Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 20:32 Muž kortezhugo [983] Re: Sm@tts
ee...18W maju 60cm a 30W -90cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 20:30 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Sm@tts
tak jsem dneska prosel elektro a nasel jsem zarivku pod linku....velikost tam nikde napsana nebyla :-/ ale byly to 2 trubice (2x18W) za 459 kc....chci se zeptat jestli by tam sli dat 2x 30 W trubice misto tech 18W ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 13:03 Muž Yirka [9126] Re: Sm@tts
Ještě k těm paticím, buďto to bude osvětlení s krytem kde byxch to neřešil nebo dáš krycí sklo a neřešil bych to též. Ono to není o moc jiné než světlo někde nad dřezem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 11:00 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: kortezhugo
ja s elektrotechnikou nemam zadne zkusenosti a penez taky moc nemam...tak nevim jeste co budu delat no ...uvidim na kolik by me vyslo koupit hotove osvetleni a popripade sezenu nekoho kdo by mi pomohl to vyrobit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 10:36 Muž kortezhugo [983] Re: Sm@tts
...komu vadi komu nie??? -ja mam normalne patice a konce mam zatrete silikonom...
...vodotesne su kvoli bezpecnosti a normam...a hlavne proti tomu ze koroduju kontakty...
...ak mas na akva krycie skla tak mozes pouzit v pohode standartne patice...
ale X-) tak ako pisal Yirka - najprv omrkni co mas v predajni hotove kolko to stoji a potom si to prerataj ci sa ti to oplati vyrabat...

akurat som pozeral tlmivky to osvetlenie co som radil Fredy-mu tam budu pravdepodobne 2 tlmivky - preto ze 1-80W je drahsia ako 2-40W X-) tak ze nebude problem "odstavit" jednu trubicu...
Edit: ...no ja sa elektrotechnikou zaoberam - a v dnesnej dobe nieco vyrabat alebo opravovat je fakt "des"...ked este priratam "strateny" cas??? tak si radsej precitam daaku knihu :-( je to smutne ale je to tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 10:22 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: kortezhugo
ja nevim no...mam sice kamose co dela elektrotechnickou skolu ale nevim jesli by si troufl tohle.....jinak jak psal pan Yirka ...koupit osvetleni pod linku apod.nevadi ze to nema vodotesne patice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 09:59 Muž kortezhugo [983] Re: Smatts
pmdd.mrp-cz.com/…
www.akvarium.sk/…
...ak ti je toto "slozitejsi" - tak sa do vyrobi ani nepustaj X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 09:57 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Yirka
a co vodostene patice ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 09:54 Muž Yirka [9126] Re: Sm@tts
A nechceš se podívat do prodejny svítidel? Prodávají se různá zářivková světla od podlinek až po stropní, většinou to není předražené a dá se přišroubovat do krytu a nebudeš mít žádné dilema s montáží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 09:51 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: kortezhugo
jojo to je :-D ale pry vetsina zarivek 30W ma 90 cm takze kdybych tam dal 2 to y mohlo stacit ne ? ale zase potreboval bych dokoupit asi vsechny ty ostatni veci jako preradniky startery a buh vi co jeste ...( ani nevim co vsechno je potreba) :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 09:48 Muž kortezhugo [983] Re: Sm@tts
...ja som na tom tiez tak isto - 100cm to je "nocna mora" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 09:35 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: kortezhugo
na to jsem taky koukal ale mam akva 100 cm dlouhe.... a ta sada nebo co to je ma 123 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 09:28 Muž kortezhugo [983] Re: Sm@tts
...no takto...ked kupis toto co som radil Fredy-mu tak sa ti to neoplati ani vyrabat...
