Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování nového akvária a výběr techniky

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Zařizování nového akvária a výběr techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 07:26 R Muž Anthrax [4745] Re: Kata Eš
Ten sinkor by měl v poho stačit. Rostliny mají být v řešeném akva nenáročné. :-)
Srovnáváš zářivky s LEDkami, což jsi podle mě nezohlednila. Mimochodem ty máš podle prezentace výrazně méně lm než ten sinkor a svítíš na sice mělčí ale o dost větší akvárko a nevypadá to, že by ti rostliny strádaly. :-)
Eidt: Navíc když jsou peníze hlediskem už teď, tak budou i v budoucnu. Silnější světlo víc žere. :-)
Do filtru bych taky investoval víc. Ale na co připlácet za světlo, jehož potenciál nevyužije. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2019 02:48 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Anďaska
Nu, tak to zkusím vysvětlit po lopate z ekonomického hlediska(pro Lucku také) , proč jsem ji doporučila, aby se zde ještě raději preptala (je tu hodně akvaristu, kteří mají se světlama jistě zkušenosti) ano
Pakliže si to nekupuje na půl roku, není lepší ještě chviličku počkat (rostlin tam zivori pár už nějakou dobu) přihodit korunku ke korunce a koupit lepší?
Protože pak zjistí, že ji také nestačí a akorát vyhodi pár stovek z okna a je tam, kde byla do teď. Když se jí tohle podaří prodat za slušnou cenu, tak nikdy ne za kterou ho pořídila a nebo druhá možnost, bude muset prikupovat ještě jedno a v závěru ji to vyjde dvojnásobne dráž :)
A ještě bude mít nádrž ovesenou jak Vánoční stromecek :-D
V tomhle hledím i na to aby to nebylo jen tonouci se stébla chyta a naprosto zbytečné. V závěru neusetri a bude ji to stát ještě více :-)
A to nemluvím o tom, že pokud by to tak bylo, tak ji přijde půlka kytek pryč i ty méně náročné a jak víme, to také není zadarmo :) Ještě jedna varianta, že se jí tam rozjede hnědá rasa, kterou nedostatkem světla (protože prostě na to dno nesahne) nezlikviduje, nádrž bude ve špatném stavu a kytky budou opět a zas zivorit a ještě bojovat s rasou...

Přiklad:
Když si půjdeš koupit auto, take nevemes první na které natrefis jen protože je strašně levné, byť Ti za rok klekne motor a nebo zjistíš, že to skoro nejede a je pro tvé pozadavky naprosto nedostacujici. Taky si raději pockas a eventuálne nějakou tisícovku přihodís, aby vydrželo a sloužilo co nejdéle a nejlépe ;-) Neuvazlive to udělá člověk, který vlastně neví co s penězma :)
Právě proto, že chce ušetřit, tak toho nedosahne tím, že bude spořit na úkor výkonu produktu, který je pro výšku sloupce vody podle mě nedostacujici a pak bude mít sice nejlevnější, ale pro její potřebu nedostacujici [šit] ;-)
Ale uvidíme jak se k tomu vyjádří zbytek ještě ráno ano
A jak píšeš chichiros by byl rozhodně lepší, ten už by se mi pro Lucku zamlouval více, ale čekala jsem co jí kdo navrhne hop
Pokud se sejde více lidí, že stačí, pak se předem omlouvám, sklapnu paty a beru zpět ano
(akvaristika není levná záležitost z mých koníčku ta nejdrazsi smich)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 01:40 Anďaska Re: Kata Eš
Samozřejmě by bylo lepší třeba osvětlení Chichiros, ale to už je, dražší. Za približně tuhle cenu mě nic jiného taky nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 00:55 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Anďaska
Jsme to spolu zkoumaly, ale já se jen bojím, aby to stačilo 35W není moc mám 58 W a výška nadrže obdobná. A to mám i více kelvinů a lumenů :-O Třeba ještě někdo s něčím přijde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 00:49 Luccie Re: Anďaska
Nic levnějšího asi nenajdu, co? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2019 00:25 Anďaska Re: Luccie
Ten Sinkor bych vzala ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 00:20 Luccie Re: Luccie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 23:44 Luccie Re: Anthrax
Rostliny nenáročné (moc se v nich nevyznám), prostě ty, co nejlépe rostou :-) a ráda bych cichavce perletové, parmičky černopruhé a cervenoocasé a pancéřníčky skvrnité.
No tak jak nevýhodněji to půjde :-)
Ale aušus kupovat fakt nechci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 23:31 R Muž Anthrax [4745] Re: Luccie
V jaké cenové relaci? ;-) Jaká bude osádka? A jak náročné rosliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 23:28 Luccie – Filtr a světlo do cca 285l
Ahoj, poradil by mi někdo filtr do akva 285l cca.
Jde mi hlavně i dobrou cenu, a aby samozřejmě fungoval ;-)

