Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 22:27 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: Anthrax
Můžu potvrdit, do posledního písmene. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2019 22:25 R Muž Anthrax [4773] Re: Tom25
CPO si u mě ploštěnek nevšímají a naopak. I když jsem tu na fóru zaznamenal informaci, že CPO ploštěnky pojídají. U mě se to nepotvrdilo. Spíš raci žerou šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 01:11 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – Ploštěnky
Dobrý den, dokážou ploštěnky ublížit i Ráčkům mexickým ? a je možné se jich zbavit něčím ,aby nezabily šneky mam tam pěkné druhy a přijít o ně nechci děkuji za info ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2019 17:29 Silviebaris Re: HeRa
en.wikipedia.org/… Myslím že to je ta Rhabdocoela ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 17:25 R Muž afc1886 [14682] Re: HeRa
Zkus sem dát ještě jinou fotku. Teď to tipuji na nějaký druh pijavice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 16:59 Muž HeRa [15] Re: afc1886
Hehe . Ale co to teda je. Našel jsem to myslíte správné ? Díky za utvrzení od zkušenějších . Chtěl bych tam dát pár krevetek, tak ať mi je ty potvory nežerou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2019 09:42 Muž HeRa [15] Re: HeRa
Po dvou hodinach patrani si spis teda zacinam myslet, ze je to Rhabdocoela. A to jsem se tady docetl, ze neni az takova hruza. Jen nechapu, kde se tam vzala. Akvarecko asi 10 let bez vody, umyty, vydesinfikovany,kytky z meho akva a neco malo od tchyne.Ale v techto akva zadne nepozorujeme. Ze by v substratu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2019 20:57 Muž HeRa [15] – Je to ploštěnka?
Fotka k příspěvku Ahoj. Poraďte prosím. Je to ploštěnka? Před 3 dny založené malinkatý akva pro napestovani kytek ze zbytku pro větší akva. Substrát platinum soil(testuju), bez rybek jen 3 šneci. Předem díky .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 11:29 Žena Medunka [48] Re: Guppy
No ta je krásná... :-D Takové jsem v akvárku vídala taky. Takže to není jiný druh, jak jsem se domnívala... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2019 09:53 Muž Planorbella [643] Re: ValaRa
Neškodná záležitost, pomáhá s konzumací přebytečného krmiva a detritu. Jen nevím jak se jmenuje stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 09:45 Muž ValaRa [26]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
prosím o identifikáciu malých červov, nie som si istý, či sa jedná o detritové červy, hlístice, alebo to, božechráň, nie su ploštenky. Fotografie prikladám, je to maximum čo som dokázal odfotiť mobilom, večer nabijem batérie v zrkadlovke a s makráčom to vyfotím lepšie. Kedysi som mal v nádrži Rhabdocoelu, ale tá ako prišla, tak odišla, navyše modré neonky si na nej pochutili. Ale o tieto nemajú záujem. Sú dlhšie ako Rhabdocoela, cca 5mm, ale hlavne, sú oveľa tenšie. Majú navyše aj hlavičku, ale nie tak ostro kosoštvorcovú ako ploštenky. Aj ten pomer dĺžky a hrúbky je väčší ako u plošteniek, navyše prierez vyzerá kruhový a nie sploštený. Je to len nejaký druh detritového červa? Objavili sa teraz, keď som po dlhšej dobe zas začal prikrmovať Beťáka mrazenými patentkami a cyklopom. ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 21:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: prog
-až 60 stupňů, podle druhu ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2019 15:43 Muž prog [45] – dotaz pro biology
jak vysokou teplotu přežijí vajíčka ploštěnky popř. dalších parazitů? po neblahých zkušenostech se zavlečenými parazity přelívám mražené patentky vroucí vodou, vím, že se tím hodnota krmiva snižuje, ale je to pro mne menší zlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2019 18:47 Muž RAP [1553] Re: silviebaris
Ale jak vidno z komentářů nejlépe to funguje na šneky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2019 17:20 Silviebaris Re: Socrates
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 17:09 Muž RAP [1553] Re: Socrates
Podle názvu bych tipoval, že je to určené primárně na nezmary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 15:15 Králík Re: Socrates
Já jsem si to koupil a dal jsem do akvária dávku podle návodu. Šneky to vyhubilo, ale ploštěnky vůbec. Dal jsem tam toho jednou tak velkou dávku a ploštěnkám to bylo úplně jedno. Za mně je to úplně k ničemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 14:24 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Stophydrin
Ahoj.
