Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování nového akvária a výběr techniky

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Zařizování nového akvária a výběr techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2018 14:16 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Michal
Vnitřní je bezpečnější, ale zase ti zabírá místo a mívá zpravidla menší objem filtračních hmot. Filtrační hmota se doporučuje minimálně 2% čistého objemu vody v nádrži. Takže tím se řiď a zda vnitřní nebo vnější, to si musíš rozhodnout sám na základě ceny a vkusu (vnitřní filtr ti straší uvnitř akvárka a musíš ho něčím zamaskovat). Tebou zvolený filtr není špatný, ale má celkem málo filtr. hmoty. Nejlepší (efektivita, poměr cena:výkon) je hamburksý plošný filtr nebo čerpadlová hlava s kostkou molitanu. Čím nečistotnější ryby (živorodky, cichlidy, kapříci, atd.), tím výkonnější filtraci potřebuješ, takže záleží, jaké ryby chceš chovat.
Na dno můžeš dát hrubější písek (rostliny můžou mít potíže), flexiobklady, liapor, malé říční oblázky (hůře se odkaluje) nebo skoro cokoliv, co neobsahuje vápník a nemá ostré hrany (především drtě mají tyto neduhy). Hlavně si nekupuj ty drahé značkové profi substráty a výživná dna a podobné blbosti.
Světlo bych doporučil Resun LED, varianta bílá. Levnější asi neseženeš.
www.profiplants.cz/…
nebo teď ještě dost frčí Chihiros, ale s tím zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 13:37 Michal – filtr eheim biopower 240l
zakladam nove akvarko...a dlho rozmyslam nad filtrom...ci vonkajsi vnútorný a milion otazok samozrejme ...vyhliadol som si tento vnutorny ehem biopower 240l a akvarium bude 80x40x35cm takze 112l...bude tento filter dostacujuci pre taketo akvarium? samozrejme chcem pestovat rastlinky nenarocne...hadam to bude fajn...este by som vas poprosil o radu ohladom dobreho substratu a osvetlenia...niesom milionar tak nieco prijatelne (:dikes za vas cas X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 08:11 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaaclav
To rozhodne áno wtz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 22:56 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Není to žádný rychlík v růstu a tak bych si ho pořídil až později. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 21:39 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaaclav
27W led na 134l? Rubín mi krásne rástol i pri slabšom osvetlení. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2018 21:29 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Longer01
Asi bych si pořídil anubias až později, je předpoklad že se ti zařasí a co pak s ním. Místo něho bych dal další rychle rostoucí stonkové rostliny. Ludwigia repens 'Rubin' také do začátku není moc dobře, spíš bych zůstal u původní rostliny. Ludwigia repens. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 21:22 Muž Longer01 [21] Re: Magic
Děkuji za odsouhlaseníUrčitě plánuji více košíčků od některých druhů. Asi bude znazší prostřih než zjistit, že je rostlin stále málo...
Fórum pročítám už třetí týden...spousty informací a názorů, co se pomalu vztřebávjí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 21:05 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Longer01
Výber ok, dno by som osobne dal i jemnejšie, ale i toto sa znesie.
Rastliny v pohode, len mi príde málo (ak sa bavíme o "košíčku" z každej. Na zábeh kľudne obsadiť celé dno, pretrhať sa dá vždy.

Veľký palec za "kávovník" a veľký smich za anubis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 20:50 Muž Driv3r [236] Re: Longer01
Není asi co vytknout vyběr dostačujíci.dno si musíš zvolit sám co se ti bude víc pasovat. članky ktere si dostal při registraci si asi četl?
technika funkční ted už jen to založit a začít palec

Hodně štěstí v začatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 19:53 Muž Longer01 [21] – První 120
Zdravím, chystám se na založení společenského akvária (80x35x45v). Velmi budu rád, když mi zkušenější poradí. (už se ptám v jiném vlákně na osazenstvo) Akvárium budu pořizovat s krycími skly.
Osvětlení: LED osvětlení LFL-CL-800 27 W bílá (plus manuální stmívač)
Čerpadlo: Atman čerpadlo JKA-IP200 400 l/h (plus biomolitan)
Topítko: Resun RH 9000 topítko 100 W
Dno: Písek říční 3-4mm (u hrubosti jsem na vážkách, co diskuze, to jiný názor :) )
Dekorace: kámen, kořen...

