Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Křížení ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Křížení ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 18:36 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: RAP
Fajn, žes to doplnil. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 16:54 Muž RAP [1555] Re: Ogar
V podstatě můžeš k rozmnožení použít samce mečovky kterékoliv zbarvení.
Jen není jisté, co za zbarvení bude mít potomstvo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 16:51 Muž RAP [1555] Re: Kawasaki
No s tím zbarvením bych si nebyl jist. Určitě se část vrátí k původnímu zbarvení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 11:13 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Ogar
Můžou. Stejný rod, stejný druh. Část potomstva bude Koi a část červené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 08:59 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárkuRe: ludvik
Takze nemuzou mit mlade? Asi jsem se vyjadril spatne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2022 14:53 Muž ludvik [1082] Re: Ogar
Nemohly. Je to stejný druh, o křížení nelze mluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2022 11:51 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárku – Křížení
Ahojte.
Na burze jsem uz dele nevidel mecovku koi, tak jsem si rikal, ze k samicce koi vyzkousim dokoupit samecka mecovky viden ,(puvodni mne nestrezene vyskocil z akvarka).
Je mozne, ze by se mohli zkrizit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 01:27 Muž navik [908] - SumciRe: Zuzana10
může ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 22:55 Zuzana10 – Křížení
Dobrý den, prosím může se mi stát, že se mi zkříží živorodka velkoploutvá (žlutá) a black molly :-) ? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 09:08 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Sid
Potkal ale až třeba po půl roce,ne po 8mi týdnech od koupě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 09:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Jan Jonáš
coze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2021 09:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jakaf
...1 ze 4 je samec a má stále jen gonopodium a žádný mečík jako by už měl xifák v jeho velikosti...
Nikdy jste se nepotkal s "pozdním" samcem mečovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 08:31 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Jan Jonáš
Tomu bych moc nevěřil,ale jeden nikdy neví co si příroda usmyslí.Já třeba koupil v akvaristice 4 mladé tuxedo xify a přijde mě,že jsou to kříženci xifa/plata - jsou vyšší a statnější než běžná xifa,břicha mají spíš vypouklá,ne rovná jako xify a 1 ze 4 je samec a má stále jen gonopodium a žádný mečík jako by už měl xifák v jeho velikosti.Platy to rozhodně nejsou,na to jsou moc dlouhé - plata by tak nevyrostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2021 07:56 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Black Molly vs. Endlerky
Dobrý den,
prosím, je možné, aby se křížily živorodky Wingeovy a živorodky ostrotlamé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 15:24 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Akneleh
Nekříží, ale spolu je dávat se nehodí. Mají rozdílný temperament i nároky na teplotu a teritorium.

Taktéž vlastnosti a projevy - chování potěru je odlišné a nejisté pro dobrý výsledek společného odchovu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 14:13 Akneleh Re: 0
Takze se nekrizi, spolu ne a venku taky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 13:14 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Akneleh
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 12:22 Akneleh – Křížení formos a endlerek
Uvažuji o přemístění formos a endlerek do společné nádrže. Mohou se vzájemně křížit? A mohou byt oba druhy přes leto venku ve společné nádrži? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2020 08:23 R Muž Anthrax [4786] Re: Lukasion
Nezkříží se. Ale do akvária tvé velikosti (okolo 40 litrů vody), bych volil jen jedny živorodky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 07:15 Muž Lukasion [0] – Společně soužití, křížení plata/gupka
Zdravím a přidávám nezkušený dotaz zda je mozne/ vhodné soužití plata korálová a paví očka... Případně jejich vzájemné křížení ve společném akváriu.
Dekuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 21:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Králík
Myslím, že ne, ale dohromady bych je nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 20:58 Králík
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda se může křížit živorodka endlerová s živorodkou sličnou. Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 08:46 Patrik113 Re: vaclav
Chapu,bracha si koupil rybicky a ma vse naprsknuto v jednom akvarium,no maji podobnou stavbu tela tak jsem myslel ze ano.. A ze by se zkrizily s gupkou tak to se mi zda jako nesmysl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 07:21 Muž RAP [1555] Re: vaclav
vaclav napsal: Mečovky a platy se kříží. Black moly to asi ne. :-)
Ale taky. Není to tak obvyklé a v akváriích se to normálně neděje.
Vzpomeň si Poecilia sp. Fata Morgana, to je taky mnohonásobný kříženec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 00:02 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Patrik113
Mečovky a platy se kříží. Black moly to asi ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 23:16 Patrik113
Zdravim chtel bych se zeptat zda je mozne aby se zkrizily blacky molly s platou pestrou ci jinou variaci dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 22:38 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulataRe: Zetor
Pravdepodobne tým kľúčom bude príslušnosť k rovnakému rodu a podobná veľkosť a stavba tela, i keď aj to má isté výnimky, napríklad (teraz od rýb trochu odbočím), puma a leopard sú tiež schopné sa krížiť, aj keď nepatria do rovnakého druhu a dokonca ani rovnakej podčeľade (leopard - podčeľaď Pantherinae - veľké mačky, puma - felinae - male mačky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2019 10:21 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny
Ahoj ve spolek. Je nějaký "klíč", podle kterého se dá zjistit, zda se dané rybky mohou křížit? Vím, že je to asi hloupá otázka, ale zeptat se musím. Děkuji všem za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 13:08 R Muž Anthrax [4786] Re: stano170
Ne, to možné není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 10:34 stano170 – krizenie gupky a mecuna
Neviete mi niekto povedat ci je technicky mozne skrizenie samice gupky a samca mecovky. Potrebujem niekde prelozit zopar nadrzanych samcov a jedine vhodne miesto je v akvarku pri gupkach. Nechcem aby mi potom gupky rodili nejake hybridy. To ze to mecune na nich budu skusat nech skusaju, len ci je pripadne oplodnenie aj realne.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2018 10:46 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Curviceps & dorsigera
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli se tyto dvě drobné akary mezi sebou kříží nebo je lze chovat v jedné nádrži. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 00:20 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Okounek
No, aby som pravdu povedal, neverím tomu vôbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 03:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Okounek
Rád bych si prohlédl ty křížence :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.03.2018 02:48 Okounek
Mně se prokřížíli gupky a Gold Molly(nežerou mladé). Proč vlastně vyhazujete křížence?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 16:32 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Deathbull napsal: Mě taky každý říkal, že sličenky a formosky se nekříží. A jak jsem dopadl. Měl jsem kostku plnou svisle pruhovaných sličných formosek, tak to šlo na krmení a oba chovy v hajzlu :)
Já taky??? smich :-P To bych asi musel být v bezvědomí ... ale pokud jste poslechl, pak je to vaše vina....patří k sobě blíže s pávčaty...


