Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do většího akvária (151 - 250 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2021 18:23 Muž Murik303 [4] Chichiros
Ináč banda, pozeral som na to chichiros svetlo čo som objednal, zajtra mi dôjde, myslím že by som to dokázal vyrobiť v tej cene z kvalitnejším LED pásom. Prípadne drahšie ale z profisvetlom pre detailné farby (používané vo fotosalonoch atď) skúsim to hodím sem potom článok + fotodokumentáciu celý postup :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 14:21 Brodys Re: Murik303
Kdyby náhodou, 900x139x18 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 20:12 Muž Murik303 [4] Re: Brodys
Hmm tiež pravda :( no niečo vyskúšam spraviť nejaký univerzál úchyt, to uz bude komplet aq vlastná výroba :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 20:09 Brodys Re: Murik303
Mám noční, změřím zítra.....jen jestli mezi obyčejným a RGB není rozdíl hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 20:01 Muž Murik303 [4] Re: Brodys
Aké sú rozmery samostatného svetlá bez držiakov ? Chcem si spraviť nerez kryt na akva s uchytom na to svetlo vo vnútri. Dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 19:28 Brodys Re: Murik303
Mám tohle, akorát s RGB na 100x40x50, zatím čerstvě,ale svítí fakt krásně, s intenzitou na 100% opravdu hodně světla. Nicméně vpředu mám ještě jedno LED,Chihiros LED S, takže záleží jak moc chceš prosvítit celé dno, ten světelný tok není jako u zářivky, ale převážně jen pod sebe. Pak je vhodný nějaký kontrolér na stmívání a rozednívání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 18:08 Muž Murik303 [4] – Svetlo
www.invitalshop.sk/…

