Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnka

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 16 Žádná další stránka   1  
Ploštěnka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 15:31 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: bobik
Mne sa tieto tvory nejako dostali do nádrže s krevetkami (pravdepodobne s planktónom ktorý som si tam nasadil). Dosť ma to znepokojilo a snažil som sa ich zbaviť, keďže som tu stále čítal o tom ako ploštěnky zabíjajú krevety, ale zistil som že asi to nemusí byť celkom tak - krevetkám nijako neškodili a nedávno som zistil že nejako zmizli aj samé od seba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.12.2011 22:58 Muž Schoggi [12] Re: bobik
Fotka k příspěvku Takhle nepohlavně štěpením a ještě to umí pohlavně přes vajíčka. Vaše odpověď je určitě správná. Zkuste si v noci posvítit baterkou na sklo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2011 22:55 Muž Schoggi [12] Re: bobik
Fotka k příspěvku Takhle se množí, když je rozříznete nebo rozmáčknete.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 18:05 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eliška
planaria funguje dobře, na 200L čtyři odměrky, neviděl bych vtom žádný problém.Samozřejmě je nevymordujete za den, ale do týdne by mělo být po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 17:29 Žena Eliška [38]
Tak po lasturnatkách už máme v akvárku i ploštěnku... No planaria sice vypadá dobře, ale do 200l bych toho potřebovala asi kýbl. Tož jdu spáchat past a za pár dnů se ozvu, jak pomohla...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:17 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: bluemonster

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 11:39 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
pred tydnem mi to prislo z koblasa.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 10:59 Žena petulinakk [2016]
Dobrý den, tak jsem se nejspíš zařadila do klubu "ploštěnkářů", aspon pokud jsem "to" dobře identifikovala - veelmi malí bílí hádci mrskající se ve vodě, a malé bílé podlouhlé "cosi" lezoucí po stěně. Nejspíš to přišlo s rostlinami protože ryby ještě nemám žádné, mám dvě cca měsíc založená akvaria. Blbé je že jsem to našla v akvárku určeném jako budoucí krevetárko, ve druhé co má být společenské zatím ne, ale je to asi jen otázka času. Takže obnovuji téma - kde aktuálně sehnat No planaria? Výše uvedené stránky koblasa.cz bohužel nefungují, anebo prodejce z Prahy, kde ale jak píše malyLibor, cena 198 plus velmi vysoká cena za dopravu kurýrem :( Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 21:22 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Na ploštěnky a nezmary jsou nejlepší vyhladovělí rájovci,myslím že je to lepší než chemie a různé předražené preparáty. Je třeba odlovit stávající rybky a dát je zvlášť a počkat až rájovec vetřelce ploštěnky a nezmary zlikviduje. Rájovec je nenáročná dlouhověká ryba a dá se koupit např.v Hornbachu za pouhých 19 Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 14:58 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
cauko
ja mam plostenku v akva uz dost dlho asi 9 mesiacov.....pouzival som flubenol...kteory z neznamych dovodou nezabral[par ludi pisalo aby som ho rozpustil v organickej zlucenine...] totiz ja niesom chemik a chemia ma tiez nebavi...niekto spominal aceton....aby som to rozpustil v 5ml acetone a nelial do akva...lenze aceton rozpusta platy...hoc z akvarka by sa rychlo vyparil...neviem
!!!!!!ale teraz som uz asi po 3 krat v historii mojho akva pouzil no-planaria ktore dva krat nezabralo.....tiez neviem preco...poom ma napadlo
na obale je pisane 1 spoonful...totiz anglicky viem ale spoon je polievkova lyzica
no ale teda k no-planaria bola pribalena mama lyzicka a tak som vzdyt davkoval s nou..teda prvy den 1 lyzicka atd.....
