Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování nového akvária a výběr techniky

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Zařizování nového akvária a výběr techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 13:34 Muž Driv3r [236] Re: Filip.k
Jak píše ctibum.co člověk to názor :) .
Já teď kupoval taky filtr,vzal jsem Sunsun HW 4...
Nechtěl jsem úplně to nejlevnější aqanova a eichem byl moc drahý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 13:21 R Muž ctibum [6910] Re: Filip.k
To nemá cenu se ptát. Každej ti poradí něco, někdo další to sprdne, protože jemu se to vysypalo. I Eheim tu má odpůrce... Koukni na JBL CristlProfi. Já taky vybíral a tohle mi přišlo dobrá volba po přečtení všech možnejch názorů.
Ale stejně se pak budeš muset rozhodnout sám, v tom je ta zábava :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 13:13 Filip.k
Ahoj uz zacinam magorit hodiny na netu a vubec si nemuzu najit vhodny vnejsi filtr. Uz bych si to ale chtel vse obj.at uz to mam doma. Prosim zkuste mi poradit asi takovej prumer pro zacatek. Uz jsem se tu ptal vim ale dnes bych to chtel objednatDiky moc za reakce nevim max.do 4 tis. Ale radsi o neco mene smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.03.2018 11:30 Maq Re: Filip.k
Měl bys si z Jirkových poznámek odnést jeden zásadní poznatek: Rostliny jsou jedna z největších investic při zakládání akvária.
Přistoupil jsi ke kalkulacím tak, jak je u začátečníků běžné: všechna možná technika, s tím se počítá, ale rostliny se neberou jako důležité. Pak se v akvárku krčí pět rostlinek, že "se rozrostou". Tak to nefunguje a technika to nezachrání.
Rostliny jsou drahé, jejich "zprovoznění" není snadné, ale mají klíčový význam.
(Dá se ušetřit sledováním vlákna "Darování a výměna akvarijních přebytků".)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.03.2018 09:06 Muž Jarry [1437] Re: Filip.k
Být tebou, tak si předně rozmyslím, jak má akvárium vypadat a co tam chceš chovat - ono se to může časem měnit, ale někde začít musíš. Trávníčky a podobné věci nech na později, až bude akvárium třeba rok fungovat, a až budeš vědět, jak ti jdou ostatní rostliny atd., trávníčky obvykle patří mezi náročnější druhy. Filtr bych doporučil JBL e1502 - www.rostlinna-akvaria.cz/… , pokud budeš chtít ušetřit, tak ten SunSun, alespoň 703A - www.rostlinna-akvaria.cz/… Oba tyto filtry mi jedou (současně) v 500l akváriu a je to tak akorát, takže do těch cca 250l, co plánuješ, bych nic menšího nedával. JBL tam jede 2 roky bez sebemenšího problému, SunSun necelý rok, také bez problému - ale do tohoto filtru prakticky nelezu, za ten rok jsem ho otevíral snad jednou. Světlo bych dal nějaký ten doporučovaný Chihiros LED, kde ho koupíš, je asi jedno, když ho koupíš tady, máš ho rychle, celkem snadno reklamovatelné atd. Jako substrát bych doporučil písek do filtrací, stojí pár korun, stačí ho lehce propláchnout a je dostatečně jemný i pro případný trávníček. Rostliny pak budeš muset nastudovat, ale určitě začni těmi nenáročnými, v atlasu jich tu najdeš dost. Hlavně se nenech zlákat designovými aquascape nádržemi, takové akvárium vyžaduje spoustu zkušeností, času a většinou také techniky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2018 08:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Filip.k
Pro tvojí informaci: Z toho, co pozoruju na fórech, “trávník” zvládne asi 15% akvaristu. Zbytku lidí se nechytne nebo jim ho sežere řasa. Bez CO2 a zkušenosti na něj raději zapomeň. Dopředu rozsázej 5 košíčku Sagittaria subulata. Bude nižší, než zbytek rostlin a chytne se.
Přečti si muj článek 5x!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 07:34 Filip.k Re: LeRi
Dik za radu proto rikam plus minus ty prachy. Filtr zvazim je to jeden s tech drazsich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 07:30 Filip.k
Diky moc za rady popravde rostliny je nemam vubec tuseni :-( vepredu bych chtel ten husty kratky porost jako trava na hristi jak se zastrihuje. Vzadu neco co se tahne pekne vysoko zkratka libi se mi kdyz je to zelene. Ale neee od rasy smich no to ze mne musite mit prdel coo :) ale pisu to jak me huba narostla kazdopadne dik za vase reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 05:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Filip.k
Nejprve zjisti rozměry akvária a kolik tě bude stát. Pak zjisti, jaké rostliny jsou dostupné a kolik budou stát, když bude jedna malá nebo střední rostlina na 2l vody (do středně velkého akva, u menších akvárií na 1l vody). Pak budeš vědět, kolik ti zbyde. Uvažuj podle dennikn.sk/…

