Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování nového akvária a výběr techniky

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Zařizování nového akvária a výběr techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 15:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xixao
Tak já jsem měl jen Eleocharis pusilla, tak to zkus dopředu ti nikdo nezaručí jestli ti poroste. Mohl by jsi zkusit i tohle. rybicky.net/atlasrostlin/glossostigma_elatinoides :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 12:39 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: vaclav
jo vypadají stejně na obrázku u každé byl trošku jiný popis, ještě muzu ten koberec vyměnit za jinou tak když dáš pár typů :) ale něco co není extra náročné, něco středně náročné

přemýšlel jsem to vyměnit za
Eleocharis acicularis 'Mini' 1-2 Grow!
Eleocharis parvulus 'Mini' 1-2 Grow!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 12:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xixao
Helanthium tenellum a Echinodorus tenelluss je jedna a ta samá rostlina. Jako koberec dost nevhodná, roste jako křoví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 12:25 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: nekdo
Ahoj,

děkuji všem mrknu na to podloží a výplň do filtru.

Teplotu doma mám 23 stupnu, akvarium mám na 26 stupnu.

O kytky co mám nyní jsem se staral CO2, EasyLife Profito a pravidelná výměna 1/3 vody, ale nemám žádné náročné nějaké kytky nové jsem obědnal tak snad to s nimi zvládnu :) každé po několika kusech

Hygrophila 'Siamensis 53B' v blistru
Echinodorus 'Bleherae' v blistru
Helanthium tenellum 'Green' 1-2 Grow!
Echinodorus tenelluss 1-2 Grow!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2021 11:35 Brodys Re: Shimi
Jasně, souhlasím s tebou, že bioakvacit funfuje super, ale má nevýhodu, že když s ním vyplním celý filtr, poměrně rychle se první vrstvy zanesou a je třeba ho propláchnout. Proto ho mám rád jako předfiltr,kdy ho s každou údržbou promáchneš. Ať ty drahá média působí jakkoli,dejme tomu stejně jako keramické kroužky, je malá šance, že ti úplně znehybní proudění ve filtru, že by se ti ty koše ucpaly. Jsme sice úplně u jiného tématu, ale jen jsem chtěl podotknout a možná trochu čekal vysvětlení,co jsem s pemzou udělal špatně, že dát jí bez zkušeností do filtru, není tak snadné jako ty předražené média palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 10:05 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Shimi
Shimi napsal: Sám jsem si vyzkoušel kde co (včetně Matrixu a Siporaxu) a nepřišel jsem na to, v čem konkrétně je to lepší než obyčejný bioakvacit. Až na jednoho Američana to nikdo nikdy reálně nezměřilSouhlas. Bioakvacit mu té vnitřní osídlitelné plochy opravdu velikou.
Shimi napsal: A nakonec něco k zamyšlení. V literatuře se dočteme, že pro odbourání amoniakálního dusíku vyprodukovaného z 1 kg! rybího krmiva je při teplotě vody 25°C potřeba přibližně 30-34 m2 plochy filtračního materiálu.Nějak mi v tomto vztahu chybí ještě jedna hodnota a sice čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2021 07:49 Muž Shimi [683] Re: Brodys
To byl jenom jeden příklad z mnoha, levných a účinných filtračních materiálů je vícero. Sám jsem si vyzkoušel kde co (včetně Matrixu a Siporaxu) a nepřišel jsem na to, v čem konkrétně je to lepší než obyčejný bioakvacit. Až na jednoho Američana to nikdo nikdy reálně nezměřil a nakonec z toho vyšlo, že nejlepší je obyčejný bublifuk, který si dokázal poradit s dvojnásobnou dávkou amoniaku oproti Matrixu. Pokud znáš někoho dalšího, kdo to reálně změřil a udělal z toho nějakou zprávu, článek, cokoliv, tak sem s tím, rád si to přečtu.

