Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 22:18 R Muž ctibum [6907] Re: klm007
Ploštěnky se mi ve "28" celkem dost přemnožily a ani u mě se žádná genocida nekonala ;-) Vyřešil jsem je pastí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 22:02 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: klm007
Tak takovéhle drama to zase není. ne Mám ploštěnky v krevetkáriu roky a na žádnou totální likvidaci krevetek zatím nedošlo. Zato jsem četla spoustu podobných zkušeností, jako má Drvi, takže bych s No planaria byla velmi opatrná. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2019 21:58 Žena drvi [2894] Re: klm007
Mně ploštěnky krevetky nežerou, zato No Planaria kromě ploštěnek a šneků zahubila i rostliny a rybu, přesto, že jsem postupovala přesne podle návodu. Ty krevetky a betta byly během aplikace v jiném akvu. Když jsem je po výměně vody vrátila zpět, během tří dnů krevetky i betta postupně pošly :-( . Když jsem pak kompletně vyměnila filtr, převařila dno a dodala nové rostliny, objevily se po několika týdnech v akvu znova ploštěnky . A to jen v tomhle jediném akvu (mám jich celkem 14) :-D
No Planaria je sice pěknej dryák (a mě už do žádného akva nesmí), ale s ploštěnkama si zřejmě stejně poradí jen dočasně ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 21:43 Muž klm007 [114] Re: Lukaass7
Já měl v krevetkáriu také ploštěnky a jediné co pomohlo byla aplikace "No planaria". Zlikviduje to sice všechny šneky a ale i všechny ploštěnky. Jinak upozorňuji, že ploštěnky s chutí žerou krevetky a to tak, že totálně. Takže pokud má někdo v krevtkáriu ploštěnky, tak to rychle řešte, než bude pozdě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.02.2019 11:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Protože rozdávám a dostávám poměrně dost rostlin které házím nebo vybírám z chodbového akvária dostalo se mě do něj poměrně dost ploštěnek. Abych je nerozšiřoval dál tak odchozí rostliny desinfikuji v hypermanganu. Nebyl jsem si ale jistý jestli je tím zabiji. Tak jsem udělal test. Ze začátku jsem myslel že to dělám zbytečně protože ploštenky sice slezly z rostliny ale vesele se pohybovaly po nádobě asi po 30 minutách jsem se vrátil a už bylo po nich takže jsem v tom rostliny nechal více jak hodinu a to nedaly už ani šneci. Roztok jsem udělal dost silný ono to v tom kelímku nevypadá ale v 10 litrech už jsem na dně neviděl skoro prsty. Ještě to ale nebarvilo kůži. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 18:39 R Muž ctibum [6907] Re: Lukaass7
Zabralo mi to asi 5 minut... ;-)
Mně výrazně pomohla koupená skleněná past. Ale chce to trpělivě, sledovat a vyndat, jakmile v tom je hodně ploštěnek, jinak mi vylezly. Návnada byla Dafnie nebo Koretra.
Viz moje "26"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 16:47 Muž Lukaass7 [3] Re: ctibum
Ty sis dal teda praci. Diky moc. Ja to cetl. Ctu si o tom. Jen kazdy doporucuje neco jineho. Asi je to hodne individualni. Proctu jeste odkazy od tebe. Diky Vyzkousim tu past a uvidim jestli to pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.01.2019 15:38 R Muž ctibum [6907] Re: Lukaass7
www.akva.sk/…