no a teda sa chcem spytat ci by mi vedel niekto pomoct ako s org.zluceninou a podobne diki moc za pomoc...uz som aj akvarko uplne precistil....v save novy strk filter bezal v save asi 30 minut.....aj akva som umyl savom......asi museli byt na krevetach.... tone tone dik za pomoc
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 22:47 Muž Schoggi [12] Re: džara
Dle tvého poměru (1=8) bych se na 30 litrů vody nebál dávkovat 1 den 5 lžiček, 2 dne 3 lžičky a 3 den 1,5 lžičky. Podle mých zkušeností ještě pár dní po použití planarky najdeš nějaké živé ploštěnky. Omez krmení na minimum nebo nekrm vůbec, ať se netvoří odpad. Nech ploštěnky ve vodě pořádně vyluhovat. Za pár dní odkal a vyměň část vody a klidně tam zase 2-3 lžičky nasypej. Po 10 dnech můžeš zhodnotit, jestli byla léčba úspěšná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 21:17 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: bali
Doma mám zbyteček, řekl bych tak 5 lžiček, což asi nepomůže...Do týdne či dvou by mělo být i skladem na eshopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 14:01 Muž džara [6] - Raci, krabi, krevetky – no planaria
chcem sa opytat kolko pripravku no planaria dat do cca 30lit krevetaria. mam aj tie mensie lyžičky z inych produktov fy. Genchem. pri napocitani malych lyzicek aby originalna z no planaria byla plna, mi vyslo 8. pri aplikacii podla navodu a prepocte som prvy den nasypal 2,5 male lyzicky, druhy 1 a štvrt a treti slabu jednu malu lyzicku. uz som tento postup opakoval 2 krat a postenky furt ziju. bojim sa davku nejak nasobit abych neublizil krevetam. poradte prosim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 17:32 Muž Schoggi [12] Re: malyLibor
Odpověď naleznete ve svém textu: "15 let tam nikdo nedal nic" "před dvěma měsíci jsem vypustil krevetky Sakura". Takže přeci jen tam někdo něco dal. Jedno malé vajíčko ploštěnky na krunýři krevetky a je to v pytli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 16:57 Muž malyLibor [5371] - Asie – Kde se ta hrůza bere?
Tak mi někdo vysvětlete tuto záhadu. Akvárium 15 litrů, v něm 15 let pouze voda a kryptokoryny. 15 let se jen dolévala voda, nic jiného. Před dvěma měsíci jsem vypustil krevetky Sakura, začaly se množit a najednou jsou tam ploštěnky. Kde se tam vzaly??? 15 let tam nikdo nedal nic, ani sousto stravy, nic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 22:26 Muž Schoggi [12] Re: xenotoca
Nebezpečné jsou dospělé ploštěnky, v malém akvárku by neměl být problém, je v noci vychytat, aby neškodily potěru. Naopak ve větším, zarostlém, se štěrkem je to nemožné. V případě těch cherry bych si tipnul, že jich taky dost padne za obět, ale přežívají díky rychlé reprodukci. V akváriu ploštěnky rozhodně hlady nepochcípají. Co se týká šněků, tak na zahraničních fórech píšou od druhu SPIXI SNAIL, který údajně ploštěnky likviduje. Vlastní zkušenost nemám.

www.theshrimptank.com/…

translate.googleusercontent.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 21:41 Muž xenotoca [34] - Živorodky – Ploštěnka
Ploštěnky jsou nebezpečné zejména v malých akváriích kde je málo prostoru a v noci mohou drobný potěr rybiček ulovit. Stalo se mi to v 12 litrové nádrži kde mi po 1 měsíci z 11 ks mláďat Micropoecilia bifurka zbylo 5 mláďat a z dalších mláďat 3 ks zbylo jen jedno. Jsem z toho dost nešťastný neboť mláďata jsem musel odlovit z důvodu kanibalismu samičky. Je zajímavé že v akváriu přežívaji malé krevetky Red Cherry,které se rychle pohybují a aktivní život mají v noci a tak je ploštěnky nemají šanci asi ulovit. Zajímalo by mě zda ploštěnky při nedostatku krmiva zahynou,mláďata Mikropoecilií jsem odlovil do jiného akvária a v akváriu jsou řasy pro krevetky,které mají potravu? V minulosti mi pomohly částečně vyřešit počty ploštěnek rájovci,dlouhoploutví,kteří se snad v současnosti nedají sehnat nikde v akvaristikách a gudeje červenoocasé,které jsem také choval. Nyní je již nechovám a zaměřuji se na menší druhy živorodek.