A nakonec něco k zamyšlení. V literatuře se dočteme, že pro odbourání amoniakálního dusíku vyprodukovaného z 1 kg! rybího krmiva je při teplotě vody 25°C potřeba přibližně 30-34 m2 plochy filtračního materiálu. 1 litr Matrixu má údajně plochu 1500 m2, tím pádem 34 m2 plochy odpovídá cca 23 ml Matrixu! A teď si to dej do kontextu toho, že někteří jsou schopni si dát do filtru i několik litrů tohoto materiálu. No prostě komedie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2021 06:17 Brodys Re: Shimi
S tou pemzou bych byl opatrný, když pominu, že na propláchnutí,aby vůbec do filtru mohla, jsem spotřeboval x desítek litrů vody, po měsíci ve filtru se z ní uvolňoval jemný píseček a zdálo se, že se rozpadá. Takže letěla ven a prostě jsem jednorázově utratil nesmysl za komerční média, které ale nešpiní. To, že po akváriu létají drobné částečky bych ještě zkousnul, ale jak ten píseček prospívá čerpadlu v exteráku se raději nedomýšlím ;-) Věřím, že jsem jenom koupil špatnou pemzu, ale než s tím laborovat a riskovat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 04:15 Muž nekdo [355] Re: Xixao
Zacal bych tim, ze bych se zbavil utkvele potreby externiho topitka - je to blbost (zejmena z financniho uhlu pohledu)
- jen pro zajimavost - jakou mate okolni teplotu akvaria ?
Mate 3 kosiky v eheimu, to znamena model 350 - 600 je (lhostejno jaka rada) jen o kosik navic, spotreba zustava stejna....
pro SHIMI: naplne od eheimu za 2500 je kybl urceny pro eheim 1200 xl...
co se tyka substratu
osobne bych se vyprdnul na jakekoliv variace na tema zemni kulicky suseneho typu.
zasobni substrat ma vyznam na rozjezd akvaria, ale na dlouhodobe udrzitelnosti nema zasadni vliv-casem se vycerpa a pak stejne budete muset hnojit, nehlede na to, ze se vam casem (vetsinou) promicha s tim substratem co je nahore a neni to uplne...hezke
k tomu jeden OT - pohledove se vam muze nejaky substrat na nejake fotce (nebo v akvaristice) libit a doma vam bude pripadat jiny - zalezi hodne na osvetleni, tak pozor na to.
z dlouhodobeho hlediska je lepsi jit cestou cileneho hnojeni (hnojivo ke korenum a do vodniho sloupce). Pokud to planujete s rostlinkami vazne, tak se to stejne zvrhne v cestu mladeho chemika...
Pokud planujete mit prevazne rostliny a skoro zadne ryby, tak nema vetsi filtr uplne zasadni vyznam - zkusil bych to nejdrive s tim stavajicim (bude to fungovat) a az v pripade osobni nespokojenosti to resil nakupem noveho (leckdy staci jen vymenit naplne za nejake jine a je to)
Jeste trosku OT - nekteri lide resi nakup proudoveho cerpadla tim, ze si cilene koupi silny filtr ve smyslu prutoku a pak nemaji potrebu resit cerpadlo (kuprikladu FX6 od fluvalu).

OT: omlouvam se vsem za diakritiku, smolim to tady v aute na telefonku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 22:42 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Shimi
Mrknu na ty filtrační hmoty co pises...


A jaký tedy podklad doporucujes? Četl jsem pisek ten jsem nikdy neměl... vždy jsem měl jílové kuličky a vydrželi 7 let.. zásobní substrát jsem.nikdy neměl a jen o něm přemýšlím zda to není něco co by se hodilo.. přeci jen je to na dně a předělávat to nebudu ... nemusím tam dávat žádný zásobní substrat...

Doted jsem používal co2, jednou sodu a davkobacem easylife profito.. kytky po kyblech ale ty obyc... chci to trošku posunout

Za každou radu budu rád;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.02.2021 22:22 Muž Shimi [683] Re: Xixao
A on tě někdo nutí tohle všechno kupovat? Nejde o to, jestli na to máš, ale jestli to dává smysl. Ráno sis přišel pro radu, ale jak to tak čtu, tak už jsi rozhodnutý. Tak co po nás teda vlastně chceš? V rostlinách máš chaos, CO2 nevíš, jestli nechat a nebo měnit vodu a do toho všeho si vybereš předražený zásobní substrát + Tropica Soil? WTF? Vždyť to je vstupenka k řasové kalamitě, hodně drahé řasové kalamitě. A k těm filtračním hmotám ti to napíšu ještě jednou a naposledy. 15 litrů Pemzy (Matrixu) stojí 250,-, tak co furt máš s těma 2500,-? Pokud nejsi úplný jantar, tak se dá akvárium vybavit za hubičku. Samozřejmě, pokud prachy neřešíš, tak si kup co chceš. Potom ale nechápu, o co se tady celou tu dobu snažíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 21:32 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Shimi
1x DENNERLE živná půda Deponit Mix Black 10v1 9,6 kg
6x Tropica substrát Aquarium Soil 9 L

Eheim filtrační hmoty do toho filtru stoji 2500..