Může se nastražit návnada - mleté, naškrábané maso zabalené do jemné dírkované tkaniny nebo kousek kůže ze slaniny, které se zavěsí do rohu akvária. Ploštěnky se zde slézají zejména během noci a z nástrahy je pak opakovaně oplachujeme pod tekoucí horkou vodou.
U mne to stejne. Naprosta spokojenost s flubenolem i panacurem u krevet. Myslim, ze nejake specialni rozpoustedlo vubec neni treba - ucinkuje to i bez nej. U panacuru v tabletach je potreba tabletu poradne rozdrolit na prach a ten protrepat v petce. Rekl bych, ze stale je panacur to nejdostupnejsi a nejlevnejsi co na plostenky spolehlive funguje. Tim nechci odrazovat od No planaria - to je take spolehlive, ale drazsi a mene dostupne.
Dávám Flubenol proti ploštěnkám cca na špičku nože a rozpustím ve sklenici, následně naliju do nádrže tak, aby voda mírně zbělala....Ploštěnky to zabije do 24 hodin.
Dle autorů Chrise Lukhaupa a Reinharda Peknyho v knize "Sladkovodní krevety" je dávkování Flubenolu u krevet 0,2-0,4 g na 100 litrů vody.
Co se týče úhynu živočichů po použití Flubenolu, jde pravděpodobně o intoxikaci následkem rozkládajících se uhynulých ploštěnek - v akváriu naprosto zamořeném ploštěnkami se druhý den po jejich likvidaci prudce zvedla hladina NO2. Po odkalení a částečné výměně vody jsem nezaznamenala žádný úhyn ani u šneků, ani u krevet.
A je po ploštěnkách

téma o flubenolu a jeho použití www.rybicky.net/…
www.youtube.com/…
www.krevetkus.cz/…

Atd. atd. A to jsem letmo projel jen nejstarší třetinu příspěvků...

Asi každý čteme jiné vlákno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 15:17 Muž Lukaass7 [3] Re: ctibum
Ja tu cetl. No nic kloudneho jsem si z toho neodnesl zatim. Mam tam hodne krevetek. Jeste se kouknu. Nicmene zatim diky za potvrzeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 15:15 R Muž ctibum [6907] Re: Lukaass7
Ploštěnka to je. Co s ní se tady dočteš ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 15:14 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Lukaass7
Je to ploštěnka. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 15:12 Muž Lukaass7 [3] – Plostenka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, mam v akvarium nejake cerviky. Nevim jestli je to plostenka? Pokud ano co stim delat? Velikost cca 1cm bile az naruzovele barvy. Videt jsou na skle s v substratu. Hlavne po vymene vody a po zhasnuti.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 14:04 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Kaira
Odhadem 1 cm. Moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2019 13:51 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: wolavka
Je to ploštěnka.
Edit: I když teda ploštěnka se neplazí píďalkovitě, ale podle fotky to jako ploštěnka vypadá. Jak je to velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 13:08 Žena wolavka [48] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu s identifikací neřáda. Je to ploštěnka? Předevčírem mi uhynula Betta, nepozorovala jsem nic patologickèho. Jiná ryba v akvu není. Vypnula jsem topitko, druhý den v podvečer se po nem plazilo tohle. Plazí se píďalkovitě a konec se mu rozšiřoval a smršťoval, ale v noci jsem s baterkou nikoho dalšího nenašla, tak mám podezření ještě na pijavici. Opět jsem vyměnila vodu a zapnula topení na 30 a odpoledne zkusím návnadu s masem, ale byla bych vám vdêčná za radu. Fotka je bohužel z mobilu s max. zoomem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2019 20:47 HPetr – Ploštěnky redukce
Po objevení ploštěnek jsem zkoušel chemii s katastrofálními výsledky na Sewellie a pancéřníčky a částečně šneky, ale bez viditelného výsledku na ploštěnky. No Planaria jsem už s ohledem na Sewellie radši nezkoušel a rozhodl ploštěnky tolerovat a jen redukovat. Redukce pastičkami vykazovala velmi úspěšný lov, ale bez viditelných úbytků v akváriu. Nakonec jsem zjistil, že kvantitativně nejlepší redukce je při každé výměně vody stáhnout molitan z filtru a položit ho na čas výměny vody do vany. Jak se voda stahuje dolů, tak jdou ploštěnky za ní a stačí pak molitan zvednout. Je jich pod ním mraky. Znovu ho nasadím na filtr a dám novou vodu. Zatím se mi nikdy nepovedlo v něm zničit bakterie a normálně znovu jede. Jo a než ho spustím, tak k výtoku dám jemnou síťku. Z trubky vylítne taky spousta ploštěnek. Výměna cca 1/3 vody jednou za 7 až 10 dní. Třeba to někdo zkusí, kdo má to štěstí a ploštěnky včetně molitanového filtru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 12:42 R Muž afc1886 [14681] Re: Interesting pet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 10:43 Žena • markét • [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,chci se zeptat jestli jsou toto ploštěnky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 17:07 Žena Tinorka [5]
Zdravim. V zakládajícím akvariu se mi vyskytly ploštěnky (teda alespoň tak vypadají). A jelikož v akvariu nemam zatim žádné rybky, daly by se ploštěnky odstranit chemii ? Nebo mam jít raději jinou cestou ?? Kdyžtak jakou ? Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2018 17:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LukšaNM
-úklid je částečně nadbytečný ,neodstraníte již nakladená vajíčka z rozmnožovacího cyklu ploštěnek ,pouze dospělce ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 16:54 Muž LukšaNM [309] Re: kleopatracz
Ano, taky jedna z možností. :-)
Začal jsem dnes generálním úklidem a nasazením čichavice a uvidíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2018 14:06 Žena kleopatracz [59]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 12:42 R Muž ctibum [6907] Re: LukšaNM
Já chystal past s trubky rozstřikovací rampičky a slaniny. A než jsem ji sestavil, vyžaly mi je Tetry ohnivý... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 09:56 Muž LukšaNM [309] – Re:afc1886/ctibum
Tak joo, hledal jsem dost, ale stejně málo. :-)
Nechávám si chemii pořád jako poslední možnost, ale uvidíme, jestli se bez ní obejdu.
Šlo mi vyloženě o tyhle stránky a nákup na nich, to mě nějak nedošlo, že je to tu zařazeno v obchodech. stydim
Na zkoušku jsem tam teď na chvíli vypustil samičku Čichavce zakrslýho, tak uvidíme, jestli ji budou lákat víc ploštěnky, nebo krevetky. :-P
Zatím to vypadá, že jde hojně po malých ploštěnkách.
Další krok mám v plánu, všechnu vodu včetně kytek a krevetek do sudu, napustit novou a důkladně odkalit celý dno, jelikož tady neodkaluju vůbec, tak jim snad uberu trochu krmení (ploštěnkám). To udělám asi ještě dnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2018 09:39 R Muž ctibum [6907] Re: LukšaNM
Když nerad, tak to zkus nejdřív bez chemie ;-)
rybicky.net/forum/14161-plostenky-vs-krevetky…

