Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2023 08:53 Žena herbacek [1] Re: Passenger77
Tak diky :-) ...ja mam jen okruzaky a pak dve neritiny zebry,zvladnou tu izolaci taky? Asi se tomu nakonec nevyhnu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2023 22:56 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: herbacek
Ony šnekům "jen" prý žerou vajíčka...nevím, nikdy jsem to nepozoroval, ale bylo šneků čím dál míň. To znamená, že pokud dáš na několik týdnů šneky typu Okružáci, Kružníci, Levatky do vázy s trochou řasy nebo třeba plovoučky, tak to bude v pohodě. Nezapomeň, že po užití léků bude pár týdnů dojezd účinků, tak si dej trochu na čas s navrácením šneků zpět.
Mně tedy pomohla na ně až NoPlanaria, ale taky jsem to dlouho zkoušel s pastí... rozzureny
Hodně štěstí každopádně ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2023 21:33 Žena herbacek [1] Re: Passenger77
Jj,ja tohle cetla...a i jine na toto tema. Vazne by me zajimalo.jak desinfikovat sneky! Predstava,ze si vymlatim svoje sneky,prelecim cely akva a pak koupim novy sneky s moznosti zavleceni opet tech hnusu :-( ...to se mi nelibi sad ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2023 21:14 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: klm007
Nemyslím si, že by přímo Ploštěnky lovily ktevetky. Spíš jsou jim nepříjemné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2023 21:05 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: herbacek
Posílám zajímavé informace v odkazu:
www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2023 19:50 Žena herbacek [1] Re: klm007
No potes :-( ...a jak desinfikovat sneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2023 18:51 Muž klm007 [114] Re: herbacek
Když jsem viděl videa, jak ploštěnky loví krevety, o použití No planaria nebylo pochyb. A zlaté pravidlo o ploštěnkách říká, že pokud jednu vidíme, desítky dalších jsou někde ukryté.

Šneky jsem obětoval. Nechtěl jsem riskovat, že mikro vajíčka ploštěnek uvíznou na ulitách a po návratu se ploštěnky vrátí.

No planaria bych se nebál. Krevety přežily. A od té doby všechno nové dezinfikuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2023 15:47 Žena herbacek [1] – Plostenky
Fotka k příspěvku Zdravim,uz druhy tyden likviduju plostenky chytanim do pasticek,je to asi beh na dlouhou trat...mam sice doma pripraveny No planaria,ale nechce se mi do toho. Musela bych obetovat sneky. Nemyslim,ze tam tech potvor mam kdovijak moc,dokonce se smiruju s tim,ze uplne je asi nezlikviduju. Jsou opravdu pro krevetky tak nebezpecne,jak ctu vsemozne na netu? V rozumne mire tedy. Vcera jsem videla v jednom prispevku,ze sliz z plostenek dokaze krevetkam slepit kartacky na nohach a ony vpodstate umrou hlady. Stale vaham s tim razantnim zakrokem. Nikdo mi nezaruci,ze s navracenim sneku do akva tam zas nezavlecu nove mrchy. :-( Jak jste na tom vy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2023 21:33 R Muž afc1886 [14655] Re: Tezzy
Ahoj, ploštěnka to není, je to nějaký druh chobotnatky.
rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2023 20:43 Tezzy – Zarodek plostenky
Fotka k příspěvku Zdravim, je tohle plostenka? Pripadne co s tim? Mam krevetky v akvarku, prikladam fotku. Zatim se to nehybe. Diky moc
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2022 18:56 R Muž ctibum [6876] Re: razboravesmirna
V modrém rámečku nahoře máš odkaz na ploštěnku. Porovnej. Bez dobré fotky ti nikdo na jistotu nepodadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2022 07:46 Žena razboravesmirna [2] - Rostliny
Do pasti, jak tu někdo radil maso do injekční stříkačky, se žádná ploštěnka nechytla. Co jiného by to mohlo být? Jsou to bílí červíci, odhadem 2 až 3 mm, pochutnává si na nich betta. Ty blechy, které tam mám, jsou buchanky. Někde jsem se dočetla, že mají nejdřív larvy, tak nemohou to být larvy těch buchanek? Nikde jsem nenašla, jak by měly vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 22:00 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: razboravesmirna
Myšleno tak, že budou třeba žrat vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 19:19 Žena razboravesmirna [2] - RostlinyRe: Passenger77
Tihle šneci se snad nemohou ve sladké vodě množit a potěr neplánuji. Nastražila jsem past, tak uvidím. Každopádně přemnožené nejsou, nejspíš jsem si je přitáhla s jedním z těch šneků. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 08:06 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: razboravesmirna
Ahoj, Ploštěnky jsou problém pro šneky (vajíčka) a krevety (žahání). Taktéž jsou potravní konkurenti na dně (pokud se přemnoží) a já jsem pozoroval i konzumaci potravy pro ryby z hladiny. Co se týká blech, tak to jsem nikdy neměl a neznám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2022 07:54 Žena razboravesmirna [2] - Rostliny
Zajímalo by mě, jestli ploštěnky a blechy vadí nějak životu v akva. Betta ploštěnky (soudě dle tvaru to jsou ploštěnky) žere, blechy jsem jí lovit neviděla. V akva mám ještě piskořky černé a neritinu. Je třeba proti parazitům nějak zakročit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 20:18 Muž Pavel50 [30] Re: luckyluke
U mě to bylo podobné, nikde nic a po začátku krmení lyofilizovaným krmivem najednou invaze ploštěnek...
Dokázal jsem je postupně zdecimovat tak, že prakticky nejsou vidět, ale stále se jich při čištění nádrže pár najde, asi se jich už nezbavím...