Starý chci prodat i s obsahem za nějakou symb cenu

Co2 fungovalo, častá vymena vody jako hnojení také
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.02.2021 19:15 Muž Shimi [683] Re: Xixao
2500,- za filtrační hmoty? Použiješ ty co máš v současném Eheimu a zbytek dosypeš Pemzou za 100,-. 6500,- za podloží? Blázníš? 50 kg písku koupíš za 400,- Hele, nezlob se na mě, ale když to tak čtu, jak v tom tápeš, tak mi to přijde jako kdybys žádné akvárko neměl. Ptáš se na věci, v kterých bys měl mít už dávno jasno. Jestli vysoké kytky dozadu? To jako vážně? Kam bys je asi tak jinam dal, k přednímu sklu? Jestli ponechat CO2? Safra, to přece musíš vědět ty, jak ti to fungovalo v té 350, ne? Celé to na mě působí zvláštně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2021 16:33 Muž nerf [20] Re: Xixao
Xixao napsal: Starý kompletní set 350L Juwel včetně stolku asi vyhodím, nic mu není je jak nový ale nemám to kam už u sebe dát...
Omlouvám se, že se do toho jakožto úplný začátečník míchám, ale nabyl jsem z toho tady dojmu, že peníze asi nejsou problém. Na tvém místě bych si asi zaplatil firmu, která by to zprovoznila ku potěše oka ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 15:46 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Shimi
Ten filtr je bez hmot to je ještě 2500 . Podloží nové 6500 ... proudové čerpadlo 2000 atd.. tak skoro 60t to vyjde včetně 6 kořenů ca 8 kamenů a cca 16 kytek ...

Dozadu dat asi vysoké kytky dopředu trávníky? Máte nějaké typy na kytky dozadu co jsou tak středně těžké na pěstování?

Co2 ponechat nebo hnojit výměnou vody ? Měnil jsem doteď měsíčně 1/3 objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2021 14:46 Muž Shimi [683] Re: Xixao
OK, když to tak narychlo spočítám, tak tě to vyjde na nějakých 38.000,- (Akva + stolek + filtr Eheim 1200 XLT). A jelikož nejsi začátečník a máš Rio 350, které ti funguje, tak by mě zajímalo s čím ještě potřebuješ poradit? Principiálně bys měl všechno vědět. Dno, rostliny, světlo a hnojení sis už vyzkoušel v 350, tak co by tě ještě zajímalo? Ta 450 se v podstatě nebude v ničem lišit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 12:59 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Anthrax
ten vyhodím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 12:23 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Shimi
Původní filtr mám také externí vnější to jsem se upsal... ten hodím na bazos...

tak předpokladam ze na 450L stačí jeden externí filtr...

Osvětlení jsem neměl v plánu měnit co je v originálu to mám jen na hodiny zapnuté...

Ten Eheim 1200XLT mám myslím 13,5L objem... ten filtr co k tomu dávají to už jsem dostal k tomu co mám ted 350L a vyhodil, vnitřní filtr nechci :) máš pravdu že z toho setu vyhodím to topení co k tomu dávají a ten vnitřní filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2021 12:22 R Muž Anthrax [4762] Re: Xixao
To už jsi psal. Já ale narážel na původní filtr v tom setu, co o něm uvažuješ. Tedy Juwel Bioflow XL. Na co pořizovat set s filtrem, který nemáš v plánu využít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 12:20 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Anthrax
Původní filtr je Eheim pro 3, 3vrstvy naplni, vykon 1500L/h, chci o jednu vrstvu větší objem filtru... ten Oase mě zaujal že je levnější ... ještě me zaujal EHEIM professionel 3 1200XLT... nový filtr chci právě kvůli většímu objemu nádrže a také aby sám o sobě byl větší... a také chci aby topení už měl integrované v sobě... proudové čerpadlo k tomu ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 12:16 Muž Shimi [683] Re: Xixao
A původní vnitřní filtr máš v plánu nechat a nebo ho vyřízneš a budeš mít jenom jeden externí kanystr? Protože mně by to v tomto případě nedávalo smysl. Originální vnitřní filtr má kapacitu 11 litrů a vyměnit ho za externí s 8,6 litry je blbost. Tím spíš, že ještě k tomu požíváš proudové čerpadlo, takže s prouděním vody po celém akva nebudeš mít problém. A co osvětlení? Originál se nedá regulovat, budeš měnit za HeliaLux? Pokud ano, tak potom už fakt nemá smysl kupovat setové akvárko, když ho svým způsobem kompletně překopeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 11:50 R Muž Anthrax [4762] Re: Xixao
Podle mě nemá smysl pořizovat set s technikou o které už teď víš, že jí nevyužiješ. Proto se ptám na ten původní filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 11:30 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Anthrax
Mám nyní Externí filtr Eheim, je s ním vše OK ale ten prodám má jen 3 košíky, koupím o něco větší přemýšlím o Oase BioMaster Thermo 850 nebo o Eheim Prof 5 600T..