Případně si vygoogli nebo na vyyoutubuj "planaria trap" ;-) Past na ploštěnky se dá koupit nebo vyrobit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 09:18 R Muž afc1886 [14681] Re: LukšaNM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 08:57 Muž LukšaNM [309] – NoPlanaria
Ahoj, objevil jsem v krevetkárku ploštěnky a co tak čtu, tak jim to společně s krevetkama nebude "klapat", tak se asi ač nerad vydám cestou chemie. Máte zkušenosti s nákupem na www.noplanaria.cz?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2018 13:22 Žena lenkalor [580] Re: Bilibo
Tak raci jsou velké individuality. Někteří opravdu útočí na vše, ale jiní nevyhledávají spory a vyhnou se i krevetce. A to i samci. Je fakt, že u raků jsem ploštěnky neviděla a v některých jiných nádržích je občas vidím. Ale může to být tím, že v rakáriu krmím střídmě, tak aby se zbytečně nekazila voda, takže tam nejsou zbytky pro množení ploštěnek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 12:54 Muž Bilibo [4] - Rostliny – Raci CPO
Cau, nemate nekdo zkusenost s tim, ze by plostenky vyzrali CPO racci. Nekde tu psali, ze utoci na vsechno co se po dne hybe a sneky jedi...jen nevim jestli jsou schopny plostenku chytit? Pripadne jestli to spis nezhorsi kdyby ji prestrihli...nevim budu rad kdyz nekdo napise zkusenost diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2017 12:04 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Tuhle se mi povedlo vyfotit docela pěknou ploštěnku rybicky.net/fotogalerie.php… :)
Ok, samozřejmě je likviduju :).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 11:59 R Muž ctibum [6907] Re: Maq
Jestli se nepletu, tak někde ve vlákně o nezmarech se psalo o hubení pomocí baterie a měděných plíšků, ale tam asi šlo spíš o elektrolýzu (nebo tak něco) než o samotný proud...
EDIT
Nechce se mi to hledat, takže se předem (vlastně zadem) omlouvám za OT blábol :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 11:55 Maq
Zkusme se z té blbiny s úhořem dobrat něčeho reálnějšího.
Myslíte že pustit do akvárka (bez ryb) třeba 12 voltů stejnosměrných by k něčemu bylo?
Ptám se vážně, já jsem trouba... stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 19:00 Žena Nico [0]
Fotka k příspěvku tak jsem objednala no planaria, hold pak odlovím šneky a zatím jsem zřídila alespoň past podle návodu na youtube, docela mazec, jak to funguje, jsem zvědavá jak to bude vypadat ráno