Čo poviete na toto svetlo ? Aq 100x40x40
Oplatí sa ? Alebo je to nič moc ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2020 15:05 Muž Shimi [683] Re: Jarry
Pokud vím, tak Cree jako jediná pokořila 300 lm/W, tuším někdy v roce 2014. Ale to jsou všechno hodnoty v laboratořích, takže to nemá smysl v našich podmínkách vůbec řešit. Každopádně těch 280 je totální nesmysl a pohádka pro děti. Už vidím firmu, která vyrábí akvarijní osvětlení s parametry blížícími se světovému rekordu, a účtuje si za něho 850 ,- (Sinkor LED 30). To snad nemůže nikdo myslet ani jako vtip. A nejsrandovnější je, že oni tu účinnost, přesně je to 280,8 lm/W, mají u každého světla naprosto stejnou, na desetinu smich To prostě nevymyslíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 14:13 Muž Jarry [1437] Re: Shimi
Jestli se nepletu, tak i Cree čipy dosahují max. kolem 180lm/w:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2020 11:29 Muž Tony2013 [228] Re: šarlot
Na surpanshop.cz najdeš držáky pro sinkor s kompenzaci 10cm délky. Takže není problém koupíte 80cm a dát to na 90cm akva. Edit: surpanshop.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2020 09:42 Muž Shimi [683] Re: afc1886
V pohodě, měl jsem to napsat jako samostatnou reakci a ne jako reakci na tebe. Mě jen zarazily ty technické údaje, tak jsem se k tomu musel vyjádřit. Protože člověk, co tomu až tak nerozumí a vybírá světlo, jim lehce skočí na lep. Ono ani tak nejde o ty lumeny, ale o ten příkon. Konkurenční Chihiros LED A801 má sice taky 7200 lm, ale příkon 50 W, což je účinnost nějakých 144 lm/W a to už je uvěřitelnější i když i tohle je hodnota spíše z říše snů. Chihiros LED A801 2. generace má pouze 3300 lm a příkon 32 W, což je účinnost nějakých 103 lm/W a to už je reálná hodnota. Dále tu máme třeba Aquatlantis Easy LED 2.0 742 mm, který má 3128 lm a příkon 36 W, což je nějakých 87 lm/W. A potom přijde nějaká firmička Sinkor a bude lidem tvrdit, že jim "za pakatel" nabídne světlo (Sinkor LED 75) s účinností 280 lm/W. To jako vážně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 20:02 R Muž afc1886 [14703] Re: Shimi
Já jsem jen zkopírovat údaje z jejich stránek. Pro mě šlo teď primárně o délku, zbytek mě nezajímá.
Pro Šarlot - jestli jsi trošku manuálně zručná, tak jde všechno upravit pro vlastní potřebu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2020 19:37 Brodys Re: šarlot
S trochou šikovnosti to světlo upevníš,ale budeš mít tmavé rohy. Tak jestli ti za to stojí pár ušetřených peněz. Možná úplně nejlepší je napsat na web,celkem rychle odpovídají a poradí ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 19:21 Muž Shimi [683] Re: afc1886
Nechci tu vyvolat hádku, ale opravdu někdo věří tomu, že podomní firmička dokáže udělat světlo s parametry 280 lm/W? U firmy CREE bych to pochopil, ale to je úplně jiná liga.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 19:11 Žena šarlot [0] Re: afc1886
ano nejsem hloupá rozměry jsem četla viz www.rostlinna-akvaria.cz/… . Že to někdo má i někdo asi na 80cm akváriu. A i tu jsem to v nějakých prezentacích mám pocit zahlídla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 16:04 Žena šarlot [0] Re: Roger
Tak jsem nad timtak premejslela a asi pujdu do toho sinkoru (libi se mi) jen ted trochu premejslim jestli u dylky 75 cm 25w dosahnou drzaky na 80 cm nebo ne a musim vzit 90cm 30w hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2020 16:28 Muž Roger [1873] Re: šarlot
Nevím zda tam bude i CO2, ale přikoupil bych Sinkor, s vaší výškou sloupce by na nenáročné a středně náročné rostlinky měl stačit, chirios je moc silný, zdaleka by jste ho nejspíš nevyužila. Stejně tak není problém dokoupit další Tommi lfl, ale pokud by jste chtěla náročné rostlinky, je zapotřebí náročnější světlo jako třeba ten chirios ale tam už je pak zapotřebí CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 16:08 Muž 1965 [35] Re: šarlot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 14:56 Žena šarlot [0] – světlo
Zdravim. ahoj Jaký osvětlení by jste zvolili na rostlinou nádrž. Akva je 80x40x50 takže vodní sloupec bude cca 40 cm bez kryciho skla. Když bych chtěla i středně náročné rostliny. Mám jedno www.rostlinna-akvaria.cz/… ale myslim si že jedno je málo. stydim stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2020 12:24 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: _ucx_
Děkuju za tipy pivo musím to ještě nastudovat a promyslet, aby to bylo všechno správně, hlavně teď co se týká toho výkonu. Elektrika je fakt něco pro mě. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 12:44 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kaira
No musí být příslušně dimenzovaný, nechal bych tak 30 % rezervu, ony ty čínské součástky na plný výkon zpravidla moc dlouho nevydrží, jinak je to zcela na tvé libovůli, včetně toho, po jakých skupinách je budeš ovládat atd. Víc menších je určitě flexibilnější a spolehlivější varianta. A taky pracnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 12:28 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: _ucx_
Tak to by mi asi někdo udělal.
Je lepší dát víc slabších nebo míň silnějších panelů? Asi víc slabších, aby to svítilo rovnoměrněji, že? Pak by mi stačilo třeba šest desetiwattových a k nim stačí jeden zdroj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 11:06 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kaira
Ano, potřebuješ zdroj na 12V (nebo 36V, podle zvoleného panelu). Má-li LED panel příkon 30W, tak svítí přibližně jako 50W zářivka. Bohužel i tak je tam zpravidla potřeba připájet vodiče k vývodům na těch panelech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 11:02 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: _ucx_
Tak chipy nebudou nic pro nás. Ty LED panely bychom asi zvládli, ale potřebuju k ním ještě nějaký zdroj nebo trafo, ne?
Když má LED panel výkon 30W, tak je to stejné jako u zářivky? Tedy potřebovala bych 3ks, když bych chtěla ekvivalent tří 30wattových zářivek? Nebo je to u těch ledek jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 10:00 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kaira
LED chipy. Já používám tyhle: www.aliexpress.com/…

ale to výrazně nedoporučuji nikomu bez dostatečné elektro praxe. Pro běžného uživatele budou lepší buď LED pásky nebo LED panely na 12V, třeba nějaké takové: www.aliexpress.com/…


