Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zajímaví návštěvníci našich akvárií

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zajímaví návštěvníci našich akvárií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2023 06:38 Muž Tom384 [54] Re: ctibum
Diky za odpoved. Vypada to neskodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2023 23:07 R Muž ctibum [6870] Re: Tom384
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 22:58 Muž Tom384 [54] Re: ctibum
Jo, to je ono. Copak je to za potvurku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2023 22:23 R Muž ctibum [6870] Re: Tom384
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 17:25 Muž Tom384 [54] – Brouk
Fotka k příspěvku Ahoj,

Nasel jsem v akvarku male broucky (asi). Na fotkach to tak neni videt, ale popsal bych je jako cca milimetr velka slunecka sedmitecna s cernobilym vzorem na krovkach. Zajimalo by me, jestli se mam zacit bat nejake kalamity, nebo napadeni ryb.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.09.2020 17:52 Muž mikig [512] - Živorodky – Kobylka zelená
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na návštěvu a doušek vody přiletěla kobylka :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2019 17:57 Muž ValaRa [26] Re: peter111
Ahoj,
uz si zistil co to je? V 60-tke to nemam, ale v nano akvariu 12L kde mam cisto iba kotulky (okruzaky) som ich spozoroval uz pred viac ako mesiacom. Po skle sa pohybujuce, maximalne 2mm dlhe "cervy", neda sa to ani odfotit, musel by som asi priniest z domu zrkadlovku s makro objektivom. Za mesiac nepodrastli ani o mm, mozno ze ich je iba o par ks viac. Tiez sa mi to zda male na plostenku. Vdaka

Edit: Tak su aj v 60-tke, uplne drobne 1mm ale je ich na skle dost. Citam ze plostenky dorastaju od niekolkych desatin mm... takze to asi bude plostenka. Ale keď ich lepsie pozorujem, nemaju kosostvorcovu "hlavu" ale okruhlu a v inej teme som sa docital, ze to mozu byt Rhabdocela (poddruh plosteniek) a asi aj menej nebezpecné. Otocinclusy si ich nevsimaju, cize pravdepodobne pribudnu dalsi obyvatelia akvaria. Uvazoval som na endlerkami, ktovie ci by si dokazali na nich pochutnat.

Edit2: Objavil som uz aj nezmary zelene, par desiatok, 2-3 mm velke, na skle, na anubiskach. Necham im cas nejaky ten mesiac, ci sa ich pocet nezvysi. Do malej nadrze rajovce alebo guramy nasadit nemozem. Ak ich pocet sa nebude rapidne zvysovat, tak ma to nebude trapit. Ak ano, bojim sa, ze bude musiet pomoct chemia, na cas premiestnit Ampularie a pripadne otikov, tie su dost citlive na chemiu...

A navyse som este spozoroval dalsieho obyvatela akvaria, asi dve, tri male bodky, extremne sa rychlo pohybujuce skakavym pohybom po skle, pripadne tesne pod hladinou. Velke asi 1 mm, biele, takmer priesvitne, akoby za sebou tahali maly "chvostik". Odfotit nemozne, vzdy rychlo odskocia. Netusite co to môze byt? Zacina sa mi akvarium pacit aky zivot tam prekvita. A to popritom mam od akvaria, cez techniku, substrat, rastlinky, slimaky a aj rybicky, ale aj krmivo od jedneho predajcu, z kamennej predajne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 10:39 peter111
Dobrý deň, dneska som objavil v krevetkáriu malé "červy". Nedržia tvar, pohybujú sa pomerne rýchlo. Majú maximálne 2mm a sú biele. Je ich dosť veľa a pohybujú sa v hornej časti akvária po skle. Môj typ je ploštenka, ale na ploštenku je to veľmi malé. Dal by som aj foto, ale aj tak by tam nebolo nič vidno, lebo sú ťažko pozorovateľné aj voľným okom. Neviete čo by to mohlo byť? Ako to likvidovať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 08:14 Muž Celsiq [50] Re: vaclav
Děkuji!! Hledal jsem si pro všechny živočichy, které v akva mám, kromě surmovky ..... Mám pouze jednu, takže jsem neočekával, že je to možné. Evidentně jsem si jí přinesl již jako maminku :-D (cca před měsícem).
Děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2018 08:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Celsiq
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 07:49 Muž Celsiq [50] – Copak to tu máme?
Fotka k příspěvku Ahoj,
Tušíte někdo co by to mohlo být? :) Soupis rybek v prezentaci.