Rostliny:
zakucelka plazivá 'Rubin'
anubis kávovníkolistý
Bahnatka bezstopečná
šípatkovec odnožující
šípatka nízká
douška hustolistá



Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 20:46 R Muž ctibum [6895] Re: lm
Pokud chcete krycí skla, tak bych šel do klasiky. Zkušenosti s tím nemám, ale neumím si představit, jak by se krycí skla řešila u vypouklých nebo zkosených nádrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 20:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lm
Rovné sklo se asi líp čistí, určitě se skrz něj líp fotografuje a finálně akva s ohnutým sklem stojí výrazně víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:59 R Muž romant [27987] Re: lm
Tady bude klasická názorová rozpolcenost. :) Osobně nemám problém ani s jednou variantou, preferuji spíše klasiku a u těch kulatějších je potřeba trošku počítat se zkleslením pohledu a tlačit zadní partie akvária, tedy dno výš než je u čelního skla, vypadá to posléze přirozeněji, když je to tzv. v rovině, tak ta zadní stěna jakoby padá dolů. Toť moje zkušenosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:58 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: lm
Taky bych byl pro rovné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:53 Žena drvi [2894] Re: lm
Za mě rovné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:51 lm – Jaký tvar je lepší u 240l akva
Dobrý den ,
Obracím se s prosbou o názor,zkušenost, radu.Chceme si pořídit akvárium 120x40x50cm. Nebude to set,na akváriu chceme mít krycí skla,vnější filtr a osvětlovací rampu.Dvě akvária již několik let máme,jedno chceme zrušit a pořídit toto. Jaké je z estetického i funkčního hlediska lepší? Rovné,zkosené nebo vypouklé .Prosím o názor ,Děkuji Lenka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.12.2017 17:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: luster1717
Jestli mohu poradit, zabývej se teď rostlinami. Doporučuji sehnat blízkého akvaristu a získat co nejvíc jednoduchých rostlin jednoho, dvou druhů (nebudu ti psát co, protože nevím, co bude mít). Hledej ve zdejším atlase, které rostliny jsou jednoduché a rostou. Do akvária s půdorysem 60x30 jich potřebuješ hodně a pokud to necháš na nákup v akvaristikách, nedopadne to dobře. Zjistíš, že osázené dno tě bude stát víc, než filtr a světlo dohromady, takže koupíš rostlin jen pár, budou tě trápit řasy a nakonec ti budou neprosperovat i krevety. Proto se zatraceně vyplatí věnovat se na úvod rostlinám víc, než filtraci a osvétlení. Jednoduché rostliny porostou i pod úplně jednoduchou žárovkou, ale náročné rostliny v novém akváriu neporostou ani pod nejdražším, pečlivě vybraným světlem.
ROSTLINY JSOU DŮLEŽITĚJŠÍ, NEŽ COKOLI JINÉHO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 17:00 luster1717 – krevetárium
dakuejm za názory no nad tými dvoma svetlami sa rozhodnem že či chcem investovať viac aebo menej a ten filter tam dám určite bez toho to nechcem skúšať a určite tam chcem dať aj čo najviac zelenej hmoty vhodnej ku krevetkám tak aby sa tam mali čo najlepšie, to je moj primárny ciel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2017 16:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RE5PEK7
Akvárium u stropu furt čeká, co z něj vyroste :). Ale, za pár hodin ho budu aktualizovat. Před momentem jsem se vrátil z Prahy a díky dudakovi mám novou krásnou kryptokorynu!