ked zoberem ze to stoji 507Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 08:07 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
Dobrý den, potřeboval bych poradit s osvětlením...jelikož nemám zkušenosti s elektrikou a žiju jen s mamou ,která o elektrice ví asi to co já....mám tedy otázku jestli je nějaký návod co a jak zapojit a co budu potřebovat pro osvětlení 200litrového akva ...(čistý objem 170l) na krytu se už pracuje podle návodů ale vůbec nevím co je všechno potřeba k osvětlení...předem děkuji za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 07:11 Muž Zeky [6]
jj tak at se podaří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 07:10 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: ZeKo
děkuju jen co přijdu z práce tak se na to kouknu boužel teď musím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 07:04 Muž Zeky [6]
no eště jeden odkaz snad pomůže :-O www.akvarista.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 07:01 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: ZeKo
děkuji za odkaz na ten už jsem koukal....ale ten pán použil nějakou sadu za 3000...to je pro mně za 1. drahé a za 2. si myslím že s menší pomocí to nějak seskládam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2010 06:56 Muž Zeky [6]
zdravím neni to sice na 200l ale navíc ale návod to je www.aquapage.cz/… tak snad se ti to podaří držím palce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 06:48 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – pomoc s osvětlením pro akva
Dobrý den, potřeboval bych poradit s osvětlením...jelikož nemám zkušenosti s elektrikou a žiju jen s mamou ,která o elektrice ví asi to co já....mám tedy otázku jestli je nějaký návod co a jak zapojit a co budu potřebovat pro osvětlení 200litrového akva ...(čistý objem 170l) na krytu se už pracuje podle návodů ale vůbec nevím co je všechno potřeba k osvětlení...předem děkuji za odpovědi :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:00 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: justinik
Nechces radsej investovat do kvalitneho U reflektora a vylepenia krytu reflexnou foliou? Lebo ten setovy reflektor, co tam mas, je tam takmer zbytocne - ak aj odraza nejake svetlo, tak vacsina z neho ide na prednu stenu akvaria :-O Reflektor aj s foliou ta vyjdu tak na 300-500 Kc, s tym ze nemusis platit elektrinu za 2. ziarivku a svetla tam potom bude asi tolko, ako keby si do krytu dolepil dalsiu ziarivku bez reflektoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 15:15 Muž justinik [9] – Re: vaclav
Fotka k příspěvku mam set pacific 120, rozmery plastoveho krytu 100 x30 cm, mam tam len jednu trubicu T8 30w. Co nestaci ani cryptocorynam... Preto chcem pridat dalsiu trubicu.. Povodne som chcel pridat druhu trubicu a dokupit vodotesne patice a tlmivku..
Druhu trubicu mozem dat len tam kde je tlmivka, s tým ze tam musiem vyrezat miesto pre nu a tlmivky budu musiet byt nad akvarkom.. Nebolo by lepsie vyhodit povodne osvetlenie a dat tam Glomat 2 T8 Controller 2x30W?
Zozadu trubica 840 a spredu 865...

Dik za poradnie
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:57 Muž filipsi [1295] – Re: Libor123
Muzeme videt fotky Tveho 200l akva osvetlene LED, abychom se mrkli, jak je super? Ovsem pokud tam neni zadna kytka, nebo to osvetleni stalo tak nejak kolem 20 tisic, pak snad ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:41 Libor123 – Re: pajajezek
Ahojky. vřele doporučuju ledky. Mám a je to super. Pokud chceš písni a předám kontakt na borca od kterého to vše mám. Písni na meilík mailto:libor.okg@centrum.cz palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 01:07 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Calvin
No s tym osvetlenim na male nadrze je to dost problem, lebo sa tam da dost rychlo prestrelit potrebna intenzita svetla. Mne predtym 18W nestacilo (aspon som si to teda myslel), a 2x24W je uz prilis... Zasa na druhej strane dolepit ten Glomat je otazka asi 1500 Kc (Glomat + mala tuba akv. silikonu v Hornbachu) a praca na 5 minut, a je to ovela lacnejsie ako kupovat stmievatelny predradnik, kde si mozes presne regulovat mnozstvo svetla. Vysku nadrze mam 40cm aj ja, stonkovky sa sice pri tom slabsom osvetleni tahali ku hladine, ale ostatne nemali problem :-) Toz rozhodni sa sam, ja vzdy radsej zacinam s mensim mnozstvom hocicoho a pridavam neskor podla potreby...