k tomu EHEIM Čerpadlo StreamON+ 9500 .. Tropica substrát Aquarium Soil 9 L

mrknu na ty stránky díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2021 11:19 Muž 4Sima [1894] Re: Xixao
eshop.aqvariespdh.cz/…

Můžeš si set nechat vyrobit dle potřeby - rozměr, dekor korpusu. Další firmy např. Zekia, Sklorex, Faraouh. Zpracování těchto setů bývá na velmi dobré úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 11:15 R Muž Anthrax [4762] Re: Xixao
No tak se konečně někam dostáváme. :-) Takže máš v plánu k tomu setu dokoupit ještě nějaký vnější filtr? A ten původní tam plánuješ nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2021 10:47 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: ctibum RE Anthrax
Tak spíš jsem chtěl zkonzultovat to co jsem si vybral zda to dává smysl, mám teď 350L Juwel a ten budu měnit...

Starý kompletní set 350L Juwel včetně stolku asi vyhodím, nic mu není je jak nový ale nemám to kam už u sebe dát...

Ryby mám duhovky, paví oka, gara, siamské, pár sumců.. vyloženě akvárium kde bude desítky ryb nechci, chci spíš do rostliného, ale rostliny spíše méně až středně náročné... nejradši mám siamské, garu a sumce ty krmím tabletami a kytky mě nejedí aspoň ty co mám ...

CO2 mám set s PH sondou, mag. ventil, 5L lahví, taková klasika, k tomu mám automatický dávkovač s EasyLife profito, kytky vyhazuji po kbelíkách, ale mám tam jen jednu, jen nevím jméno ale je to taková co rostme i po tmě na záchodě...

Chtěl jsem poradit zda to co jsem plus minus vybral dává smysl a možná i třeba se to dá to samé za méně pořídit jinde...

Základ je pro mě Akvárium Juwel Vision 450 LED bílé co jsem si vybral...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 09:49 Silviebaris Re: ctibum
Jak zadarmo,však tam má napsano 50t.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 09:47 R Muž ctibum [6908] Re: Xixao
Máš už představu, co bys chtěl a něco vybrané a potřebuješ jen konzultaci, jestli je to ok, nebo hledáš někoho, kdo to celé udělá za tebe... ? hmm
A "chci sladkovodní akvárko, CO2 set už mám" bych za vlastní vstupní iniciativu moc nepočítal.
Chci tím říct, že shánět někoho, kdo celou práci udělá zadarmo za tebe, mi přijde poněkud podivné a je otázka, proč chceš "dělat akvaristiku".
Na první dojem bych ti spíš doporučil placenou realizaci a dohled. Dělá to například zdejší šéfredaktor, ale určitě najdeš spoustu jiných firem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 09:24 R Muž Anthrax [4762] Re: Xixao
Xixao napsal:....pár kytek.... co2 set už mám ten nepotřebuji Takže to bude rostlinné akvárium nebo klasické společenské nebo něco jiného? Co si z toho máme vybrat? Buď konkrétní a napiš jak si to své akvárko představuješ. :-)

Akvárko bych si nechal slepit u sklenáře, když vidím ty setové hrůzy, co sem někteří dávají... Já mám dobré zkušenosti s touhle firmou: akvaria-ante.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 09:19 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Anthrax
sladkovodní :)

450L, včetně skříně, led osvětlení, externího filtru, skříně, substrátu, pár kytek, zadní pozadí vnitřní, kořeny, kameny...

