Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Křížení ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Křížení ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 19:41 TerezkaL – xXx
Ahoj chci se zeptat můžu křížit mečovky platy (skvrnité) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 05:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Filip980
Pokud zůstaneme u ryb o nichž je řeč, tak já si ani nemyslím, že se v tom druhém případě jedná o práci laboratoře. Neoživovaný chov nigrofasciátů vám po čase začne dávat stejné tvary jako jsou parroti. Takže pokud zvládnete teorii křížení, tak je pak možné začít je vyrábět. Prostě je jen třeba vědět, co s čím zkřížit. Osobně nevěřím těm, kteří bezpečně vědí, čeho je výsledkem jaká barva parrotů...Jediné co vím bezpečně je ten začátek - A.nigrofasciata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 19:38 RAP Re: Filip980
Já "křížence" nemusím. Jedna vyjímka, kterou snesu, je právě F-H a to kvůli stavbě těla a někdy i zajímavého zbarvení.
Ovšem odsuzovat šmahem všechny křížence nelze, neboť i v přírodě se vyskytují. Např Konings v roce 1991 spekuloval o hybridním původu "Cichlasoma" salvini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2011 10:29 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Deathbull
Já bych řekl, že je rozdíl křížení a laboratorně udělaný (zdeformovaný) ryby. Ten druhý typ nezastávám ani já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 05:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
Vámi zmíněné produkty nepochází z křížení náhodného, nýbrž záměrného a cíleného, v případě nigrofasciátů to neplatí. Vaše hodnocení je pouze subjektivním názorem zavilého (alespoň co se týká hodnocení) ctitele přírodních forem, který neuznává názory jiných. Osobně tvrdím, že parroti díky svým deformacím pro mne nijak zvlášť přitažliví nejsou, ale jsou lidé, kteří jich mají sbírku v nádrži, a jsou nadšení oni i ryby. Lidé z ryb a ryby z toho, jak se o ně člověk stará. Nemo je deformovaný nigrofasciatus, z něhož začali padat jedinci stejně deformovaní jako parroti a ještě je šířen...no to se mi také moc nezdá, už jen pro tu nevýraznou barvu...Ale v případě flowerů bych byl s hodnocením velmi opatrný...Ti opravdu drazí ( a že jsou setsakramentsky) jsou zcela plnohodnotné ryby přirozených tvarů a naprosto úžasných barev, získaných po dominantním rodiči, vetšinou dobře nacpané astáčem a tudíž zcela ojedinělé. Podívejte se kam až dnes došli betaři a další šlechtitelé...A to jsem záměrně vynechal tisícileté šlechtění závojnatek...Pokud zůstaneme u akvaristiky...Pokud přejdeme do oblasti kynologie, je to stejné - už si nepamatuji kolik vrhů stačí na uznání nového plemene, ale podívejte se kolik bylo za posledních padesát let uznáno nových plemen psů. U papoušků je to rovněž stejné, když já s nimi začínal, tak papoušek zpěvavý byl poměrně drahý " v základu" a ještě dražší "lutino" a dneska máte barev...totéž u rosel, papoušíků a dalších druhů...Mečovka byla na začátku také jen zelená a dneska máte barev, které nejsou původní...A tak je to i s "výrobou" novinek v dalších případech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.09.2011 21:52 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Filip980
Vždyť je to normální, z čeho si myslíte že pocházejí ty hnusy jako parroti, flowerhorni, nema a další příšery rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2011 21:02 peter304 Re: RAP
Nech sa páči meeki x nigrofasciatus
i179.photobucket.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:45 RAP Re: Filip980
To se nedivím, pravděpodobně nepamatuješ éru Jindřicha Nováka. Divil by ses s čím vším se příčnopruzí kříží a to i spontálně.

Na internetu jsem je nedohledal. Osobně jsem je viděl ve starých ATéčkách (4/2003).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:30 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Naxyl napsal: No právě že se prej nigrofasciáti křížej s červenohrdlýma
Tak to slyším poprvé, že se kančíci červenohrdlý s příčnopruhými kříží, mylím, že to je jen ve velmi zvláštních případech, ale jinak o křížence bych teda měl zájem :-) . Já je takhle polu měl a žádný problémy nebyli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 18:12 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: fredy100
Ja to vše převádím na své ryby z mých marlbor vypadlo asi 5ks RT a to je odpad výsledek minulého křížení...Ono je to sice možná pěkné ale bude se to vracet a chce to ustálit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2011 18:05 R Muž romant [27987] Re: fredy100
Zkus se mrknout na tyhle stránky.
www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 18:03 Muž demoatlet [14] - LabyrintkyRe: smidakkuba
odpad??? ja myslel ze takovy flekati nebo strakati sou spis docela ,,vzacnost"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2011 17:59 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: fredy100
Dle mého bude část po samci část po samici a část bude ,,odpad´´ flekaté strakaté prostě kombinace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 17:21 Muž Yirka [9126] Re: fredy100
Jením slovem: různé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 17:16 Muž demoatlet [14] - Labyrintky
chtel bych se zeptat,, vytreli se mi ancistrusy -(samec) ancistrus sp. a zarás se s nim vytreli dve samice sp. brown a sp. brown long fin,, jake z toho muze byt potomstvo?? jake barvy??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 17:17 Muž robik1 [1] - Labyrintky – Re: Designer
dal som vitret zlte ale pokapali mi zostalo mi ich len 10!tak som chcel skusit nieco ine pretoze v akva mam aj 1 modreho samceka a je krasne sfarbeny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2011 11:16 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: robik1
Pokud zkřížíš cosbu se zlatým cosby ta je z toho hnusný modrý čichavec s tečkou s nažloutlými ploutvemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 08:59 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: robik1
Prosel bych si:
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty
rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry
rybicky.net/atlasryb/cichavec_sedy
vzdy s kliknutim na linku u fotky "Dalsi fotky".

