Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2022 09:16 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Jozef
Já teda nemám zkušenosti přímo s touto značkou, ale lyofilizovaným krmivem jsem krmil hodně několik let. To co máš ty jsou nějaké granule podle fotky? Já měl lyofilizovanou artemii poměrně velké krevetky a ty jsem mezi prsty ještě rozdrobil, když jsem tím krmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2022 08:43 Muž Jozef [311] Re: MARTIN HORÁK
Tak potom neviem, kde je problém. Pred asi dvoma mesiacmi odišla zo dna na deň jedna ramirezka po prvom použití. Robil som aj iné zmeny (nevedel som či spájať s tým), preventívne som nepoužíval ďalej.
Po ďalšom použití, som tu riešil nafúknutú neónku čiernu pár dní nato (nevedel som či to mám spojiť - nebolo to zo dňa na deň). Skúsil som tretí krát a na druhý deň dve neónky čierne na hladine. Tak neviem, asi ho už nepoužijem. Pri sušenom krile som toto nezaznamenal. Myslím že som neprekŕmil - nie väčšia dávka ako pri sušenom a zblajzli to rýchlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2022 08:25 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Jozef
Ahoj Jozef, není no nutné. Normálně to nasypeš na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2022 08:17 Muž Jozef [311] – lyofilizovaná artemia
www.tetra-fish.sk/…

Ahojte, je nutné toto krmivo pred kŕmením namočiť na čas?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 19:05 Muž vlka [3444] Re: afc1886
Jasně a díky, krmení mám už skoro dva roky pro zpestření stravy a na nějaké ,,zintenzivnění barev,, stejně nevěřím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 18:49 R Muž afc1886 [14681] Re: vlka
Rozdrcení nemá vliv, ale nečekej od toho nějaké zázraky, aspoň z mé vlastní zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 17:51 Muž vlka [3444] – ...dotaz...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký den, mám tohle krmivo, které je prý na ,,zintenzivnění barev,, u rybiček. Na druhé fotce vidíte, jak malé ,,placky,, vypadají. Ptám se, když je v ruce před krmením krapet podrtím, mají jednotlivé kousky stejné účinky - pokud tedy barvy ,,zintenzivňují,, - nebo jen když je rybičky pozřou celé ?...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2021 12:48 Muž Jirik [0] Re: Katy
Děkuji, koupeno mražené v superzoo v ovčárech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2021 12:35 Žena Katy [11] Re: Jirik
Živé objednávám z Invitalu. Ale jen, když objednávám ještě něco jiného. A mražené zkus Superzoo v Ovčárech. V Poděbradech mají velký výběr, tak si myslím, že to tam bude podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2021 11:06 Muž Jirik [0] – Patentky
Ahoj, rád bych se zeptal kde kupujete patentky ? Jsem z Kolína a co jsem se ptal tak je nikde nemají. Ještě mě napadlo kupovat Hikary pro sekavce, co si o tom myslíte ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2021 21:54 Muž Papik [617] Re: Sigiczek
Doplnil bych, že nejen suché krmivo, ale dával bych třeba 2x týdně i mražené, které koupíš v leckterém zooshopu. Živočichové to určitě ocení.
Zajímavá volba je rovněž lyofilizované krmivo (mám vyzkoušené nítěnky z Profiplants), které je však třeba nejdříve namočit, aby nabobtnalo a lépe se trávilo. Časem zkusíš třeba i živé a budeš to vše kombinovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2021 21:45 Muž Roger [1873] Re: Sigiczek
Ptáš se na krevetky v Amazonii nebo na guláš pro ryby?
