Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 13:58 Žena Medunka [48] Re: Laurent
Ahoj, mým lorinám chutná všechno, čím přikrmuju krevetky, takže kromě granulí se spirulinou třeba i spařená mrkev, kopřiva nebo banán. A na rozmáčklou levatku nebo okružáka se oproti lorikáriím zvykům vrhají i za bílého dne! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:22 Lenka Re: Lenka
Jo a pardon, nevím jak se dává edit, příznaky - ryby se hodně držely u dna, to je jediné čeho jsme si všimli. Předtím jelo akvárko dlouho, určitě to muselo být nějakým způsobem zaviněno těmi červy. Ještě dodávám, že jsem husa, byli to červi pro ježka, takže asi nijak neošetřeni pro akvarijní rybičky.
Hned včera co umřeli 3 jsem vyměnila půlku vody, dala jim tam dezinfekci, ne malachitovou zeleň, ale takovou červenou. A zkusila udělat test na Azotin, ten je jediný, co mám, a vyšlo to v pořádku. Děkuji moc za rady. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:14 Lenka Re: Anthrax
Je to 300 litrové Malawi, už jen 12 ryb (electric blue johanni - včera zemřel samec a samice, dnes zase samec a samice, takže už nejsou :( , 3 aulonocara fire fish - včera zemřela samice, 2 černoploutví, 3 red zebry a 3 nevím jaký druh, jsou ještě malí, byli šedo modří s černými fleky a už se jim dělají pruhy a ještě poslední taky ještě malý, modrý s černými pruhy. Červy snědli jen dva největší tlamovci, - ti jsou úplně v pohodě, vykadili celou slupku bez masa. Ostatní červy zkoušeli sníst, ale jak byli tvrdí tak to nedokázali.
Jinak jsme našly ryby mrtvé, kromě té samičky fire, tu jsme viděli jak začala zmateně rychle plavat, až šla na bok ke dnu. Vytáhla jsem ji síťkou a dala do kýble s lehce studenou vodou, že by se mohla vzpamatovat, ale do dvou minut umřela. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 22:16 Lenka – Mouční červi
Ahoj, včera jsem zkusila do akva hodit moučné červy (jenom pár, asi 6) a dnes mi posel už třetí tlamovec, nevíte co se mohlo stát? :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2019 19:44 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Laurent
Ahoj, jakékoliv tabletky se spirulinou. Hoď je tam po zhasnutí. Ve tmě jim chutná nejvíc ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:06 Muž Laurent [412] – Rineloricaria lanceolata - Lorikárie kopinatá - krmení, potrava
Ahoj, máte někdo nějaké tipy čím krmit / přikrmovat lorikárie? Nějaké vychytávky, kteří je mají? :-) Ačkoliv krmím dvakrát denně, ať už sušeným nebo mraženým, lorkám toho nikdy moc nezbyde, úplné minimum po pancéřníčcích. Oproti jiným sumcům se na krmení nehrnou... Kdyby měl někdo nějaký (osvědčený) tip budu moc rád.

ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2018 09:17 Muž montydvory [6] Re: Robin151
Krmim s AMK přez rok bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 11:24 Muž Robin151 [11]
dobry den chci jse zeptat jestli krmiva od amk jsou dobra volba na krmeni ryb nemam s nima skušenos

děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 15:36 Marcelo
ahojte. niekto skusenosti s AQUAEL Acti spirutabs? tabletami na krmenie rýb. chcem niečo nové a k tomuto produktu neviem nájst ziadnu charakteristiku ani odporucania :( Prosím vás o recenziu. ďakujem fera24.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.08.2018 20:50 Muž dudak [1885]
patentky by smrdět neměly, ale mají svůj charakteristický pach, stejně jako jiná krmiva, třeba mysis nebo gamarus. Kolikrát to ani pořádně nejde smejt z rukou....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:36 Muž visek [75] - Tetry
mam 100 neonek a maji rady patentky.pokusim se koupit suseny a namocim je.kdyz koupim mrazeny tak 50 procent je voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:56 Žena tramtra [3202] Re: Andaska
:-) potvrzuji, moje Pandy by se po patentkách utloukly...taky se mi párkrát stalo, že mražené smrděly, šly rovnou do koše... raději koupím živé, properu a zamrazím v tvořítkách na ledové kostky. Krmím jimi téměř denně, ale kombinuji i s jiným mraženým/živým/suchým krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:42 Andaska Re: Maq
Potravu mám různorodou, ale doporučují mi tady někteří, kteří pandiky chovají, že je maji nejradši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:41 Andaska Re: vaaclav
No já si to myslela, ze se cestou někde rozmrazily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 19:10 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
Takové krmení nepoužívej, smrdět nesmějí, zřejmě byly několikrát rozmražené a opět zmražené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:07 Muž Roger [1873] Re: Andaska
U nás je nejrozšířenější firma Huml a zatím vše ok, nesmrdí, celkem čistý. Střídám to Patentky, Cyklop atd.. včetně vloček jak mi tu kolegové doporučili, každý den něco jiného a ryby mám jako piraně :-) gold molly se dokážou u mraženého mezi sebou i odšťuchovat aby si urvali co nejvíc. Dělám to jak mi doporučili zde prohnat sitkem pod vodou aby to rozmrzlo a propláchlo a pak to tam dávám lžičkou a bavím se jak rybky kmitaj a žerou o sto šest :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 18:22 Maq Re: Andaska
Mražené patentky by smrdět neměly.
