Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zařizování nového akvária a výběr techniky

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Zařizování nového akvária a výběr techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.01.2017 20:01 Muž Yirka [9126] Re: mumbo21
Co vykládáš? Jasně se tam v bodě 1/ ptáš kolik ty věci stojí, dal jsem ti jednu z možností k porovnání a k orientaci, cos požadoval.
Snad si nemyslíš, že tu bude někdo dělat práci za tebe a psát ti román a nejlépe zrovna výběrové řízení? Ono je třeba taky investovat něco vlastního.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 19:31 laKatos Re: Mumbo21
mit prostor jdu do tohoto......

za ty kacky super....... ( www.ifauna.cz/… ) nebo ( www.ifauna.cz/… ) ...... a jeste bych ho zkusil stahnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 16:26 Muž Driv3r [236] Re: mumbo21
Taky další moznosti je kouknout na bazar tady nebo i jinde zkusit tam najit nejaky starší obcas se namane i relativně nový se spoustou výbavy.nedavno tu byla 800 za 5000.kč se skříňku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 13:43 mumbo21 Re: Jarry
Ďakujem, asi skúsim niečo vyrobiť aj sám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 12:49 Muž Yirka [9126] Re: Mumbo21
Orientační ceny skříněk: www.sklorex-akvarium.cz/…
Osvětlení: www.sklorex-akvarium.cz/…
Nádrže: shop.aquatica.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 11:13 Muž Jarry [1437] Re: Mumbo21
1. šel bych do 300l a jestli máš dost místa pro 150cm dlouhé, šel bych do 375l (150x50x50). Pro skaláry to chce výšku 50cm a uvidíš, že po čase ti to také přijde malé:-)
2. e1501 bude stačit i na těch 375l, mám ho v 540l akváriu
3. jestli nebudeš přidávat CO2 a vystačíš si s méně náročnými rostlinami, tak bych to s osvětlením nepřeháněl, 3-4x T5 35W (délka 145cm) bude podle mě bohatě stačit, jestli bude šířka akvária 40cm, tak 3 zářivky budou akorát.
4. nejlevnější a podle mě velmi vhodný je obyčejný říční písek, dá se koupit v pískovně opravdu za drobné.

Co se rozpočtu týká, tak záleží na tom, co jsi schopen vyrobit sám. Pokud si kryt s osvětlením vyrobíš a případně i skříňku, tak by si se měl do 700 eur vejít i s tím 375l. Ceny akvárií najdeš na webech výrobců, nejsou to složité počty:-) Dělal jsem teď 300l akvárium (130x50x40), je tedy bez krytu, jenom s osvětlovací rampou z LED pásků a hlíníkových profilů, použil jsem levnější filtr Aqua Nova NCF-1500 a bez rostlin a ryb mě to kompletně vyšlo na 360e. Akvárium bez krytu (s krycími skly) nevypadá vůbec špatně, takže tam by se dalo ušetřit, ale pak musíš mít nějaké slušně vypadající osvětlení, pokud má akvárium sloužit i jako dekorace :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 10:24 Mumbo21 – 240l vs 300l
Zdravím,

chystám sa znovu sa vnoriť do sveta akvaristiky. Keďže to je už ale dlhšie kedy som mal posledné akva, chcel by som Vás poprosiť o radu. Najlepšie by bolo ak by sa našiel niekto ochotný, kto by mi rád odpovedal na všetky moje otázky, napr prostredníctvom mailov.

Akvárium by malo mať zloženie 2-3 druhy cichlíd(skalár/ramirezky/pestrenec/kakadu neviem ešte) + nejaké húfové rybky(neonka atď..) + niečo na dno(pancierniček a pod. Čo sa týka rastlín tak nie veľmi náročné druhy a nie príliš veľa(samozrejme ani málo). Nejaký ten koreň a skalky z kameňov(asi lávových).


Otázok mám veľmi veľa ale spýtam sa aspoň základné veci:
1. Aká je cena 240l(d x v x š)(120x50x40) v porovnaní s 300l(150x50x40) so všetkým zariadením a výbavou? Je tam veľký rozdiel? (samozrejme nechcem presné čísla len orientačný odhad)
2. Filter - JBL CristalProfi e1501 – 1400 l/hod. Bude stačiť na 300l?
3. Svetlo: Bude stačiť 4x 30W T5 aleb 4x54W alebo dokonca viac na 300l?
4. čo na dno? Chcel by som niečo, v čom by sa darilo rastlinám a aj rybkám. čítal som, že čierny kremičitý štrk 1-2mm zvýrazní farbu rýb a je vhodný aj pre rastliny. Pravda?