Napadla mě jedna možnost a to lyofilizované krmivo před podáním dát do mikrovlnky a nechat je pár sekund (tak cca 15s) ozářit, to by mělo všechny zárodky zničit. SNAD??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 10:05 Muž luckyluke [3]
Zdravim, chcem sa opytat, v jednom z troch akvarii (mam v nom korytnacky) sa mi objavili plostenky a rozmyslam odkial sa tam mohli dostat... aAoze presuval som do neho rastliny z dvoch inych akvarii, ale v tych plostenky zatial nie su (a do tychto 2-och akvarii som priniesol nove rastliny z obchodu). Rozmyslam, odkial sa tam dostali a ostala mi este jedna moznost povodu plosteniek,.... mohli sa tam objavit vdaka susenym gammarusom ? S tym som nedavno zacal krmit korytnacky....vdaka za info.

BTW.: Pripravok NO Planaria funguje na plostenky 100%, uz po jednom aplikovani podla navodu. Niektore kotulky prezili, Ale ampularie a vezovky podochli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2022 16:35 Muž Pavel50 [30] Re: Rovano
Děkuji. Použití No-Planaria se bojím, protože by to zničilo šneky a navíc by to mohlo poškodit i krevetky a rybičky - to, že je to na pohled nepoškodí ještě neznamená, že je to opravdu nepoškodí, ono to jen nemusí být patrné, ale rozhodně to žádná zdravota pro ně nebude. Každá chemie do akvária je nepřirozená a nežádoucí, já se toho bojím.
Eliminuji je v tom molitanu filtru, teď jsem nasadil past a také je už delší dobu lovím dlouhou pinzetou na skle akvária u dna, dají se sebrat bez poškození (jinak se regenerují), je to zdlouhavé, ale sedím, pozoruji život v akváriu a když se nějaká ploštěnka objeví, tak ji chytím a otřu do papírku. Ony vylézají v době krmení, obvykle jich chytím tak asi 10...
Jinak pokud by žraly jen detrit, tak by byly docela vítané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 15:09 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Pavel50
Žrádlem může být i detrit. Nemyslel jsem přímo žrádlo pro obyvatele :-) A děkujem za fotky. Jsou pěkné!
To je zajímavé. Takže je tam něco asi přitahuje.

