Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 11:15 pentS
Jo a ryby si myslim ze sou akorat nevypadaji vyhuble ani nijak nafoukly no dneska vecer uz konecne pridam foto tak pak muzete zhodnotit...stav jejich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 11:14 pentS – Jak casto krmit???
Mam v akva 2x kakadu 2x ramirezku 1x cichavce perletovyho 4x pancernicka a 4x krunyrovca jednopruhyho a 5x neonky myslim is ze je to tak akorat a ryby krmim jednou dene a pancernickum a krunyrovcum jeste na dno nasipu trosicku granulek a ryby ostatni krmim mrazenym krmivem vzdy jim dam pulku jedne zmarazene kosticky ale zda se me ze ryby maji porat hlad obcas je po ranu najdu jak jeste vybiraji dno jak kdybych je krmil malo...a krmim je malo???Nebo jaky je nejlepsi spusob je krmit??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 15:27 Medra
pokud jsi poprve krmila, tak radeji s tim nic nedelej a nech to na priteli, bude si vedet rady !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 15:11 kajkule
ty brďo, tak to si dokážu živě představit
ty rybky musíá mít ale radost
doufám že není přítel pruďas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 14:40 affinity
POMOC!!! snazila sem se nakrmit rybicky v partnerove akvarku (chudinky vypadaly tak desne smutne)a jelikoz sem to nikdy nedelala, tak se mi toho z ty pixly vysypalo o hodne vic, nez melo.... rybicky sou nadseny, ale porad toho tam je hrozne moc, i kdyz porad jeste jedi!!...co se muze stat???pomoooc..... potrebuji rychle reakce!!!! diky coze sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 13:25 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Biker Jack ;-)
Lepší je pro ryby paprika pálivá, hlavně pro ty z mexického biotopu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 21:56 Biker Jack
Dík za rady,nemáte někdo skušenosti s krmivem HIKARI.A taky jsem slišel o sladké červenné paprice ve které se obalí krmení,co vy na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 21:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 20:36 Žena katunka [158]
Já krmila mladé závojnatky vločkami TetraRubin a do dvou týdnů se začaly vybarvovat i ty co byly dosud karasovitě stříbrné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 20:17 Biker Jack – zabarvení ryb po krmení
Ahoj,nebudu zakládat další téma a přidám to tady.
Můžete mi poradit nějaké dobré krmení pro výrazné zbarvení ryb(jak umělé tak přírodní)?Mám Vrubozubce Paví,Akary Potoční a Perleťovky Brazilské.Dík
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 14:35 honza9
patentky už mám dal jsem jim čtvrtečku z kostky,s chutí se do toho pustili. u nás to stojí 20 kč :-) X-) palec hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 22:15 Žena Dinamit [68]
Já to občas taky tak dělám, že to dám do pytlíku a praštim do toho paličkou na maso.
O pavích očkách mi teda asi něco uniklo. Zítra ráno teda dostanou jenom půlku kostky. Já si totiž myslela, že se přežírá jenom člověk, ale jak tak na to koukám, tak je to víc zvířat. Pes, rybičky, kočka,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 22:06 Muž filipsi [1295]
Ja to rozboucham v pytliku kladivkem, jsou to pak male kousky, a tech si vyberu tak od oka, nekdy jeste kousek rozmrazeneho po krmeni vyhodim. Ale ruce mi z toho nesmrdi (dotykam se jen toho zmrzleho).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 22:01 Muž AmorFati [37] - Amerika
Krmit se má tak, aby rybičky krmení snědly během několika (pěti) minut, ne aby se povalovalo v akva celý den. Ty rybičky musí být vyžrané jak dělové koule :-) Rozdělování kostky mi přijde moc pracné, navíc ten smrad se nedá smýt. Snažím se toho při krmení nedotýkat.

Filipsi: Podle tvého množství ryb... krmíš asi tak stejně jako já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 22:00 Muž filipsi [1295]
Ja svym rybam davam ani ne ctvrtku (rozmrazenou, po kouskach). Spis bych to rozmrazoval a proplachnul v sitku, byt tebou, je z toho spousta cervene vody, ktera asi moc dobre nedela. Pro moje je to tak akorat co snedi, takze taky myslim, ze dost prekrmujes. Pavi ocka se dokazi nacpat az k prasknuti, ale vsechno nestravi a zas to odejde. Kdyz je min, travi lip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 21:57 Žena Dinamit [68]
pro Honzu: až seženeš patentky, tak dávej 1/4 kostky. A zkus je pozorovat za jak dlouho to snědí. (Teď jsi nejstem 100% jistá, kdyžtak mě někdo opravte) Jestli to do 2 hodin nezmizí, tak je to pro ně moc. Když by to tam totiž zůstalo delší dobu (myslím tím den, dva), tak to začne hnít a otráví se tím voda a následně i rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 21:53 Žena Dinamit [68]
coze Tak to je zajímavé, moje zkušenosti s patentkama jsou jiné. Mám tam teď asi 8 pavích oček, 2 cichlidky, 2 ančíky a 2 ampulárky. Ráno jim hodim kostku a odpoledne po škole už neni. Je to dokonale vysbíraný.
A proč rozmrazovat celou kostku? Dá se to rozlomit na půlku a tou krmit. Zbytek vrátit do mrazáku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   16.09.2007 21:37 Muž AmorFati [37] - Amerika
Některé druhy se brát krmení z hladiny nenaučí (není jim to přirozené), jiné to ale dělají ochotně. Vyčkej času, zvyknou si. Moje potvůrky mě provází od stěny akva ke druhé, když kolem projdu.