Do 240l budeš rostlin potřebovat 80-100 (budeš kupovat i velké rostliny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 00:31 Muž LeRi [315] Re: Filip.k
Takže máme www.rostlinna-akvaria.cz/… 2790,- www.rostlinna-akvaria.cz/… 3964,- Akvárium stojí kolik? Topení bude? Skříňka ano či ne ? Dno ? Dekorace ? Rostliny ? Ryby ? Co2 ? Zatím světlo + filtr 6754,- . Chceš tohle youtu.be/… ? Ale i přes všechna negativa prý nemá konkurenci jen si ho když tak dodeláš , ještě že tohle nemusím řešit já smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 22:57 Filip.k
Mam predstava +-cca kolem 10 tis.kdyz bude o neco vic neva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 22:42 Filip.k
Joo to je fakt jsem resitel to sedi ja se polepsim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 22:14 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Filip.k
Filipe ty seš fakt marnej hmm

Každý má nějakou finanční hranici (představu).

Hong sung co ti doporučí LeRi bude do 2 tis (CHINKA)

Eheim co ti doporučuji já bude asi nejdražší okolo 4 tis (Germany platíš i za značku)

Ostatní značky budou cenově mezi tím. :-P

Hlavně ti doporučuji, až ti budou radit ptej se i na délku zkušeností používání (roky třeba), první 2 roky (Eheim 3 roky hmm ) co je záruka to asi vše bude fajne spim

Hlavně v tom nehledej vědu. Vybíráš filtr a světla, nepíšeš diplomovou práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 22:03 Filip.k Re: LeRi
120x40x50 nejaky prumer nemam tuseni kolik penez proste nic premrsteneho vim siroky pojem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 21:54 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Filip.k
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Mám doma staršího většího bráchu. Za 4 roky si nemůžu na nic stěžovat. Byla to sice dražší počáteční investice, ale šlo mi hlavně o hluk a kvalitu zpracování.

Jinou značku ti doporučovat nebudu pač sní nemám osobní zkušenosti. Zde na foru je spoustu vláken o výběru filtru i zkušenosti jednotlivých značek.

