Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 19:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lada2
...je otazka zda ten kryt co je origo na telese neubira svetlo...
Ubírá. Naprosto zbytečně. A je to škoda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 18:09 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: MirekZ
měl jsem akva 140x40x40 a svítil 2x36W 120cm T8 830 a 840 bylo to akorád s použitím zrcadel a to to bylo hodně rostliné akva, zkoušel jsem přidat třetí trubici a jednak se mi to už na pohled zdálo hodně přesvícený a po pár dnech se začala dělat zelená řasa na sklech, tak jsem to zrušil a vše se vrátilo k normálu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:49 Muž Lada2 [11] – Re: kortezhugo
no tak ja se jeste ke krytu ani nedostal:-) duvod je asi ten ze je akva ve stene a zezadu mi to neva koupil sem v baumaxu dve telesa s 2*36W trubicema vhkotesne s predradnikem obe za cca 900KC a mam je polozene primo na krycim skle.Kytky rostou jen je otazka zda ten kryt co je origo na telese neubira svetlo ale i tam zatim to staci:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:54 MirekZ – osvětlení
Mám akva 120x40x40, tj 192 litrů, vody v něm je cca 160 litrů.
Osvětlení na něm mám na 3 zářivky 120cm 36W T8 (830 nebo 840) s reflektorama Juwel. Doporučujete svítit se třema zářivkama, nebo by dvě měly stačit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 16:13 Vašek – Re: Povalec
Budu objednávat z profizoo ten Glomat T5 Controller 2x39W.

Tyto reflektory budou dobré k T5?
www.profizoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 16:53 Žena Somali [98] – Re: filipsi
Jj, každá sranda něco stojí... U nás je to přesně naopak - můj koníček je podstatně dražší, než Horácův, a kupodivu je doma relativně klid :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 13:21 Muž filipsi [1295] – Re: Vašek
Chtel jsem napsat, ze proste kazda sranda neco stoji. Ale Romy to uz napsal hezky i za me.
Ja bych chtel veci ... ale musim proste uznat, ze na nejake nemam, tak se jich holt musim zrict.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 10:02 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Pokud rád kutíš a rozumíš trochu elektrice, tak podstatně levnější předřadník pro trubice T5 je zde:
www.tyris.eu/…
Při objednávce je třeba dole vybrat typ T5.
Co se týče vodotěsných patic ty najdeš zde: www.pepinuvutes.cz/…
A zářivkové trubice zakoupíš zde: www.e-light.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 04:50 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Vašek
Vhodne trubice su napr. tu: www.osram-shop.cz/…

Ale najprv si fakt sprav jasno v tom, ake tam chces mat rybicky. Lebo ak tam chces mat cichlidy, tak sa vyber rastlin zuzi na zopar druhov, ktore nezozeru, a su to zvycajne nenarocne rastliny (napr. anubiasy) - a tam ti bude stacit aj jedna ziarivka :-) Inak tam daj aspon tie 2 ziarivky, s reflektormi by to malo stacit na menej narocne druhy rastlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 01:48 Vašek – Re: Vašek
Myslel jsem prosím zda by šel odkaz na vhodné trubice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 01:42 Vašek – Re: Romy
Jo kdyby to byl jedinej koníček:-) Toleruje mi ještě mého 15let starého Hroznýše Montyho, kterého mám déle než se spolu známe a další mé vylomeniny.

Ten Glomat T5 Controller 2x39W by byl pro to akvárium dostačující? Reflektory samozřejmě také pořídím. Ještě nemám jasno ani jaké rybičky v akváriu budou, natož jaké rostliny. Jaké by byly nejvhodnější trubice. Cena toho setu Glomat je celkem příjemná, když připočtu 2 trubice, tak jsem na opravdu příjemné ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 00:56 Muž Horác [3942] – Re: Romy
Moc pěkně napsáno :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   06.01.2010 00:42 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Vašek
Abych se přiznal,moc nerozumím tomu úzkostlivému šetření,každý má právo na svůj koníček,a věřím,že moc dobře víš kolik stojí různé šminky,makeupy,rtěnky a jiné sračičky,co si ty naše holky matlají na držtičky... :-D
Musíš si vybrat,kdo bude doma nosit kalhoty a jak se o ty svoje koníčky podělíte.Buďto budeš mít nádrž takovou,jakou si představuješ,a to i za cenu opravdu o trochu vyšší,ale s prosperujícími rostlinami,tím pádem s požitkem pro tebe,nebo se budeš díky šetření potýkat s problémy i u bezproblémových rostlin.