Dinamit: Půlka kostky patentek na 7 rybiček ve 26 litrech je zatraceně těžké překrmení. Patentky jsou jednak energeticky velmi bohaté (obsahují hodně tuku), jednak je tahle dávka obrovská. Půlkou kostky já běžně krmím obě své akvárka, tedy dohromady 10 Gold Molly, 10 neonek, 7 Teter Svítivých, 3 Endlerky, 2 Rasbory, 2 Sekernatky, 6 Pancéřníčků a 2 Krunýřovce. Přitom část toho množství nasekám pro zmíněné ryby dna (nemají zuby a celé patentky nesbírají tak nadšeně). Mražené patentky znovu nezmražuji a jeden den je tedy skladuji jen tak v lednici (ehm v igelitu, smrdí totiž). Dýl než den rozmražené ale neskrmuji. Honza9 by tedy tímto postupem část kostky vždy vyhazoval - ale lepší než překrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 20:00 honza9
uz si nektere z nich zacinaji hbite jezdit pro vlockove krmivo na hladinu,vzdy si krmivo stahnou do dolnich casti akvaria a pustej se do hodovani.jsem rad ze se to naucili :) :-) :-) :-D smich ,jinak ty patentky jeste nemam ale v nejblizsi dobe se to pokusim sehnat a koupit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 13:42 Žena Dinamit [68]
Souhlasím s Johnnym. Zkus jim dávat i mražené patentky. Prodávají to téměř v každé akvaristice za cca 30 kč. Na burzách se to dá sehnat kolem 10 kč/ks. Těm tvým rybičkám by měla stačit půlka kostky.Ale bacha na překrmování!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 11:59 Muž Johnny5 [5]
Taky se mi to stávalo ale za čas se naučí a budou čekat na krmení u hladiny ale musíš krmit pravidelně. ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 11:50 honza9 – krmení
jsem nováček a mám 4 neonky obecné a 3 gupky,v 26l akvariu jsou 2 dny a když jim na hladinu dám vločkové krmivo čekají až se potopí k nim je toto normální :-O , předem děkuji :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 08:28 Janina – krmení
S mraženým krmením si nemůžeš do akvária zanést žádnou nemoc. Při zmražení jsou všechny zárodky nemocí zlikvidovány.
Horší je to u živých patentek, tam si zanést něco můžeš. Krupička je navíc způsobená v důsledku změny teploty v nádrži, lehce se jí zbavíš solí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 07:21 Muž zubu [65] – mražené krmení
To mražené krmení je určitě nejlepší,ale nemůže obsahovat nějaké nemoce,třeba krupičku?Teď jsem se jí v akváriu zbavil a nechtěl bych si jí zanést do akva znova. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 13:15 Muž zikyc [79] - Sumci – krmení
Rybama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 12:51 Simona – .
Nejkvalitnější krmivo je bezesporu mražené. Mražené patentky obsahují plno důležitých látek, ale hlavně krásně vybarvují rybičky. Je v tom prostě rozdíl, jako pro lidi maso a sušenky.
LonMix je podle mě přirovnatelný k chlebu. Pracovala jsem v akvaristice, tak vím o čem mluvím.
Mezi vhodné sušené krmivo bych zařadila Tetramin a Tetrarubin, LonMix nedoporučuji.
Krmivo by mělo obsahovat více K nežli N. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 15:48 Žena katunka [158] – krmení
Vločky TetraMin a Lon, tablety Dajana Pet, Nutrafin, sušené nitěnky Dajana Pet Tubifex
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 15:43 mirda – sera
Sera má dobrý krmení a zkoušeli jste nalepovací tablety Sera O-nip,to je pak pěkný točo,ty vylákaj i sumce y úkrytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 13:27 Xantis – jídlo
vločkové krmivo od sery,tetry nebo granule od saku,teď jsem zkusil koupit granule od sery tak uvidím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 14:25 katkus – čím krmíte své ryby?
Docela by mě zajmalo, jaké je nejpoužívanější krmivo pro ryby.Já je krmím lonmixem a hikari, ale zajmá mě jak ostatní akvaristé.hihi katkus kaktus :-|
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [9]

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11464-krmeni?od=401