Skôr ma láka 300l akva ale neviem, či to nieje cenovo úplne inde ako 240l.
Môj rozpočet je cca 600-700 eur(vrátane skrinky pod akvárium).

Ak by sa našla nejaká dobrá duša ktorá by mi rada pomohla pri rozhodnutiach budem veľmi rád. Som otvorený všetký radám a nápadom.

Ďakujem

Mumbo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 18:44 Pitris
Díky za rady, já osobně jsem taky za rovné, přijde mi, že z vypoukleho mě bolí oči při pohledu z blízka. Ale chtěl jsem se jen ujistit. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 14:27 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Pitris
Známý ho měl a když jsem k němu přišel, nemohl jsem si na to sklo zvyknout, přijde mi že opravdu zkresluje, při pohledu z úhlu. Ale jak psal kolega níže, je to o tom co se ti líbí a určitě i o zvyku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 12:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pitris
Asi fakt deformuje obraz a druhá věc, ryze praktická - pokud dojde k poškození čelní stěny, blbě se opravuje. U rovného akvárka to zvládne každý šikovnější sklenář.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2017 12:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pitris
Zajdi se podívat do nějaké prodejny, kde mají napuštěné vypouklé akvárium. Mi přijde, že trochu deformuje obraz.
A asi bude problém ho za rozumné peníze vyrobit v atypických rozměrech (platí i pro poličku a kryt).
Ale jinak je to o tom, co se ti víc líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 11:42 Pitris – Jaké akvárium
Dobrý den, chtěl bych poradit s výběrem akvária. Plánuji zařídit větší akva (ještě nevím přesně kolik místa zbyde při rekonstrukci, ale bude 500+) a rád bych se zeptal na pro a proti vypouklých akvárií. Jestli se raději dívat po vypouklých či rovných. Děkuji moc za názory. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 19:40 vjetef – nové akva
Dobrý den, chtěl bych si pořídit 200l akvárium 100d 40š 50v. Mám zkušenosti s chovem živorodek, ale nyní bych chtěl mít ryb pár co se nejlépe moc nemnoží a jsou dlouhověké. Jakožto neznalý v chovu větších ryb mě zaujal Čtverzubec Lineatus/Fahaka a mít pouze jednoho… ale nejspíše to pro něj bude malé + problém se sehnáním. Po procházení druhů ryb se mi zalíbil Pakeříčkovec dvoupásý ( +/- 20 let, jeden pár ), ale osídluje pouze dno. Tak bych se chtěl zeptat jakou rybu k němu, která by byla také dlouhověká alespoň 5-10< let.

Akvárium se mi líbí 1url.cz/… S potřebnou filtrací nemám páru jestli postačí Fluval 206 1url.cz/…
Topítko 1url.cz/… , Písek křemičitý 0,3mm Co se týče pozadí, je praktičtější černá tapeta, nebo umělé ? Nejvíce se mi libí asi tohle skládací, ale cena jak prase za umělotinu 1url.cz/…
Zářivky jsou na výběr 2x/4x 30W / 39W

