Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Křížení ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Křížení ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 17:53 bára – křížení
a je možný že by se mi zkřížily mečovky z gold molly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 12:41 kreten – Re: Bak
Nejen živorodky, systematika v posledních letech prožívá velikou revoluci díky znalostem o DNA jednotlivých druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 09:34 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: provokater
Už jsem to pochopil, ony se ty živorodky sázely jak na běžícím páse když se nacházely na začátku minulého století nové a nové, všechny do jedné rodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 08:04 kreten – Re: Bak
Jak které, mečovky s platama třeba klidně. Ono to tak trochu vychází z toho, co je s čím blíže příbuzné a co spolu může zplodit živé potomky. A to není zase jen tak. Samozřejmě, že se spolu budou zcela bez problémů křížit například limie, nebo velké poecilie, ale určitě ne formosa s okem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 20:27 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: provokater
No nejsem, ale bojím se že když vinga s gupkou vesele produkuje krásné křížence u mně doma v akvárku, tak nevím co udělají ostatní živorodky mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 20:16 Muž Yirka [9126] – Re: Bak
Tam už nic nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2009 20:16 kreten – Re: Bak
Ježíš nejste úchylný jak "doktor Moró"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 20:13 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
No a co ty další živorodky mezi sebou ?
Malá formoska na velkou mečovku a naopak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 18:54 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: BÁRA
no to je něco jinýho, je to stejnej druh, a k tomu dochází běžně u těch co tyhle dvě barevný formy nedrží odděleně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 18:34 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bexi
No jo, holt velký holky :) Řeším podobnou věc, paví očka a formosky. Bojím se co kdyby maličký sameček endlerky se třeba nedej bože trefil. Zkoušeli jste tyto ryby chovat spolu ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 18:31 BÁRA – křížení
mě se asi kříží black molly z gold molly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 17:54 Bexi
no tak mezci a muly,jsou až na velmi vzácné výjimky neplodní stejně jako kozovce ;-) když jsem choval platy tak o ně měly gupáci taky zájem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 17:41 Muž kortezhugo [983] – Re: Semtex
...tak tak...-a este dnes ten geneticky vyskum...
Ma napadol stari vtip:
V Brazilii sa podarilo skrizit tekvicu s kavovnikom a kavove zrna narasrtli velke ako tekvica vsetko bolo dobre - len bol problem s chutou... :-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 17:29 Verouš – gupka a black molla
podle mě se skřížit nedají black molla je moc velká na gupku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 15:31 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
napsal jsem to jen tak, ale je pravda, že paví očák se o mollyce snaží...

Ale zas na druhou stranu, nikdy neříkejme nikdy že. Třeba kříženci Ovce a kozy ... kůň s oslem...
Hruška a kiwi... v dnešní době se můžeme dočkat čehokoli....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2009 14:56 Bexi
paví oko a black molla se nezkříží,stejně jako se nezkříží s mečovkou,myslím že mají jiný počet chromozonů či tak něco,z běžně dostupných živorodek se kříží pouze s živorodkou endlerovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 13:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
tak já mám samečka pavího očka a proto že je sám, tak se snaží ojet Black Mollyci....
nevím co z toho by mohlo být, mladé už nechávám osudu, jistému osudu ve spol. AQ.
Ale pokud by se našel někdo, kdo by chtěl 50-60 kousků odrostlích Black Moll černých jako antracit, tak nějakou tu novou várku (možná že kříženců) bych nechal bokem vyrůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 13:08 Muž kortezhugo [983] – Re: lukluk
...a az sa to podari - daj foto "co" s toho bude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 13:03 R Muž Silent [5949] – Re: lukluk
Normálně ne. Leda bys je nějak donutil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 13:00 lukluk – dají se zkřížit tyto rybky?
chtěl jsem se zeptat jestli je možné aby se mezi sebou skřížili samička black molly se samečkem pavího očka?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 14:29 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: Jakub46
Je to možné. Dokonce tu to potomstvo někdo prodával tady v inzerátech. Říkal, že část byla zlatá, část byla hnědá a pár jedinců bylo šedých, slíbil mi fotky, ale nic mi neposlal.