Osobně bych si Hun Song :) nikdy nekoupil (ale to je můj osobní problém)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 21:26 Muž LeRi [315] Re: Filip.k
Ještě dej ten rozpočet , já ti doporučil značku filtru za rozumnou cenu se kterou mám zkušenosti ;-) PS: jaká bude hloubka (šířka akvária ? ) chichiros nemá optikou takže je omezený úhel osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 21:20 Filip.k
Nadrz jsem dnes poptal fa brilant vcetne kryc.skla.Fitr porad tapu jaky? kdysi jsem mel tetra ex 800 a plovouci podlaha byla opravdu plovouci. Proto se ptam na doporuceni jaky zakoupit. A se svetlem nemam zkusenost jelikoz jsem mel akva.set porad laboroval ze zarivkama. Jsem nadsenes ale priznam se zatim amater. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 21:07 Muž LeRi [315] Re: Filip.k
Filipe chceš mít kryt a v něm chichiros světlo? Kolik chceš dát za filtr? Chceš si koupit kryt a potom ho dát do sklepa aby jsi mohl svítit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2018 20:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Filip.k
Kdybys chtěl akvárium bez filtru, stačí říct :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 20:47 Filip.k
Tak chlapy snad jsem nerozpoutal nejakou valku to bych nerad. Jen jsem rad za kazdou radu a pripominku :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 20:04 Muž LeRi [315] Re: bobik0cz
Kdo mu doporučil kryt? Kdo mu doporučil do krytu Chichiros? Takže si myslím že tématu se držím. Urážky mne od tebe už neprovokují mě stačí tvá prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2018 19:45 Muž LeRi [315] Re: bobik0cz
Druhá věc je ta že to světlo nemá hliníkové tělo pro nic za nic (chlazení) ale pod tím krytem to svou funkci jaksi ztrácí ale zase to bude alespoň dobře topit , v létě se to bude hodit když ne tak to zdraví pár děr do toho pěkného krytu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 19:41 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: LeRi
Zatím nepozoruji nic nebezpečného, kryt je částečné odvětrávaný na dvou místech, voda se sice lehce kondenzuje na krytu AQ, ale nic dramatického. Uvidíme v létě a jak dlouho to vydrží :-P

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 19:35 Muž LeRi [315] Re: bobik0cz
To světlo je dobré neříkám že ne, jen reaguji na to že zde ňekdo doporučí kryt a do něj chichiros což mi nepřijde zrovna jako šťastné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 19:34 Muž Kubaa [718] Re: LeRi
Nevím, kryty nepoužívám. Za hlavní přínos aquascapingu považuji to, že zpopularizoval akvária bez krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 19:31 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: LeRi
Já mu píši fakta, nic nehaním (ikdyž já bych si to nekoupil, zpracování mi přijde nekvalitní).

Nemám nic proti Číně, na to krytí ti odpověděl Kubaa. Neumím si to LED světlo poskládat sám tak jsem si koupil toto z Ebay :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 19:30 Muž LeRi [315] Re: Kubaa
A jak dlouho myslíš že bude fungovat pod neodvětraným krytem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 19:20 Muž Kubaa [718] Re: LeRi
Z hlediska bezpečnosti není na 12V světle žádné krytí potřeba. A z hlediska nerozbitnosti to myslím vyvažuje cenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2018 19:13 Muž LeRi [315] Re: bobik0cz
O této značce filtrů už jsme tady debatu vedli v jiném vlákně, lidé kteří ho mají jsou s ním spokojeni ale ty se jen směješ ze je to čína ,přitom máš ve svém krásném krytu tohle čínské světlo které nemá žádné IP krytí ( přidáno 4 x Chihiros LED A serie 80-100cm 50W A801 )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 18:11 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: LeRi
LeRi napsal: www.rostlinna-akvaria.cz/… www.rostlinna-akvaria.cz/…

Rostlinna-akvaria.cz píše:
Dobrý den,
příkon je 30 W

Jinak neboj CHINA bude brzo opět dostání v Evropě :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 17:50 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Filip.k
Filtr ti bez finančního romezí nedoporučím. Jen si pamatuj, že platí pořekadlo "Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci" ano = pokud si koupíš kvalitní značku vydrží ti to roky a budeš jen případně měnit filtr. media.

LED CHIRIOS se dají koupit na Ebay o 1/3 levněji a než v těch českých e-schopech (co to tam taky beztak nakupují) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2018 15:46 R Muž afc1886 [14682] Re: Filip.k
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 13:40 Filip.k
Jen zadam nejeke konkr.typy cerpadel. To vim ze je nam velke cenove rozpeti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2018 11:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MirekSazava
Ale v zásadě se obejde i bez filtru a se třema žárovkama, jako já (a to je mé akva ještě o 10l větší!).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 11:47 Muž MirekSazava [71] Re: Filip.k
Možností je milion a je to jen o tom, kolik chceš utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 10:35 Filip.k
Ahoj dotaz č.2 :) doporuci mi prosim nekdo overeny vnejsi filtr+led osvetleni na 240l akva. Diky moc za odezvu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 17:07 Filip.k
Uff :-) to je prispevku ale diky za vsechny pripominky az to vse dotahnu do konce dam foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 17:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kubaa, Maq
I my ve sklepě měli v bazénku vodu (prosakovala) a na zahradě studnu. A to jsem z Prahy :) (když jsem se narodil, byla to ještě vesnice u Prahy).

