Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 20:13 Králík
Nemá ještě někdo zkušenost s tímto osvětlením? www.rostlinna-akvaria.cz/… Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 16:08 Muž Celsiq [50] Re: Králík
Ahoj, mám chihiros a series i sinkor led (obyč). Chihiros je silnější, ale také se mnohem více zahřívá, ikdyž mi jede na 90% a sinkor na 100%. Tzv. Chihiros svítí více, ale i se více ohřívá a dříve podle mne odejde. U mé výšky 60cm - substrát, bych už do Sinkoru nešel ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 15:27 Králík Re: 4Sima
Děkuji za odpověď a ještě jsem našel tohle: m.heureka.cz/… Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 14:50 Muž 4Sima [1888] Re: Králík
Sinkor led wrb 90, kdybys potřeboval větší výkon tak ho zkombinovat s obyčejným Sinkorem led 90 (ale to už jsi na 3 tis. Kč) nebo led páskem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 14:11 Králík Re: ctibum
Do 2000 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 20:31 R Muž ctibum [6876] Re: Králík
Definuj "levné"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 18:54 Králík
Dobrý den, asi si budu kupovat nové akvárium o rozměrech 90x50x40 (DxŠxV) a objemu 180l. Nevěděl by někdo o nějakém výkonném a levném osvětlení do tohoto akvária? Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 21:33 Muž daren [408] Re: Lister
Promin, nejak jsem se v tom ztratil ;/ Nemam se svetlem do krytu zadne zkusnosti, tak si netroufam radit... Omlouvam se za sum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 20:58 Muž Lister [169] Re: daren
Vždyť jsme to všechno napsal už do prvního příspěvku?

Plánuju nákup 150 litrové kostky s délkou 60cm. Standardně jsou v krytu dvě 8 watove lišty, každá cca 900 lumenů. Ale k tomu určitě chci přidat ještě jedno světlo - stmivatelne a programovatelné, které ráno postupně rozední k tomu se přes den na pár hodin přidají ty 2 další, ty pak k večeru zhasnou a poté teprve setmí to řiditelné. Ale nejsem rozhodnutý, co vybrat. Otevřenou nádrž mít nemůžeme, světlo musí být vhodné do krytu.

V popisu má Peuker chybu, to světlo má 8w a svítivost cca 850 lumenů, odpovídá tedy běžné 15w zářivce. V tom krytu jsou standardně osazené dvě tyhle lišty, takže když budu počítat v běžném "zářivkovém" výkonu, tak 30w/150l je docela dost hluboko pod tím, co se běžně doporučuje a proto hledám to třetí doplňkové světlo.

PS: jinak to Eheim světlo znám, má ho syn v 50l akva a fakt není špatné, jen by tam muselo být aspoň 4x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 20:45 Muž daren [408] Re: Lister
A co se ti nelibi na tom svetle od eheimu, cos na nej posilal odkaz? Prijde mi, ze jestli nejsi bastlir, tak bych si koupil do setu od eheimu svelo ktery tam pasuje a mas po starostech, ne? Podle toho kolik budes chtit svitit koupis 2-3-4...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 19:32 Muž Lister [169] Re: daren
Jasně objem je 150. Šedesátkou jsem myslel délku, ale přiznávám, že to bylo napsané nešikovně.

Kryt samozřejmě originální, ono se to prodává jen jako set.

www.akvaristik.eu/…

A tady je detail toho světla, které je vevnitř a taky je tam vidět, jak ten kryt uvnitř vypadá...

www.akvaristik.eu/…

Takže je tam hrana, na kterou se dá zavěsit jakékoliv světlo do krytu.

Krycí sklo a na to rampu už nikdy - tak to na jednom akva mám a v podstatě to nemá žádné výhody, jen to kombinuje nevýhody otevřené a uzavřené nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 19:04 Muž daren [408] Re: Lister
To je takova 'sedesatka' az je to spis 'stopadesatka' ne? :)

V kazdem pripade ten kryt chces pojmout jak? Jenom jako volne lezici sklo, nebo klasicky dekl? Mel jsem jeden cas led pasek jen polozeny na krycim skle, a jediny problem byl pri udrzbe, to mi nekolikrat spadnul do vody ;/ Do klasickeho deklu se prodavaji led svetla ala zarivka, nebo jsem videl ze se hlinikovy profil 'zatavi' do smrstovaci buzirky. Samo jak mezi vodou a svetlem nebude nejake sklo, tak k tomu ta vlhkost doleze a casem to bude mit tendence korodovat...

Co se tyce toho chihirosu - ja bych to nevidel tak cerne. Osivaji se nad tim profici, beznej smrtelnik to nepitva - sviti, sviti :) Pokud bys mel strach za vyhoris, tak si muzes koupit lepsi trafo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 21:50 Muž Lister [169] Re: daren
Psal jsem to v původním dotazu - akvárium bude šedesátka, pravděpodobně Eheim VIVALINE 150, rozměr je 60x50x50 - delší mít nemůžu ale zase chci nějaký slušný objem.