Pro snadnou údržbu bych tam chtěl mít pouze nějaký kámen,kořen 1-4 větší dlouhověké ryby. O větších akváriích moc přehled nemám, tak jsem rád za jakoukoliv radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 21:57 moria649 Re: RAP
no to je zlé ja by som tam radšej dal sklenený jeden do jedného otvoru a druhý do druhého. Tú elektrinu by som dal preč mám ju na druhej strane. Dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 21:19 RAP Re: moria649
Vzhledem k umístění zásuvek bych to viděl na "kanystr", no a díky těm 26cm spíš dva menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:43 moria649 – Prepad a filtrácia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nazdar potrebujem pomôcť a poradiť akú mám použiť filtráciu a všetko okolo toho. Akvárium bude mať asi okolo 600 litrov Rozmery d x š x v 2300 mm x 400 mm x 600 mm. Mám pripravený vymurovaný podnos, ktorý je v strede haly a predeľuje obývačku z jedálňou. Z každej strany bude vidieť do akvária. Sú tam dva otvory. Medzi nimi to je zamurované. Obidva otvory sú rozmerovo rovnaké. Šírka z ktorou môžem počítať je maximálne 55 cm, výška je 55 až 60 cm a hĺbka je iba 26 cm. Do obidvoch otvorov je z vrchu diera o priemere 5,5 cm. V prvom otvore mám prívod vody aj odpad aj elektrinu a v druhom iba elektrinu. Chcel by som aby nebolo vidieť žiadne káble ani trúbky. Všetko by som chcel riešiť cez prepad alebo skryť trubky v prepade. Svetlo bude spustené na lankách zo stropu. Hlavný problém je, že hĺbka v otvore je iba 26 cm a neviem či sa mi podarí zohnať výkonnú filtráciu o správnych rozmeroch. Začať chcem najprv z bežnými rybkami a potom by som rád niečo extra preto chcem zvoliť kvalitnú a výkonnú filtráciu. Prosím poraďte. Jozef
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 11:11 Rasto Re: NHKG
A svetlo musi byt zahasene alebo nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 11:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rasto
Pokud tam nejsou ryby, stačí počkat až zmizí sám. Pokud tam ryby jsou, tak nekrmit, vzduchovat a opět čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 11:06 Rasto
Dobry deň ja mam taky problem ze som odkaloval vodu a som ostranil z akvaria 8L vody dal som tam novu a sa mi zamutila voda pravde podomne asik nalevnik ako ho odstranim aby bola voda pekna čista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:25 Muž Kvik [6] Re: GP
jj, otestuji je a nebo mě napadlo dát něco takovéto goo.gl/…. Světla budou max. asi 40 cm na hladinou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:04 GP Re: Kvik
na první pohled ty reflektory nevypadají moc přizpůsobené chlazení. zkusil bych je zapnout na kolik se budou hřát. taky zkontrolovat, jestli je kovové tělo zemněno a pokud je možnost, tak změřit spotřebu, jestli to je opravdu 30W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 23:45 Muž Kvik [6] Re: Lucky005
Akvárium bude kompletně zabudované ve skříni a bude pohledové ze tří stran. Samozřejmě na akvárium budou krycí skla. Koncem týdne by měli sklenáři lepit akvárium u mě doma, tak pak dám fotky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 22:04 Muž Lucky005 [197] Re: Kvik
neco takoveho jsem cekal, ale porad nevim jak to bude resene, ptam se proto, ze rozmer akva je trochu atypicky a bude se pripadne tezko shanet kryt ale zalezi... jestli ti nebude vadit otevrena hladina (vetsi odpar, bude se prasit na na hladinu, bude videt pripadne vodni kamen usazeny na skle, deti budou moc do toho hrabat ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 21:34 Muž Kvik [6] Re: Lucky005
Jedná se o toto goo.gl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 20:13 Muž Lucky005 [197] Re: Kvik
v krytu nebo zavesene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 19:57 Muž Kvik [6] Re: Lucky005
Mám doma dva 30W led reflektory studená bílá, tak bych je zkusil zda to bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 19:24 Muž Lucky005 [197] Re: Kvik
jak budes realizovat svetlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 18:15 Muž Kvik [6]
Ahoj, nebudu zakládat nové téma a chci se zeptat. Zakládám nové akvárium o rozměrech 198x77x60 cm, objem zhruba 915 litrů. Jelikož jsem měl dřív jen malé akvárium 320 litrů, tak potřebuji nějaké rady :)
Akvárium bude umístěné na nosné zdi + stolek z 8 cm trámů. Bude položené na dvou laminátových deskách o celkové tloušťce 36 mm a na ní bude 3 cm extrudovaný polystyren na kterém bude akvárium ležet. Filtr k tomu to akvárium chci zakoupit Fluval FX6. Biotop bude Malawi. Doufám, že ta filtrace bude stačit :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 20:10 jamajcan Re: NHKG
NHKG napsal: Co se vám furt nezdá? Já nikomu nedoporučuju JBL901 na 325l nádrž. Ta moje nádrž bude trochu atypická a pokud to zase hodně zarybním, tak to dokutím dle potřeby. Možností jsou spousty (další externí filtr, čerpací hlava s biovakcitem, jen proudové čerpadlo, ...). Zatím, dokud nevím na 100% co tam bude plavat, to nechci řešit.
Co by se mi nezdálo? Tenhle filtr v kombinaci s vnitřním filtrem Fluval 1, leta jedu ve 180L, a to tam jsou proti Tebou chovaným rybám jen čistotné čudličky. Znám ten filtr jak svoje boty, tak si ho v 325L nedokážu představit. Co vím, to se snažím předat dál. Chtěl jsem Ti jen poradit. Každopádně jasně, je jen Tvá věc, jaký filtr použiješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 20:07 R Muž romant [27987] Re: NHKG
A vo tom to je. :) Jak se tady něco napíše a je to trošku jinde, než je, říkejme tomu standart, je kolem toho debata a to je dobře, protože co se jenomu zdá jako že v richtiku, jinej vidí a nebo dokonce již má svoje zkušenosti, jinak. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 19:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jamajcan
Co se vám furt nezdá? Já nikomu nedoporučuju JBL901 na 325l nádrž. Ta moje nádrž bude trochu atypická a pokud to zase hodně zarybním, tak to dokutím dle potřeby. Možností jsou spousty (další externí filtr, čerpací hlava s biovakcitem, jen proudové čerpadlo, ...). Zatím, dokud nevím na 100% co tam bude plavat, to nechci řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2016 19:31 jamajcan Re: Heimdall
Heimdall napsal: NHKG napsal:
Ale teď stavím 325l nádrž, kde bude asi jediným filtrem JBL901.