Klasikou je lov na potravu do pastí. Potom je tu třeba No planaria. Ale nemusí to být 100%. Názory se různí. U mě žily a plazily se i po aplikaci No planaria. I když bylo patrné, že dobře jim to asi nedělá. Možná zdechly později. Těžko říci. Do pasti se mi pak už nechytly(ale to nic nemuselo znamenat) a potom jsem měnil dno a po ploštěnkách ani stopa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 15:07 Muž Pavel50 [30] Re: Rovano
Jo, to je možné, je pravda, že díky kvantům krevetek krmím na dno dost a tak o jídlo nebude nouze.
Jinak, jak už jsem asi níže psal, jako nejúčinnější forma eliminace počtu ploštěnek se mi osvědčuje při týdenní údržbě vyndání spodního koše vnitřního filtru, kde je molitanová patrona a ze které jich vyčistím velké množství..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 15:01 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Pavel50
Ony jsou velmi schopné měnit jakkoliv tvar a pak vypadají jako něco jiného. Naprosto změní velikost. Za mě jasná ploštěnka.
A ke krevetkám. Třeba jdou cestou nejmenšího odporu. Proč by lovily krevetky, když třeba mají snadno dostupnější žrádlo.
Malý příklad typů u nás. A v akva se většinou vyskytují i druhy ze zahraničí.
ziva.avcr.cz/…

Ploštěnky se dají zlikvidovat na více způsobů., O nic nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 14:47 Muž Pavel50 [30] Re: Sha
Ale ano, to já dělám, jen je mi divné, že to, co vypadá jako jasná ploštěnka vypadá pod mikroskopem jako rhabdocoela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2022 14:35 Muž Sha [500] Re: Pavel50
Mrkněte znovu na odkaz, který postnul ctibum. Rozdíl je patrný a vy byste měl lovit a likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2022 14:04 Muž Pavel50 [30] Re: Pavel50
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem po cca 2 hodinách po zhasnutí vyndal past a bylo v ní asi 7 ploštěnek, ráno asi 5. Pořádně jsem se podíval na čtyři exempláře, je to u všech podobné, podrobně jsem sledoval tedy ty s trojúhelníkovou hlavou, tu nejvýraznější, tu na obrázku červeně označenou, jsem nafotil a na čtyřech fotkách je vidět výsledek. Ona s tou hlavou dělá úplné divy, chytil jsem jenom něco, ale mění tvar hlavy od úplné brambory po dlouhou ostrou špičku, když se natáhne, tak má hlavu podstatně delší než širší, během okamžiku je to naopak.
Nejsem tedy schopen určit o co jde, pokud má ploštěnka trvale klínovitou hlavu, tak to není ploštěnka, pokud má ploštěnka proměnlivý tvar hlavy a mění ho dle libosti, tak by to mohla být ploštěnka.
Stále mám spíše tendenci to hodnotit jako rhabdocoelu a to i z toho důvodu, že se uvádí, že ploštěnky napadají a ničí krevetky, já mám desítky krevetek, neviděl jsem žádný pokus o napadení ani žádnou poničenou, stále se rodí nové a všechny vypadají spokojeně...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2022 06:17 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Pastičku jsem si dělal z injekční stříkačky nebo z trubičky o podobném průměru a dvě trubičky do vnitř. Musel jsem ji zatížit kamínky. Do vnitřku jsem dal dva malé kousky masa a past jsem položil na substrát šikmo k substrátu. Dával jsem past k večeru do akvária a ráno jsem měl v pasti spousty Ploštěnek. Foto je na prezentací Razbora bornejská a kubotai v deníku 21.7.2021
Odkaz - rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 00:53 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Pavel50
Když jsem hodil kousek masa na substrát, našly ho. Když jsem to samé dal do podomácku dělané pasti, nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2022 21:39 Muž Pavel50 [30] Re: ctibum
Ano, díky, to jsem podcenil, četl jsem někde, jak ráno byla past narvaná ploštěnkami, tak jsem to zkusil. No ony tak hloupé nejsou, mají oči a inteligenci postačující k přežití a tak dokáží jednat podle toho, je fakt, že jsem přes den viděl jednu, jak z pasti vylézá (past byla položená na bok). Zjevně se umějí do otvorů strefit i cestou ven. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2022 21:31 R Muž ctibum [6876] Re: Pavel50
Přečti si můj příspěvek z 28.06.2022 22:08 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 21:23 Muž Pavel50 [30] Re: Sha
Aha, dobrý nápad, zkusím, budou (doufám) jatka a materiál na studium.
Přiznám se, že se ve mně probouzí instinkt lovce a sadisty a těším se na to, jak se budu na nich vyžívat potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 21:20 Muž Sha [500] Re: Pavel50
Dejte jim tak dvě hodiny po zhasnutí světla a vlítněte na ně. Při množství jaké máte v akváriu už budou hodovat. Ráno najdete podle mého poslední zbloudilé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 21:02 Muž Pavel50 [30] Re: Sha
No právě proto píšu, že se pokusím odchytit ty podezřelé a hodit je pod mikroskop, také mě to znervózňuje a chci mít jasno.
Ale zdá se mi, že na té první a druhé fotce z mikroskopu je kolem hlavičky vidět takový bílý sliz, který tvoří trojúhelník a to může být právě to, že na skle akvária vypadají jako s trojúhelníkovou hlavou a potom v mikroskopu jinak...
Nebo tam opravdu mám oboje!
Zatím první noc s pastičkou výsledek zachycení =0, nejprve jsem past položil na bok a ony do ní lezly, potom jsem hledal na webu něco o položení pasti a jeden prodejce uvádí, že se past má položit vstupními otvory na substrát, to je otvory dolů, no a ráno v pasti nic, ani to, co už v ní bylo. Tak jsem past dnes položil na bok, něco v ní (asi dvě) už bylo, uvidíme ráno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 20:45 Muž Sha [500] Re: Pavel50
Fotka k příspěvku Zakroužkoval jsem tři podezřelé. Ve vašem zájmu budu doufat, že se pletu. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2022 20:04 Muž Pavel50 [30] Re: Sha
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No nevím, trojúhelníkové hlavy, ale jednu jsem šetrně chytil, dal v kapce vody pod mikroskop a neuměle nafotil a stále si nejsem jistý, leda že bych mněl v akvárku oboje ploštěnky i rhabocoely a že bych chytil a fotil zrovna rhabocoelu...

