Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Křížení ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Křížení ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 23:26 JanekNbk – Re: Jurasek
dík za upozornění.u JIKERNATEK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 23:25 Usine – Re: JanekNbk
Víš co jsou to živorodky a proč se jim tak říká, někde si to přečti a nekecej takové nesmysly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 23:22 Muž Jurasek [137] – Re: JanekNbk
Odlovit jikry u živorodek? Nekoukáš moc na sci-fi? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 23:17 JanekNbk – Re: MorfeussES
P.O.má podobné geny jako mečovka soudím podle jejich těla.Napadlo mě,odlovit jikry a použít samčí semeno podobné ryby.tim bysme objevili nový hybrid,potíž v je v tom že se dva druhy ryb netřou ve stejnou chvíli.Jedině je přimixovat k cizím jikrám. potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 22:56 einstein
je to mozne ze se ti skrizi me furt de samecek gupky do plat a byly z toho mlady ale nakonec chciply asi po jednom mesici ale byli pekne barevny. To poznas as ty ta samicka porodi a az vyrostou ty mlady pak poznas jestli som krizeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 19:33 Muž metal [96] - Cichlidy
mecunka sa neskrizi s gupkou a ani naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:19 lelinka – Re: ezechiel
takže ked gubkáč znásiľnuje mečúnku tak z toho nič nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 16:22 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: MorfeussES, lelinka
To je blbost... Black molly a gold molly ano, protože je to zcela stejný druh, ale jinak ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 16:00 lelinka – Re: 0
ja velmi často pozorujem ako sa pária gubky s mečúnkami, molly s mečúnkami,gold molly s black molly :-)asi sú trošku divné :-)
ale čítala som, že sa živorodky môžu navzájom krížiť a vznikajú iné farebné variácie.neviem čo je na tom pravdy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 12:10 0 – Re: MorfeussES
Existují běžně 'mečíkaté' gupky , může se tedy jednat o potomka ( křížence) , který je nositelem patřičného genu pro tento jev.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 12:07 Muž MorfeussES [8] – Re: mch.sokolov
Tak no to niesu obavy :) to je len taka otázka či je to možne nakoľko inak si to neviem vysvetliť :) ale obavy to určite niesu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 11:58 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: MorfeussES
zbytečný obavy:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 11:55 Muž MorfeussES [8] – kríženie gupky a mečúňa (mečovky)
Je podľa Vás možne skrížiť mečovke a gupku lebo mám podozrenie, že sa takýto jedinec vyskytuje v mojom akva, zatiaľ je ešte celkom mladý a charakteristický "meč" sa mu iba začína tvorit, neskôr skúsim vyfotiť. Zaujímave na tom je, že z celého vrhu iba jeden jedinec má tieto znaky. V akva mám jednu samicu Gupky a pár samcov Gupky a jedného samca Mečovky. Je možné aby pri jednom vrhu porodila samica gupky mláďata od viacerých samcov a aby jedným z nich bol aj ten Mečúň??? Fakt sa mi to nezdá ale samicu Mečovky v akva nemám tak neviem odkiaľ sa tam mohlo to mladé zobrať, jedine od Gupky. Žeby keď samec Mečovky nemal po ruke, či skor po plutve nič svojho druhu stačí mu aj Guoka? Už dopredu ďakujem za odpovede. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 21:44 Muž ezechiel [70] - Rostliny
Ty black molly křížené s mečovkami bych tedy taky rád viděl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 21:08 Včelička – Re: mch.sokolov
Jo tak super, dik za vysvětlení, a já si fakt myslela že to tak je, du se zahrabat. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 14:10 Žena Danila [4489] - Sumci
Tak to jsi včeličko akvaristickej bůh, neonky křížený s živorodkou smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 12:31 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Včelička
Milá včeličko,dělám ryby cca 20 let a nevěřici Tomáš fakt nejsem,ten pruh je pouze pigment,což maji černé rybky,to znamená že nejde o čistej chov,třeba sehnat černou xifu,mollu..je téměř nemožné..je to vše jen křiženim druhu:-)a hlavně TO jsou rybky živorodky,to znamená že samec vpusti mliči(sperma) do samice a neonky jsou jikernačky,samice vypoušti jikry a samec je oplodňuje mimo samici,takže ta vaše molla je pouze nekvalitni odchov a věřte mi že neni řizlá neonkou :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 11:01 Včelička – Re: Sid
Je mi líto, ale lepší fotky něčeho neustále se pohybujícího muj telefon neumí a nic jiného fotografujícího naše domácnost nevlastní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 10:55 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Včelička
Copak je to za tmavý flek na tom obrázku? Nešlo by to pro nás se slabším zrakem vyfotit? Je to lepší, než takováhle malůvka... :) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 10:12 Včelička – fotecka
Fotka k příspěvku takže zde, nevěřící Tomášové...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 09:08 Včelička – Re: mch.sokolov
Jo skusim to až laskavě vstanou obyvatelé místnosti s akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 09:05 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Včelička
nemohla byste ten zázrak přirody vyfotit? :-O smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 09:04 Včelička – Re: mch.sokolov
Tak co to teda je, jsou černý a maj duhový boky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 09:03 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Včelička
hmm smich to nemyslite vážně doufám: )))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 00:35 kvang1 – Re: Včelička
zo to???black moll s neonkama????vtip ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   20.12.2008 00:30 Včelička – Re: stanovsky
Mam Black Molly s Mecovkama i Black Molly s Neonkama, vypada to zajimave, prirode neporucis... :-)
Dobrou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 00:15 Muž stanovsky [29] - Živorodky
A můžou například black molly a mečovky? To asi ne co? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 21:06 kvang1 – Re: Delfinka26
ano je to mozne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 21:04 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Teoreticky to je možné prakticky newím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 20:55 Žena Delfinka26 [0] – mnozenie
zdravim.poradite mi ci by moj samček gold molly mal sancu u samičky black molly????? hmm

