Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Křížení ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Křížení ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 17:03 cikcak – Málo pravděpodobní kříženci
Mám v akvarku asi 10 červenych mečovek,10 plat a 1.zatoulanou gubku samečka.Je možné že by se skřížili mečovky s tou gubkou?? Skuste mi někdo odpovědět,diky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 12:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Krunýřovec
Možné je ledacos, ale toto se mi jeví přirozenou cestou jako velmi nepravděpodobné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 12:10 Krunýřovec
Můžou se křížit black Molly a mečovky děkuju za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.06.2016 20:18 Muž dudak [1885] Re: Farmy
nejsou to podobné druhy, je to stejný druh a nejde v tom případě ani o mezidruhové křížení, ale pouze o křížení vyšlechtěných forem stejného druhu, potomstvo může být různé, ale 100% to půjde a potomci budou plodní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 17:36 Muž Farmy [8] – Křížení platy korálové a platy moskevské
Zdravím, chtěl bych se prosím zeptat, zda je pravděpodobné, že by se zkřížily platy červené koralové , kdybych k nim přikoupil samce platy moskevské? Myslím si , že když jsou to podobné druhy, tak by to mělo jít. Nebude v něčem nějaký háček? Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2016 09:54 ioopp Re: romantomka
Jednou z těch ryb, ze kterých byl parrot na Tchaj-wanu stvořen je s největší pravděpodobností i citrinellus. Přesný recept Tchaj-wan neodhalil...
Samice parrotů se běžně třou s velkýma cichlidama. Samci jsou vesměs neplodní. Toto křížení se dělá dál záměrně pro získání nových ryb :-O a ryby jsou stále hnusnější a hnusnější (třeba ty deformace hlav)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 06:57 Muž martinCA [33] Re: romantomka
oba su vyslachtene druhy, ale vseobecne plati ze stredoamericke cichlidy sa mozu medzi sebou krizit. osobne by ma detaily vytvorenia takehoto paru dost zaujimali, hlavne otazka, ci to moze nastat aj ked je v ndrzi pritomny jedinec rovnakeho druhu opacneho pohlavia a ci sa bude jednat o par iba na jednorazove trenie, alebo sa moze stat ze rybky zostanu spolu po dlhsiu dobu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 21:11 Deepinpeat Re: romantomka
On je to bohužel i stejný, nebo alespoň hodně příbuzný druh kančíka. S obchodním názvem a lidskými úpravami do krásy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 16:36 romantomka – cychl.papouščí s kančíkem citronovým??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím....už se Vam stalo, spaření jinych druhu ryb..i když čeled stejná??..mě ten..cychlida papoščí s kančíkem citronovým..viz foto..uvadím jako zajímavost..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 17:24 Žena Turbínka [2558] Re: rybarhonza
Mohou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 16:58 rybarhonza – Křížení živorodek
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli se mohou prokřížit (bez mého vědomí) živorodka duhová a živorodka wingeova?
Předem díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 09:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: Částečně máš pravdu, ale příslušník vlastního druhu má bohužel přednost.
Jak bohužel??? coze no :-P Chtěl by sis ochočit jiné zvířátko než babu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 09:37 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: 0
Tak jsem nakonec napsala do té speciálky a prý výměna nebo dokoupení není problém.Tak se tam budu stavovat na výměnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 18:05 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
No já mam jednoho samce mečovky (kamarád rušil akva, tak plave u nás) a ten se pořád snaží na Parmičky čtyřpruhé. Nevim, proč si vybral zrovna je, ale jiných si nevšímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2014 17:05 RAP Re: Urtman
Částečně máš pravdu, ale příslušník vlastního druhu má bohužel přednost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 16:43 JoKa Re: RAP
Samozřejmĕ souhlas, ale platí to i v přítomnosti jiných ryb? Tím myslím, že i jiné druhy ryb (ona nemá a nechce jednodruhovku) budou "otravovat" rodiče a tím by se agresivita rozložila... Nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 16:14 R Muž romant [27987] Re: RAP
RAP napsal: Může se lehce stát, že při výtěru pár užene plonkovou samici. Pokud budou 2 plonkové samice agrese páru se rozloží. Souhlasím s tebou Vlasto, i když jsem doporučoval to složení 1+2, ale občas zapomínám, že já to vnímám trochu jinak, tedy moje trénovanější oko jak na chování, tak na to jak by optimálně nádrž měla vypadat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 16:10 RAP Re: Urtman
Může se lehce stát, že při výtěru pár užene plonkovou samici. Pokud budou 2 plonkové samice agrese páru se rozloží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 13:10 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: deck
No..., jednou jsem měla mečovky s pávatama. A samec mečák byl pěknej proutník, bylo mu úplně jedno, že nahání zrovna jiný druh ;-) Ale to bylo asi tak vše, co z toho bylo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 12:33 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: PavíholkaXXL
Ty se určitě nezkříží. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 14:59 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Urtman
Myslím, že návrat té rybky asi bude možný.A ano nemám 200litrovku tam by to šlo ale v 75litrech hmm . Jo asi vrátím holku jelikož chci mít kakadu párek.Díky hošani X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 10:57 Žena PavíholkaXXL [7] – mečovky
je možný aby se mi zkřížili paví očka s mečovkou ? :-) děkuji za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 19:59 JoKa Re: RAP
Napadli mĕ tři holky, ale to už jí nedovolí litráž akva... Myslíš, že pár lepší, než dvĕ holky? Ve společnosti dalších ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 19:50 RAP
Poměr 1samec x 2samice je nejhorší varianta. Lépe je pár nebo samec a 3 i více samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 18:02 JoKa Re: Nikola90
Tak to možné není. V 75l se ti dva druhy, i když malých, pořád cichlidek, utlučou...
Šel bych na to jak ti radil 0. Jeden druh vrať a k tomu druhému dokup holku. Ať máš kluka a dvě holky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 16:46 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: romant
No já už několik měsíců měla prázdné akva takže ted dělám obnovu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 16:45 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Urtman
No akva je na 75l, obyvatelé 3páry halančíků gardnerů a pak tyhle dva.Když bych koupila další dva aby byly dva páry dvou druhů cichlidek tak nevím zda by jim to stačilo...Jinak žádní další obyvatelé tam nejsou..A když bych je nekoupila tak by se mohli tihle dva vytřít nebo spíš ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 16:18 JoKa Re: Nikola90
Teoreticky to možné je. A prakticky záleží jak velké je to akva a také na dalších obyvatelích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 16:14 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
Páry, nebo spíš kluka a dvě holky. Další otázka je, aby se v tom akváriu tzv. porovnaly, což těžko soudit, žádný akvo v prezentaci nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 16:10 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: romant
Ok.No když už mám ty dva druhy tak spíš bych koupila samce a samici aby spíš byly rovnou 2 páry ne?By to šlo taky takhle udělat...teda doufám.Jsou mírumilovný ale holt si udělají svá teritoria...Teda kakadák si už udělal.Začíná odhánět i samičku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 01:39 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Nikola90