Zpět k tématu: Pokud luster 1717 chce spokojené krevetky, nejlépe udělá s velkým chuchvalcem zelené řasy (není marná - zrovna dnes ji dal jednomu člověku s rybami, které musely vydržet tři dny ve flašce a k mému překvapení reagoval, že ji dá do jedné nádoby a zkusí, jestli ji ve své měkké vodé udrží). Pokud nechce zelenou řasu, což beru, musí udělat tak jako tak zelenou džungli z jednoduchých rostlin. Bez ní krevetky až příliš často nepřežijí. Luster: Nemám absolutně nic proti designu, ale tvrdím, že základní je umět udělat nádrž, ve které přežijí a budou se množit Cherry Red. Já nejprve udělám toto a když to mám, uvažuju, jak to akva něčím vyšperkovat. Dělat to obráceně je trochu neefektivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2017 15:34 R Muž Anthrax [4751] Re: drvi
Ne všechna akvárka bez filtru vypadají, tak jako ta Jirkova. ;-) Není to jen o filtru (nefiltru) ale o celkovém pojetí akvaristiky, které Jirka vyznává.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 15:24 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: drvi
Teď koukám na akva Jirky. TO JE VOSTRÝÝÝÝ!! Nejpřísnější je "Akvárium u stropu" potlesk

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 15:18 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: afc1886
Toto osvětlení mám na jednom akva je fajn. Akorát si pořiď bílou verzi (W).. vypadá to mnohem přirozeněji, než modro-bílá (W/B)

Doporučuji 80cm verzi, pokud nechceš zavěsit světlo, 50cm pokud budeš věšet.
Já mám 45 cm verzi 12Watt na akvárku o šíři 35 cm a je to tak akorát ten přesah, akorát hloubka akvária 30 cm je na toto světlo už moc, já mám také 30 cm hloubku a musel jsem si to podložit. 12Wattové o délce 50 cm by ti mělo v pohodě prosvítit až na dno s tvou výškou 30 cm, pokud nebudeš pěstovat kobercovky, nebo něco náročnějšího.. řasokoule se ti chytat bude palec
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2017 15:03 Žena drvi [2894]
JirkaŠčobák napsal: Hoď tam dobré rostliny a na filtr se vykašli (akvaristicky nekorektní, byť správná, odpověď).

Zajisté, pak ale bude tvoje akvárium vypadat jako akvária Jirky Sčobáka, což není úplně běžný design :-D - Ale Jiří, nic ve zlým ;-)

Tak Roman byl rychlejší a vystižnější - jako obvykle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2017 14:58 R Muž romant [27987] Re: JirkaŠčobák
Proč nekorektní? Je to jenom jiný a ne zcela obvyklý způsob provozování akvária. Dalo by se taktéž napsat, že jde o provozování akvárií mimo hlavní proud současné akvaristiky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 14:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: luster1717
Hoď tam dobré rostliny a na filtr se vykašli (akvaristicky nekorektní, byť správná, odpověď).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 14:08 R Muž afc1886 [14681] Re: luster1717
Ke krevetkám to je dobrá volba a to čerpadlo je akorát. Led osvětlení záleží jaké rostliny chceš mít v akváriu. Chihiros je určitě dobrá volba, za sebe ještě můžu doporučit zlatou střední cestu www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2017 13:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: luster1717
To čerpadlo bude ok. Trochu ho zaškrtíš a časem se molitan zanese. U malých čerpadel není moc výběr.
Všichni tady chválí Chihiros: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ale já zkušenosti nemám, na mě to je moc silné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 13:48 luster1717 – krevetárium
zdravím mám doma staršie akvárium 60x30x30 a rozmýšlam na zariadením krevetária myslíte že by tam stašil takýto filter?
www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
neni náhodov tá čerpacia hlava moc silná?
a ešte vedeli by ste poradiť nejaké výkonnejšie led svetlo?
dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   26.12.2017 22:15 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Ladislav
To si taky prisadim. Pokud si zacatecnik, na "prirodni" akva pokud tim myslis Nature Aquarium, neco jako delaval Amano, zapomen. Bude te to stat spoustu nervu, prace a penez a nakonec nejspis akva prodas a nebudes mit nic. Zacni uplne jednoduse, at ti to nejdriv bezi a pak se vrhni na neco splozitejsiho. Kazde dobre bezici akvarium je pekne a ver me, ze sedet pred krasne zelenym akva je mnohem lepsi nez v nem mit porad ponorene ruce.