Ancistrus se kříží běžně i mezi chovateli. Při tření ancistrus sp. Brown se používá samec obyčejný - dospívají rychleji a jsou s potomstvem obratnější. Není to můj názor, jen tlumočím co říkal ústecký chovatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 13:29 Dusyk – Re: Semtex+JuraS
Verím, že to možné je ,ale nebude to po piatej generácii. Osobne si myslím, že to množstvo variácii L-sumcov vzniklo jedine ich samovoľným krížením vo voľnej prírode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 11:08 Muž kortezhugo [983] – Re: Semtex
...a rybi ani "nevedia" ze sa skrizia...nemaju zrkadlo ako mi... hop
...este ma napadlo - viem ze to sem nepatri ale mam kamosa a kocur mu "spava" zo samicou kralika... hop kebi som nevidel neuverim... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 10:19 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Dusyk
Ono to se asi děje, v přírodě. Kdysi jsem četl, jak díky odchytu sumců v přírodě se některé druhy dostanou na místa kde by se jen těžko dostali. Občas prý se něterý dostane z5 do přírody (neopatrnost či jinak) a tam se pravděpodobně zkříží s místními druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 09:12 JuraS
a v přírodě všechny ty barevné a hrbolaté a výrustkové mutace se vzali jak ? Já bych to nechal na přírodě..tedy ne v čistém akvárku zaměřeném na produkci..to už není příroda ale genetické machinace a to se může vymstít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 08:50 Muž kortezhugo [983]
...neviem chovatelia to vecsinou nerobia...ale preco nie? ked sa ti v akva skiza?...-rybam nerozkazes...
...napr. u Skalarov je to bezne - raz sa mi stalo 2-ve samice + 1-samec a kladli spolu aj ich spolu strazili... palec - sranda ze cierny+zlaty+mranorovy... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 07:43 Dusyk
Skúša niekto skrížiť dva odlišne Hypancistrusy a očakáva, že sa mu narodí L046 Zebra smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 22:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
a zkusil, nebo stalo se někomu že se mu zkřížili?
Jak pak vypadá potomstvo?

Křížením různých variet může trpělivost přinést novou varietu.....
X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 17:57 kreten – Re: FranzFritz
Chovatel to většinou nedělá:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:44 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Je zbytečné mezi sebou křížit druhy i různé variety, Dr. Moore :-D
Nevidím žádný důvod k takovému křížení. Pak vznikají křízenci kříženců a člověk ani nakonec neví, co si do akvárka od chovatele donese.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 09:40 Muž Yirka [9126] – Re: Jakub46
Je to naprosto stejný druh, tak tedy proč ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 09:37 Jakub46 – Zkřížení krunýřovců
Může se zkřížit Krunýřovec sp. (obyčejný) s Krunýřovcem sp. gold