Co sa tyka tych rias, tak to je este stale pozostatok z vymeny svetla, proste si nadrz na to este stale zvyka, bol to pre nu sok. Doslo k tomu nahlym vycerpanim zivin a naslednou nutenou premenou metabolizmu rastlin na ziskavanie uhlika z hydrogenuhlicitanov namiesto CO2 (a naslednym zaseknutim rastu). Riasy tam moc uz nie su, su tam uz "iba" sinice, a aj tie vyzeraju byt na ustupe (po zacati s CO2 a PMDD). Toz zatial notoricky opakujem postup odstranenie povlakov - odkalenie akva - ostrihanie nefunkcnych listov - vymena 50% vody, kazde 3-4 dni. Echinodory uz znova zacali rast, uz aj niektore stonkovky, tak snad to je uz na dobrej ceste. Ale na to je forum "sinice", takze ked sa to nezlepsi do 1-2 tyzdnov, tak budem pisat tam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 21:34 Muž Calvin [9] – Re: protein007
Děkuju moc za reakci! V souvislosti s tím, co jsi napsal, mě napadly další faktory, o kterých zatím taky moc nevím..
Jednak píšeš, že tě zlobí řasy. Nepomohlo by v tomto případě regulovat dobu osvětlení? V jednom z článků to tak majitel akvária řešil - ubíral na čase svícení, dokud zelené řasy nezmizely a zároveň se ještě nezačaly objevovat řasy hnědé (neboli projev nedostatku světla). Nevím, zda to je adekvátní a skutečně funkční řešení, ale připadá mi to snazší než pak dohánět při nedostatku světla další zářivkou, což pro mě jako neelektrikáře znamená výdaje za předřadník + montování, zapojování atd., z toho mám obavy.
Další věc je, že zakoupení toho krytu by znamenalo používat kratší zářivky, nevím, zda by se to taky nějak nepodepsalo na eventuálních nedostatcích v osvětlení.
Ještě zmíním (resp. zopakuji), že v případě mnou plánovaného akvária se jedná sice o objem 84 litrů, ale standardně mají tento objem spíše delší a nižší akvária, takže bych nerad podcenil právě onu hloubku 40 cm, pro případ, že bych pořizoval i kobercové rostliny. Koukal jsem, že u tvého akvária je hloubka 30 cm, pakliže ty údaje nejsou tedy nějak prohozené? Nemám zatím zkušenosti, ale z toho co jsem doposud vyčetl by nakonec asi moje nádrž (ač menšího objemu) měla vyžadovat větší intenzitu osvětlení než ta tvoje.
Ať tak či onak, za reakce (tvé i ostatních) opět předem děkuju! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 23:45 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Calvin
S osvetlenim na zaciatku pomaly, radsej daj menej a ked sa ti po niekolkych mesiacoch zabehne poriadne nadrz, mozes pridat svetlo aj narocnejsie rastliny (a zrejme budes musiet pridavat aj CO2). Tie hodnoty su uvadzane pre T8 ziarivky bez reflektorov, takze pri rovnakej wattazi T5 s poriadnymi reflektormi tam budes mat priblizne 2x viac svetla. Ja svietim 2x24W T5 HO na 96l a musim tam davat CO2, inak sa nadrz premeni do tyzdna na kopu rias a sinic. A pritom pri 1x18W T8 som nemal skoro ziadne problemy... :-(

Takze zo zaciatku ti bude stacit ten kryt Waterhome s 2x15W, a ked budes chciet prejst na narocnejsie rastliny, jednoducho tam dolepis akvaristickym silikonom patice z Glomatu :-) Trubice by mali mat 59cm, takze mali by sa zmestit do krytu aj s paticami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 22:12 Muž Calvin [9]
Ahoj,
hodlám si v blízké době zařizovat akvárium 60x35x40 a oproti předchozím úsměvným pokusům bych si tentokrát přál zajistit fauně i floře pokud možno co nejpřijatelnější podmínky (ač mi neunikla informace, že pod 100 litrů to stejně dost dobře nelze). A jak zjištuju, hlavní důraz by měl být kladen na osvětlení, protože ostatní faktory lze asi spíše řešit během provozování. Proto bych poprosil o radu (i když jsem už strávil x hodin čtením příspěvků), kterým směrem by se měla v tomto případě upírat moje pozornost. MOžnosti, které se mi zatím nejeví špatně (samosebou výrobce je podružná záležitost) :

www.akva-tera.myeshop.cz/…
nebo
www.faunacentrum.cz/… + reflexní polepení
nebo
www.kasa.cz/… + 2 reflektory

U první varianty nevím, zda by to vypadalo esteticky, pakliže by to lehce přesahovalo, navíc by bylo třeba krycí sklo z důvodu nevodotěsného provedení. Ale zase (možná ne přímo u tohoto, ale u ekvivalentních výrobků) lze vypínat/zapínat zářivky nezávisle na sobě.