A k te diskusi o "prirodnich" akvariich a co se tak muze nazyvat a co ne. Nejprve je treba si uvedomit, ze jsou "Nature aquarium" a "Natural aquarium". Jedno popisuje co delal Amano a druho co propaguje Welstad. Podobna jmena, velmi rozdilny pristup. Prvni by se do cestiny asi prelozilo neco jako "Akvarium prirody" a to druhe asi jako "Prirodni (ve smyslu 'prirozene') akvarium". Ve skutecnosti neni prirozene ani jedno a prirodni jsou obe. Ale to jsou i vsechna ostatni akvaria s bezicim ekosystemem.
A hadani se o tom, kdo pouziva jakou techniku a co uz je moc a co neni 'prirodni', je trochu blbost. Vsichni narveme kus vody do skleneneho kvadru, slepeneho umelou hmotou, pouzivame elektriku misto slunce a mistni vodarnu misto deste abysme v temperatni zone udrzely tropicke ryby uprostred betonoveho baraku. Ryby si musi myslet "Ty vole, uplne jako doma v Amazonce" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 20:59 Muž 1965 [35] Re: Ladislav
Ladislav napsal: Ahoj, chcem si zalozit nove akvarko. Velke skusenosti nemam (ked som bol mensi mal som akvarko na styl strk, musle a rybky).. Budem kupovat vsetko od piki, od vybavi po rybicky. Pozeral som niekolko videi na youtube o tom ako zalozit nove akvarko a velmi sa mi pacia prirodne akvarka s co su ozaj ozdobou a pastvou pre oci...
Na Heureke je mnoho akvarii a vybrat si je tazke, viete mi poradit co sa oplati kupit, skade objednat...popripade nejake prislusenstvo ak mate odskusane nemam problem objednat aj z aliexpresu. Co sa tyka financii a velkosti, tak velku predstavu nemam, ale na zaciatok tak asi 200e za techniku? a velkost akvarka v ramci financnych moznosti (jedna sa o rodinny dom, nie maly byt). Za pomoc vopred velka vdaka.
No v baráku moc omezovanej nejsi ne ? Za 200 eček toho moc nekoupíš , pokud chceš jet opravdu něco H .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2017 20:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Zaregistruj se zde. Při registraci ti vyskočí spousta užitečných odkazů a z těch lze pro začátek čerpat. Akvárium si kup co největší, každý litr navíc bude později k dobru. Projdi zdejší příslušná vlákna k technice, dnu atd. a můžeš začít vybírat. Když zde konkrétní nákup předem zkonzultuješ neuděláš chybu. No a hlavně tomu dej čas, nic neuspěchej, hlavně to nech pořádně zaběhnout než tam pustíš ryby a budeš mít parádní akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 20:18 Ladislav – Nove akvarko
Ahoj, chcem si zalozit nove akvarko. Velke skusenosti nemam (ked som bol mensi mal som akvarko na styl strk, musle a rybky).. Budem kupovat vsetko od piki, od vybavi po rybicky. Pozeral som niekolko videi na youtube o tom ako zalozit nove akvarko a velmi sa mi pacia prirodne akvarka s co su ozaj ozdobou a pastvou pre oci...
Na Heureke je mnoho akvarii a vybrat si je tazke, viete mi poradit co sa oplati kupit, skade objednat...popripade nejake prislusenstvo ak mate odskusane nemam problem objednat aj z aliexpresu. Co sa tyka financii a velkosti, tak velku predstavu nemam, ale na zaciatok tak asi 200e za techniku? a velkost akvarka v ramci financnych moznosti (jedna sa o rodinny dom, nie maly byt). Za pomoc vopred velka vdaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 22:18 Žena petulka [11] Re: Kubaa
Ahojky ja tam chci krevetky a pancernicky a to bude prozatim stacit. Pak se uvidi casem razborky a betaka nebo parek mensich cichavcu ale nevim pac mam obavy ze sezerou krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2017 15:00 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petr
Pokud můžeš tak bych šel do výšky aspoň 50cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 14:05 Muž Kubaa [718] Re: petulka
Pro menší ryby, které rády plavou, by to mohlo být super akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2017 13:49 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Petr
Dobrý je to. Větší šířka by byla samozřejmě lepší, ale když na to nemáš místo... Musíš těm dvěma malým rozměrům přizpůsobit výběr ryb, abys tam nedal nějaké velké, co se uvnitř ani neotočí. Dál to bude chtít dobře rozplánovat dno (dekorace a rostliny), protože se to bude opticky jevit o třetinu užší, až tam napustíš vodu. Rozhodně žádné 3D pozadí, které by ještě zmenšilo rozměr. Ale s těmi 2,4 m se už dá něco podniknout. ;-)