A bohužel musím mít kryt - kvůli dětem, zvířatům, vlhkosti a noční teplotě v pokoji kde to bude stát - v zimě tam je kolem 18st (chci tam mít nějaké menší labyrintky)

Zvažoval jsem Chihiros S, IMHO to světlo asi nebude špatné, jen mě teda překvapilo jak moc tady lidi těm ledkam nevěří. Teinstar cenově není problém, ale pokud vím tak to jsou světla mimo kryt.
Aqualantis bude cenově podobné jako Chihiros, ale jestli je lepší?
Pak je tu přímo Eheim a její Power+ řada, cenově pořád snesitelné, ale kdo ví jestli se neplatí převážně za značku. I kdyz já si na jejich Classic LED pásek nemůžu stěžovat - svítí hezky, je 100% vodotěsný a má velký rozptyl i bez optiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2019 21:39 Muž daren [408] Re: Lister
Tak pak si asi nastav cenovou hladinu :) Ted si nejsem jisty jak velke mas akva, ale na 90cm hrube:

5kKc chihiros
10kKc twinstar
15kKc ONF
20kKc ADA / Kesil
40kKc Geismann

S tim ze cim drazsi, tim svitivejsi, takze spis ne zamontovat do krytu akvaria tesne nad hladinu, ale povesit nekam o kus nad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 09:05 Muž Lister [169] Re: daren
Tak pokud jde o mě, tak se rozhodně nechci s ničím trápit sám, za to nakupování, vyrábění a ztracený čas mi to nestojí.

Chtěl bych něco už vyrobené, co by se dalo dobře ovládat přes kontrolér.

Je pravda že světlo bude docela nízko nad hladinou ale minimálně 5-6 cm tam bude a navíc tam budou celkem 3 zdroje světla na šířku akva 50cm - takže v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 23:15 Muž Magua [0] Re: daren
Udělám to přesně tak jak říkáš.. Z Číny už mi putujou led pásky.. 5 metrů bílé a 5 metrů teplé bílé. I do teď jsem měl led pásky asi dva centimetry nad krycím sklem a nikdy nic neshořelo. Napájím to trafem z PC.. Tak aspoň bude využité dál a nebude zavazet v šuplíku. Systém tedy zůstane stejný jako doposud, ale dekl udělám určitě nový, odlehčenou verzi pro lepší manipulaci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 22:38 Muž daren [408] Re: Lister
Nevim, ale pokud chces mit svetlo blizko hladiny, tak led pasek neni spatna volba (sviti relativne dost dostran, to je opruz kdyz to vesis pul metru nad hladinu). Vyberes svitivost, barvu, CRI - moznosti prehrsel, ceny prijatelne. Kdyz to das az nad/na kryci sklo (nevim jak mas ten kryt udelany), tak do toho nepoleze ani moc voda, nevim zda je co resit.

U cinana koupis 5m led pasku za 100Kc, pokud chces jistejsi kvalitu, nakoupis v nejakem nasem eshopu 5-10x draz ale porad prijatelne.

Hlinikove profily na led pasky jsou take v mnoha variantach, zdroj - ja nevim, ja mel dva od cinana, nevyhorel jsem, kdyz jeden odesel, vzal jsem zdroj z PCka, rekl bych, ze ten vydrzi vsechno :)

Rekl bych, ze uz je to v podstate komoditni zbozi, co sezenes i v hobby marketech, kdyz bude nejhur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 13:07 Muž Lister [169] – Kterému LED světlí byste věřili
Jak to tady čtu tak LED se tu moc velké oblibě netěší. Jakému světlu byste teda věřili?

Plánuju nákup 150 litrové kostky s délkou 60cm. Standardně jsou v krytu dvě 8 watove lišty, každá cca 900 lumenů. Ale k tomu určitě chci přidat ještě jedno světlo - stmivatelne a programovatelné, které ráno postupně rozední k tomu se přes den na pár hodin přidají ty 2 další, ty pak k večeru zhasnou a poté teprve setmí to řiditelné. Ale nejsem rozhodnutý, co vybrat. Otevřenou nádrž mít nemůžeme, světlo musí být vhodné do krytu.