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 13:30 Otta
Já osobně jsem i proti šlechtění takového druhu jako:závojové formy,nebehledky,tygří hlava nebo jak se jmenujou.Člověk se třema nohama-raději ne a ryba se dvěma ocasy se bude preferovat???Je to proti přírodě,samozřejmě to nikomu nevnucuji ale mě se to nezdá normální. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 22:36 Žena Hatomi [27] – křížení
pokud tolik toužíte něco křížit,tak bych alespoň množila v rámci druhu... Např. Gold molly a Black molly. nebo platy mezi sebou a také dostanete různé barevné variace. Ale já preferuji rozhodně nekřížené rybky... Živorotky se sice teoreticky prokříží mnoha způsobi,ale k čemu to je? Třeba zrovna Endlerky a očka vypadají prakticky velmi podobně(někteří jedinci úplně stejně,jako třeba má samice pavího oka...)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 22:15 aleale2
nechcete se bavit o něčem jiném, mezidruhové křížení je bez výsledku a vůbec o tom nepochybujte že by se Vám povedlo vyprodukovat křížence třeba čichavce X mečovka to bychom v té přírodě měli pěkný chaos nemyslíte akvaristi? Endleri jako divoká forma se dají snadno křížit se šlechtěnýma pavíma oky, ale co z toho, vždy´t Endleri tady několik let nebyli a te´d když tady jsou tak jsou chytráci kteří to takto ničí. A to je velká chyba. Zvašte to přátelé, abychom po nějaké době zase jen nevzpomínali, jako tomu je u některých teter které již zmizely v nenávratnu. Přeji příjemný den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 20:15 Otta
JÓ,mají seks mezi sebou?????Chlap s kozou,ženská s koněm-jde to,ale viděl jsi už vozit mimino s koňskou hlavou.Nejde jen o techniku provedení ale taky o pohlavní orgány které samotné oplodnění odmítnou. coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 19:40 Muž Yirka [9126] – Re: Raider
Dodej fotky, pak ti bude někdo věřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 19:29 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Křížení p.ok a endlerek
Dobrý den, celkem s úspěchem, vypadnou nádherné kusy jako třeba velice syté dvojmeče
u samečků, ale...
Další kombinace se mi dál ještě nedaří, funguje to tak že dál na vzniklé samečky
přidávám endlerky samičky prý jako dominantní, padají sice modifikovaní endlerovští
samečci, ale...
Opačný postup dvojmeč na p.oko dá divokou formu p.ok.
Bak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:27 Raider – Re: knutt
Já si totiž myslím že p.o. je to úplně u ploutve...je jim jedno s kým...at jsou to děti a nebo jinej druh smich ....Mi teď v té 63 si namlouvají platy i samičku od čichavce....Ti prostě provádějí sex na počkání smich ...vždy z AQ můžete slyšet....DALŠÍ PROSÍM,DALŠÍ,DALŠÍ smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:25 knutt – Re: Raider
Ty jo, to museli být super rybky palec Takže už nepochybuji že by paví očko+endlerka nemohli mít mladé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:16 Raider – Re: FranzFritz
Jo jo taky jsem nad tím uvažoval...ale to by pak ty mimina(ktere přežili) neměli malý mečík :-) a tělo p.o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 18:11 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Raider
Tak nevím, nevím. Dost pochybuji, že se ti zkřížilo paví oko s mečovkou. Spíše to je jinak. Samičky živorodek si dokáži uchovávat sperma samečků docela dlouho a měsíc dlouha doba zrovna není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 16:20 knutt – Re: Hatomi
Jojo, mě je prodali jako "paví očka" ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 15:51 Žena Hatomi [27] – Re: Bexi
v některých zverimexech křížence bez problémů prodávají za stejné cenny jako "čisté" jedince smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 15:08 Žena Kalupinka [32]
Mohou a rádi to udělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 15:00 knutt – Re: Bexi
A můžou se pak kříženci křížit mezi sebou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:50 Bexi
kříží se celkem ochotně ale živočišný druh má větší cenu když je geneticky ,,čistý,, já ty svoje nikomu neprodávám ani nedaruji(mám je kvůly pokusu ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:32 knutt – Dá se zkřížit?
Dobrý den :-) Chtěl jsem se zeptat, jestli se dá skřížit paví očko s živorodkou endlerovou? A jsou tito jedinci schopní rozmnožování? Vypadá to že mám samičku a možná i samečka zkřížené, ale samcovi se samička nelíbí nebo co? ne Je těhotná, ale to asi není důvod, že ne? Krmím je tetra min, pet dajana tubifex a micro+ nějaký ten okružák. Děkuji za odpovědi. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 16:42 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: MorfeussES
Tak může být cokoli, jen ne to, co tvrdíte, že to je. Nejspíš atypická forma některého z těchto druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 14:50 Muž MorfeussES [8] – Re: JanekNbk
Tak no som si clekom isty ze GUpku a Mecovku je mozne skrizit :) mam jeden taky vysledok v akva a je to zaujimavy vysledok take pekne farebne cudko s mecom :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9 10

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7141x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1159-krizeni-ryb?od=301