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 12:48 Žena Nico [0]
Ahoj prosím vás, asi se mi v krevetáriu objevily ploštěnky. Četla jsem tu, že se nemá krmit a rybičky je vyžerou, jde mi o to jestli to platí i pro razborky, protože se mi nezdá, že by o ně jevily jakejkoliv zájem, zvlášť, když jsou skoro stejně velký. Myslím si teda, že to jsou ploštěnky, protože to vypadá jako na obrázkách, akorát, že nejsou tmavý, ale bílý, plazí se po skle i dně mezi kamínky. Byla jsem týden na dovolený a dost se za tu dobu rozmnožily. Ještě jsem tu četla o přípravku no planaria, nebude lepší použít to? Pokud to tedy nelikviduje i šneky, chovám tam i surmovky a nerada bych o ně přišla

E: Zkoušela jsem to natočit, aby bylo vidět, jak jsou rychlý, ale zblízka mi to nezaostřuje, zkusím to ještě vyfotit
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2017 09:18 R Muž ctibum [6907] Re: Jitka66
Jo, to je možný. A nebo taky ne, protože to ryby udrží pod kontrolou...
Já už ti víc nepomůžu. Mám s tím jen tuhle zkušenost, navíc jsem trochu jinej, nepanikařím hned, jak se v akvárku pohne něco, co jsem tam nedal...
Tak kdyžtak počkej na další rady ;-)
EDIT
Můžeš zkusit past na ploštěnky rybicky.net/forum/14161-plostenky-vs-krevetky… Návodů je tam víc. Já se chystal vyzkoušet past z průhledného nástavce na rozstřikovací rampu a kousku špeku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 09:11 Žena Jitka66 [8] Re: ctibum
Namnoží se....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 09:00 R Muž ctibum [6907] Re: Jitka66
Dokud nesežerou ploštěnky? :) Nekrmit můžeš i týden a nic se rybám nestane. Vždycky si něco najdou. Třeba hlístice :)
Já měl ve "12" ploštěnky, hlístice, nezmary... Bylo tam živo :) Ale neřešil jsem to, nebyl důvod. A byly tam jen krevety a neměl to kdo požrat. "12" jsem pak zrušil, kořeny, zeleň a krevety přestěhoval do "26" a ploštěnky a hlístice se mi ukázaly prakticky hned znova. Zase jsem to neřešil a jak jsem pořídil ty Tetry, bylo do týdne po ptákách... Od tý doby nic.
Osobně bych tři ploštěnky v 70l neřešil. Je to život jako každý jiný a pokud to ničemu neškodí, tak proč si s tím lámat hlavu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 08:47 Žena Jitka66 [8] Re: ctibum
Jak dlouho nekrmit? Určitě je tam těch ploštěnek asi minimum. Akvo jsem občas v noci kontrolovala, nikdy tam nic nebylo, až dnes....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 07:44 R Muž ctibum [6907] Re: Jitka66
A zkoušela jsi nekrmit? Mně je vyžraly hladové Tetry ohnivé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 07:30 Žena Jitka66 [8] – zase ploštěnky
Dnes jsem v noci objevila na skle ZASE 3 ploštěnky. Už nehodlám používat žádnou chemii ani No planaria. Jednou to stačilo, rozhodila jsem si celá akvárium. Uvažuji, že koupím 1 paví očko, to prý ploštěnky požírá - ? Větší rybu nechci kvůli krevetkám. Nebo můžete poradit jiného požírače?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 13:15 Rakomil – Na šnecích?
Dobrý den, přivezl jsem si z burzy čtyři okružáky ploské, pěkné červené, ale všimnul jsem si že ASI z jednoho vylezly tři ASI ploštěnky. Dvě očíčka, hlava trochu do trojúhelníku. Je možné, že by to byly motolice? Dost se toho bojím. :-(
EDIT- Dobře, jsem línej :) , našel jsem to v odkazu potlesk . Otázka, která ale následuje zní: pochutnají si na ploštěnkách krabi upíří? (viz atlas ostatních živočichů). Díky za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2017 00:08 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: lacewings
Trošku na živo.Návnada - patentky. ;-) youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 22:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – Past
-past na ploštěnky
- www.planarien-falle.de
;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2017 23:21 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: lacewings
Jenom dodatek: nestačí ošetřit pouze vodu akvária, většina akvaristů zapomíná na prostor nad hladinou (vzlínání na technických rozvodech a odkapávání z nízko umístěných krycích skel,při použití vzduchování),po aplikaci léčiva je vhodné tyto prostory otřít vodou z nádrže,nebo k tomu použít rozprašovač. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2017 22:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: doktorito
-dávkování je v pořádku
-po 5ti dnech (od první aplikace) je potřeba vyměnit cca 50% vody v akváriu a aplikovat znovu
-po 3 týdnech léčbu opakovat, aplikovat přípravek pouze jednou,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 22:27 Muž doktorito [0] - Rostliny – ploštěnky
Dobrý den, na ploštěnky v akvariu o objemu 400 l vody jsem použil 1 ks tablety panacur 250 mg a zhruba po 6 dnech začaly ploštěnky ubývat. Nebylo na nich viditelně poznat, že by jim to vadil, jen jsem jich už tolik neviděl. Bohužel dnes již po 10 dnech se ploštěnky stále objevují.