Nějaké zkušenosti se Stophydrinem?
Vyčetl jsem, že bezpečně hubí ploštěnky, ale i šneky. Co např. krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2019 21:35 Žena Nigerin [19] Re: vaclav
Možná to bude ta žížalice, budu akva víc pozorovat, děkuju. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2019 15:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nigerin
Podívej se v atlasu na žížalici nebo nítěnku. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2019 13:18 Žena Nigerin [19]
Zdravím, jak moc rychlé jsou ploštěnky? Dnes jsem viděla v substrátu nějakého červíka, na délku minimálně centimetr, nebyl vidět celý, načervenalá barva, asi 1 až 2mm v průměru, chtěla jsem pro něj hrábnout a vytáhnout ho, ale v momentě, kdy jsem se dotkla substrátu, velmi rychle zmizel, jako když zmizí napůl vylezlá žížala. mohla to být ploštěnka, jsou takto rychlé? Mám tam krevety. :-/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.07.2019 08:06 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Řešil jsem ploštěnky asi měsíc, dva zpět. Na začátku jsem měl podobné obavy, jak to budou snášet šneci, krevety, ryby - jak těch potvor zbavit. Hlavně jsem nikdy nevypátral zdroj odkud se vzaly. Taky krmím mraženým krmivem, možná přišly s nějakou kytkou. Udělal jsem závěr, že ani v budoucnu nejsem schopen zamezit jejich zavlečení. Proto jsem zavrhnul i veškerá radikální opatření, jako je znovuzakládání akvária, vaření písku, atd. Proč to všechno podstupovat, když se tu můžou vzápětí objevit znovu.
Asi měsíc jsem je intenzivně chytal, každý den (info o tom v prezentaci). Nejdřív po desítkách, pak po kusech - teď umístím past jednou týdně a chytají se v řádu kusů, někdy nic. Populace krevet je pořád stejná - pravda, nijak závratně se nerozrůstá, ale nevím, zda to připisovat ploštěnkám. Přestal jsem to řešit - v přijatelné míře je akvárko schopno s tím žít, a já taky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 23:01 Muž RAP [1553] Re: Socrates
Hypermagonovou lázeň proti ploštěnkám popisoval rybicky.net/profil/23687 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 23:01 Králík Re: Socrates
V tomhle vám neporadím. Já jsem rostliny vyházel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 22:12 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: Králík
Ještě jedna věc.
Písek převařím, ale co rostliny, které budu přesazovat do nového? Nějaká lázeň v hypermanganu, abych tam ty ploštěnky v koříncích zase nezanesl?