A ještě, prosím, o tip na LED osvětlení, na šířku 110cm a výšku 57cm, aby rostly kytky, ale nemusí nějak přehnaně ;-)

Moc děkuju za tipy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 20:13 Maq Re: Ján92
A až ten nový nájem seženeš, tak si první zjisti u dodavatele, jaká Ti tam teče voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 18:19 Ján92
panelák je to skutočný 7 poschodí vyťah kedy bol postavený to neviem :) . Ohľadne rýb to fakt netuším ako čo som zatiaľ čítal niejaké články na začiatok neonky to mi zase príde na 400 až 500l akvarium blbosť ako pohodlie by mali. Svetlá čo som pozeral niejaké tie sety tak tam su tuším klasické žiarivky cca 35w + - model ja by som šiel asi skorej do Led osvetelenia niejaké vykoné na denne plus dačo tlmené modrej farby na noc ak by to nevadilo rastlinám a rybám led svetlá sa mi zatiaľ zdaju vyhodnejšie čo sa týka cena provozu životnosti
Filtrácia to je kamen urázu tam už asi bude treba vonkajší filter počítam tak cca 1400l/h minimum topitko asi 300w akurát problém bude v lete bežne mám v byte 30+ ale zatiaľ musím počkať či zostanem tam kde som alebo budem hladať nový najom takže zatiaľ mám čas na študovanie a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 17:52 Muž nekdo [355] Re: Ján92
vaha se rozlozi - toho bych se nebal obzvlast, pokud je to skutecne panelak :)
bezpecnostni sklo do akvaria je hloupost - je to bezpecnostni sklo z hlediska toho co se s nim stane, kdyz se rozbije, ve skutecnosti jsou to lepena skla (sklo/folie/sklo nebo kalena - ani jeden typ se pro akvaria nepouziva...
levneji vas vyjde akvarium vyrobene + skrinka zvlast, na druhou stranu v tom setu mate spoustu jinych veci, ktere muzou byt dobre (a nebo taky ne) - chce to si ujasnit jaka tam bude posadka a jake rostliny a dle toho vybirat - vyhoda setu je v tom, ze to mate najednou...nevyhoda je v tom, ze ne vsechno se da rozumne vymenit, pripadne je to poddimenzovane (pro urcite ucely - opet zalezi na tom, co v tom bude)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2019 17:09 R Muž Anthrax [4745] Re: Ján92
V téhle velikosti už se fakt vyplatí nechat si to vyrobit a vybavit sám.
Jinak v paneláku by nějaká čtyrstovka neměla být problém. Sklo bych bezpečnostní nedělal. V těch setech taky nic takového není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 15:40 Ján92 – Nováčik
Zdravím chcel by som trocha poradiť premýšlam že by som si založil akvarium len teraz to ešte nejde nakoľko mi bude najomna smluva dalšia vec čo mi robí starosti je veľkosť nádrže na začiatok obzeral som sa od cca 160l do 450+ cca 30 40 litrov ale u akvariu s objemom 400+ mám obavu že či to môžem mať v panelaku 4 poschodie nechcem platiť zbytočne statika byt nieje môj a potom že či kúpiť niejaký set alebo radšej dať vyrobiť akvarium na mieru s bezpečnostného skla plus stôl na mieru pod neho a poriešiť všetku techniku zvlášť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2019 17:13 Muž nekdo [355] Re: Maya
podivejte se, ja to reknu takhle
kazdy vyrobce akvarijnich veci ma neco...
a nejde to vytrhnout uplne z kontextu - je to system
rataj ma stare dno a nove dno, pripadne nejake jine veci a funguje to dohromady - to ale neznamena, ze kdyz vezmu dennerle deponit mix a hodim na to japonsky super suseny jil tipu platinum soil, ze to bude fungovat stejne...
dennerle ma veci ozkousene a dobre, ale zase tak, jak navrhuje on (navzajem se to doplnuje atd) - zaroven to ale neznamena, ze s necim jinym to nebude v teto kombinaci fungovat stejne...nebo lepe

