, tady je všechno špatně. Nejdříve si nastuduj co nejvíce o akvaristice.
Všechno plastové vyhoď do žlutého kontejneru a pořiď co nejvíce živých rostlinek. Tady máš pár užitečných odkazů k prostudování.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 15:08 dekalaxa
Fotka k příspěvku Dobrý den, přikládám foto. Akvarko mám založené dlouho, mám v něm vnitřní filtr (takový ze sestavy), teď bych chtěla změnu a slyšela jsem, že tie vnitřní filtry akorat otáčí vodu a jsou nekvalitní. Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 17:28 Muž File1980 [53]
Fotka k příspěvku AQ 54 l s E 2211-2xbiomolotan orig.eheim + zbytek sera siporax.Momentálně přerybněno díky endlerkám.Akvárium funguje,filtr čistím 1 x za 1/2 roku.S filtrem jsem naprosto spokojený.Akorát by AQ chtělo trochu prostříhat,ať jsou taky vidět ryby stydim :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 23:17 Maq Re: Kubaa
Kubaa napsal: podstatný je povrch, ne objem.
Myslím že podstatná je náhoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2018 18:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dekalaxa
Dej fotku celého akvária, prosím.

Obecně: Je třeba vidět. Třeba nepotřebuješ žádný filtr. Nebo, opak. Třeba máš akvárium, kde ani nejlepší filtr nepomuže. Třeba zjistit :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 18:34 Muž Kubaa [718] Re: RE5PEKT
Určitě, ale litr je - s kvalitním médiem - dost. Neříkal bych to, kdybych zrovna tento litrový eheim neměl ve svém prvním teplovodním akvárku, které bylo tak přerybněné, že když jsem nedávno narazil ve starých papírech na deníček, málem mě šlehnul infarkt - a stejně to ten filtr utáhnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 18:29 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Kubaa
Tvoji pointu jsem pochytil. Moje pointa byla, že je to na hraně a větší objem by situaci, ať už bude médium jakékoliv, podpořil.
Protože podstatný je povrch, ne objem.
Mně stačí, že jsi připustil, že objem roli hraje:
Pointa byla, ze na mediich zalezi, nejen na objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 18:17 Muž Kubaa [718] Re: romant
V dobe kdy jsem tenhle filtr kupoval jeste biomech neexistoval. Ale oni to meli vzdycky vychytany. Pointa byla, ze na mediich zalezi, nejen na objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 18:14 R Muž romant [27983] Re: Kubaa
Tak vo tom žádná, tedy s tím předfiltrem na sání a ta origo sestava od Eheimu je právě to co jsem jmenoval. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 18:12 Muž Kubaa [718] Re: romant
Může být, já bych tam spíš vrazil molitan na sání jako předfiltr. Nebo prostě nechal originál sestavu od eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 18:02 R Muž romant [27983] Re: Kubaa
U živorodek někdy ani ta adekvátní péče nepomůže. Stavět to jenom na Substratu pro je špatně, chce to skombinovat, třeba s Eheim Bio mech a nejvíce píglovat tento, protože bude plnit funci zachytávací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 17:53 Muž Kubaa [718] Re: RE5PEKT
Například Eheim Substrat Pro v tom filtru to dá při jinak adekvátní péči o akvárium v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 17:45 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Kubaa
Kolik mililitrů kvalitního média bys tedy doporučil na osmdesátilitrovku plnou živorodek. Popřípadě jakého média?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 17:43 Muž Kubaa [718] Re: RE5PEKT
No to záleží na náplni. Litr kvalitního média může být dost. Litr nasekaných hadiček apod může být málo. Protože podstatný je povrch, ne objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2018 17:15 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Yirka
Ale on chce živorodky do 80l akvárka. To je HODNĚ na hraně ten 2211.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 16:25 Muž Yirka [9123] Re: dekalaxa
Na tu litráž by měl stačit i E 2211: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 16:11 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: dekalaxa
Ani s jedním nešlápneš vedle. Tetra má největší objem filtračních hmot a Eheim zas nejbytelnější zpracování. Všechny 3 budou fajn a pro tvůj případ naprosto dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 15:32 R Muž afc1886 [14655] Re: dekalaxa
Ještě se koukni po akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Za mě velká spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 15:26 dekalaxa – Jaký extérní filtr
Dobrý den, můžete mi někdo poradit jaký extérní filtr koupit, mám 80l akvarko se živorodkama. Zvažuji značku EHEIM Classic 250 (2213) nebo TETRA Tec EX 800 Plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 11:52 Muž LeRi [315] Re: Michal
Filtr nelze jednoznačně doporučit jelikož jsi se nezmínil o fauně a flóře je jedno jaký filtr tam bude nebo nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2018 11:27 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Michal
Co se týká filtru, tak se mrkni na fluval U2. Podle mě je dobře vymyšlený a bonusem je téměř absolutní nehlučnost (ověřeno na dvou kusech těchto filtrů). Akorát vzduchování po čase nefunguje, ale to nepovažuju za chybu, neboť vzduchování není pro provoz akvária nutné. Ale i ostatní vnitřní fluvaly z předchozích řad (fluval 2 s fluval 2 plus) jsou/byly tiché. To osvětlení, které zmiňuje RE5PEKT je OK, ale je dost nízko nad hladinou. Lepší je zvolit osvětlení, které je výš nad hladinou, případně ideálně dvě osvětlovací rampy (ale s mechanickým stmívačem), aby se docílilo osvětlení celého vodního sloupce. Pokud plánuješ hustě zarostlé AQ, tak ty dvě rampy určitě rostliny ocení. S jednou rampou u předního skla a zadního skla nebude celý sloupec vody osvětlený (LED = úhel vyzařování 120 °).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 15

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 20374x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12405-zarizovani-noveho-akvaria-a-vyber-techniky?od=501