Hej, myslím, že to je spíš stavařina a to, jaké podmínky kdo má i bez akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 17:01 Muž Kubaa [718] Re: Maq
Taky je to asi otázka zvyku. Věřím, že někdo, kdo vyrostl v paneláku, může mít pocit nadměrné vlhkosti, zatímco někdo jako já, vyrostlý v roubence uprostřed Lužických blat, s vlastním pramenem ve sklepě, má pořád kašel že suchého vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 16:56 Maq Re: JirkaŠčobák
S tou vlhkostí to může být asi dost různé, a je to možná už spíš stavařina než akvaristika.
Chtěl jsem jen upozornit (začátečníky), že odpar vody z akvária sice není vidět, ale význam má, a je to jeden z faktorů, který by měl každý dobře uvážit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 16:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
V našem bytě výpar vůbec necítíme a to mám svých obligátních 26 otevřených akva a miniakva. Cihlová bytovka, 50 let stará, zateplená před pěti lety.
Podstatné ale je, že nám ani v nejchladnější místnosti teplota v zimě neklesne pod 19°C a většinou se drží 21-23. Z podstaty dost větrám, minimálně malou ventilačkou skoro stále, ale stejně, i když nevětráme, necítíme vlhkost. Může to souviset s teplotou. Dokud nám nezateplili dům, bylo u nás trochu chladněji a cítili jsme ani ne tak vlhkost z akvárií, ale vlhkost z jedné venkovní zdi a plísně. Myslím, že pokud je to tak ve více místnostech a teplota v bytě by byla ještě nižší, než u nás, začne být každá otevřená vodní plocha cítit. Zřejmě čím nižší teplota, tím citelnější je vlhkost.
Tuhle se mě někdo zeptal, že "co vlhkost v našem bytě" a já odpověděl, že by mohla být vyšší :).

P.S. Nižší teploty v některých nádržích dosahuju kladením na studený parapet nebo maximálním přiblížením k chladné zdi.
P.P.S. V roce 2016 jsme po deseti letech sundali akvárium u stropu z knihovny, knihovnu rozebrali a podívali se, jak vypadá obvodová zeď za ní. Nedá se říci, že by za ní plísně nikdy nebyly, ale nebylo za ní nic živého a obecně to bylo mnohem lepší, než jsem očekával. Přitom tam to akva stálo roky, než se dům zateplil a stěna byla chladnější a vlhčí, než dnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 16:35 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Jarry
Protože kryt obecně plní funkci těch krycích skel (odpar, prach, teplo atd...) a voda se ti bude např. skrážet na spodku krytu.

A s přihlédnutím k tomu co se pak musí vše otevřít při zásahu do AQ je prostě pro 90% lidí toto dvojité řešení zbytečné = BLBOST. Věci se mají nazývat pravými jmény, na co přehnaná korektnost :-P

Tazatel se ptal na názor, věřím že ty mužeš patřit k těm 10% kterým vyhovuje řešení kryt + sklo. ano

Jak již rozvinuli ostatní, vše má své výhody i nevýhody (kryt, skla nebo otevřené AQ) takžě se bude stejně rozhodovat podle vzhledu jak to má vypadat,jestli chce aby mu něco rostlo nebo trčelo z AQ ven případně podle toho jak vyřeší zavěšení osvětlení (proto většina zvolí kryt nebo skla) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 15:57 Muž Kubaa [718] Re: Maq
Jo, někde to problém být může, ale ve většině moderních budov je sucho navzdory akváriím a pokojovým kytkám, nebo mám smůlu...