co2 set už mám ten nepotřebuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 09:17 R Muž Anthrax [4762] Re: Xixao
Ahoj, bylo by dobré napsat, jaký typ akvárka plánuješ takhle se v podstatě nedá poradit. Do setu bych nešel radši to poskládej tak, aby ti to vyhovovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 09:10 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny – Dotaz
Ahoj, je tu nějaký zkušený akvarista co by mě poradil s nákupem akvarijního setu včetně techniky, dna, pár kytek, osvětlení apod. nejlépe někdo kdo třeba má Facebook nebo Hanghout a dalo by se domluvit lépe mimo forum

Rozpočet cca 50t, 450L

Předem děkuji za reakci :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 14:56 Grez – Založení
Vadilo by něčemu nakombinovat set se skříňkou od juwelu? Juwel skříň na Rio 300 / 350 SBX uvádějí nosnost 900kg a u ostatních na vyžádání mi bylo sděleno 450kg přitom jsou za stejnou cenu
Jde mi o to jestli tam není ve skříňce někde nějaká prohlubeň aby to pak neprasklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2021 13:43 Muž 4Sima [1894] Re: Grez
S ohledem na cenu dobré. m.youtube.com/…
Je to podobné setům Diversy. Když budeš chtít externí filtr a použiješ třeba www.rostlinna-akvaria.cz/… měl bys být spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 12:04 Grez Založení
A chtěl bych se zeptat co si myslíte o tomto setu?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 09:17 Muž 4Sima [1894] Re: Brodys
To já v tom tragédii taky nevidím. Jen když jako člověk co s akvaristikou nepřijde do styku,tak neví co pořídit a hlavně proč. Takto člověk popřemýšlí a má nějaký přehled, něco nastuduje a rozhodne se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 09:09 Brodys Re: 4Sima
Ale já se nechci dohadovat co je nejlepší a co je špatně. Zatím jsem žádný problém na které poukazuješ neměl, samozřejmě vím, že stát se to může. Ale mně to za to riziko a cenu zatím stojí. A už jsem trochu podrážděnej, když se řekne exterák, že teče smich /Je to jak s autem, když se nestaráš, nejedeš......A když si ho do začátku vybral, nevidím v tom žádnou tragédii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2021 08:54 Muž 4Sima [1894] Re: Brodys
Tak externí filtry jsou zajímavé hlavně pro prodejce, oni fungují to je bez debaty. Vlepený ti nikdo sám od sebe nenabídne, malá marže. Ale když si spočteš na kolik tě vyjde litr filtrační hmoty a další možné problémy ve formě tečících kohoutů, někdy neřešitelného hluku, zavzdušňování, tak prostě vlepený popř. sump filtr je nejlepší a nejlevnější variantou pokud chceš velké množství filtrační hmoty. Kolik akvaristických prodejen a pěstíren jede na externí filtry? Smysluplné využití externí filtrace mi přijde v aquascapingu, kde je hlavní důraz na vzhled. Prostě každý volí své cesty a na akvaristice je super, že jich je dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2021 08:26 Brodys Re: Grez
Vnejsi filtr určitě není špatná volba, zvlášť,pokud šetříš místo v akváriu a zároveň chceš mít velký objem medií. Samozřejmě má i své nevýhody. Koukni po prezenzacích, ať si uděláš obrázek. Určitě se ti tady všichni uživatelé neshodnou na jedné volbě, také šla doba řekněme dopředu a ne každý to rád reflektuje smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 05:10 Muž 4Sima [1894] Re: Grez
Nedá se říct, že je vnější filtr špatný. Jen jsem ti chtěl nastínit, že existují i jiná řešení. Tady vidíš jak vypadá ve složce technika máš foto rybicky.net/nadrze/28047…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 23:52 Grez založení nového akvaria
ja myslel ze je lepší vnější filtr? proto jsem ho vybíral asi jsem se spletl?

a to jsem si říkal jak jsem si to pěkně vybral a najednou zjistím že vše špatně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 23:03 Muž 4Sima [1894] Re: Grez
www.sklorex-akvarium.cz/…
www.zekia.cz/…
www.sklobendl.cz/…
www.aqvariespdh.cz
Zde můžeš vybrat akvárium, popř. i set. Zvaž hlavně skříňku a akvárko, to už se pak blbě mění. Filtr můžeš nechat udělat vnitřní vlepený a získáš velký objem filtračních hmot. Externí filtr bych asi ani nedoporučoval - riziko vytečení a hlavně vysoká cena. Ale JBL je dobrou volbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 21:23 R Muž afc1886 [14681] Re: Grez
Jsem rád že ti poradili pánové co mají osobní zkušenost s firmou diversa. Mám ten samý stolek na který odkazuješ a akvárium 120*40*50. Mám to už cca 5 let a žádný problém. Akvária jsou kvalitně lepená a stolek tu váhu v pohodě unese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2021 21:14 Muž Shimi [683] Re: Grez
Akavárium - OK