Nechceš se tu zaregistrovat, abychom mohli sledovat, jak se stavba vyvíjí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 13:35 Petr – nové akvárium
Zdravím
Chtěl bych do výklenku ve zdi akvárium o rozměru cca délka 2400 šířka 300 a výška 400 mm, není tvar akvária špatný, šířku bohužel nemůžu rozšířit.
Díky za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2017 13:00 Žena petulka [11] Re: LeRi
Prislo mi to v pohode a mam navic svetlo a jeste filtracni hmotu atd tak jsem fkt spokojena. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 07:48 Žena petulka [11]
LeRi
dik no mam z toho uz nervy no nevim jestli to tem dopravcum je uplne jedno protoze to praskle akvarium tak to musi uhradit te firme oni. Jen doufam ze to dojde v poradku nemam sanci to unest je to dost tezke bude mi s tim muset pomoct doufam ze to neni zase praskle.
Ale aspon mam dvakrat filtr topitko i led rampu:)))kdyby nekdo chtel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 15:23 Muž LeRi [315] Re: petulka
Až přijede poslíček vyběhni ven s kudlou v ruce rozbal to před ním a až potom podepisuj převzetí jak ti radí prodejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2017 11:33 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: petulka
Pokud poslali náhradu tak to neřeš. Moc dopravců co posílají přes hranice není a většinou se k ničemu nechovají dobře. Otevři to když přijde, frflající poslíček prostě počká s kyselím ksichtem, případně dělej video z rozbalování, ať máš důkaz co přišlo. Malé prasklinky by měli projít reklamací i později. Prasklinky nejspíš uvidíš, ale i kdyby je potřeba to stejně po převozu prvně napustit někde kde to může prasknout a nic nezničit. Ale to je uvedeno snad na všech akváriích.
Držím palce ať to dobře dopadne a na vánoce se již raduješ s aqua.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2017 19:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulka
Nevidim duvod ke stiznostem. Pokud ti poslou znova to same, budes mit doma i nejake veci dvakrat. Pokud ti poslou jen akvarium a bude v poradku, proste jen vyhodis strepy.
Hm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 19:02 Žena petulka [11] Re: Jifi
ahoj, ta firma se jmenuje Zooplus a myslim, ze jsou to nemci, ja ziju ve francii a to akvarium zrejme jede z nemecka tady bydlim pobliz Lyonu, takze fakt nevim kde bych si pro to mohla zajet. Firma mi rekla at proste nic nepodepisu, dokud se nepresvedcim, ze je to vporadku. stalo se to v patek, a hned v patek me poslali dalsi, tou samou firmou, GLS, a zrejme to prijde v utery. Ti ridici nechteji nikdy cekat, hned chteji odjet je jim to jedno v jakem stavu to predaji...takze ted mam doma rozbite akvarko se svetlem, se vsim vsudy a ted tam budu mit dalsi, co s tim budu delat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 18:54 Muž Jifi [675] Re: petulka
Asi nemáš možnost si to akvárko vyzvednout osobně? Má ten e-shop výdejnu někde daleko od tvého bydliště? Pokud by ta výdejna nebyla moc daleko, je lepší si pro akvárko zajet nebo se zeptat, jestli mají vlastní dopravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 18:48 Žena petulka [11]
ahoj, objednala jsem podle meho super akvarium jake jsem vzdycky chtela, znacky Juwel, pres internet i se skrinkou, byla na to akce, tesila jsem se jak sanky v lete, vsecko v pohode, skrinka atd, ale otevru krabici a akvarium vevnitr uplne rozbite! Firma mi zaslala nove ale chapetete to jak to muze prijit uplne rozbite. vevnitr zadny polystyren, jen nejake takove kusy celofanu a tot vse. Ted mam strach ze to zas prijde rozbite, nebo tam bude nejaka miniaturni prasklinka kterou ani neuvidim a pak to napustim a vse praskne! Prosim, poradte muze se to stat ze si praskliny nevsimnu, to snad ne? Vim, ze vsechny akvaria i ta ve zverimexu se tam musely nejak dopravit a jsou v pohode a to moje zrejme spadlo nazem i v te krabici ale proste je to fakt neprijemne, no. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 08:42 Žena Mejtys [7] – Porada
Zdravím! Po roce uvažuji o novém akva. Trošku větší varianta miníčka. Do oka mi padl Blau set 38l. To je velikostí pro vyhrazený prostor asi maximum. Budu pořizovat jednotlivé části extra, protože to vyjde levněji. Kdyby někoho napadlo lepší světlo nebo filtr, sem s tím. Na dno uvažuji o křemičitém písku s frakcí 1-2mm s nějakým tím hnojivem do dna. Může být? Beťák Hermelín stále žije a těší se plnému zdraví, takže o jiné osádce vůbec neuvažuji. Předem děkuji za nápady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 23:45 Muž honcka [39] Re: barel
Ten filtr je celkem dost hlucnej, nedoporucuju do mistnosti, kde se spi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 18:30 R Muž afc1886 [14681] Re: barel
Akvárium bych koupil zvlášť a k tomu světlo www.rostlinna-akvaria.cz/… plus stmívač www.rostlinna-akvaria.cz/… (mám,tak můžu doporučit)Filtr jsem pochopil,že chceš,aby nebyl v akva a byl levný.Jestli ano,tak ten co jsi dal odkaz akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… by mohl být,ale trochu bych ho potunil lepším filtračním materiálem,jako třeba eheim substrat pro. www.akva-tera.cz/… .Na nasávání bys mohl ještě nasadit kostku bioakvacitu,ale to už bys měl kostku v akva a v tom případě bych šel do klasiky www.akva-exo.cz/… a www.akva-exo.cz/… .Jenom závěrem,jestli neonky,tak jedině modré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 18:10 barel
Ahoj,
chtěl bych si založit menší, jednoduché akvárium (hejno neonek a nenáročné rostliny - šípatkovec, růžkatec) s nízkými náklady, resp. s dobrým poměrem cena/výkon.
Líbí se mi sety, protože obsahují kryt a celé to vypadá esteticky, ale... Nejlépe se mi jeví toto: www.rataj-spk.cz/…
Tak kdyby zde byl nějaký majitel, uvítal bych zkušenosti.