Držím se tématu fóra, ano, kup si více druhů a střídej to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 21:24 Muž Sigiczek [2] Re: vlka
Pracuju s myslenkou si udelat doma takovou malou amazonii a tam krevetky asi nejsou, nebo nevim. :-( . Snek se mi tam dostal s kytkama a to levatka - zatim jedna, uvidime akvarko ciste jen malo rasy nazacatek nez jsem vyladil svetlo apod. Kdyz se vratim k tomu jidlu, je asi pravda nakoupit vic variant a stridat - ja bych taky nezvladl jist gulas cely zivot smich :-) dekuju moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2021 21:08 Muž vlka [3444] Re: Sigiczek
Podle mě čím víc druhů, které rybky baští, tím líp. Osobně střídám asi 20 druhů krmiv. A množství musíš vychytat časem. Prostě aby nic nezůstalo ve dně. Pokud nasadíš šnečky a Krevetky, máš částečně po starosti, jsou to neůnavní ,,čističi,, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2021 21:04 Muž Sigiczek [2] – Krmeni novych rybek
Zdravim, mam zalozene akvarium viz. prezentace, kde zacatkem kvetka planuji dat 8-10ks tetry krvave a stejny pocet pancernicku, az twd premyslim cim nejlepe je krmit. Stacii vlocky napr od tetry + pancernickum zvlast? Rad bych predesel doporuceni ve zverimexech na zpusob "hlavne bude trzba" a radsi si necham poradit od Vas :-) . A jako zacinajici akvarista se zeptam, jak take poznam, ze je toho malo nebo moc (zde pocitam ze to zbyde a bude delst neporadek) kolik jim tam vsypu? Dekuji za odpovedi a mejte fajn vecer :-) ????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2021 16:35 Muž dandy75 [6] Re: silviebaris
takže když hážou rohlíky do jezírka a libujou si jak si ryby pochutnávají, tak je to úplně zbytečně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2021 15:55 Silviebaris Re: dandy75
Rohlíky, chleba a jiné pečivo - ryby sice rády přijímají, ale moučné výrobky prochází trávicím ústrojím ryb bez využití... www.jezirkabanat.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2021 15:33 Muž dandy75 [6]
Jak je to s rohlíkem a moučnýma věcma ? Tady hážou do jezírka starý rohlíky a jak to kapříkům chutná. Šlo by to do společenského akvárka, nebo ryby rohlíky netráví, jak jsem někde četl ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2020 19:55 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Jak často krmit danio perlove ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2019 10:26 Muž Irahayes [1] Re: petromi
Pořiď automatický krmítko, pohledej na netu, určitě si vybereš :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2019 23:31 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: petromi
Celkem pravidelně mají moje ryby režim 5 dní něco, 4 dny nic. Nevypadaj špatně myslím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2019 22:56 Žena tramtra [3202] Re: petromi
Moje ryby byly do přestěhování akvárií pět měsíců v režimu 3 dny krmení/4 dny půst a zvládly to všechny naprosto bez problémů a v plné kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.12.2019 15:56 R Muž afc1886 [14681] Re: petromi
Jenom doplním kolegy, aby jsi neměl snahu dávat před odjezdem zbytečně více krmiva. Ničemu tím nepomůžeš, spíše naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2019 15:39 R Muž Anthrax [4756] Re: petromi
Já taky nebývám pře víkend doma. Ničemu to nevadí. Když jsem měl akva na kolejích, tak bývaly ryby o hladu tři dny. Ničemu to nevadilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2019 15:37 Muž jarovo [1695] Re: petromi
Ja si myslím že by to nemuselo vadiť, veď v prírode tak pravidelný prísun potravy ako v AQ nemajú a v zdraví to prežijú a rozmnožujú sa. Mám odskúšané sporadické výpadky v krmení na 3 - 4 dni a žiadne problémy som nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 15:31 Muž petromi [1] – Pravidelná pauza v krmení
Chtěl jsem se zeptat, jestli nebude vadit, když budou rybičky vždy dva dny v týdnu bez krmení. Četl jsem o vhodnosti jednoho dne... Jsem pravidelně pryč, tak nevím, jak to řešit a svěřit krmení jiným se mi nechce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 22:25 RiBet Re: vlka
Taky zkusim :-) ale stejne furt nechápu tu náhlou změnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 22:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vlka
Takto to občas taky dělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2019 22:19 Muž vlka [3444] Re: RiBet
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Když mám špetku vloček mezi prstama, ponořím prsty pod hladinu, promnu vločky mezi prsty aby nacucly vodu a jdou ke dnu. Ale Neonky, Razbory a Tetry by měly normálně baštit i z hladiny. Když jsem míval Pancéřníčky kropenaté, také baštily vločky z hladiny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 22:00 RiBet Re: Anthrax
Zkusím, díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 21:59 R Muž Anthrax [4756] Re: RiBet
Nevím čím to je. Ale zkus to krmivo napřed namočit. Třeba dej ty vločky do injekční stříkačky a natáhni vodu, popřípadě vytvoř podtlak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 21:57 RiBet Re: JirkaŠčobák
Uprostred pixle. Problém je že ryby mi z hladiny nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 21:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RiBet
A stalo se ti to “uprostřed pixly” nebo po otevření nové pixly?