Ale není myslím moc vhodné je mít jako dominantní krmivo. Střídat to. Ostatně to platí asi o každém krmivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:59 Andaska Re: Wanderer
Zeptam se, jsou mražených patentky cítit? Já je mela a smrdely jako das, jako to byla sila. Taky mi z toho rybky onemocněly. V prodejně mi tvrdila majitelka, ze je to normální, ale ostatní mražené co mám (koretra a artemie), tak ty nesmrdi vůbec. Pandiky bych pak chtěla prave krmit patentkama, ale po te zkušenosti coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Andaska
Plave to nahoře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 16:51 Andaska Re: Wanderer
A klesá to ke dnu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 16:43 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: visek
Mám, občas jsem ho koupil. Normální krmení, jako každé jiné. Mražené těm mým rybám jede víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 16:38 Muž visek [75] - Tetry
ma nekdo zkusenosti se susenym krnenim - patentky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 22:30 Muž Roger [1873] Re: NHKG
Já ho nechci eliminovat úplně, jen chci aby jako hlavní jídlo neměli vločky, poraď kolik jim toho dát abych je nepřekrmil? Abych se měl od čeho odrazit. Mám v plánu taky krmit 2x denně (alespoň částečně to bude v souladu s přírodou), klidně jim ráno vločky nasypu,ale jde mi o to abych je nepřekrmil tím mraženým. U té patentky vím že stačíax půl kostičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 21:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Roger
Já krmím z mraženého artemií a koretrou. Pro malinké ryby červený plankton. Sušené bych neeliminoval úplně. Já krmím 2x denně a z toho jednou sušeným a jednou mraženým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 21:47 Muž Roger [1873] – Čím krmit
Ahoja, jaký by jste sestavili jídelníček pro 9 pavích oček, 14 adoptovaných neonek obecných, 5 pancerníčků a 1 ancitruse? Účel je eliminovat vločkovou stravu jen na minimum. Nemám zkušenosti, na radu zdejšího kolegy chci zpestřit stravu, koupil jsem mražené patentky od firmy Huml, po rozmrazení nepáchnou a bordel a humus taky nemají, ryby mi to žerou jak vzteklý. Bylo mi doporučeno patentkami nekrmit denně a proto se ptám čím krmit a v jakém množství ostatní dny aby byly rybky spokojený a stravu měli jak mají mít. Živá nepřichází v úvahu, tady nikde není k sehnání a navíc mám obavy ze zavlečení nemocí, u mražené si myslím je riziko mnohem menší. Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 16:31 jamajcan
Zdravím všechny.
Máte někdo zkušenosti s krmivy AMK?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2018 15:26 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Strakááč
Omyl, jednou jsem četla článek o pěstování banánů. Používají se na to neskutečné jedy. Už se nepamatuju co, ale má to pro lidi z těch oblastí dost blbý dopad, co se zdraví týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 15:11 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Re: Jarry
tak to je fajn :) ancík vždycky přijede, je na tom tak pět minut a odjede a zachvilku je tam zas jinej.. vždycky tak pocucnou a jedou pryč :-D
pařená kopřiva je moc složitá... okurku moc nechci všechno to je přeplněný dusičnanů.. a ty banány by přecijen nemusely při pěstování bejt přehnojovaný atd.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 14:18 Muž Jarry [1437] Re: Strakááč
Krmím banánem občas terčovce, házím do akvária malé kousky, které ještě rozmáčknu mezi prsty, nenarazil jsem na žádný problém a rybám to zdá se chutná:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 14:02 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – krmení troškou banánu ?
dneska jsem zkusil do akvária dát kolečko banánu - pro krunýřovce, parmičky, i pancéřníčci trošku koštujou.. nemůže to něčemu vadit ? zkusil jsme to protože vypouští draslík a železo který může bejt fajn i v tom menším množství pro rostliny.. ale když jsem si četl přesně co obsahuje, tak je tam i měď sice asi v zanedbatelným množství, ale může to ancíkům vadit ?