Nebo to Savo? (To se mi zdá ale drsný.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 21:54 Králík Re: Socrates
Písek převař určitě, protože ploštěnky jsou v něm schované a přežijí hodně a nemyslím si, že by zvýšení teploty pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 21:32 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky
Hmm, akvárko budu předělávat, takže až odlovím rybky, zkusím to asi s tou zvýšenou teplotou na pár hodin a možná převařením písku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2019 21:19 Muž RAP [1553] Re: Socrates
Budeš se divit, ale mě se objevily po krmení mraženýma patentkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 20:56 Silviebaris Re: Socrates
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 20:53 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky
No a jak se mi dostaly do akvárka? hmm
Napadá mě třeba v kořenech rostlin? Nebo prostě nějak pod tím šutrem "vzniknou"? smich

A jak se jich teda případně zbavit? sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 20:46 Králík Re: silviebaris
Podle mě je i žerou. Já jsem měl v akváriu ploštěnky a vždy když jsem našel čerstvě mrtvou krevetku, tak pod ní byla ploštěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 20:41 Silviebaris Re: Socrates
Ploštěnka krevetu nesežere,ale poleptá slizem,a dochazi k uhynu krevety.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 20:29 Králík Re: Socrates
Aha tak to se omlouvám. A ano ono se to zdá, ale jedna dospělá ploštěnka za dvě noci bez problémů "sežere" 1 dospělou krevetku nebo třeba 4 mláďata. Ploštěnky z krevetek vysajou krev a tím je zahubí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 20:21 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: Králík
Krevetky tam mám ... a zdá se, že ubyly. Ale že by to měli na svědomí tihle pomalí prckové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 20:10 Králík Re: Socrates
Kdyby si měl krevetky tak by to vadilo, protože ploštěnky krevetky žerou. Jelikož ty krevetky v akváriu nemáš, tak je to na tobě jestli se jich budeš chtít zbavit nebo ne. Rybám, které tam máš, by vadit neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 19:55 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky
Mám v akváriu ploštěnky. Co s tím? Je to běžný obyvatel akvárií nebo proti tomu mám nějak bojovat nebo co? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 23:03 Muž Planorbella [643] Re: Guppy
Nevím, co jsem tak vypozoroval, tak to dají, ale mýlit se můžu já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 23:00 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Planorbella
Pak je to moje nevědomost. Myslel jsem, že těch 42 stupňů je na většinu rostlin i živočichů moc. Pardon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 22:31 Muž Planorbella [643] Re: Guppy
Asi je to rada jen pro akvária s rostlinami a plži (běžnými– okružák, levatka atd.) Levatky a okružáci zvládnou teploty tak do 48°C, ale samozřejmě jen krátkodobě tzn. několik málo hodin. Rostliny, až na nějaké choulostivé výlinky na teplotu, to dají také vpohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 22:20 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: lacewings
Počkej, to je opravdu vážně míněná ráda, jak likvidovat ploštěnky? Nezapoměl jsi ještě dodat, akvárium bez rostlin, bez krevet, bez čehokoli živého?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 19:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Guppy
- akváriích bez ryb, zvýšení teploty mezi 36 a 42°C (udržování 15-20 minut při 42°C nebo 6 hodin při 36°C) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 12:39 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Planorbella
To bych zkusit mohl, ploštěnek mám nachytaných dost, ale nějak jsou mi podobné experimenty proti srsti. Dva dny zpět jsem zkoušel, jakou vydrží maximální teplotu. Odpadly až ve 35 stupních. I když jsou to jen ploštěnky, bylo mi jich trochu líto. :-O
Stejně předpokládám, že koncentrace soli, která by je zabila, bude škodlivá i pro rostliny, šneky, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 20:13 Muž Planorbella [643]
Když už jsme u té soli, tak by mohl někdo zkusit, jak dlouho dokáže ploštěnka vydržet určitou koncentraci soli ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2019 19:44 Muž Planorbella [643] Re: vlka
A nebo bych to vyvařil jen ve vodě bez soli a nemusíš proplachovat ;-) šetříme přece vodou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2019 19:30 R Muž ctibum [6910] Re: vlka
Proč ve slané...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.06.2019 15:29 Muž vlka [3444] Re: Králík
Pro jistotu bych písek vyvařil ve slané vodě, pak řádně propláchl a použil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 14:57 Králík
Dobrý den,
Mám jednu otázku. Mám v akváriu ploštěnky a chci ho znovu založit a mám otázku, zda tam můžu dát ten samý písek který tam teď je, kvůli tomu, aby se mi tam znovu nerozmnožili ploštěnky. Písek bych pořádně umyl a nechal ho třeba 3 dny na suchu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2019 09:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Acomys
Acomys napsala: Taky nevěřím, že ploštěnky jsou závislé na okružácích,
-některé druhy ano ,především zavlečený druh ploštěnky z Ameriky ,ale pouze u dospělých jedinců ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.05.2019 00:13 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Účinnější past.
www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2019 09:58 Žena Jitka66 [8] Re: Acomys
Helenka pak papá piskořky, mám je tam spolu přes rok. Žijí spolu a nepřemnožují se....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12011-plostenka?od=251