Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 21:26 Muž lama [51] - Živorodky – Re: bezoadam
Pro skaláry kup patentky kdyby měli nítěnky tak mužeš taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 20:57 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
tak ktore teraz vobec neviem :) patentky kupim asi a este nieco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 20:50 Muž lama [51] - Živorodky – Re: bezoadam
Mražené máš patentky,nítěnky,cyclop,dafnie. Než mražené tak raději živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 20:23 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
V stredu idem do akvaristiky a kupim patentky urcite, poradte este nieco mrazene :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 20:00 Muž Yirka [9126] – Re: bezoadam
Já bych ti poradil nějaké zmrazené. Nevěřím, že by skaláry pohrdly třeba patentkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 19:57 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
nikto nic? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 10:24 Muž bezoadam [6] - Labyrintky – Krmenie
Fotka k příspěvku Zdravim, mam 4 skalare a pekne papali ale asi uz tyzden nechcu jest, ked nasypem tak sa len tak blbo pozeraju, ale som si vsimol ze odobavaju listy alebo zo strku, mam aj cichavce a presne to iste.. asi pred 2 tyzdnami cakali kedy nasypem a hned zrali ale teraz iba ked nasypem rovno pred ne iba vtedy jedia a to iba niekedy :( su stale dole pri zemi pod listami, mam obavy one.. davam tablety a vlocky a teraz som kupil nejake krmivo a neviem co to je, pretoze to bolo v sacku. Podla fotky co to moze byt poradte
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:48 zoubek – Re: protein007
smich moc dekuji,jsem dokonale poucena X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 23:21 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: zoubek
Skus to "od oka", co nezozeru do 30-60 minut, to tam je uz navyse. Bude im to stacit raz denne, aj ked prisavnici vedia zrat cely den v 5-minutovych intervaloch :)