Dám ti příklad,měl jsem nádrž Romy(200 l),dnes je v archívu,díky tomu,že mám terčovce,topil jsem jim a dodnes topím na 30°C,svítil jsem třemi zářivkami(12 h denně),topení mělo 150 W.Když jsme měli doma hovory o energetické náročnosti,neváhal jsem a koupil wattmetr.V průměru byla spotřeba kolem 80 KWh za měsíc(nejvíc bralo topení),to je při dnešní nadnesené ceně 5 Kč za KWh zhruba 400 Kč,což je cena nějakých 18-ti piv,nebo 13-ti litrů benzínu.A to vše za měsíc.Myslím,že asi každý z nás vypije i projezdí za měsíc mnohem víc... ;-)
Jednoduše řečeno,když chceš něco dělat,dělej to pořádně,tak,jak se má,a hlavně tak,jak to chceš ty.Je to tvůj koníček,tak si ho,jestli tě to baví braň.Ona ta energetická náročnost není oproti jiným věcem zas tak velká...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 00:05 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Vašek
A preco sa chces zmestit do 1kW/den? Ved to je len 120 Kc mesacne (ak ratame 1kW=4 Kc), co nie je vela ani pre bezneho Slovaka, takze neviem ci tvojej priatelke nebude vadit skor nieco ine ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 23:45 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Vašek
Asi bych to nekomplikoval a dal tam 2x39W T5 trubice (835, 840, 865...) "high output", maj delku 85cm, takze s paticema to mate do metrovy nadrze akorat. Pokud se necitite na bastleni, tak si kupte Glomat T5 Controller 2x39W, da se poridit do 1000kc. A nezapomente na reflektory/odrazece, aby to trochu svitilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 22:58 Vašek – Kilovata denně pro akvárium s filtrem 100x40x40cm
Omlouvám se za další z řady nováčkovských témat na podobné téma jen jiných rozměrů a objemů. Několik dní projíždím zdejší diskuze. Moc jste mi pomohli s výběrem filtru, výroby podtavce, akvária a podobně.

Doposavad jsem měl několik akvárií, první 160l za totality osvětlené občas 20watovou žárovkou, poté rohové s jednou slabou úsporkou a nakonec doteď mám 80litrové s 20watovou zářivkou. Nikdy se mi květeně moc nedařilo a je jasné proč.

Přítelkyně moc nadšená z několika hodinového svícení není. A tak bych chtěl energetickou náročnost stlačit na kilowatu denně. Filtr bude brát 8 watů a tedy cca 200W. Na osvětlení zbývá tedy 800W bylo by to pěkných 100W na 8 hodin nebo 80W na 10 hodin a nebo skromějších cca 65W na 12 hodin.

V akváriu bude 3D pozadí lávové kameny a mám rad vysoké dno, takže výsledně pro vodu bude nějakých 130 litrů

Kryt si budu děat sám a mám v zářivkách T8 a T5, tlumivkách a předřadníkách ukrutný hokej.