Pokusím se je ještě sledovat a odchytit to druhé, pokud to bude opravdu něco jiného...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.07.2022 22:14 R Muž ctibum [6876] Re: Pavel50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 22:00 Muž Sha [500] Re: Pavel50
Na té třetí fotce jsou krásně vidět trojúhelníkové hlavy. Nemusíte pátrat, ale musíte je pastit! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 21:55 R Muž afc1886 [14655] Re: Pavel50
Podle těch fotek za mě ploštěnky, jak už ti hned v první odpovědi řekl Passenger77.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2022 20:55 Muž Pavel50 [30] Re:
No ještě jsem se trochu ponořil do teorií a váhám, zda mám opravdu ploštěnky, které škodí zejména krevetkám nebo jestli mám něco, co se nazývá rhabdocoela a je údajně skoro neškodné až částečně prospěšné.
Nasadil jsem past a zítra to budu podrobněji se silným zvětšením pozorovat, uvidíme, zatím jsem zjistil, že to má dvě oči...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2022 17:39 Muž Pavel50 [30] Re: ctibum, ajajak
Děkuji všem, past jsem si objednal a začne boj!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2022 08:36 Muž ajajak [228] Re: ctibum
Past by měla stačit. Souhlasím s tebou. Přidání ryb je jenom urychlovač zbavení se Ploštěnek a záleží v jakém akváriu. Také nejsem příznivcem přidání ryb. Podstata je jenom velmi málo krmit a pastička. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2022 07:31 R Muž ctibum [6876] Re: ajajak
ajajak napsal: Ploštěnky z pasti vylézt nesmějí. Proto tam jsou takové trubičky do vnitřku a oni netrefí ven. Já jim to říkal, ale myslíš, ze mě poslouchaly...? hmm

ajajak napsal:Při tom je dobré dát do akvária Paví očka a minimálně je krmit. Pomáhají lovit Ploštěnky. Za dva měsíce jsou z akvária pryč. Nejsem příznivcem jednoúčelového přidávání ryb, ale to je jen můj přístup, každý podle svého ano