Stolek - Diversy se vůbec neboj, ale jdi až do nejvyšší řady Solid: www.rostlinna-akvaria.cz/… Mám ji pod 375, vím o čem mluvím.

Podložka - Nikdy nekupuj přesně na míru, v 99% nebude uříznutá přesně. Kup 160x60, nalep ji ke stolku oboustrannou lepící páskou a zbytek ořízni přesně podle vrchní desky stolku.

Substrát - Kašli na substráty, kup klasický křemičitý písek s frakcí kolem 1 mm. Ušetříš si tím spoustu problémů.

Filtr - OK i když bych ještě, být tebou, zvážil Aquael UltraMax: www.rostlinna-akvaria.cz/…

Topítko - OK

Světlo - To je největší otazník. Těžko radit, když nevíme detailnější informace co máš přesně v plánu pěstovat atd. Každopádně bych vzal 2 ks kvůli lepšímu pokrytí plochy dna. A jedna poznámka na závěr, tu si prostě neodpustím. Hlavně nevěř Sinkoru, že má při 40W příkonu 11.232 lumenů, to je podvod století.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 21:12 Muž MirekSazava [71] Re: Grez
No na netu je dost firem, ktere se zabyvaji lepenim akva. Osobne pokud bych chtel akva odkryte, tak jedine z dostatecne silneho skla, aby nebylo treba zadnych vyztuh, ktere jsou na otevrenem akva hnusne, pokud vyztuhy, tak s krytem. Skrinku treba tu od Juwelu. Mam ji a prijde mi dostatecne pevna. Moznosti je ale mnoho, vcetne zamecnika. Ja jsem jako svoje 3. akva zvolil set od juwelu a musim rict, ze jsem spokojeny. Jedinou vec, kterou jsem zmenil, byly naplne ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 21:11 Muž ToprHarly [19] Re: Grez
Hola, akva na míru ti udělá šikovný sklenář co ti zaskliva rozbitý dveře. Pokud nepotřebuješ nějaký speciální rozměr tak si kup hotový, to vyjde na stejnou. Jinak stolek na takový objem by měl mít železnou svařenou kostru a horní desku aspoň 4cm. Filtr je v podstatě jedno, některý je hlučný, jiný má 3 koše, jiný 4, ale furt je to kýbl s čerpadlem. Ten substrát... Vykašlal bych se na to, strašná pálka, dej na dno jíl jestli máš někde v okolí a na to písek. Nebude to taková divočina a až prejdes na náročný kvitka můžeš ten jíl nadopovat živinami když na to přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 21:04 Muž MirekSazava [71] Re: Buldr
No ja to nechtel napsat hned tak drsne. Ale ano, je to smejd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 21:00 Grez Re: Buldr
nemam teda moc představu kde přesně se dá koupit akvárium na míru jestli v každém sklenářství nebo ve specialním? a ani podle čeho se pozná kvalitní skřínka kdyby jste meli radu byl bych velmi rád

jinak akvárium chci ze začátku na nenáročné rostliny a ryby postupem času přejít na náročnější ale chtěl bych set už mít sestaven v ideálním stavu a nemuset už nic měnit
každé rady si velmi cením a za doporučení budu jen rád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 20:18 Muž MirekSazava [71] Re: Grez
Diversu bych nechtel. Nic moc. Pokud trvas na externim filtru, akva bych si nechal slepit na zakazku a dokoupil skrin pripadne i skrin na zakazku. Pokud bys snesl vnitrni filtr, sel bych do setu od juwelu.
Jestli substrat, tak Ada, Tropica... Tyhle Japanese, platina.. to je odpad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2021 19:59 Muž Robin151 [11] Re: Grez
Topítko podle mě není nutné. Za podmínek, že akvárium bude někde, kde se normálně bydlí a nebudou tam nějaké extra teplomilné ryby.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 15

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12405-zarizovani-noveho-akvaria-a-vyber-techniky?od=151