Tak nevím jestli účinky tablety ve vodě po čase mizí? Čili vyměnit vodu a hned dát druhou tabletu
- dodržet stejné dávkování (1/4 na 100l), nebo dávat víc?

Po jaké době se líhnou z vajíček? Nikde jsem to nenašel.

Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 23:02 Žena mysz [12] Re: Chem
Děkuju za další tip - je to docela podobné tomu, co vidím v akváriu (přijde mi, že ty mé potvůrky nemají tu typickou ploštěnkovitou hlavu, ať už trojúhelníkovitou, nebo "čtvercovou"). Velikostně by to taky mohlo odpovídat. Budu dál sledovat situaci. Předpokládám, že ten nálevník je neškodný.

K činům jsem se zatím strhnout nedala, držím se hesla "dvakrát měř...". Aplikovat nějakou chemii se rozhodně nechce, nádrž je prťavá, ale zatím to vypadá, že docela drží (nechala jsem ji docela pěkně zarůst, tak doufám, že to pomáhá).

Ten druhý živočich bude patrně nějaká hlístice či něco podobného. Je to taková dlouhá žížalka zalezlá přesně v tom rohu akvária. Aktuálně už ji nepozoruji, tak nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 20:29 Muž Chem [837] Re: mysz
Než se necháte příspěvky jiných akvaristů strhnout k činům, které budou stát "život" minimálně mnoho užitečných bakterií v akváriu a stabilitu celé (tak strašně maličké) nádrže, zkuste vygooglit Spirostomum ambiguum a nepokračovat v likvidaci ploštěnek.

Ten druhý živočich není bohužel na mém monitoru vidět, pouze odhaduji, že na fotografii bude asi roh akvária. Pro bližší určení by mohl stačit popis toho, co vidíte + rozměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 17:05 Žena mysz [12] Re: MartinH
Já se trochu bojím, že tím to akvárko úplně rozhodím, navíc moc nemám kam ampulárku přesunout - a podle zkušeností několika lidí i tady pro ni může být nebezpečný i pozdější návrat do takto "přeléčeného" akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 16:41 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: mysz
mysz napsala: Děkuju za radu, ta mléčná by to mohla být. Uvidím, možná zkusím nějakou tu past, aby jich alespoň ubylo. Zatím žádné škody nepozoruju...Pastí pouze můžete snížit počet, ale nikdy se jich nezbavíte. Pasti se používají před zásahem chemií, aby pak rozkládající se ploštěnky moc nezatěžovaly kvalitu vody. Jsou-li ploštěnky teprve v začátku (není jich mnoho) rovnou bych nasadil chemii bez pastí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12011-plostenka?od=351