Já chápu, že někdo zakryje akvárium vůli odparu. Ale nechápu, když někdo píše, že zakrývá hladinu, aby na ní neviděl (občas na to člověk narazí i zde). Vždyť na hladině a nad ní se děje spousta zajímavých věcí. Třeba zrovna u těch labyrintek je to skoro svatokrádež. Kdo se zamaskovanou hladinou si třeba všimnul, že lalie umí sestřelovat žrádlo proudem vody jako stříkoun?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2018 15:47 Maq Re: JirkaŠčobák
Chtěl bych to jen doplnit a jednu nevýhodu, která je např. v mém případě rozhodující: Výpar z akvária podstatně ovlivňuje vzdušnou vlhkost v bytě. V panelácích je to leckdy spíš dobré, ale jindy ne.
A to zejména když se akvárium vytápí. Já když akvárium v zimě odkryju, tak vyloženě vidím "kouř". V mém případě je to extrém, protože rozdíl v teplotě mezi akváriem a okolím mívám v zimě i přes deset stupňů (takže pára hned kondenzuje a vidím mlhu). Ale vždy ten výpar významně ovlivňuje klima v bytě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 14:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kubaa
Odchoval jsem bojovnice bez krytí (v koupelně, kde neměly jak nastydnout). Rájovce jsem měl opakovaně všude možně bez krytu. Dost dlouho (dva roky?) jsem měl v akváriu v koupelně ctenopomy.

S jednou jinou bojovnicí se mi stalo, že, když jsem ji dal do akvária nad stolem, zaregistrovala velké akvárium pod sebou a přeskočila.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 13:46 Muž Kubaa [718] Re: JirkaŠčobák
I labyrintky se dají chovat bez zakrytí. Ne všechny a ne v každém akváriu/na každém místě, ale jde to. Vrčivky jsem měl v práci u okna bez zakrytí. Chuny a lalie jsem měl v akváriu, které dost přípomínalo tvůj styl a pravidelně se tam samy odchovávaly mláďata. Samozřejmě u choulostivějších druhů je třeba si dávat pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2018 13:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Filip.k
Preferuju vůbec nic:
Pokud akvarista pořádně nevidí na akvárium zhora, často něco přehlédne.
Snadněji se krmí a snadněji se dělají zásahy v akváriu.
Rostliny mohou vyrůst ven, pokud chtějí.
Fakt, že možná nepatrně víc kolísají teploty, považuju spíš za plus.
Akvárium je v paneláku ohrožováno spíš přehřátím v létě, než chladem v zimě - v tom jsou otevřená akvária výhodnější.
Nemusí se nic utírat od prachu - prach může být naopak příspěvek do substrátu.
V létě, když se svítí do noci, neregistruju na hladině, kde mám ryby, žádný utopený hmyz - jako příspěvek k jídelníčku to není k zahození.
Pokud nechová akvarista zrovna skákavé ryby, donutí ho otevřené akvárium udělat takový biotop, ze kterého nic nechce utéct.
Snadněji se pohledově kontroluje slepá hladina a tím i množství živin v akváriu.
Osobně jsem měl s krycím sklem problém, že se zespodu pokrývalo vodním kamenem a řasami a zhoršovala se průhlednost.
Jediná nevýhoda, že se rychleji odpořuje voda a usazuje vodní kámen, ale to mi nevadí.
Akceptuju, že kdo chce labyrintky a má průvan, potřebuje zakrýt.
Akceptuju, že kdo má kočku (ptáka, děti), chce občas akvárium zakrýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 09:32 Filip.k
Vlastne to bude teprve me druhe akva. Pred lety jsem koupil set pak znej udelal terarko. A ted mne to znovu chytlo a chci cca 240 l. Tak proto zvazuju jestli set nebo sestavu. Abych nekoupil set a pak zjistil slaby filtr slabe svetl.atd a nakonec to nevyslo vic nez to poskladat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 09:24 Filip.k Re: bobik0cz
Ja myslel bud sklo nebo kryt ne oboji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12405-zarizovani-noveho-akvaria-a-vyber-techniky?od=451