První otázka je zda svítit 10 hodin 80waty, nebo 12 hodin 65waty a poté bych byl moc vděčný pokud by mi někdo pomohl s návrhem osvětlení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Až budu něco od techniky vymýšlet nebo shánět, určitě zapomenu na gúgl. :) Vím, komu napsat! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:11 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Není opravdu zač. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Aha! Děkuji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 17:20 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Je to trochu jinak. Resuny řady DL jsou dvouzářivkové. Jednozářivkové mají označení SA. A označení LR značí prodlouženou verzi (124cm) oproti R (108cm). ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 14:52 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jacob
...Našel jsem takovéto osvětlení: zverimex.klikniakup.cz... Píšou, že výkon je 30W, což by odpovídalo jedné zářivce, ale na obrázku jsou viditelné dvě...
Obrázek je jen ilustrační - osvětlení DL 30LR je skutečně jen pro jednu zářivku 30W/90cm.
To osvětlení na dvě zářivky si zkuste dohledat - určitě existuje.
Počítejte ale s tím, že pod osvětlením 2x 30W se vám udrží skutečně jen ty nejméně náročné rostlinky.
Co se týče zářivek do takového osvětlení, pak se obloukem vyhněte těm z vašich odkazů. "GLO" a jim podobné zářivky, to jsou vyhozené peníze. Obecně se střezte zářivek, u nichž prodejci zdůrazňují, jak nepostradatelné a vynikající jsou pro fotosyntézu a vybarvení rybek. :)
Velmi dobrým řešením jsou obyčejné třípásmové zářivky. Projděte si zdejší diskusi - na téma osvětlení a třípásmové zářivky je tady toho napsáno dost. :-)
Osobně bych nejspíš volil to, co vám doporučil Protein007 - 2x T5/39W s kvalitními reflektory. Přes počáteční vyšší investici na tom určitě neproděláte, spíš naopak. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 10:56 Jacob – Zářivky
Našel jsem takovéto osvětlení: zverimex.klikniakup.cz/…

Píšou, že výkon je 30W, což by odpovídalo jedné zářivce, ale na obrázku jsou viditelné dvě, takže asi nejsou moc výkonné, tak by se daly do toho osvětlení zakoupit výkonnější, ne?

Např.: www.zoo-hobby.cz/… - pro rostliny a ryby

a

www.zoo-hobby.cz/… - speciální pro rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 03:06 Muž grizly [145] – Re: Jacob
Pokud máš délku 120 cm tak jsou zářivky T8 105 cm/38 W, 90 a 100 cm /30W. Taky T5, ale to už si musíš najít sám.
www.osram-shop.cz
zarivky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 01:39 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Jacob
Ake su vsetky 3 rozmery akvaria? A co tam chces chovat, resp. chovas?

Ked chces silnejsie ziarivky, musis vymenit komplet cele osvetlenie - predradniky aj tlmivky sa robia len na jednu konkretnu wattaz. Mozes si tam dat napr. trubice T5, 85cm, 39W (www.osram-shop.cz/…). Daj ich tam aspon 2 s poriadnymi reflektormi (v tvare U). To by mohlo stacit na stredne narocne a nenarocne rastliny. Budes si musiet kupit aj elektronicky predradnik na T5ky, myslim ze vyjde okolo 2500-3000 Kc na kazde 2 ziarivky (napr. www.faraouh.cz alebo www.zekia.cz).

S hnojenim si zatial nerob starosti, dokym tam nedas aspon 2x viac svetla. Rastliny to aj tak nebudu vediet moc vyuzit :-)

Ako substrat pouzi riecny alebo kremicity strk (niekde oznacovane aj ako piesok), s velkostou zrn 2-4mm. Ten je idealny pre vacsinu rastlin. Drt tam nedavaj, pretoze ak budes mat rybky, co ziju na dne, tak sa mozu poranit.

Idealne by bolo, keby si si tu spravil prezetaciu akvaria, potom sa lepsie radi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 16:51 Jacob – Osvětlení 200 litrového akvária (rostliny+hnojení+osvětlení+dno)
V ákváriu mám dvě zářivky okolo délky 60 cm. Jednu mám od začátku akvária, ta je od společnosti OSRAM a má výkon 18w. Druhou přestala sloužit, tak jsem zakoupil obyčejnou v elektře, která bude mít přinejlepším 18w a není to zářivka do akvária. Nemusím vám asi vysvětlovat, že co se týče osvětlení, není moje akvárium zrovna nejlépe.

V akváriu mám pouze pár rostlin, které sice neumírají, ale určitě se jim nedaří, tak jak by mohlo. Rostliny ani nijak nehnojím. V budoucnu se však chystám kompletně předělat své akvárium a pořídit si velký počet rostlin a nechat ho pěkně zarůst.