Pro tenhle objem bych raději volil JBL e1501 greenline. Ta 901 je hooodně na hraně. Tedy záleží na zarybnění. ;-)

Spíše pod hranou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 14:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radun
K tomu filtru by měl být nástavec, kterým se čeří hladina a asi to udělá pěkný proud. Ještě jsem ho nezkoušel, protože teď mám filtr v akváriu, kde je hladina zarostlá rostlinami. Ale až půjde kam patří, tak ho chci využít.

Romant: Uvídím, budu si hrát a zkoušet. To akvárko snese cokoliv. Bude v ložnici, kde se kromě spaní nikdo nepohybuje. Tak vzhled není podstatný. Právě bádám nad nějakýma prolézačkama/jeskyněma pro větší agresivní Cichlidy. Ty samy o sobě budou asi dost nevzhledné. Ale trápí mě tam teplota. Teď tam je cca 19°C a v noci asi 17°C. Takže vybírám ryby, kterým není třeba moc topit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 14:13 Muž Radun [0] Re: romant
Nebo se vyprdnout na rozstrikovaci rampu a nechat tam holou hadici,aby se proud nerozkladal na takovou plochu. Uvidíme podle sily filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 14:00 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Však si to nějakým vnitřním řešením(za pár piv), taky můžeš posichrovat, tedy jestli kostku s čerpací hlavou skousneš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 13:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Heimdall
Já zprovozňuju staré akvárium, tak jsem chtěl vše co nejlevnější. A je tam obrovský rozdíl v pořizovací ceně i spotřebě mezi 1501 a 901 (1150Kč a 9W = 400Kč ročně). 3 litry keramiky + litr molitanu ve filtru a litr molitanu předfiltr musí stačit. Snad to nepřerybním. Původní plán byl málo ryb a údržba 1x za měsíc. Ale jak budu na nákupech, tak nevím jestli se ovládnu. Protože jak ne, bude tam těch ryb moc. smich
Momentálně je v plánu skupina cca 6ks Hemichromis elongatus. Západoafrické cichlidy, dorostou na cca 20cm. Možná se časem vybijí a zbyde jen pár. Ale taky možná koupím něco jiného. Plány furt měním. smich
Lidi co mají vnitřní filtry, mívají v tom objemu cca 3 litry molitanu a taky jim ryby žijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 13:42 R Muž romant [27987] Re: Radun
Z jednoho boku tu vodu na druhý straně už nerozhejbeš, 2 metry jsou 2 metry. Po zaběhnutí počítej max. s polovičním vykonem toho filtru, jedině si pomoci tím proudovým čerpadlem umístěným na stejný stěně jako vyustění filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 13:38 Muž Radun [0] Re: NHKG
Jo budu to muset vyzkoušet,nemám s tou 1501kou zkušenosti,nevím kolik to tlačí vody po zabehnuti ,uvidíme,budu si s tim muset pohrát.Osobně by se mi více líbilo umístění obou vyústění na jednom boku,to proudění zezadu do předu mám v menší 112tce a menší ryby co plavou u skla v předu to tak divné strhává po proudu a to tam extra velkej proud není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 13:29 R Muž romant [27987] Re: NHKG
No asi tak, za málo peněz, hodně muziky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2016 13:28 R Muž Silent [5949] Re: NHKG
NHKG napsal:
Ale teď stavím 325l nádrž, kde bude asi jediným filtrem JBL901.