Tak já to zase tak moc neřešil, já měl vždy živorodky jen jako krmení :) Ale ano, mohu si za to sám :) A vykej bábám u Peňáče a ne mě, jsme na netu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2017 16:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nlua
No to bude tím, že bych to z principu trvale neudělal protože jsem se rybami - a hlavně těmito- živil... Formosí mláďata se drží hlavně u dna, elegansky u hladiny ... u obou druhů jsou samci svině na ně... tak hlavně proto... ;-) ....
Já jsem se ani u těchto ryb s křížením nesetkal ... ale co není, může být... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 15:42 Žena Nlua [0] Re: LiborSprysl
Toto: "Ve větším akváriu...? smich Pokud se bude jednat o zájmový chov a akvárium zarostlé a hodně velké (200 a více litrů), pak to lze v krizových situacích jako nouzové řešení na čas udělat. Ale proč to dělat? Spolu na lokalitě tyto rybky nežijí, takže to chcete udělat jen proto, že jsou malé, a tak snadněji vejdou dva druhy do jedné nádrže...Ale považte, že elegansky jsou proti samicím formos dvakrát menší...Vy jste prostě moc nepřemýšlel nad tím problémem, on ho vyřeší někdo na internetu...ach jo... no,"

Jste napsal ke krizeni elegansek a formosek. Vy jste se prime odpovedi ANO/NE elegantne vyhnul, chacha :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2017 15:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
Deathbull napsal: Mě taky každý říkal, že sličenky a formosky se nekříží. A jak jsem dopadl. Měl jsem kostku plnou svisle pruhovaných sličných formosek, tak to šlo na krmení a oba chovy v hajzlu :)
Já taky??? smich :-P To bych asi musel být v bezvědomí ... ale pokud jste poslechl, pak je to vaše vina....patří k sobě blíže s pávčaty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2017 13:58 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Mě taky každý říkal, že sličenky a formosky se nekříží. A jak jsem dopadl. Měl jsem kostku plnou svisle pruhovaných sličných formosek, tak to šlo na krmení a oba chovy v hajzlu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 16:57 Žena Nlua [0] Re: LiborSprysl
no, pochopila jsem z toho jen to, že to není dobrá kombinace, tak je asi kombinovat nebudu :) mně by nevadilo, že by populační nárůst nebyl razantní -ale kdyby nebyl žádný, to by mě mrzelo. nicméně mám zkušenost s živorodkou trpasličí a ta sama taky baštila svoje mladé, pokud se jí to povedlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.06.2017 16:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nlua
Nlua napsala: počkejte, já spíš myslela, že je tam neshoda... že jedno je poecilia, druhé neoheterandria, takže se nepokříží - je to tak? nerada bych, aby mně případně v akvárku plavaly endlersličky...
Sice oboje nejsou "pravé živorodky", ale na druhou stranu - existence superfetace u heterandrií je si myslím tím nejzásadnějším na překážku...Ovšem kombinace do společného akvária je to špatná ... mladé neoheterandrie vyžerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 16:46 Žena Nlua [0] Re: DavFM
počkejte, já spíš myslela, že je tam neshoda... že jedno je poecilia, druhé neoheterandria, takže se nepokříží - je to tak? nerada bych, aby mně případně v akvárku plavaly endlersličky...
Edit: už to chápu, seděla jsem si na vedení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 16:40 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LiborSprysl
Na to české bych nespoléhal ;-) ;-)
Kůň, osel,jméno jiné a hle :-) jak to jde. Ovšem latinsky název k tomu přímo vybízí, tam je shoda jasná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 16:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nlua
Ani podle českého jména ne... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 16:30 Žena Nlua [0] – živorodka endlerova x živorodka sličná
dobrý den - je teoreticky možné, že by se tyto dvě ryby - živorodka endlerova a živorodka sličná - chované ve stejné nádrži mohly pokřížit, stejně jako je tomu u endlerky a pavího očka? dle latinského jména předpokládám, že ne..ale mé předpoklady nebývají dobré...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 18:03 Viktor0003 – to fakt ne
v akva mám pár panceřníčků a rádi se tam schovávají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 17:51 Maq Re: Viktor0003
Bude to vesměs škaredá cháska.
A pod těma květináčema schováváš klíče?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 17:42 Viktor0003 – To jsou mé platy
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 17:22 JoKa Re: Viktor0003
Bude to "hnus fialovej"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 17:21 Viktor0003 – PLATY
Dobrý den, chci se zeptat mám platy dvou zbarvení modro/černé a orandžovo/černé (přesný název nebyl uveden)vím že se budou mezi sebou křížit a jaké z toho bubou potomci?? 50/50 nebo něco sprsklého ... Předem děkuji za rady a odpovědi

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7141x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1159-krizeni-ryb