Berte to tak že peníze nejsou prioritní, pokud se za kvalitu musí zaplatit tak raději připlatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 07:24 Muž Magua [0] Re: _ucx_
Ok, zkusím to nějak promyslet.. Díky za příspěvek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 23:36 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Magua
Tak to můžeš s LEDkami při 40 cm výšky (čili tak 34 - 35 cm od hladiny ke dnu) s rezervou zůstat někde u 0.2 - 0.3 W/l.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 22:46 Muž Magua [0] Re: _ucx_
Nic moc extra náročného.. Anubiasy, Valisnerky, Echinodorus..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 22:35 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Magua
A jak si myslíš, že to někdo má vědět, když ses zatím nevyjádřil, jaké tam chceš mít rostliny? :-) Na tohle téma je všude možně spousta článků, v LEDkách tam můžeš mít v zásadě cokoli v rozmezí 0.20 - 1.25 W/l a pak to stejně budeš ladit podle řas a růstu rostlin. Jinak voda má útlum, ten je nejsilnější v oblasti červené části spektra, takže klidně můžeš použít i studenější světelné zdroje, rostliny se s tím většinou vypořádají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 22:27 Muž Magua [0] Re: _ucx_
S výrobou víka problém nemám. Jde mi spíše o to, jaký zdroj a intenzitu do něj umístit, aby se dařilo rostlinám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 22:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Magua
Jo, to je dobrá cesta. A když už budeš vyrábět víko, můžeš si vyrobit i světlo, to je pak aspoň bez kompromisů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 22:02 Muž Magua [0] Re: Lister
Mezi spodní stranou víka a krycího skla mám asi 3 centimetry. Jen na výšku lišty s led páskem. Takže bych si víko stejně vyrobil sám nové, podle výšky daného světla. Pár fotek svého akvária mám v galerii..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 21:54 Muž Lister [169] Re: Magua
A proč měnit kryt? Jestli v tom tvojem máš alespoň nějakou hranu na opření světla, tak se tam dá vložit spousta LED světel, která mají dostatečnou odolnost proti vlhkosti a jsou určená přímo do krytu. Nebo se dá světlo přimontovat na strop krytu - záleží jak přesně je ten tvůj řešený.

Synovi jsem do 60cm akvária k původní 15w zářivce kupoval Eheim classic LED - sice není nejlevnější a svítí v podstatě stejně jako ta zářivka, ale kvůli místu jsme si nic jiného nemohli dovolit. Jestli tam máš na výšku místa dost, tak tam můžeš dát něco od Aqualantisu nebo Chihorosu.

Jinak kryty se dají vyrobit i na zakázku, dělá to pár firem u nás nebo třeba i v Polsku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 21:43 Muž Magua [0] – Tip na osvětlení
Můžu poprosit o radu jak osvětlit mé akva o velikosti 90šx50vx40h? Na tento rozměr 90x40 jsem žádné víko ke koupi nenašel. Na svém stávajícím víku mám led osvětlení vlastní výroby, ale myslím že už je po nich. Proto sbírám informace, jako cestou bych se měl ubírat.. Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 21:42 R Muž Anthrax [4739] Re: Magua
Nevím, jak přesně máš kryt řešený ale i tak mi to přijde málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 21:35 Muž Magua [0] Re: Anthrax
No, měl jsem na mysli, že bych je dal dvě proti sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 21:03 R Muž Anthrax [4739] Re: Magua
Délka 238 mm, to ti asi akva moc rovnoměrně neosvítí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2019 21:01 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Magua
Pokud v tom budeš chtít mít biotop mexického cenotu (zatopené jeskyně), tak to bude ok :-) Jinak je to slabé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2019 20:49 Muž Magua [0] – Změna osvětlení
Ahoj, chtěl bych poprosit o radu zkušenější akvaristy. Uvažuju o změně mého led osvětlení na tyto tělesa.. www.mall.cz/…

Mám akvárium o velikosti 90šx50vx40h cca 180 litrů. Budou dvě tyto tělesa dostatečné? Obě by měly mít dohromady 1800 lumenů..
Děkuji předem za Vaše názory..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2019 23:25 Chaci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám také akva 100x40x50 a světlo od Rataje Aquatlantis Easy led universal 1047 mm, které měl teď za poloviční cenu. Zakomponoval jsem ho do starého krytu, odřezal jsem vše co bylo na zářivky (tím výrazně odlehčil), vyvrtal díry na uchycení pro zářivky (protože je světlo o 5 cm delší) svítím po celé délce akva a z krytu koukaji jen dvoucentimetrové "špunty" a skoro to není vidět. Vypínání je přes spínací hodiny. Dříve jsem měl ze stejného obchodu Aquatlantis Easy led tube a náročné kobercovky vůbec nešli. Po výměně začali skoro všechny kytky bublat i kobereček (i řasa
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 20:31 Muž ladalup [3] – světlo
Zdarec chci překopat komplet aq a zároveň vyměnit i světla přemýšlím o nějakým předřadníku 2x54 ale nvm jestli by to nebylo moc rozměry aq d-100 š-40 v-50.dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 22:12 strejc – Chihiros
Zdravím všechny,mám dotaz..v jednom mém rostlinném akva. kde mám náročnější kytky kobercovky a červéné mám osvětlení chihiros a tak bych se chtěl zeptat zda toto osvětlení by mohlo zapříčinit že některé rostliny,hlavně kobercovka monte carlo moc neprosperuje...nebublinkuje.Bylo mi řečeno od jednoho akvaristy že chihiros je moc bíle světlo pro náročnější kytky,i když výrobce uvádi že je to pro náročné rostliny.Děkuji za vaše názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 11:48 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: marcel
bude záležet na více faktorech. :-)
- substrát ( výška)
- dekorace ( zastínění)
- plovoučky (stíní)
- krycí skla nehrajou "prim"...