banán má plno vitamínů, proto jsem ho zkusil pro ryby, jestli po něm půjdou jen tjako takovej doplňek jednou tejdně.. třeba večír ho tam dát a ráno vyndat... kopřivy třeba obsahujou taky měď a železo a další věci a krmí se s tím ancíci... a nejspíš v pohodě :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 17:04 - Re: vaaclav
Ja mrazené nakupujem tak 6-7 kg ročne v 1kg tabuliach.Toto by sa mi strašne predražilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 16:39 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Prašan
používám pouze tyto. www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 15:25 - Re: vaaclav
Všetky mrazené krmivá vždy poriadne rozmrazujem a dokonca niektoré i preplachujem.U patentky nestačilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 15:24 - Re: Pepan
Myslím,že zdroj bol dobrý.Možno som s patentkou mal smolu a preto na ňu zanevrel.Asi to i napriek vašim pozitívam ostane u mňa rovnako nezmenené.Proteíny viem dať rybám aj inak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 07:33 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Prašan
Mraženými patentkami krmím ve větším či menším množstvím denně a žádný problém jsem neměl. Před krmením je pod teplou vodou v punčoše rozmrazím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 07:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Prašan
Čili potvrzuješ to, co jsem napsal, že záleží i a zdroji. Pokud máš patentky z dobrého zdroje, nejsou s nimi problém. Asi by to stálo za to, zkusit se poohlédnout jinde, pokud to je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 04:46 - Re: Pepan
Ako som písal,jedine po patentkách som riešil problémy a bolo jedno o aké ryby šlo.Za mňa tento bahenný odpad nie.To je tak dobré pre žaby....... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 04:42 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Prašan
Prašan napsal: Tiež som si ju mrazil zo živej,ale i tak ju nemám rád.
Tvůj vztah k patentce je celkem irelevantní. Důležité je, jaký vztah k ní mají ryby. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 04:32 - Re: Pepan
Tiež som si ju mrazil zo živej,ale i tak ju nemám rád.Áno záleží i na rybách ktoré konkrétny akvarista chová.Ide ma trafiť, keď vidím ako často amatérsky Malawi nadčenci kŕmia rastlinožravé cichlidy týmto odpadom.Potom aj tie ryby podľa toho vyzerajú.Nekŕmim ňou 15 rokov a rybám ani nechýba. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 21:58 Žena tramtra [3202] Re: NHKG
Hm nitěnky taky pro jistotu nepoužívám a na živé patentky mám asi dobrý zdroj, ještě nikdy jsem neměla špatné. Ale je fakt, že s mraženými je to sázka do loterie, jednou jsem celé balení vyhodila, protože smrdělo. Moji pancéřníčci třeba zase ignorují mraženou artemii, ale živou líhnutou nebo živé komáří larvy, ty jim jedou. Před pár dny jsem nově zkusila mražené dafnie, ale ani to jim moc nelezlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 21:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: NHKG
Já naposled koupil kilové balení patentek od Ivana Vyslužila, kterým asi krmí i své ryby a tam žádný problém nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 21:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Prašan
Prašan napsal: Mám iné mrazené krmivá,takže som patentku vylúčil.Môj osobný názor,je to to najhoršie čo som kedy rybám dával.Po patentke som najčastejšie riešil rôzne komplikácie rýb i v akvárku.
Asi záleží na zdroji, způsobu zpracování a uchovávání. Patentky si mrazím sám a pokud jimi krmím, ryby se po nich mohou utlouct. Mražené už nekupuji, ale někdo na ně nedá dopustit. Podobné je to s krmením nítěnkami. V Ostravě se dají sehnat luxusní nítěnky, které jsou pro ryby pochoutka. Slyšel jsem názor, že s nítěnkami prodávanými v Praze se nedá bez rizika krmit, protože smrdí jako rasův pytel a ryby se po nich osypou. Přitom já uchovávám nítěnky v lednici a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2018 21:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: tramtra
Já taky patentku nemám rád (a nitěnky). Je docela problém koupit kvalitní živou/zmraženou. Živá co je tu dostupná je spíše polomrtvá a plná bahna. Mražená je často po rozmražení hodně rozpadlá a vypadá spíše jako červená sekaná s bahnem.
U koretry a artemie takový problém není. A moji geophágové a satanoperky budou radši žrát sušené než živou patentku.
Ale právě pro pancéřníčky a některé jiné ryby dna jsou patentky a nitěnky dobré, ti je mají rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 21:10 Žena tramtra [3202] Re: Prašan
Patentkou krmím denně (plus jiné), ale mám převahu pancéřníčků. Můžou se po ní utlouct. Většinou kupuji živou a mrazím si ji. Proč je fuj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2018 20:44 - Re: JirkaŠčobák
Mám iné mrazené krmivá,takže som patentku vylúčil.Môj osobný názor,je to to najhoršie čo som kedy rybám dával.Po patentke som najčastejšie riešil rôzne komplikácie rýb i v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 17:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Prašan
Já patentkama krmím zhruba každý třetí den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 16:59 Muž Jarry [1437] Re: Prašan
Fuj to je, co už nemám čtverzubce, tak s nimi nic nekrmím, ale dát trochu jednou týdně pancéřníčkům si myslím, že nic špatného neudělá. Mě se po patentkách začínali třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 16:32 - Re: Jarry
Patentky fuj stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 15:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: afc1886
Článek o grindalu je i v nejnovějším Akváriu e-akvarium.cz/… Strany 22-25.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2018 15:06 R Muž afc1886 [14703] Re: tomasice
U mě se tetry můžou zbláznit, když jim dám grindal. www.akvarko.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11464-krmeni?od=101