Jenže nevím jak s hnojením a osvětlením. Co se týká osvětlení, tak jsou dvě možnosti, buďto sehnat dvě zářivky, každá aby měla tak 40 W, aby se rostlinkám dařilo. Nebo koupit celé osvětlení, což je ale nákladnější. Bylo by však lepší, délka akvária je totiž 120cm a zářivek pouze 60cm, což je trochu rozdíl. Ještě uvidím, přesto bych však preferoval samotné zářivky, jenže nikde jsem nenašel zatím 60 cm dlouho zářivku s výkonem alespoň 30 W. Jsou samozřejmě i 54 W např., jenže ty jsou dlouhé okolo 1-1,20m, na což bych potřeboval mít větší osvětlení. Tak nevím, kde ony zářivky sehnat, pokud neseženu nějaké kompletní osvětlení za nějakou výhodnou cenu.

Chtěl bych Vás tedy tímto požádat, zda byste mi ohledně osvětlení mohli poradit.
Nemám zkušenosti ani s hnojením, existuje jich spousta, tak nějaké osvědčené rady by se určitě hodily.

Plánuji také, že vyměním dno, které rostlinám taky asi moc nevyhovuje. Většinou kamínky okolo 1cm, sem tam trochu říčního písku. Vyměnil bych ho za nějaký štěrk či drť co prodávají v obchodech. Na internetu mají taková balení po 10 kg, jenže nevím kolik balení budu potřebovat na dostačující a vhodné pokrytí dna na mé 200 litrové akvárium. Zde by se mi nějaké rady ohledně dna a jeho složení taky hodily.

Takže, kdo máte zkušenosti s osvětlením, hnojením rostlin, nebo se složením substrátu, určitě napište. Budu rád, díky. ano ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 16:16 pajajezek – osvětlení
Děkuji za nabídku, ale bohuže se pohybuje v hodně vysoké cenové kategorii :-) já dostal 200 litrový akvárko za stovku a tohle by bylo moc :-) to už když si ho sám postavím, tak to vyjde levněji. ale děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 11:46 Usine – Re: pajajezek
Kdybych si kupoval osvětlení tak bych asi zvolil tohle.
shop.rataj-spk.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 00:37 pajajezek
super, díky moc :-) helea když tak budu mít 3, tak všechny stejnou barvou, nebo nějaký jinou? a jaká barva je tak nejlepší? dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 00:34 Žena bluedream [245]
Speciálky jsou zbytečné, témat ohledně zářivek je tu spousta.
Co třeba něco takového www.dum-svitidel.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 00:13 pajajezek
prosím o radu, jaký mám koupit typ zářivek :-) jestli nějaké speciální a kdyžtak i přímo obchod. mělo by to bejt okolo 90cm a 30W. díky moc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 15:56 pajajezek – nove osvetleni
no, to je prave to. asi by to bylo nejlepsí, ale my prodavame barak a muze to bejt treba zejtra nebo za par let. takze se to zase bude menit, ale jelikoz mam pokoj z palubek, tak by to zas tak velkej problem nebyl to tam dat a potom to pripadne predelat :-) tak dekuji moc za navrh a uvitam i dalsi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 15:40 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: pajajezek
co tak to nejak pridelat ke zdi treba tam udelat policku a ve spod policky to nejak skutit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 15:35 pajajezek – nove osvetleni
ahoj, tak ten elektrikar jiste nebude potreba, uz treti rok chodim na elektrotechnickou prumku a nekdy i vyjimecne davam o hodine pozor :-) a ten kutil taky trosku sem :-) ale potreboval bych poradit nejakej stojanek, do jakyho mam ty patice dat. a potom aby to i vypadalo aspon trosku prirozene :-) dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 20:07 Muž Jirka88 [6]
Co se týká tý parmičky tak si taky myslim, že je to v pohodě...jejich život se dělí na dvě fáze...v mládí žerou hlavně řasu a až tak od 5cm začnou přijímat i normální krmivo pro ostatní rybičky takže se neboj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:56 Vaclav4 – Re: Eff
resne tak s krytem bych taky nechtel mam normalni kryci skolo takze mi presah ubec nevadi:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:56 Vaclav4 – Re: asobrending
rekl bych ze je to v pohode oni si nejakou potravu najdou a pokud jak jsi psal prikrmujes jeste tabletama apod. je to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:47 asobrending – Parmička černopruhá
ahoj chcem sa spytat, mam dve mrenky siamske po cesky Parmička černopruhá, su u mna nove, mam ich asi dva tyzdne. kupil som ich na redukciu ciernych stetinkovytych rias, problem je ze nezeru nic ine, ked tam hodim ancikom tabletu ani sa na nu nepozru, zeru iba riasy, je to vpohode? nechcem aby hladovali co ine by som im mohol dat na fore som sa toho vela nedozvedel. dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:40 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: kristian
Záleží jak a kam. Já mám dvě akvária o délce 90 cm a mám na nich tělesa pro trubice 90cm. A protože je těleso delší než akvárium, leží mi na hranách nádrže. Samozřejmě do krytu by to bylo horší, ale akvárium s krytem bych nikdy nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:37 Muž kristian [80] – Re: Eff
pri 60cm delce akvaria se hure montuji trubice delky 60cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:27 Muž Eff [417] - Rostliny
Vaclav4 napsal: plus jeste to ejdno tesleso co tam mam