Ještě mě napadlo zda by nepomohl plž bahenka živorodá,která mi v minulosti pomohla zlikvidovat nezmary. Nemá někdo z akvaristů zkušenosti z likvidací ploštěnek pomocí plžů? Jsem zvědav zda Flubenol pomůže uživateli malyLibor, mě se ho zatím nepodařilo sehnat a rád bych věděl zda pomohl a nebyla to ztráta času ho pracně shánět. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2011 12:26 Muž malyLibor [5371] - Asie – Upřímné poděkování.
Moc rád bych poděkoval všem, kteří mi tak ochotně pomohli, nejen radami zde na fóru, ale i prostřednictvím vzkazů. Jen díky Vám jsem se dozvěděl, jak s ploštěnkami bojovat a kde sehnat no-planaria. Na Clarkiiho se mi dosud nepodařilo sehnat kontakt, ale podařilo se mi objednat ji u velmi ochotného prodejce zde: koblasa.cz Sice ji aktuálně nemá v nabídce, ale přišla mu nově a posílá mi ji ještě dnes, abych ji již zítra mohl použít. I kontakt na tohoto prodejce jsem získal jen díky Vám. A také chci moc poděkovat Linduš, která mi posílá Flubenol, kdyby náhodou no-planaria nepomohla.
Také jsem díky Vám našel na nějakém zahraničním serveru návod na past na ploštěnky. Zkusím ji vyrobit a vyzkoušet, když bude funkční, tak sem dám odkaz a podělím se o zkušenosti. Snad to bude opravdu fungovat.
Ještě jednou moc a moc děkuji všem, kdo pomohli radou či přímo nabídkou zaslání no-planarie. Jste úplně skvělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 08:48 Muž Chem [837] Re: malyLibor
Anebo... jak je psáno v ostatních vláknech o ploštěnkách využij služeb nejbližšího veterináře a zkus to s flubenolem či panacurem. Je to tu mnohokrát psáno - je to spolehlivé stejně jako no-planaria a levnější i dostupnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2011 06:57 host Re: malyLibor
Kontaktuj pana Líbala alias Clarkii. Jezdí na burzu do Ostravy. V seznamu prodejců tam má uveden telefon i mail. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 02:10 Muž malyLibor [5371] - Asie – Prostředek proti ploštěnkám
Nemohu se nepodělit o zkušenost. Celý včerejšek jsem sháněl prostředek proti ploštěnkám no-planaria. Na netu jsem našel jediného prodejce z Prahy. Super, cena 198,-Kč. Dopravné 340,-Kč, zasílá pouze vlakem ve speciálním tepelně izolovaném boxu. Tak jsem si řekl, že se poptám v akvaristikách v okolí. Nikdo tento přípravek neznal. Ve slušných obchodech mi řekli, že se zkusí poptat u svých dodavatelů. Ovšem co mne naprosto dostalo byl personál jednoho u nás vyhlášeného obchodu, kde mi synek, poté, co jsem mu už unaven popovídal, co to chci, řekl, že takový výrobek nezná, ale že oni jako vyhlášená prodejna prodávají jen to nejlepší a že vyhlášené světové firmy už nevyrábějí takové neprofesionální výrobky zaměřené proti jednomu rodu, že by se to nevyplatilo. Že mi však nabídne výrobek mnohem lepší, který je naprosto spolehlivý a spolehlivě mne zbaví všech ploštěnek, protože likviduje všechny bezobratlé. Když jsem mu asi po desáté zopakoval, že to chci použít v akvárku s krevetkama proti ploštěnkám, čučel na mne jak tele na nová vrata a nechápal, že tak skvělý výrobek nechci koupit. Ach jo.
Prosím, jestli někdo víte, poraďte, kde to no-planaria sehnat. Jinak si to holt objedám i s tím šíleným dopravným, protože už ty mrchy vražedkyně krevetek v akvárku fakt nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 08:03 Muž Chem [837]
Moucha napsal: i kdyz u me zabral i jako prasek, jen mi posel jeden pancik, uhyn krevetek jsem nepozoroval a i nezmari zmizely.....