Tak jednu z těch ryb odnes zpátky na výměnu, když se v prodejně zmýlili a neřeš mezidruhové křížení, navíc zároveň ve třech ´vláknech´ .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 23:18 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – Pomíchaný páreček
Ahojda všem
Mám dotaz, dneska jsem si koupila ve speciálce párek cichlidek.ALE paní tam měla dva druhy kakadu a pestrou a nalovila mi samce kakadu a samici pestrou.Mám dotaz zda je možné, že se povedou vytřít???I když je každý jiný?(samec typické oranžovo-červeno-černé ploutve a samice slabá čára přes tělo a červené tečky na hlavě,což ty tečky samice kakadu vůbec nemá).Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.05.2014 23:15 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Čeníček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 22:45 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Chtěl bych se zeptat jestli se může rozmnožit plata s mečovkou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2014 08:56 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Řekl bych, že tahat sem rostlinářství a kulturní rostliny dost přesahuje nejen rámec tohoto vlákna, ale celých Rybiček. Ona botanická pravidla jsou trochu jiná než zoologická, ale hlavně zemědělské plodiny šlechtěné stovky až tisíce let jsou trochu zvláštní kategorií. I tam ale existují v současnosti dva přístupy, kterým se říká "tradiční" a genetický", z nichž každý má své zastánce a odpůrce a používají se vesele oba paralelně vedle sebe. Jeden příklad za všechny: třeba špalda se v tradičním přístupu označuje Triticum spelta (hle, nový druh!), v genetickém Triticum aestivum, ssp. spelta, tedy jako poddruh pšenice seté (Triticum aestivum) (žádný nový druh). Jestli tě to uklidní, tak připouštím, že zejména pro zemědělské odborníky neprůstřelná podoba věty měla znít "Nové druhy u živočichů se nešlechtí...". V akvaristice žádné nové druhy šlechtěním opravdu nevznikají (a dokonce ani v živočišné výrobě u hospodářských zvířat). To, co tady uvádíš, tj. paroti, balony, jsou mezidruhoví kříženci (u parotů v některých případech i mezirodoví), LDA 16 je všeobecně považován za formu křížence Ancistrus sp. Kdysi v jakémsi vlákně (nemám čas to teď hledat) jsme diskutovali o definici druhu v zoologii, tam se dá leccos k tomuto tématu najít. A jednoduchá, byť samozřejmě nepřesná pomůcka na závěr - druh má své jedinečné dvouslovné vědecké jméno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 05:51 Muž LiborSprysl [9015]
rudolf napsal: Nové druhy se nešlechtí (platí i pro Kubasixe), šlechtí se formy.
Ahoj Jarouši, tak zase piju kafe a zaujala mne tvoje myšlenka, kterou jsi použil u bet. Budu ji brát jako kategorickou. Ale jako obecné tvrzení se mi zdá nepravdivá - možná mne zase umravníš smich. Řekl bych že nové druhy - tedy novošlechtěnci - se šlechtí. Jedná-li se mezidruhové křížení například v rostlinářství s cílem vzniku hybridního druhu o určitých vlastnostech, pak se jedná skutečně o zušlechťování vlastností dvou a více druhů. (Kukuřice, okurka, réva...). Nevznikají formy, ale nové druhy.
Dochází k tomu i v akvaristice dost často, a nejedná se pak již podle mne o formy, ale nové druhy. Ovšem ne vždy je to skutečně zrovna podle významu slova šlechtění, tedy zlepšování vlastností. Parroti, balony a všechny ostatní sražené zprsklotiny... :-( Napadl mne snad jen ancistrus LDA 16 jako docela únosné obohacení rybího spektra. A určitě je to minimálně z vizuální stránky u echinodorů...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.11.2013 04:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dezidor
Dezidor napsal: Mohou se spolu křížit Neoheterandria elegans a Heterandria formosa?