A což takhle 2x18 plus jeste to ejdno tesleso co tam mam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:25 Vaclav4 – Re: Eff
tak diky za rady koupim tedy to na tech 2x18w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:23 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Vaclav4
Raději 36 rovnoměrných než 45 uprostřed...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:20 Vaclav4 – Re: Eff
no nebo tam pak mam moznost dal 2x po 15w plus jeste to ejdno tesleso co tam mam to vy vychazelo 45w na 100l je 0.42 na L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 18:27 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Vaclav4
Pro běžné nefajnové rostlinstvo bude 2x18(60cm) stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 18:14 Vaclav4 – ??
Preji hezky vecer, akva mam 60x35x40 a chtel bych se zeptat zda by mi stacili zarivky 2x20W popr. 2x18w nyni mam jen jednu 15w a rostlinam se vubec nedari. Diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 16:04 Muž ampik [2] - Rostliny
pokud mas kryci sklo. tak zajdi do bazaru, nebo si dej inzerat ze koupis zarivkova svitidla s watazi 30W, 2x 30W a 3x 30W. nekde bys to sehnal. jinak zapojit to slozite neni. jak zapojit ti reknou i v elektre. na kazdou zarivku tlumivku starter 2 patice, a nekdy kondik. (ja ho nemam) vypinace draty...
pokud vis co je to sroubovak a kleste tak bys to mohl zvladnout. a znamej elektrikar ti to zkontroluje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 09:53 kaote
Pouzil bych 90cm zarivky, 2 az 4 kusy (4 v pripade pestovani narocnejsich rostlin). Pokud si kutil, zapoj si je sam, pokud ne, kup si nejake osvetlovaci teleso, i kdyz ta akvarijni jsou pomerne draha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 08:31 pajajezek – osvětlení na nové akvárium
Ahoj, potřeboval bych poradit. kdysi jsem si koupil velke akvarium i s osvetlenim, ale ted jsem dostal za symbolickou cenu od konciciho chovatele 200 litrove akvarium (d-100 x s-40 x v-50) on pestoval neonky a vyvazel je do ciziny, ale kvuli krizi musel skoncit a vsechno to prodat a tudiz ty akvaria nemaji osvetleni ani horni kryt. horni sklo uz jsem si sehnal, ale potreboval bych poradit, jak tam mam dat ty svetla. jaky je nejlepsi zpusob uchyceni, pripadne i jake svetla, zarivky, nebo kombinaci svetel a zarivek. dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 00:48 dest – Re: kortezhugo
no v mem uz to malem taky odpadlo bohuzel kryt 100 x 40 nejak nesedi na akva :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 22:42 Muž kortezhugo [983] – Re: dest
:) "sklo cistim kazdy 3 den" - ja si ani nepametam kedy som to cistil...v mojom pripade to "odpada"... hop

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 22283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12101-osvetleni-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=1001