a take vyhledal Googlem "three spot gourami"

To co je na fotkach videt je vzdy od uplne svetle az po tmavou, navic s ruznou kresbou, asi nejlepe nazvat "tygr", pripomina mi ho to. Myslim, ze uz z tech fotek je jasne, jak variabilni zbarveni u techto cichavcu je a co lze vsechno cekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 22:51 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: robik1
Z krížencov gurám som na nete videl guramu čokoládovú x guramu vaillantovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 22:23 Muž robik1 [1] - Labyrintky
a jakej farby ti krizenci budu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:41 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
No třebau terčů jsem se bavil s pár známými a říkali že to je co výtěr to jinak ale většinou bývá potomstvo víc k samci a to tak 70% tak 20% na samici a zbytek je prý hnus...Nejhorší kombinace prý jsou blue diamond s red tyrkyse a red tyrkys s marlborem s toho prý vznikaj nehorázný hnusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2011 20:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: robik1
Ohledne krizeni Cichavce sedeho, zlateho a modreho, jde vlastne jen o krizeni ruznych barevnych variant tehoz druhu ryby. Predpokladam ze treba krizenim zlateho a modreho bude 25% potomstva modreho, 25% zlateho, a 50% krizencu - tedy vzhledove. Ale mozna by to lepe napsal nekdo, kdo to zkousel.

Co se tyce krizeni, muze to byt zajimave, ale ma to jeden zasadni problem. Ruzni krizenci se dosti spatne rozdavaji, ne tak prodavaji, malo kdo je chce. Specialne je to videt u zivorodek, kde nadrz v obchode, prikladem s barevnymi krizenci Plat, zustava dlouho plna stejnych rybek, malokdy si nekdo nejakou vyhlidne a koupi, kdezto Platy v nadrzi, kde jsou vsechny stejne barevne, se prodavaji o poznani lepe, a i rozdat je je mnohem snazsi. Zajimave je, kolik lidi si rado koupi nejakou cistou Platu, treba samici cervenou plamenkovou wagtail a samce mesicni (zlutou) plamenkovou wagtail, aby je krizili... sami by ale krizence pro tohle nechteli ;-) .

BTW, koho by bavilo odchovavat ryby, ktere nikdo nechce ani zadarmo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:15 Muž robik1 [1] - Labyrintky
daju sa krizit cichavce?napr.modry s zltim.a ked tak co s toho vznikne? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 09:49 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Limia nigrofasciata
Ahojte, řeším ubytování pro limii nigrofasciata, nedojde ke zkřížení s tequilou a alotocou ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2010 22:25 Muž Gunguy [2]
nevím , proto se ptám, slyšel jsem totiž že sameček to svoje vypustí do vody a samička v tom plave a nějak to nabíra... a tak to lidé nedělají ... teda ne když chtějí potomstvo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 21:52 Bexi
on je snad nějaký jiný způsob? rád se dozvím nové věci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 21:43 Muž Gunguy [2]
:-D a to jako lidi? a nebo jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2010 21:39 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Gunguy
Kopuláciou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 21:38 Muž Gunguy [2]
aha, no ale jak to delaji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 21:25 Muž xenotoca [34] - Živorodky – Plata a mečovka
Záleží na velikosti akvária. Kdysi jsem měl mečovky a platy spolu ve společném 140 litrovém akváriu 6 let a nekřížily se. V příliš malém akváriu by možná bylo křížení možné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 17:33 Muž Gunguy [2]
ok, ale jak to delaji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 15:00 Muž voko [9] - Živorodky
Mečovky a platy se mezi sebou kříží(vlastní zkušenost...) Je ale možné, že se to nestane.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 10:03 Bexi
platy a mečovky se kříží relativně snadno,jdou blízce příbuzné,jsou ve stejném rodě..některé obrovské mečovky jsou kříženci plat a mečovek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 01:03 Muž Gunguy [2]
samecek neni lyrovity, to jen samicka, samecek je trochu mensi..... no a jak to teda delaji ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 00:03 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Gunguy
"Krocan v troubě" ano :-D