U mne to stejne. Naprosta spokojenost s flubenolem i panacurem u krevet. Myslim, ze nejake specialni rozpoustedlo vubec neni treba - ucinkuje to i bez nej. U panacuru v tabletach je potreba tabletu poradne rozdrolit na prach a ten protrepat v petce. Rekl bych, ze stale je panacur to nejdostupnejsi a nejlevnejsi co na plostenky spolehlive funguje. Tim nechci odrazovat od No planaria - to je take spolehlive, ale drazsi a mene dostupne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
pozor flubenol je rozpustny jen v organickych rozpoustedlech, existuje specialni recept na rozpoustedlo pro akvarijni ucely, ale ten, kdo ten recept zna, si ho hlida jako poklad....

i kdyz u me zabral i jako prasek, jen mi posel jeden pancik, uhyn krevetek jsem nepozoroval a i nezmari zmizely.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: harpunar
Děkuji moc za radu. Takže zítra volám do oblíbených akvaristik a ještě dnes koukám na webshopy. Snad co nejdříve seženu a jdu na to. Ta fotka od Shoggi mne přesvědčila. Nikdy jsem neměl miniakvárko ani krevetky, vždy jsem choval ryby, pro které by byla ploštěnka vítaným přilepšením jídelníčku... jakož i krevetka, endlerka či boraraska :-) Takže s těmito minizvířátky se teprve učím, ale děsně mne chytly. Jak krevetky, tak minirybičky k nim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2011 20:32 harpunar – Pavol-pokud budeš No-Planariu aplikovat
dle návodu,tak ploštěnky na100% vyhubíš a ztráty krevetek budou 0! Já chovám hlavně krevetky a o jiném přípravku bych nikdy neuvažoval!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2011 20:28 harpunar – No-Planaria.
Sehnat,aplikovat dle návodu a spokojenost. Amen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2011 20:10 Muž Schoggi [12] Re: malyLibor
Fotka k příspěvku Jasná ploštěnka. Mě se jí jednou podařilo vyfotit v akci, sice je to rozmazané, ale když se pozorně podíváš, najdeš tam s ní malou crystalku. Zbavit se jich je těžké. tone Pročti si různá vlákna fóra, dost informací už bylo napsáno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:57 Muž malyLibor [5371] - Asie – Re: Linduš
Fotka k příspěvku Linduš napsala: kluci, mě skvěle a během chvíle zabral ten flubenol. ale jeho ploštěnky už přežijou snad i vyvaření v neředěném savu
Tak, milá dívko, jak jsi mne před časem strašila, tak jsi zřejmě měla pravdu. V krevetkáriu jsem dnos odchytil něco bílého, co vypadalo jako triskový slimák. Hnalo se to strašně rychle po skle a já se bojím, že je to ploštěnka. Jak jsem tak koukal na fotky, tak je to asi fakt. Takže teď zpívej. Co je to ten flubenol a použila jsi ho v krevetárku? Já tam mám cherryny a tigry, a moc nerad bych o ně přišel. To, že jsem neměl mladé jsem přičítal endlerkám, tím spíš, že po jejich nahrazení boraraskama se mi na skle ukazují malé krevetky, ale klidně je mohou žrát i ploštěnky. Tak prosím, jestli máš zkušenost jak vyhubit ploštěnky u krevetek, tak pověz, prosím. Děkuji moc.
Jo, tvora se mi podařilo vyfotit. Fotka nic moc, lezlo to opravdu rychle, ale asi to bude to, čeho se obávám, je to tak, že?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:17 Žena ustavprochore [567] – Re: Pavol
Není možné, že došlo ke znehodnocení účinné látky těch přípravků např. při přemrznutí při transportu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:34 Muž radovanovo [9] – ploštěnky v akváriu
Před několika dny jsem zjistil, že mám v akváriu ploštěnky coze Ale podle všeho rybám neškodí (krom potěru), takže by s nimi neměl být problém....Jediný způsob zavlečení by mohly být mražené artemie (?), nebo na nějakých rostlinách od jiných akvaristů (?) Vše ostatní dávám do akvária vyvařené.