Pro tenhle objem bych raději volil JBL e1501 greenline. Ta 901 je hooodně na hraně. Tedy záleží na zarybnění. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 13:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
No já vnitřním filtrem, externí má malý průtok - jen čerpadlo 450l/h. Mám v 450l nádrži ryby co dělají strašný svinčík, takže mám 1000l/h vnitřní filtr Fluval U4 s výstupem kousek nad dnem. Tento filtr čistím každý týden a asi až dorostou ryby budu muset 2x týdně. Myslím, že nákup toho filtru jsi mi doporučil ty. smich
Ale teď stavím 325l nádrž, kde bude asi jediným filtrem JBL901. Zkusím místo rampy dát výstup z filtru napřímo tak, aby čeřil hladinu. Pokud to nebude stačit, tak nevím...
Ale o tom proudovém čerpadle uvažuju do 450l nádrže. Mám teď na protější straně než je ten vnitřní filtr rampu z toho JBL901 a hrozně se mi líbí ten proud. Ryby rády plavou na místě proti tomu proudu (něco jak v malém bazénu se plave v protiproudu).
Rád experimentuju, tak si možná to proudové čerpadlo koupím. Stojí to pár stovek. Vynechám jednou návštěvu hospody a mám na něj ušetřeno. Co bych pro ryby neudělal. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 13:12 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Jak to řešíš v přípdech toho požadavku většího proudění? Já přídavným proudovým čerpadlem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 13:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radun
Ono taky záleží co bude za ryby a kolik bude rostlin. Někdy je dobré mít v akváriu větší proud a pak by to jak navrhuje Romant bylo špatně. Být tebou, tak si to odzkouším po napuštění akvária před tím, než budou v akváriu nějací živočichové. Ale počítej s tím, že po zaběhnutí bude proud výrazně slabší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2016 11:39 R Muž romant [27987] Re: Radun
Obě dvě za zadní stranu, tak bych to řešil i řeším já. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 11:35 Muž Radun [0] – filtrace
Ahoj, jdu si k vám pro radu:) Plánuji akva 200d/60v/50š 600l, mám 2 filtry JBL CristalProfi e1501 a jde mi o umístění rozstřikovacích ramp, jestli je lepší dát obě na zadní stranu akvária, nebo na oba boky proti sobě, nebo na jeden bok, aby společně tlačili vodu jedním směrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 09:23 Muž Legioix [574] Re: paolov
Asi Aquael, ne Aquarel ;-)

Pokud bych měl porovnat tyto dva sety:

www.juwelakvarium.cz/…

www.juwelakvarium.cz/…

Tak:
Aquael: Lepší filtr, lepší osvětlení, poloviční cena oproti DENNERLE.

DENNERLE: Víc příslušenství v dodávce.

Kdybych si měl vybrat, tak vyberu Aquael a zbytek za ušetřené peníze doladím k dokonalosti a ještě mi zbyde na rostliny a pár krevetek

ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 01:39 paolov – Nano Aquarel vs. Dennerle
Jak by vyzněl souboj nano akvarii Aquarel vs. Dennerle nano cube. Ohledně techniky filtr, světlo atd ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2015 09:05 GP Re: koyack
čedič. drcený, ale pozor na ostré hrany v případě ryb dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 07:45 Muž koyack [87] Re: Mislow
Prosím co je to "bazaltvy sterk"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 20:10 Muž Mislow [304] Re: Atacus
Ono je kombinaci mrte, kazdy ma zkusenost s necim jinym. Co je nejlepsi se rict neda, pac zalezi i na dalsich faktorech, ne jen na substratu ci zivnem substratu apod. Jsou ovsem zakladni veci, kterymi je dobre se ridit. Treba zrnitost/hrubost je docela dulezita. Zvlaste pokud mas v planu kobercovky. A taky pro ruzne kobercovky by mohla treba byt jen trochu odlisna frakce rozdil v tom jak budou prorustat. Ale na to jsou tu vetsi odbornici nez ja. :-D Ja treba zvolil bazaltvy sterk 1-3 mm (vrstva asi 4 cm) podhozeny zivnym substratem 1 cm. A i kdyz pridavam jen tekute CO2 a osvetleni je slabe nadprumerne, tak se mi tam pekne tvori koberecek z liliovnicku brazilskeho (coz je tedy ale jedna z tech nejmene narocnych kobercovek .. teoreticky ....). Ale co akvarista, to zkusenost, proto z toho mas mozna tak tezkou hlavu. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] 15

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 20376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12405-zarizovani-noveho-akvaria-a-vyber-techniky?od=601