co se tyka substratu, tak je velky rozdil mezi zasobnim substratem typu stare dno/deponit mix a treba vznesene recenym additivem ala ada...
adu sypu jako romant, zasobni substrat dennerle tak, jak je na obrazku - tzn kus tam vysypu dle objemu a na to nahazu substrat jako takovy a hotovo...
zalezi na tom, co tam bude za ryby, zalezi na tom, co tam bude za rostliny - nejde to rici jednoznacne....
co maji ale vsechny tyto "zasobni" substraty spolecne je to, ze nad tim nemate kontrolu ve smyslu "co v tom je", "kolik tam toho je" a "kdy se to uvolni"
za me dennerle v pohode a spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2019 21:52 R Muž romant [27987] Re: Maya
Napíšu to asi takto. Když používám tyto výživný substráty, potom tímto materiálem pouze pocukruji dno a to tak, že je skoro přes něj vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 20:10 Žena Maya [30] Re: nekdo
Zase tak velky akvo to nebude:)
A tim je dalsi dotaz.
Akvo bude mit 79l ale ta 2,5 je mezi 50-70 - mam tam dat min nebo mam koupit tu 4,6?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 19:41 Muž nekdo [355] Re: Maya
Dělají i 9,6 kg ;) www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 09:58 Angus68 Re: Maya
Popis možná, jinak je to stejný ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 09:42 Žena Maya [30] Re: Angus68
No to mam vybrany... ale prislo mi,ze u obou maji trochu jinej popis..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 08:16 Angus68 Re: Maya
Já bych tedy neřekl ;-)
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 08:08 Žena Maya [30] Re: Anďaska
Ted mam v akvarkach deponit mix od dennerle-ale delaji jen kilovky:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 00:34 Anďaska Re: Maya
A já si nemůžu vynachválit tohle m.heureka.cz/… Ale pokud nemáš s výživnými substráty zkušenosti, tak bych moc neexperimentovala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 00:27 Muž Smetany [1226] Re: Maya
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 21:58 Žena Maya [30]
Co tohle? Pod pisek?
www.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 13:58 Žena Maya [30]
Koupeno:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2019 12:40 Maq Re: Maya
Možnost regulace intenzity osvětlení je hodně důležitá. Můžeš to plynule balancovat podle toho, co se v akváriu děje. Uvidíš, že to oceníš!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 12:02 Muž vlka [3444] Re: Maya, je skladem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 11:40 Muž Yirka [9123] Re: Maya
Atmana mám 11 let a naprosto v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 11:10 Muž Planorbella [643] Re: Maya
Dostatek rostlin a okružáci stačí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 11:03 Žena Maya [30] Re: afc1886
Budou sneci- nestaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 11:03 Žena Maya [30]
Topitko atman je v pohode? Nebo mam kouoit eheima jednou tak draheho?:) mam v obou aq eheim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 07:45 R Muž afc1886 [14681] Re: Maya
Hlavně boj s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 07:43 Žena Maya [30] Re: afc1886
A tim je???

Tohle neni skladem uz jakou dobu rozzureny
Tak vybiram jine, co je:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2019 07:32 R Muž afc1886 [14681] Re: Maya
Není to tak, že ho nutně potřebuješ, ale je dobré ho mít, na řešení občasných problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 07:24 Žena Maya [30] Re: Libor
No prave rozzureny
Ale ja mam stejne casovac, takze bud sviti nebo nesviti? Proc potrebuji stmivac?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2019 06:58 Muž Libor [527] Re: Maya
Celkem dobré, ale spíše bych doporučil:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Jeho výhodou je možnost stmívání ve více krocích. Problém je, že momentálně není skladem - musela by ses zeptat na datum naskladnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 22:15 Žena Maya [30]
Ahoj, co toto svetlo? Na 60x30x44?