Když už sem tu fotku dávám, když se podíváte na listy rostliny nad, jsou na ní takové jemné vlásky. Jsou pouze na subulatách. Je možné, že by řasa byla pouze zde? :)

Díky za info! :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 20:44 Muž Planorbella [643] Re: Baffi
Ne je užitečná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 20:29 Baffi
Děkuju a může to nějak škodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 20:07 Muž Planorbella [643] Re: Baffi
Je to člunka pravohrotá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 20:06 R Muž afc1886 [14655] Re: Baffi
Fotky nic moc, ale koukni na rybicky.net/atlasostatnich/clunka_pravohrota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 20:01 Baffi Re: Dewari
Děkuji a de to nějak vyléčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 19:59 Dewari Re: Baffi
Tak to nebudou jikry ale nějaký parazit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 19:56 Baffi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mám v akváriu parmičky duhové, 1 bettu, 1 samce pavího očka, Tetry, Neonky a sumečka a už 3 krát se mi v akváriu objevily tyto jikry je to spíš placaté a hýbe se to nevíte čí jikry by to mohli být? Našla sem vždy jen 1 jikru. Děkuji za každou odpověď :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 14:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
V tu chvíli mi nepřipadlo, že to nějak zdrhá hmm
Děkuju za názor!

Edit: Planorbella - ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 14:38 Muž Planorbella [643] Re: JirkaŠčobák
100% lasturnatka ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 14:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Jestli se ale moc nehejbe tak to klidně nějaká škeblička být může. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 14:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaclav
Možná máš pravdu. Ale takto pruhovanou jsem nikdy neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 13:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
www.biolib.cz/… možná že to je také lasturnatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 11:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Tušíte někdo ...
Fotka k příspěvku ... co je toto, prosím? Malá "škeblička" vlevo od blešivce. V reálu má asi 2 mm a pruhování bez makrofotografie není vidět.
Větší fotka rybicky.net/fotogalerie.php…

Jako, mám tam škeble. Ale že by takto aktivně šly po jablku ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 10:10 Žena MsJitka [7] - Raci, krabi, krevetkyRe: A.K.
Lasturnatky ničemu neškodí, měla jsem je u endlerek, které občas nějakou snědly (ale moc jim nejely). V akvárku lasturnatky postupně vymizely, měla jsem je pak záměrně ve skleněné baňce s chuchvalcem řas a v misce s kamínky také porostlými řasami, tam se držely dlouho a řasy postupně spásaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 22:49 Žena A.K. [17] Re: ctibum
Děkuji oběma, to bude ono chová se to jako na videu od Václava. Jdu nastudovat co to je a jestli je to k něčemu dobré nebo to něčemu škodí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 22:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 22:44 Žena A.K. [17] Re: vaclav
Dekuji je to zahada :-) Drží se to u stěn akvária hlavně tam kde je nejvíc světla, největší kusy mají pod milimetr. Pod mikroskopem je vidět jak to vyndavá a zase zandava ty štětinky (možná bičíky?). Jak by se do akvárka bez ryb dostal listonoh nebo kaprivec? A vypadá to že se mu tam líbí (přibývá toho)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2018 22:41 R Muž ctibum [6870] Re: vaclav
Ten mě taky napadnul :)
A co lasturnatka? m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 22:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: A.K.
Tak může to být listonoh, kapřivec to asi není. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 21:41 Žena A.K. [17]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevěděl by někdo co to je? Vyskytlo se to v krevetariu a táhne se to za světlem. Promiňte mi kvalitu fotek fotila jsem pomocí mobilu a mikroskopu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 13:29 Žena tramtra [3202] Re: PeCh
Taky se mi to dvakrát po sobě stalo při zapnutí filtru po údržbě, a to rašelinu nepoužívám, ve filtru mám jen molitan. Ryby si smlsly. Víckrát se to neopakovalo.
rybicky.net/nadrz/27106/d182886.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 11:03 Muž PeCh [77]
Fotka k příspěvku Dnes som pri údržbe na chvíľu vypol filter. Po výmene časti vody som opäť spustil filter a vyplavili sa z neho malé potvorky - biele/sklovité háďatká dlhé okolo 1 cm. Pomerne rýchlo sa vlnia. Môj typ sú hlístice. Predpokladám, že sa držia v rašeline vo filtri, ale mohol som si niečo zavliecť s rastlinami, čo som naposledy doniesol. Gupky po nich vyštartovali, zobli si a nechali tak. Zajtra, ak budem mať čas, pre istotu vyhodím rašelinové peletky.