Chladit by to mělo stačit do toho kovového žlabu, kdyžtak pod to můžeš dát ještě hliníkové nebo měděné pasivní chladiče, třeba tyto: www.aliexpress.com/…

Já mám prostě chladící okruh jako třeba v autě. Pod panely mám takovéhle chladiče: www.aliexpress.com/…, pak mám čerpadlo a v nádrži nerezovou spirálu. Protéká tím prostě voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 09:42 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: _ucx_
Byla bych radši, kdyby bylo světlo pod deskou, mám tam krycí skla. Ale kdyby to mělo být moc komplikované s ohledem na vlhkost, tak to může být tak, jak to máš Ty.
Ohřívání místnosti by problém nebyl ani v létě, je to v přízemí rodinného domku, ale spíš jsem měla obavy, aby se mi nepřehřívalo to svítidlo. Co to vlastně je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 09:26 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kaira
Záleží, jakou koupíš, ale kočku unese každá, běžně se to používá na střechy různých pergol apod.

Světlo pod deskou být samozřejmě může. Jenže pak musíš řešit vlhkost a všechny problémy s tím související. Takhle je řeší právě ta deska.

No a co se toho chlazení týče... Každý světelný zdroj produkuje nějaké odpadní teplo. Pochodeň, petrolejka, svíčka, žárovka, zářivka i LEDky. Z těch LEDek je ho relativně nejmíň, ale pořád jsou to reálně 2/3 příkonu. Buď to necháš volně unikat do okolí (a tedy například vytápět pokoj, který pak budeš chladit otevřeným oknem, klimatizací apod.) a vedle toho budeš topit v akváriu topítkem (z něhož to teplo taky nakonec unikne do toho pokoje) nebo (nejspíš jen částečně) využiješ odpadního tepla z toho osvětlení. U menší nádrže bych to asi nedělal, u velké to smysl dává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 09:18 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: _ucx_
No, je to v obýváku, tak by to mělo trochu vypadat, ale ten žlab bych asi přežila. Koukala jsem na fotky v Tvé prezentaci, nevypadá to špatně. Hlavní je, aby to bylo kočkovzdorné, je ta deska dost pevná? Asi se zeptám blbě, ale proč to světlo nemůže být pod tou deskou? A co znamená chladit do vody, to netuším vůbec. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 09:02 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kaira
Reálné to je, otázka zní, zda se ti to bude líbit (například deska z komůrkového polykarbonátu a to světlo třeba z truhlíku na rostliny nebo z nějakého snesitelně vypadajícího okapového žlabu, jako to mám já). Pokud nebudeš to světlo chtít chladit do vody, se vejdeš při troše snahy i do poloviny té sumy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 08:44 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: RAP
Tak do 2000,-? Je to vůbec reálné?
Kočky jsou tam právě furt, musí se s nimi počítat. Lezly by i na krycí skla nebo na zavěšené svítidlo, lezou po všem. Hlavně taky na akvárko skáčou z pohovky, takže bez krytu by to asi nešlo. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 08:30 Muž RAP [1556] Re: Kaira
Zkus napsat přibližnou cenu, kterou do osvětlení můžeš investovat. ;-)
Mě chodily na kryt spát kočky. Po výměně zářivek za led už na krycí sklo nechodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 20:49 Žena Kaira [919] - Labyrintky
Zdravím a prosím o radu. Na mém největším akváriu (Akvárko pro čichavce) pomalu dosluhuje plastový kryt a tak uvažuju o lepším řešení osvětlení, když už ho budu muset měnit. Kryt je nutností kvůli kočkám a zvládneme ho vyrobit svépomocí, ale s osvětlením si nevím rady. Současné tvoří běžné zářivky 2x30W a 1x21W, což je pro ty moje nenáročné kytky vcelku dostačující, ale nevím, jestli tedy použít zase zářivky, nebo bude lepší LED pásek, v těch se ale nevyznám vůbec. Jak říkám, jsem v tomto ohledu naprostý analfabet. stydim Zároveň potřebuju, aby to bylo finančně únosné, investovat do toho několik tisíc si prostě nemůžu dovolit. Poradí mi někdo? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2020 08:36 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 11pirat11
rybicky.net/nadrze/ tady si můžeš najít podobné akvária jako chceš mít ty a podívat se čím svítí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2020 08:24 Muž 11pirat11 [1] – Vhodne LED do 200 lit akva
Planujem do 200 lit akvaria (100x40x50)nove osvetlenie pre narocne rastlinky (cervene,kobercovky)