za skoru odpoved dakujeeem :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2008 19:16 Muž PentueR [256] Re: Hoppe.d
My jsme měli psa říznutého krysou ;)

Ne, není možné aby se křížily.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 19:14 hoppe.d – krizenec
Ahoj nedavno jsem nasla v akvariu zvlastniho krizenecka. S nejvetsi pravdepodobnosti mecovky a neonky. Ma oranzovy ocasek jako mecovka a pruhlednou hlavicku s mene zretelnym modrozelenym pruhem jako neonka. Oboje chovame v jedne nadrzi. Je mozne ze se zkrizily tyto dosti odlisne druhy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:42 Evelinka – Re: Mobbydick
No hlavně, že se přímo tady v atlase píše, že rodiče Endlerek svoje mladé nežerou... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:15 Muž Mobbydick [4]
To si piš že je samička sežere jako nic - včera se mi narodily, cca 10, a dneska udělali ty prckové takový hezký hejnko pod hladinou a ten jeden kousek se tak nějak divně motal, že ho vlastní matka spolkla jako malinu :-D , zbytek nechává na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:00 Woolin
Samozřejmě "endlerky" svoje potomky pozřít mohou.
K těm dalším diskusím, měsíc ej opravdu málo... vyčkej 4 měsíce než ryby dorostou a samci se skutečně pořádně vybarví, pak zkus štěstí, zda-li ti je v akvaristice vemou, poněvadž mnoho akvaristik je nevykupuje z důvodu nízké prodejnosti kvůli jejich velikosti. Jinak výkupní cena by se měla pohybovat okolo 7-8 korun, stejně jako u gupek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 19:31 Evelinka
Mám v malém akvárku endlerky (2kluci a 3holky) už asi měsíc a půl a stále žádné miminka... není možné, že je žerou? Píše se sice že ne, ale jaké jsou vaše zkušenosti??? Jinak tam mám pancéníčky smaragdové, ale do těch bych to taky neřekla (nebo že by?) Zdálo se mi asi před 14dny, že je jedna samice už dost tlustá, pak najednou "zhubla" a mimi nikde...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 20:46 R Muž Mrakoplash [1776]
imho to se perou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 19:26 Alofok – ---
Prosím neví někdo co znamená to přicucávání rájovců???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 21:16 Alofok – ...
Právě na to se ptám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:56 rolandmynar – Re: Alofok
Pokud si dvě ryby imponují, nemusí to znamenat námluvy, ale zastrašování se např. dvou samců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:22 Muž chicko [124]
1. Ano jde to. Většinou vznikají opět černé a zlaté moliny, ještě taky různobarevné varianty(žluté a černé)