Myslíte, že se můžou přemnožit natolik, že by mohly i v akváriu vadit/škodit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2011 22:06 Žena Linduš [166]
kluci, mě skvěle a během chvíle zabral ten flubenol. ale jeho ploštěnky už přežijou snad i vyvaření v neředěném savu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 20:19 pavel.bartek – Re: gringo
Ahoj Libore,nevím,ale je toho plný net ;-)
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 19:52 pavel.bartek – Re: Pavol
Může se nastražit návnada - mleté, naškrábané maso zabalené do jemné dírkované tkaniny nebo kousek kůže ze slaniny, které se zavěsí do rohu akvária. Ploštěnky se zde slézají zejména během noci a z nástrahy je pak opakovaně oplachujeme pod tekoucí horkou vodou.
Použití chemie a nějakých vodiček doporučit nemohu jelikož pokud vyhubí ploštěnku tak z určitostí vyhubí i ostatní obyvatele akva.Držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 18:12 gringo – Re: Pavol
Někde jsem četl, že se dají lapit na rozmačkané maso zabalené v hadříku na provázku(návnada), večer zhasnout a pytík dát do akva na dno, ony na to nalezou a pak vytáhnout i s ploštěnkama. To jen ve zkratce, nezkoušel jsem to, takže ani nevím, jak dlouho tam pytlík nechat. Asi to chce vyzkoušet hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 19:27 Muž Chem [837] Re: Mrakoplash
Urcite se mohou plostenky zachytit na snecich - i vylihla mladata, ktere jsou sotva videt (ci spis videt nejsou).. Takova plostenka zaleze i pod krunyr krevetce a tam teprve neni k nalezeni.. Pokud jde o normalni akvarko, tak tam jsem s plostenkami nikdy problem nemel - bud je vystipaly rybky, nebo jsem dal akvarku tydenni a vetsi pust a zacal potom krmit opravu malicko a plostenky se nejak zredukovaly samy. Horsi je, jestli jde o odchovna akvarka, kde potrebujes hodne krmit, tam jsem opravdu dospel k nazoru, ze nic jineho nez chemie (lecivo) nepomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 07:46 Mrakoplash
Mám jeden takovej malej dotaz k ploštěnkám.

Na čem všem si je můžu přenést ?
Jde mi příkladně i o šneky, jestli si sebou nemohou nějaká ta vajíčka(ploštěnek) přenést.
Vybavení nádrže bych neřešil, tam by mělo zapracovat buď savo nebo hypermangan.

Mám jich tam totiž nějak extrémně hodně a tak rozvažuju odlovení živočichů a znovuzaložení akvária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 10:40 Muž Horác [3942] – Re: Bak
Holky s krunýřem? To myslíš krevetky? Tak ty si jich právě vůbec nevšímaj ... Ploštěnky nemám pouze v akvárku s rybama (držím je dost zkrátka, takže cokoliv jedlého, co se vejde do tlamy, nemá šanci :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 10:17 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: kuba
Nedávej chvíli žrát rybkám, ony se o ploštěnky postarají samy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 09:11 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
pokud je mas v akvu s rybama nemas co resit,
pokud je mas v kavu s krevetama, je to celkem neprijemne
je o nich docela obsáhá téma www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   25.09.2009 22:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kuba
1) nejdriv hledej nez zalozish nove tema, tema plostenky tu bylo jiz nekolikrat
2) dal jsi malo udaju, ale predpokladam ze mash akvarko kratce, pokud ne tak je nekde pruser (zivi se detritem), po zalozeni akva jsem je mnel taky kratce.... ryby je sezraly...
3) plostenky hlavne papkaji rybicty (treba mecovky), jediny v cem muze skodit je ze ti sezere par jiker nic vic.... zopakuj si zoologii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:27 kuba – PLOŠTĚNKA
Zdravím,vyskytla se mi v akváriích ploštěnka,nevíte jak se jich zbavit,uvítám jakoukoli radu. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [16]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12011-plostenka?od=751