Prvotny plan je 2x www.rostlinna-akvaria.cz/…

+ovladanie pomocou manualneho stmievaca

Myslite si, ze toto svetlo pekne vyfarbi rastliny alebo je potrebne ine svetlo s ledkami RGB?

Alebo ist do niecoho ineho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 15:06 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: _ucx_
žárovky klidně mohou svítit do prostoru, je to největší zdroj světla v hodně temném pokoji, takže naopak mi nyní dvě nijak neteměné 36w zářivky příjdou málo.. :).. děkuji afc z typ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 13:38 R Muž afc1886 [14703] Re: _ucx_
To jde vyřešit vhodným výběrem žárovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 11:32 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: uniorn
Ty "žárovky" svítí do prostoru. Máš na výběr: buď tě budou oslňovat a budeš mít přesvícenou celou místnost a prosvětlenou vodu, nebo sice oslňovat nebudou, ale nádrž dostatečně osvětlená nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 10:35 R Muž afc1886 [14703] Re: uniorn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2020 09:31 Žena uniorn [21] - Rostliny – Závěsné svítidla nad akváko?
Krásný den přeji,
uvažuji o změně osvětlení, a přemýšlím nad různými variantami tak, aby to vypadalo zajímavěji i v interiéru. Zaujalo mne typově toto svítidlo:

www.svet-svitidel.cz/…

Otázka zní - jsem laik, prosvítí takto vhodně zvolené žárovky 50cm vodní sloupec? je to vůbec vhodné pro rostlinné akvárium?.. To že světlo by svítilo i do prostoru je žádoucí :)..
Moc děkuji za případné odpovědi!! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 13:44 zdepa
Dobrý den.
Po letech bez rybiček si chci udělat radost a pořizuji akvárium 100x50x50 cm.
Prosím o radu ohledně osvětlení.
Do krytu: 100X50 CM ALU PREMIO ROVNÝ AQUASTEL (1url.cz/…)

bych rád namontonoval následující sestavu LED světel:

GLASS POWER 24W, 90 CM, 6500K AQUASTEL (1url.cz/…)
GLASS PLANT COLOR 24W, 90 CM, 6500K AQUASTEL (1url.cz/…)
GLASS BLUE 24W, 90 cm AQUASTEL (1url.cz/…)

a celé to ovládal přes stmívač TC420(TC421)
Bude potřeba zapojit zesilovač nebo bude stačit dostatečně silný zdroj pro TC420?
Nějaký tip na osvědčený zdroj pro tento stmívač?