2.Nevím, nejspíše má 2 samce

3. Jen ti řeknu, že moji to dělají celkem běžně a je to normální. Při námluvách to taky dělají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:12 Alofok – Pár otázek....Děkuju za odpovědi
Dobrý den,měla bych pár otázek :

1.Dají se křížit GoldMolly a BlackMolly? V akvaristice to (samozřejmně) nevěděli.
2.Včera jsem byla u kamarádky která má taky akvárium (112litrů) a z ničeho nic se jí začali honit rájovci dlouhoploutví - samec imponoval samičce a oba roztahovali ocasní ploutve,najednou se však přisáli tlamičkama a drželi se tak dlouho dlouho dokud se jeden rájovec neobrátil bříškem nahoru a potom se pustili a zase se kolem sebe jako by v křeči točili a za chvíli se zase přisáli.Za chvíli jeden zahnal toho druhého do úkrytu a plaval pryč.Kamarádka v akvaristice chtěla samce a samičku,ale neví jestli opravdu pár má. Několikrát jí prý stavěli pěnové hnízdo,ale toto se odehrálo i když tam zrovna žádné nebylo.Myslíte,že bude mít mladé nebo,že má samce a ti se jen prali.A hlavně -co znamená to přisávání.

3.Mám dva čichavce perletové-pohlaví ještě nevím.Jden je větší a jeden menší a ten větší se občas přisaje na krk toho druhého a ten malý mu ho ještě jakoby nastaví.

Prosím nevíte někdo co to znamená??
Všem předem moc,moc,moc děkuji za odpovědi a omlouvám se za nesrozumitelně napsaný text :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 14:26 Žena bucliik [99]
neví někdo o fotce těch zkřížených rájovců a betiček?to by mě vážně zajímalo jak taková rybka vypadá
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 14:25 Žena ufinka [28] - Asie
Tyjo, tak tomu vubec neverim. Aby vam spermie oplodnila vajicko, musi mit na povrchu urcite komaptibilni latky a ani pak neni jiste, ze se vsechno bude delit jak ma a ze vznikne zivotaschopny jedinec.
Jinak barevne mutace jednoho druhu by samozrejme by jit mely bez problemu.
A jen poznamka-prekvapilo mne, ze kdyz jsem mela platy, tak se modre se zlutymi nekrizily, proste se sobe libily stejne barevne.,)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 10:05 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: alpaka
Rájovec x beta bylo už párkrát popsáno... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:49 adraj
No, já bych to křížení, tak skepticky neviděl. V AT z roku 1969 píše jeden akvarista, že se mu třikrát za sebou podařilo vytřít samce T. leeri se samicí T. trichopterus sumatranus. Na tento článek reagoval o rok pozdějí jiný akvarista, kterému se při různých pokusech, k nimž ho vybídl výše uvedený článek, podařilo zkřížit Colisa labiosa s Macropodus opercularis a to tak, že do hnízda rájovců přemístil jikry čichavců. Doslova píše cituji: "Hnízdo, o které se rájovec staral, obsahovalo, nejen jikry, ale i spermatiozoidy obou rodů, takže zde snad došlo ke zkřížení. I když tyto rybky vlastním (rozumí se křížence), nejsem si jist, jde-li o skutečné zkřížení, nebo pouze o jisté ovlivnění normálního oplodnění." Autor sám dodává, že to jeho líčení může působit dojmem akvaristické latiny. Takže asi křížení labyrintek nějakým způsobem možné je, ale nejspíše je to také věc šťastných náhod, než výsledek nějaké cílevědomové práce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 15:34 Muž Nik [191] – Re: Rebbie
čichavce šedé, modré, zlaté lze mezi sebou křížit - to je jedno a to samé (asi jako parmička čtyřpruhá a mechová, nebo ten milión různých skalár, nebo černoši, cikáni, číňani a indoevropané), čichavec perleťový nebo zakrslý je podle taxotomie něco jiného, asi jako třeba orangutan a pavián. Ti se mezi sebou křížit taky nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 13:02 Žena Rebbie [71]
Mam dojem, že nejdou křížit ani zakrslý ty různý barvy mezi sebou..... nebo sem to blbě pochopila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 12:11 Muž chicko [124]
taky myslim, že spolu se pářit nebudou ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 20:08 Muž Nik [191] – Re: matýsek
zkus, mám pocit, že budeš první :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7141x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1159-krizeni-ryb?od=351