Pokud ne, mohou spolu žít ve větším akváriu bez ztráty schopnosti plodit potomstvo?


Ve větším akváriu...? smich Pokud se bude jednat o zájmový chov a akvárium zarostlé a hodně velké (200 a více litrů), pak to lze v krizových situacích jako nouzové řešení na čas udělat. Ale proč to dělat? Spolu na lokalitě tyto rybky nežijí, takže to chcete udělat jen proto, že jsou malé, a tak snadněji vejdou dva druhy do jedné nádrže...Ale považte, že elegansky jsou proti samicím formos dvakrát menší...Vy jste prostě moc nepřemýšlel nad tím problémem, on ho vyřeší někdo na internetu...ach jo... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 23:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jetta
Většina živorodek jsou zdatní lovci... a loví i mladé rybky jiného (a většinou i svého) druhu. Souhlasím s tvým doporučením nechovat je spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2013 23:05 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Jetta
Zkus výrazně víc/častěji krmit co nejjemnějším krmivem. Požírání mláďat je hodně způsobeno hladem menších jedinců kteří se nedostanou tak snadno ke krmení. Nedávno se k tomu tady vyjadřoval Libor Šprysl. Vyzkoušel jsem, začal krmit tak 3x-5x denně a přírůstky jsou mnohem mnohem četnější a lepší. A teď k tématu, podle mě by se křížit neměly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.11.2013 22:52 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
No já je měl spolu a nedoporučuju je spolu. trpasličí se množí dál a elegansky přestali.
pořád byly tlustý,takže asi formosky žerou malý elegansky.
Toď moje postřehy.
A žerou všechno měl jsem je i u okatých a ty mjí prcky o dost větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2013 22:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Dezidor
Jsou to dva různé rody, takže křížit by se neměly... nicméně si myslím, že se navzájem budou rušit a nebudou se množit. Obě je lepší chovat v jednodruhovém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 21:02 Dezidor – Mohou se spolu křížit Neoheterandria elegans
Mohou se spolu křížit Neoheterandria elegans a Heterandria formosa?

Pokud ne, mohou spolu žít ve větším akváriu bez ztráty schopnosti plodit potomstvo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:05 Tomáš55 Re: Kryštof
Ano, nasiel som ju na internete.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 16:38 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
asi to není jeho fotka, jelikož mě velmi zaujala, tak jsem ji zadal do strýčka googla a co se nestalo, našel jsem ji v nějakém azbukou psaném foru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2013 13:08 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Alzbeta
Plata a paví očko se skřížit nemůže jelikož to jsou scela odlišné rody.Plata je rod xiphophorus a paví očko poelicia.Mají scela odlišné gonopodium,takže přirozenou cestou je to téměř nemožné.Leda pomocí umělého oplodnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 12:24 Alzbeta Re: Tomáš55
Takže mi budou po akvy plavat malý mutantíci jo? No super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 12:23 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Tomáši, to je Tvoje fotka, já bych řekl že ne, ale třeba se pletu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.08.2013 12:10 Tomáš55 Re: Alzbeta
Fotka k příspěvku Podľa mňa može, mne sa skrýžili s molinéziou a kríži sa i s platou. Neviem, prečo nie. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 11:36 Alzbeta – Očko a plata?
Ahoj, nemůže seplata skvrnitá skřížit s pavím očkem? Nechci vyšlechti žádnou novou rybu, ale mám akvy a mám tam jednoho samečka oček, 5 samiček oček, nějakej potěr a měla jsem tam dva samečky platy, ale jeden mi pošel tak jsem sy koupila samičku, aby měl zábyvu, ale víc si jí všímá můj sameček pavího očka. Vzniknou mi z toho mutanti, nebo se nemusim bát. Dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 05:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Alzbeta
Alzbeta napsala: Ahoj všichni,
Už nějakou dobu chovám paví očka, měla jsem u nich dva samečky platy, ale jeden umřel, tak jsem si kupila samičku. Ale problém je v tom, že nevím jestly se mi nemohou skřížit paví očko a plata, protože můj očák jí pořád honí po akvárku. :) Předem děkuji za odpověď. ahoj


"Očák" je kaňour na všechny živorodé holky. Ale mladé jsem viděl od zkřížených ryb s lokalitou výskytu blíž okům než je rod Xiphophorus.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7141x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1159-krizeni-ryb?od=51