U druhé varianty bych se už obával, že nebude osvětlení dostatečné pro náročnější rostlinky, kterým se nehodlám úplně vyhýbat.
Třetí varianta by byla naopak možná už přemrštěná, protože jestliže platí, že reflektory mohou zesílit osvětlení dopadající do akvária až o 100% (i když budu uvažovat řekněme 60% v reálu), a dále, že doporučované hodnoty osvětlení (obvykle cca 0,4-0,7W / 1l) jsou uváděny podle T8 zářivek, které by měly být o něco méně výkonné než T5, vychází mi, že bych se blížil třeba k 1W/1l.
Přiznám se, že nemám s pěstováním rostlin doposud zkušenosti, proto si rád nechám poradit případně jinou variantu, čím levnější, čím méně pracná a navíc vkusná bude, tím radši budu. :)
Předem díky a nekamenujte mě, že nejsem ani po přečtení tolika příspěvků o nic moudřejší a pokládám tu po sté další obdobný dotaz. :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 14:51 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: vaclav
tak místo ani jejich hřejivost neni pro mě uplně rozhodujícím faktorem vzhledem k tomu že tak či onak je budu umísťovat mimo kryt(na jeho zadní stranu) takže ani problém se vzdáleností by nenastal. ale zřejmě zustanu u těch 36W T8 a akorád si pohledám předřadníky a podle konečný ceny se teprv rozhodnu jestli se mi vyplatí ta investice do el.p. chci přidat eště dvě trubice a rozdělit je na spínání 3+3+2 tlumivky mám všechny, ale takhle to znamená pořízení tří el.p.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:30 Usine – Re: soptik
Tlumivky mají jednu výhodu že je můžeš dát poměrně daleko od trubic, takže nevadí jejich velké teplo. Já je měl dlouho pod akváriem. Pak jsem ale přešel na El předřadník který hřeje podstatně méně a je (u mě)jen jeden. Je to určitě docela značná úspora už jen na vyzářeném teple. Odpadnou i startéry a tak v krytu můžou být jen trubice. I u nich jsem zaregistroval snížení teploty. Nevýhoda el.předřadníků je že kabely k trubicím nemají být delší než asi 1,5m a tak jsem ho musel strčit nad kryt.
Když uvážíš že místo 6 - 36w tlumivek budeš mít jen 2 předřadníky tak se ti bude zdát že je pod krytem zima a budeš muset koupit silnější topení. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 09:47 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: vaclav
nad tím jsem uvažoval tenkrát při výrobě osvětlení, ale do dvoumetrovýho akva mi nkonec přišlo nejlepší přeskládat přes sebe 120cm trubice, tak abych svitil od kraje po kraj a uprostřed vzniklo přerýváním mírně prosvícenejší místo a taky jsem přistup k tlumivkám a trubicím na 120cm... aleprávě z duvodu tepla budu ovělení předělávat, protože i tlumivky jsou umístěný v krytu a to je fakt mazec jak to peče, takže budou umístěný mimo kryt v chlazeným boxu ventilátorky z pc tak než se do toho vrhu, zbírám info co by se vyplatilo nejvíc v pomeru k ceně a učinnosti, když už mám pořízení současný osvětlení. rozdíly mezi zářivkou poháněnou tlumivkou a le.předřadníkem jsou jaký? vím že na el.p zářivka míň trpí rozeběhem a má delší životnost, tlumivka se víc hřeje ale toť vše co vim. je rozdíl např ve světelnym výkonu trubice a příkonu watu který spálí sama tlumivka a el.p.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 09:19 Muž Phoenix47 [0] - Sumci
Jaký je teda výsledek? Jsou T5 výkonově lepší než T8 i při stejných Watech?