Mockrát děkuji za rady a názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 17:52 Bojka.r – RGB z ciny
Ahoj, máte někdo zkušenosti s led světlem z ciny? Líbí se mi todle
m.aliexpress.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2019 23:14 Olin Re: BBchory
Když to světlo máš v plánu dát tak jak píšeš, tak bych teplotu neřešil. Když dělám údržbu akva, tak zapnuté světlo normálně posouvám. Samozřejmě že světlo hřeje, ale není to nic o co by se měl člověk spálit. Nepříjemné je, když se ho dotknou předloktím. Na druhou stranu, určitě jsou led světla které hřejí méně.A k dotazu: Chichiros mám cca 3 roky a zatím žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 22:43 Žena BBchory [858] Re: Olin
Ahoj,
osobní zkušenost je to, proč se vyptávám tady ;-)
To světlo u hladiny je tam bez problémů jak dlouho, prosím? Někdo tu psal, že chihiros hodně hřejí, je to spíše v kategorii "hřeje" nebo "spálím se o to"? Do patic to cpát nebudu, chci, aby světlo stálo na vlastních nožičkách a celé to zářivkové těleso zkusím posléze prodat (proto se tu vyptávám na nožičky).
Jak se dalo čekat, ta S serie určená do krytu je o tisícovku dražší, blé.
Taky tu někdo kdysi zmínil levnější sinkor, který prý má ale nožičky úplně na houby, máte s tím někdo zkušenost? Nechci nic bastlit, chci vybalit z krabice, usadit a zapnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2019 17:08 Olin Re: BBchory
Chichiros serie A je možné vložit do patic zářivek a je to opravdu jednoduché. Osobně mám tři tyto světla chichiros . Dvě položené na krycím skle a jedno mám nad hladinou, kde krycí sklo není a neměl jsem ještě žádný problém. Taková je má zkušenost ahoj
Edit: Na stránkách které jsem ti poslal, je možné se zeptat na jakýkoliv technický dotaz. Video s instalací do patic. youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 14:18 Muž 4Sima [1897] Re: BBchory
Osobně Chihiros nemám, ale A series Chihiros se obecně do krytu bez použití krycích skel nedoporučuje. Údajně i dost hřeje. Pokud něco do krytu od Chihiros tak S series, to se dá vložit i do patice zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 12:10 Žena BBchory [858] Re: Olin
Ahoj,
díky ta tipy. To Chihiros vypadá OK (Aquatlantis je přece jen moc drahý), ale je otázka, jestli se to chihiros vejde pod kryt (ty nožičky vypadají dost dlouhé a přesné rozměry tam samozřejmě nikde nejsou) a jestli to bude OK, např z hlediska vlhkosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2019 13:50 Muž mirlun [48] - Rostliny – radu
Dobrý den, mám akva 100cm x 45cm x 50cm výška, čistá výška vodního sloupce 40cm.
myslíte že by stačilo LED osvětlení do akvária GLASS PLANT COLOR 24W, 90 cm, 6500K AQUASTEL pro pěstování náročnějších rostlin? dosud mám 4x60cm zářivky a zdá se mi to slabé. Zvažuji svépomocí výrobu krytu s použitím cree čipů, ale se zdrojem to vyjde podobně draho a ještě nejsou čipy chráněny proti vodě. Hledám nejlevnější variantu, pro krásné akva na pohled. díky za připomínky. 1kWh mě stojí asi 2.50 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2019 09:15 Olin Re: BBchory
Nevím jaký je rozpočet, ale tohle by bohatě stačilo jedno. Dá se manuálně stmívat. www.rostlinna-akvaria.cz/… Stmívání lze také naprogramovat se stmívačem TC-420 www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2019 07:52 Muž Mitroz [160] Re: BBchory
Ahoj. Mám ten samý kryt a dal jsem tam Aquatlantis Easy Led Universal. Držáky na světle se dají posadit na okraj krytu. Kryt jde v pohodě zavřít, místo tam ještě je aby se to moc nezahřívalo. Prodávají to se stmívačem.
Jediná nevýhoda je že je trochu dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 22:51 Žena BBchory [858]
Fotka k příspěvku Ahoj,
v náhlém hnutí mysli jsem pořídila akvárium 100 x 50 x 40 (d x v x š) a budu do něj v lednu přesazovat stávající 50l nádrž. Koupené akvárium (z druhé ruky) má teď osvětlení dvěma zářivkami, které bych ráda vyměnila za LED, protože:
- ty zářivky dost topí, a o krmení se stará pětiletá majitelka akvária, a mě se představa ani popáleného dítěte, ani patentek napečených na zářivce, moc nezamlouvá
- výše zmíněná majitelka akvária si k vánocům přála (a to jako fakt), aby se rybičkám postupně stmívalo a rozsvěcelo, a to se zářivkou jaksi provozovat nejde, takže k té LEDce chci pořídit nějaký programovatelný stmívač.
Světlo by se mělo vejít pod ten plastový kryt (na fotce).
Výška vodního sloupce tedy cca 40cm, extra náročné kytky tam nebudou (to, co prosperuje ve stávajícím akva, plus "co se ujme" ;-) ) CO2 nebude.
Co byste mi poradili? Ideálně bych prosila poradit konkrétní výrobek, díky moc.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 22283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12101-osvetleni-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=51