Otázka je, čo je to zač, či to môže byť nebezpečné a či je potrebné ich riešiť? Ak sú to hlístice, tak k nim som našiel, že existujú aj neškodné aj nebezpečné.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2018 18:10 Muž Planorbella [643] Re: peter111
Ne, jsou neškodné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2018 16:26 peter111 Re: Planorbella
Ďakujem veľmi pekne. Takže by to pre krevetky malo byť neškodné? Pretože v akváriu sa mi ešte ani raz nerozmnožili, odkedy ho mám založené a to som ho zakladal ešte pred letom. Nemôže to s tým mať nejakú spojitosť? Ak áno, oplatí sa to likvidovať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 20:52 Muž Planorbella [643] Re: peter111
Je to lasturnatka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 22:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: peter111
To je neškodná záležitost a nemusí tam být stále. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 17:29 peter111 Re: vaclav
Ďakujem. A je potrebné to nejako pri krevetkách likvidovať, alebo je to neškodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 14:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: peter111
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 14:34 peter111 Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neviem či sa to z toho bude dať pozrieť, no lepšie sa mi to už odfotiť nedalo...
Ale ploštenky to nie sú. Nemení to tvar a nie je to ako červ. Je to úplne malinký tvor cca 1-2 mm. Drží tvar a je to taký malý pásikavý "valček". Fakt netuším čo by to mohlo byť...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 19:19 R Muž ctibum [6870] Re: peter111
Hnědé tečky na pozadí hnědých čárek... To by chtělo detail... Mně se po akváriu rychle pohybují Ploštěnky. A jsou některé i trochu do hněda...
Ale jak říkám, bez detailu to půjde asi těžko určit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 18:09 peter111 Re: ctibum
Fotka k příspěvku Áno, tvar to drží, na fotke to lezie po liste pri filtri. Zle to vidno. Ale ďakujem pekne za odpoveď
A okrem tých slimákov som objavil aj takéto akoby valčeky rýchlo sa pohybujúce po akváriu. Chodia, plávajú a sú všade - v štrku na listoch. Dnes som menil vodu, takže sa mi podarilo nejakých z nich odchytiť do pohára. Môžu to byť nejaké tie vodné blchy? Ako by sa toho dalo zbaviť? Vopred ďakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 21:04 R Muž ctibum [6870] Re: peter111
Jestli to má být ta mikrotečka uprostřed, tak mi to připadá buď jak rybicky.net/atlasostatnich/clunice_jezerni , pokud to drží tvar, nebo rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni ,pokud se to nedrží tvar, natahuje se, prodlužuje a tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 20:45 peter111
Fotka k příspěvku Dobrý večer. Dnes som našiel v krevetkáriu takéhoto živočícha. je toho viac, je to ako slimák alebo nejaká pijavica. nevedeli by ste niekto prosím identifikovať čo to je? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 21:21 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Kubaa
No vždyť souhlasím :-)
A když už jsi to napsal a já věděla, co hledat, tak jsem našla fotku stejného tvora na místním fóru.
Jestli jsem svoji reakci formulovala nesrozumitelně, moje chyba, omlouvám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 21:16 Muž Kubaa [718] Re: zelenakapusta
A co jsem psal? - lasturnatka. Je i na tom odkazovaném videu. Je víc druhů samozřejmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 21:11 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Kubaa
Na tom videu nic podobného není, ale když už jsem věděla, kde hledat, tak jsem cosi velmi podobného našla :-)
A dokonce z místního fóra :-) No, tak konkrétní fotka tam je, ale musí se nalistovat.

rybicky.net/forum/10066-lasturnatka…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 20:54 Muž Kubaa [718] Re: zelenakapusta
to vypadá jako lasturnatka (Ostracoda)

porovnej www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 20:47 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Záhadný tvor v mém akváriu
Dobrý večer všem,

podařilo se mi natočit záhadného tvora v mém akváriu. Za zvuky v pozadí nahrávky se omlouvám, měla jsem puštěný film.

Nějaký tip na to, co to může být?

www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 16:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: motýlek
cs.wikipedia.org/… nebo cs.wikipedia.org/… to jsou dva různý brouci. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13242-zajimavi-navstevnici-nasich-akvarii