souhlas s ucx, chce to více :)
( ale kolik Ti přesně nikdo nepoví)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 11:34 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: marcel
Pokud chceš náročnější rostliny, tak určitě sviť víc. 60 cm hloubky je docela dost a pokud chceš koberec, tak budeš muset prosvítit půl metru vodního sloupce. LEDky sice mají vyšší účinnost než zářivky, ale i tak bych si při těch 2x 36W říkal, že by chtělo spíš víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 09:52 marcel – aquatlantis
cau, chtel bych se zeptat, jestli tohle svetlo je dostacujici www.rostlinna-akvaria.cz/… pro tenhle set www.rostlinna-akvaria.cz/… a chtel bych kobercovky a narocnejsi rostliny urcite...a jestli ne, jestli by bylo k to mu svetlu vhodne pridat led trubice co byli soucasti setu www.rostlinna-akvaria.cz/… dekuji za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 17:03 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
Vím o této možnosti, ale s tímto mám nulovou zkušenost a nerada bych naletěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 16:57 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Máš možnost si světlo nechat udělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 16:51 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: ZDRI
Děkuju za názor. Podívala jsem se i do místního atlasu výrobků a Aquatlantis, který u mě zatím vede, má i zde velmi pozitivní hodnocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2019 16:31 Muž ZDRI [1415] Re: zelenakapusta
Také jsem měl doma stejně dlouhé SINKOR i Chihiros. Nedávno zde srovnání obou řešeno, stačí dohledat rybicky.net/forum/3565…. Ve zkratce - bez ohledu na papírová čísla je při stejné délce subjektivně podobný světelný výkon, Chihiros výrazně studenější světlo, SINKOR horší držáky, ostatní podobné. Obě nad AQ hlubokým 50 cm (70x50x50 cm), obě svítí až dost (tlumeno stmívačem). Pro mě u obou nevyhovuje úzké světlo (neosvítí rovnoměrně šířku nádrže 50 cm), to byl jeden z důvodů, proč jsem obě prodal a použil DIY.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 15:39 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Smetany
Ještě si to promyslím, ale Chihiros mi z výběru docela vypadl, favoritem je Aquatlantis, ale jak se zdá i Sinkor má něco do sebe.
Osvětlení budu tak jako tak kupovat až z další výplaty, takže mám cirka dva týdny na rozmyšlenou a sbírání názorů kolegů akvaristů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 15:31 Muž Smetany [1226] Re: zelenakapusta
Já bych to viděl asi tak. Pokud se ti chce utrácet vezmi aquatlantis. Pokud ne kup sinkor a je třeba se smířit s tím že pokud budeš chtít zavěsit budeš muset zavěšení vyrobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 15:16 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Smetany
Sinkor nemá variantu pro zavěšení nad akvárium jako má Aquanlantis ani nemá záruku vodotěsnosti jako Aquatlantis, ale na druhou stranu je to český výrobek, které ráda podporuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 15:11 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: afc1886
Zajímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 15:05 Muž Smetany [1226] Re: zelenakapusta
Hloubka je 60 cm a stačí i na koberečky :-) . Ten sinkor má ty držáky fakt na 2 věci ale dá se to vyřešit za pár korun spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2019 15:03 R Muž afc1886 [14655] Re: zelenakapusta
Podívej se tady na příspěvky od Tony2013. rybicky.net/forum/18925
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 14:57 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Smetany
No dobrá, to je velký objem, ale jaká výška?
Jinak nejdříve jsem uvažovala o Sinkor, ale ty stížnosti na úchyty mě odradily, možná, že je to dobré světlo, ale nespolehlivé uchycení tomu dost škodí.

U Aquatlantis se mi líbí, že je možné světlo dát na okraje akvária i na držáky, aby světlo viselo na nich. Vyzkoušené mám oboje a s držáky je to přeci jenom lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 14:44 Muž Smetany [1226] Re: zelenakapusta
No já mám od aquatlantis 2x to nejdelší světlo. Ale je to nad 720l.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 22283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12101-osvetleni-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=101