Jak říkám, mně na "26" stačily dva víkendy s pastí, od té doby jsem ploštěnku neviděl. Což nemusí znamenat, že tam žadná není, ale když nelezou všude, tak mi to žíly netrhá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2022 06:39 Muž ajajak [228] Re: ctibum
Ploštěnky z pasti vylézt nesmějí. Proto tam jsou takové trubičky do vnitřku a oni netrefí ven. Dával jsem pastičku přes noc a vždy byla plná. Při tom je dobré dát do akvária Paví očka a minimálně je krmit. Pomáhají lovit Ploštěnky. Za dva měsíce jsou z akvária pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2022 22:08 R Muž ctibum [6876] Re: Pavel50
Zas tak velký boj a běh na dlouhou trať to podle mě při tvé velikosti nádrže být nemusí, chce to jen důslednost a trochu trpělivosti. Řešil jsem kalamitní stav ploštěnek ve své "26", psal jsem to tu loni:
ctibum napsal:
Já zkoušel past z malý rozstřikovací rampy, z petflašky a naprd. Nakonec jsem koupil tuhle www.krevetarko.cz/… cena pro mě ok a funguje. Jen to chce nenechávat přes noc, to mi vyžraly návnadu (mražená dafnie) a zase vylezly. Pak jsem líčil o víkendu, ráno dal past a průběžně sledoval. Za dve tři hodiny bylo plno, tak jsem vyndal, vyčistil a dal znovu. Za dva víkendy jsem měl po kalamitě. Je to sice trochu opruz, ale funguje...
Případně ještě levnější varianta krevetkarium.cz/…

To nepřekrmování samozřejmě platí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2022 21:50 Muž ajajak [228] Re: Pavel50
Chce to pastičku a velmi málo krmit. Boj na dlouhou trať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2022 19:17 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Pavel50
Jasné Ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2022 19:11 Muž Pavel50 [30]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No já mám něco podobného, objevilo se mi to najednou, podezírám lyofilizované krmivo, možná nákup rostlinky, nevím. Zbavit se toho nedá, jsou ve dně a nacházím jich hodně ve vstupním molitanu vnitřního filtru. V době krmení vylézají a jdou po krmivu pro krevetky na dně.
Délka od pár mm až po cca 2 cm, když se natáhnou, když po nich jdu pinzetou, tak se srazí do kuličky velikosti cca 1 mm a ta kulička se nedá chytit, uniká, působí jako dosti tvrdá. Barva je od hnědé po průhlednou, dokáží ji měnit...
Nevíte co s tím???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2022 20:41 R Muž Anthrax [4739] Re: luk35
Ahoj. Nejspíš je něco z řádu Rhabdocoela. Nemělo by to ničemu škodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2022 20:05 luk35 – Ploštěnka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli jde o ploštěnky nebo jen o něco neškodného. Lezou po skle ve 30 litrovem krevetarku. Pozoruji je zatím velké 3-5 mm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2021 22:47 Žena Dinecek [205] Re: Martina
Ahoj, hele, já bych to nedělala - tu chemii. Mám v krevetkáriu taky ploštěnky, přemnožené. A co mi zabírá, je opravdu opakované nastražení pastí ( každou noc). Nesmíš vynechat ani jednu. A už po pár dnech budeš pozorovat, že jich je méně a méně. Když budeš fakt důsledná, udržíš je na rozumných počtech ;-). S tou chemií jsem četla nepěkné zkušenosti v podobě zhoršení kvality vody a následného úhynu krevetek. Ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2021 19:43 Martina Re: klm007
Pokud to nevyhubí krevetky tak asi hlasují pro přípravek. Lovit ty krevetky by bílo šílené, hlavně je riziko že si ploštěnky zanesu omylem třeba na síťtce či přímo vodou...
Tak mi držte palce ???? velké šneky jsem již přendala, okružáky a spol bohužel musím nechat napospas, mám jen štěstí že druhé akva je v klidu. I když mám tendenci přeléčit poté i to. Projistotu.
Napadlo mě že jsem je mohla přenést i ze substrátu, který byl sice nově kupovaný. Ale přítel mi tehdy říkal že z něj něco vyplavalo, oslovil to. Ale nemuselo to být jediné. Možná by to dávalo smysl, je to cca dva měsíce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22076x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12011-plostenka?od=51