Slepá hladina to dělat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 21:42 RiBet – Sušené vločky
Z ničeho nic mi přestalo vločkové krmení klesat ke dnu. Plave si tam několik hodin a dolu klesne jen úplné minimum. Krmivo jsem nezmėnil, používám pořád stejné od Tetra. Může to dělat mastná hladina? Ještě mě napadá, že jsem lehce upravoval směr výtoku z filtru, jestli tam nevzniká nějaký podtlak. Máte někdo podobnou zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 18:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Já jsem s tím nikdy neměl problém aby něco zbylo. Zkus toho dávat méně když to vezmu na kostičky tak mám 8 ks klasické mražené a 1 ks špenátu z rybou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 16:03 Muž Tommo [828] Re: vaclav
A žraly Vám to hned, myslím když jste jim to dal poprvé? Já tedy zkusím ten protlak také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 15:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Já mám dno za 10-15 minut čisté. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 13:21 Muž Tommo [828] Re: vaclav
Díky, já jsem dělal tresku, ale dal jsem do toho listový špenát, který jsem předtím spařil. A rozmixoval. Když jsem to dával rybám, tak si toho skoro ani nevšimly, maso a špenát se válelo všude po dně akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2019 10:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Fotka k příspěvku Špenátový protlak (neochucený) a nejlacinější mraženou rybu, trochu to rozsekám nesmí z toho být kaše, mam na to takový malý skoro mixírek. Pak to zmrazuji na kostičky a spolu z mraženým krmením to pak pod vodovodem rozpustím v punčoše, nejlepší jsou ty s zpevněnou špičkou. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 10:15 Muž Tommo [828] Re: vaclav
Václave mohu se Vás zeptat, jak děláte to krmení? Rybí maso se špenátem? Jaké maso a špenát. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 09:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Fotka k příspěvku Tak na obrázku je víc věcí stejných ale od jiných prodejců. Jsou ale i další možnosti. V jednom krmení mám určitě cyklops, patentky, koretry a artemii. Přidávám k nim ještě kostičku špenátu s rybím masem 1:1. Sušené mezi ně počítám i různé granule dávám jen ojediněle. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 04:26 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
To všechno aktuálně používáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 21:25 Muž jarovo [1695] Re: zelenakapusta
Granule bez problémov pre akary aj pre tertry - dávam im aj TabiMin tablety - zoberie si ju zo dna a prevaluje v ústach až kým ju nezje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2019 20:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 18:10 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: NHKG
Cichlid granulat od Rataje.

Začala jsem namáčet moskyty a daphnie. Běžné vločky nenamáčím, protože i tak jdou okamžitě ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2019 17:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zelenakapusta
Jaké granule, výrobce? ;-)
Pro cichlidy doporučuji z běžných krmiv Hikari cichlid a Hikari exel. Tato je dobré namáčet, suché jsou hodně tvrdé. Pak to střídám s granulemi pro terčovce. S těmi je ale problém, ze je v nich dost menších částí a kalí vodu. A samozřejmě Tetramin.
Já namáčím všechna sušená krmiva, i vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 17:21 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Granule pro cichlidy
Ahoj všem,

v sobotu si jedu pro akary hnědé a krmivo pro ně mám už doma - granule.
Krmíte jimi někdo? A musejí se namáčet předem? Jde mi o to, že rybky v obchodě nic takového nejspíš neznají, takže bych jim to chtěla nabídnout.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2019 14:28 Žena ter [49] Re: vlka
Přidává se i do rybího krmení,tak mě napadlo přihodit pár granulek toho sušeného jen tak.Ten sušený podle mě ani nepálí.
A některé krevetky ho prý milují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2019 14:26 Muž vlka [3444] Re: ter
Pro člověka super lék, ale pro rybičky to slyším poprvé. Dej vědět, jestli baštily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2019 14:17 Žena ter [49]
Ahoj,jaký máte názor na sušený granulovaný česnek?Mohu ho přisypat jednou za čas rybám pár granulek jen tak s granulovaným krmivem?Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9940x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11464-krmeni?od=51