Druhá varianta je sestavit si to sám, ale po xx hodinách pročítání tohoto fóra si nejsem stále moc jistý ohledně techniky, tak raději poprosím zkušenější o názor:

- nádrž 60x30x30cm (54 litrů), síla skla 5mm od Sklorexu (jsem z Brna, tak si pro to zajdu:)
- podložka - asi bude stačit to co se bězně prodává, tedy kousek molitanu, co myslíte?
- osvětlení: rád bych LED. Našel jsem tohle: osvetleni-akvaria.heureka.cz/…
Ale 18 W mi přijde moc, je možné použít něco takového na zmírnění intenzity i úsporu energie? www.t-led.cz/…

Nebo potom tohle: www.vidaxl.cz/…


- filtr: akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… nebo akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Případně něco úplně jiného, záleží na spolehlivosti/Vašich zkušenostech (na ten druhý tu jsou dobré reakce).

- topení: je vůbec potřeba? Při zajetí akvária bych sledoval teplotu a pokud se bude držet nad 20C, tak bych to neřešil. Co myslíte?

Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 20:11 mumbo21 Re: Yirka
Nehnevaj sa, možno si to len zle pochopil. Písal som, že chcem orientačný odhad.

Čakal som jednoduchú odpoveď a to napr. 300l akva ťa výjde cca 300 eur viac ako 240l akva. Nikto ťa nežiadal o podrobnú cenovú ponuku.

Neboj sa investujem dosť vlastného. Od nikoho som nežiadal vypracovať celú špecifikáciu akvária.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 15

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 20375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12405-zarizovani-noveho-akvaria-a-vyber-techniky?od=551