www.rataj-spk.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 12:21 R Muž Anthrax [4745] Re: Cataria
Stačí říct sklenáři. Dobrý je nechat si v rohu alespoň jednoho skla vyříznout otvory pro kabely. Pak se to jen nasadí do takových plastových lišt. Žádná horentní suma by to být neměla....
Edit: takhle to pak v té liště vypadá. www.sklorex-akvarium.cz/…
Edit: ten rámeček to trochu hatí.. ale i na něj by asi šlo nasadit ty plastové lišty, akorát by se sklo uřízlo o něco širší. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 12:18 Žena Cataria [13] Re: Anthrax
Jenže kde je sehnat? Mé vyhledávací schopnosti trochu pokulhávají :) Navíc mám akvárium s rámečkem, a nevím, jak by to na to šlo nasadit (rámeček nejde sundat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 12:16 R Muž Anthrax [4745] Re: Cataria
Pokud to chceš mít zakryté , tak normálně posuvná krycí skla a na to můžeš položit co potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 12:13 Žena Cataria [13]
Ahoj, mám pořízené akvárium a řeším prpblém se světlem. Mám akvárium samotné (ne ten SET), takže potřebuju osvětlení, ale ztároveň zakryté akvárium. Jenže všude v obchodech prdávají kryty s osvětlením a to osvětlení v ktytech je úplně na nic, takže bych ho stejně musela měnit. Nevíte náhodou, kde bych mohla sehnat nějaký samostatný kryt na akvárko, přes který by procházelo ze shora světlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 22:18 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Tak jsem to asi teda pobrala dobre.


Diky vsem love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2019 21:26 Muž Planorbella [643] Re: Maya
Akvacit je ta molitanová kostka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 21:24 Žena Maya [30] Re: Maq
Muzes mi ukazat ten priklad na vyrobcich? Nechapu :-D

Je nejaky cerpadlo,ktery ma tu penu na sebe nasazenou
Druha varianta je cerpadlo,pena a na tom krytka
Je to tak?

Co je akvacit jsem nejak nenasla- polyureutanova pena?? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2019 19:25 Maq Re: Maya
Maya napsala: Co znamena ze na tu hlavu muzu dat kostku?
Ano, zapovídali jsem se o něčem, co Ti jako začátečníkovi nic neříká. Ale máš čas, začínáš si zjišťovat informace s předstihem, a to je dobře. Ono je víc takových věcí, o kterých začátečník zpočátku nemá tušení.

Čerpací hlava nasává vodu vespod a stříká ji do boku. Velmi jednoduše na to nasávání lze nasadit plastovou trubici, která se dá koupit, a na její konec nasadit kostku molitanu (lépe snad "akvacitu", protože to není jakýkoli molitan).
Myslím že většina zde přítomných pokročilých akvaristů se mnou nesouhlasí v tom, když říkám, že ta "kostka" nedělá tolik muziky, kolik se myslí. Ale stejná většina asi bude souhlasit s tím podstatným, totiž že nejrozumnějším řešením je pro Tebe čerpací hlava - a tu "kostku" na ni nasadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 19:16 Maq Re: vlka
No jóó - skaláry, thorakáti, elka a lery v akvárku na délku 75 cm, to je pak jasný. Ale já jsem psal o řádně vedeném akváriu, nezapomeň.
Ale abych nebyl tak kategorický: Ano, něco plavat semtam může. Otázka je, zda molitan pomůže.
Pokud se tomu chceš smát dál, zasměj se v příslušném vlákně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 19:08 Žena Maya [30]
Tak ja na to nastesti nespecham. Je to v planu v nasledujicich mesicich... a kdo vi,treba to vyjde tak,ze rovnou udelame 240... a nebo zadne-proste dvere jsou otevrene a uvidime co se bude dit.....ale chtela jsem to mit predvybrane,abych vedela.. takze spousta casu na plno nazoru a pocteni:)

Tak me zajimalo, co mate vy a jsem moc rada za vase nazory. Protoze bez nich bych doma mela setak:) a treba nadavala proc to nefachci..
Jedno akvarko za chvilku cekaji prvni ryby a krevetky a na druhem budu sazet kytky a prvni levatky uz tam levatej:)
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.03.2019 18:32 Olin Re: vlka
Já myslím že většina z nás začínalo špatně. Někdo začne chovat ve sklenici od okurek a někdo třeba s top vybavením. Někdo si nechá poradit a dá na rady a někdo holt ne. Tak to je....
Člověk pořád chytá nějaké ty zkušenosti.
Nejlepší je osobní zkušenost.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 15

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 20375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12405-zarizovani-noveho-akvaria-a-vyber-techniky?od=301