Inak čítal som aj o lýrovitých mečovkách, že tie majú problém s párením celkovo, vraj kvoli ohybnému gonopódiu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 22:38 Muž Gunguy [2]
uf ulevilo se mi, taky mam velkou mecovku s docela velkou lirovitou ploutvi, no a nevim jestli na ni ten samecek bude moct, jak to vlastne iu nich je ? krocan v troube a nebo v tom ta samicka plave?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 21:47 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Gunguy
Niekde som o tom čítal že kvoli odlišnému spôsobu párenia je to obtiažne, ale stáva sa to hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 21:37 Muž hardy [45] – Re: Gunguy
mam je v akvarku a nekrizi se mi a to vim urcite :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2010 21:35 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: Gunguy
Myslím že by se mohli zkřížit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 21:20 Muž Gunguy [2] – Plata a mečovka
Ahoj, když dám dvě platice a platáka do akvária s mečovkami a mečovákem, budou se křížit mezi sebou nebo pujdou en spolu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2010 20:16 Muž xenotoca [34] - Živorodky – gupka a endlerka
To že kříženci endlerek a gupek nebudou pldní se bát nemusíš. Mám křížence endlerek s gupkami několik let barvou se víc blíží endlerkám a jsou neuvěřitelně plodní. Samci jsou nepatrně o něco větší než u endlerek. To že kříženci jsou více plodní využilo mnoho chovatelů a otázkou je zda prodávané endlerky v obchodech jsou čisté a ne kříženci. Nevěřím u tohoto druhu na zcela čistý chov a pořídil jsem si nedávno od chovatle z Brna endlerky s lokalitou původu Poecilia wingei lok.Puerto La Grus Venezuela 2001,které dovezl RNDr Roman Slaboch. Jiné čisté ještě jsou Poecilia wingei-Scarlet.,ostatním bez uvedení lokality nevěřím. U kříženců,přestože jsou barevně atraktivní budu rušit jejich chov. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 18:12 Muž voko [9] - Živorodky
to mně taky zajímá... Je po více zkřížených generacích možnost, že samci nebudou plodní ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 09:23 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja viem, že je toto starý príspevok, ale začala som si ho čítať, lebo ma zaujal. Ja som nikdy Endlerky nemala, zoznámila som sa s nimi len nedávno. Doma som mala vždy len gupky a nedávno som si doniesla od kamarátky nové, pre oživenie krvi a z vrhu, ktorý mali, sa zrazu vyfarbila jedna Endlerka - samček. Samičky neviem medzi gupkami rozoznať. Je možné že by bol neplodný, tak ako sa tu nižšie píše?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:45 Vojtech Re: Lola
Pokud vím, tak se rody Xiphophorus a Poecilia navzájem nekříží.

Možná je to trocho offtopic, ale objevil jsem zajímavou stránku zabývající se šlechtějím různých druhů vysokoploutvých Mečovek pomocí křížení s jinými druhy. xhifin.org Škoda, že to není k mání někde u nás. I když na výstavě živorodek v botanický byly nějaký exempláře moc krásný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2009 09:25 kreten – Re: Bak
Hele vy s tím křížením máte nějaké boje:-). Elegansky nejsou moc rybky pro vícedruhové nádrže a to ne proto, že by je něco zprsklo, ale protože mají rády svůj klid:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 16:29 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Bak
Je to velmi nepravděpobné že by se zkřížily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 14:24 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Tak od začátku
Přelovil jsem pár živorodek sličných do velkého akva a už jsem viděl jak na ně najíždí samec od endlerky. Můžu doufat že nedojde k početí bastarďátek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 16:53 kreten – Re: motýlek
Co je to genetikou se trochu živím? To já se porodnictvím ryb, živím docela dóóóst a nevím ,nevím jestli o tom dost vím. Ona genetika s porodnictvím má ledacos vedle sebe jdoucího dost společného, leč genetika o porodech ryb (množství, kvalita atd....) rozhodně nejvíce nerozhoduje, ale ta vaše tvrzení mne zase nepřesvědčují o tom, že úplně víte o čem mluvíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 15:16 kreten – Re: motýlek
Jezuskriste, já už to naštval tolik lidí, ale to vůbec nemá co společného s genetikou, natož s pravidly rozmnožování živorodek :-) a co je to důkaz? to je několika generacemi ověřené pravidlo, to nemáte, takže se o tom akademicky můžeme bavit, teoretizovat....ale kecy jsou naprd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 14:18 Muž motýlek [275] – Re: provokater
v pohodě - prostě když ten důkaz mám, tak ho mám ... prostě jsi mě naštval ;-) ... trochu se genetikou živím :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7141x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1159-krizeni-ryb?od=201