Co říkáte na tento kryt www.nakupunas.cz/… máte ho někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:54 Usine – Re: filipsi
Spíše bych vyměnil kratší trubice (120cm) za delší (150cm) nemuselo by jich být tolik a čím delší trubice tím lépe svítí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:47 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
Vetsi teplotu sice jo (teplota povrchu zarivky), ale pri stejnem prikonu ne vetsi teplo (energii). Teplota povrchu je vyssi z toho prosteho duvodu, ze maji mnohem mensi povrch, kterym to teplo potrebuji odvest pryc.
Takze v lete na tom budes opet podobne, s podobnym prikonem, jak v T5, tak v T8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:36 Usine – Re: soptik
T5 mají ale také trochu nevýhodu. I když svítí trochu více potřebují k tomu a i vydávají větší teplotu asi o 10 stupňů, což může být v tvém případě celkem mazec, hlavně v létě.
Jestli máš klasické tlumivky tak bych je vyměnil za el předřadníky rozdíl v teplotě je hodně znát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 16:42 Muž filipsi [1295] – Re: soptik
Vymena se opravdu nevyplati. Ale kdo porizuje osvetleni nove, urcite bych doporucil T5, mirne lepsi, ale tim, ze jsou tensi, opet dokazeme o neco efektivneji svetlo odrazit, navic mame vic mista ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 10:32 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: filipsi
ale dneska už jsou jiný časy a co platilo nemůsí platit ;-) ne, vážně, já měl za to že právě zářivky T5 při stejný vatáži jako T8 (jak je právě onen příklad, že celkový příkon u obou sad je 90W) vydají více světla, že dokážou efektivněji využít spotřebované waty na světlo.. to je tam ten rozdíl tak zanedbatelný až nepatrný? taky právě uvažuju o změně osvětlený, mám 6x36W T8, tak se zajímám o pořízení T5 v celkově stejný watáži jako současný stav, ale cenový náklady jsou až dost velký na to jestli je tam tak nepatrnej rozdíl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 09:25 Muž filipsi [1295]
Phoenix47 napsal:... Teď nastává otázka jestli T8 3x30W je výkonově stejný jako T 2x45W...

Za mych casu byvalo 3x30, stejne jako 2x45 devadesat. Takze vzhledem k podobne ucinosti to srovnatelne bude (u T5 o chloupek lepsi) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 09:02 Muž Phoenix47 [0] - Sumci
Měl bych dotaz. Plánuji 200L akvárko a přemýšlím jaké tam dát osvětleni, mam v plánu koupit kryt se zářivkami T5 2x45W. Teď nastává otázka jestli T8 3x30W je výkonově stejný jako T 2x45W, protože někde jsem četl že T5 2x28W vydá stejný výkon jako T8 3x30W. Co je na tom pravdy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:40 Muž kortezhugo [983] – Re: Petr
ja mam 200L akva a v nom 160L vody a 2x18w svetlo...
...pre kopu rastlin to staci...
len treba vediet "ake"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:38 Petr
A nevíš někde nějakou net adresu kde by se dalo na ně kouknout dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Petr
Lineární zářivky jsou pro naše potřeby vhodnější, ale tam, kde nejdou použít, mohou být nahrazezy kompaktnímí zářivkami ("úsporkami").
Počítá se jejich příkon, nikoli, jak "silnou žárovku nahradí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:21 Petr
Sid
myslíš zkusit místo zářivek ? a jak se počítají za jaký W svítí nebo jak jsou silný ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Petr
Existují i kompaktní zářivky, lidově - úsporné žárovky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:10 Petr
To jo vejdou ale pořád to nebude těch 0,5-0,8W/L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.02.2010 23:04 Muž pancéřníček [168] – Re: Petr
Tak si tam přidej další 2 zářivky...nebo se už nevejdou do krytu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:01 Petr
No jo ale co stím ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:55 S Muž invalida [3881] – žárovka
Já bych žárovku nedával...k tý bys potřeboval brzdu na hodiny a taky dost hřeje...a dnešní žárovky ani nevydržej a děsně praskaj když se zhoupne síť i 4 denně se mi povedlo... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:30 Petr – Dosvícení
Nazdar
hele už jsem tady psal mám akva.175 L a slabý světlo dal jsem na radu v akvaristice od prodejce že 2 trubice lumilux 18W budou stačit a je to málo !!! mužu ho dosvítit třeba obyč žárovkou ? nebo jak jinak prosím o radu Dík

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 22283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12101-osvetleni-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=951