Alebo ak mas trochu predstavivosti, pozri si tuto stranku:
sk.wikipedia.org/…

...a nasledne si predstav, aky velky zaludok asi maju tvoje rybky. To vydel asi 5-timi (kazda susena vec nasiakne vodou minimalne na 5-nasobok), a dostanes priblizne mnozstvo, kolko toho do nich dostanes :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 22:10 zoubek – ancitrusci
Zdravím,
potřebuji poradit ohledně dávkování TETRA Plecomin, kolik tabletek na jaký počet a jakou velikost ancitrusků.
Předem díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 21:37 avastik
Já jsem salát napíchla na šroubek co jsem našla a šrobek přivázala na provázek, když to rybky spapaj tak se dá bezproblému vytáhnout. Taky doporučuju okurku tam jim celkem chutná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 18:15 Joecz
je pravda, že se žloutek používá jako krmení pro potěr, ale myslím, že v dnešní době není problém si líhnout artemii nebo opravdu malý potěr krmit nálevníkem...
já bych žloutek určitě nepoužíval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2009 17:50 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: dodmo
právě že naopak, sušeným žloutkem se potěk krmí....
samozřejmě opatrně aby tu vodu moc nekalil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2009 15:56 Muž DavidDizzer [26]
Mám zkušenosti se žloutkem. i když bílek jedly rybky trochu také:). Prostě jsem uvařil vajíčko, a čloutek jsem rozdrolil na malé kousky a hodil normálně do AQ. ve vodě se to hned rozprostilo na malé kouky a ryby se na to vrhaly a praly se o to ;-) Jen nevíhoda je v tom, že ten žloutek kalí vodu, protože se hodně rozdrolí. Jinak s tým salátem je to také dobré, ale s tím zkušenosti nemám. Mám jen zkušenost se spařenou kopřivou, kterou mi rybky moc nežraly, ale dalo se to... Ten žloutek je spíše pro mladé, tedy potěr. ale myslím si, že každá rybka si to zaslouží - když to chutná nám, proč by jim nemohlo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 15:14 Muž capko [40] – Re: LUKLUK318159
Ja som uvarený žĺtok dal do nádobky na ľad a zamrazil.Asi pol hodinu pred kŕmením som ho vybral z mrazničky aby sa trochu rozpustil.Potom som len tak z ľahka po ňom prešiel prstom a namočil ho do aqa s poterom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2009 12:59 JuraS – Re: LUKLUK318159
salát omýt, spařit, strčit do akva..podle velikosti akva správnou velikost listu..ne celou hlávku !..vajíčko jen pro malý potěr..uvařený žloutek..malý kousek nejlépe promáčkout sítkem na čaj..jen tolik že to potěr hned vyzobe jinak to odsát z akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 12:55 LUKLUK318159 – jak krmit ryby vajíčkem a salátem??????????
chtěl bych se zeptet jak mám krmit ryby vajíčkem uvařeným na tvrdo, zda ho mám nějak nadrolit nebo nasekat? poté co jsem dal do akvárka kousek žloutku tak se mi zdálo že se uplně rozpustil a ryby z toho tedy nic neměli, také jsem četl že vhodnou potravou je hlávkový salát, neví někdo jak mám ten rybám podávat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 12:44 makky
dobře diky za rady.Koupim jim ty breberky.Doufám že se prodavaj mž mrtví..Jo a musí být v krmítku nebo je tam jen tak hodim??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 20:05 0 – Re: kortezhugo
K chovu jsou vhodnější sladkovodní žábronožky a listonozi. Ty se dají , až na některé jarní druhy mírného pásma , chovat bez větších obtíží. Naposledy jsem se jejich chovem zabýval v roce 2008 a to druhy žábronožka divorohá , žábr. letní , listonoh letní a škeblovka rovnohřbetá , letos ještě ne , protože nebyla žádná nádrž pro ně volná. Jediný problém je sehnat násadu . Já ji mám málo , tak zatím "nerozdávám". Musím , už jít od compu a víc nereaguji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 19:40 dodmo – Re: kortezhugo
ja je chovám ale neskrmuji je mám je jen tak s prdele jsou větší než mražené,normálně plavou a plodí potomstvo,které srkmuji potěrům. Je to spíše pro zábavu,něž na krmení. Musel byste toho muset mít víc a krmit to víc a to se nevyplatí,osobně je nejvíce krmím čistou spirulinou nebo kvasnicemy(ty ale jen 1 za měsíc,strašně kalí vodu) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 18:26 Muž kortezhugo [983] – Re: All
Skusal uz niekto Žábronožku solnu "chovat" ??? - sa pise ze narastie az 1.8cm - to bi bolo pre vecsie rybi - je to zive a nic si do aqua "nedonesies" - mate dakto skusenosti???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 17:19 kladivoun – Re:makky
DAvej jim normalni krmiva pro ryby ale lepsi je poravdu ziva potreva kup spis ji. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 20:08 Muž jajaapaja [174] – Re: makky
Až někdo naučí svoje rybyčky jíst jen to co jim patří.Tak by stím mohl vystupovat v cirkuse. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2009 19:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: makky
na speciáli pro bety se vykašli, je to drahý a s ploutvema to stejně nic nenadělá... :-D

raději za ty prachy nakup mražený patentky, dafnie, komáří larvy, cyclops atd.
Sušený šmejdy jim samozřejmě taky dávám, ale jen obyčejný vločky a to jen na spestření staravy.
Koupil jsem menší kyblík za 380,- a mám to tak na dlouho.
Pokud chceš aby betty vypadali pěkně, tak je 1000x lepší, když se párkrát za den uvidí v zrcátku, nebo betta uvidí druhou bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2009 19:05 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Ryba zožerie, čo jej chutí. Vždy ti tak budu žrať. Ja ked hodim mojim panciernickom a prísavnikom tablety tak ostatne ryby sa po nich vrhnu, tak este rychlo nasipem nieco pre nich a vacsina si potom tablety uz nevsimne, alebo uz nema sancu, ked je nanu prisaty prisavnik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 18:57 makky – krmení
Zdravim.Jak mám udělat aby každá rybka jedla to co má?myslim to tak že mám zvlášt jídlo pro betty a platy.Chci aby každý druh jedl to co je pro něj určené,což jim samozřejmně nevysvetlím.Tak nevadí když je budu krmit všechny jen jídlem pro betty(tetra betta)?aby to nák neubralo na výživě platy.Když na obale tetra betta píšou že jim narostou větší a krásnější ploutve tak aby mi platy nezmutovaly smichdíky,je to blbej dotaz..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 12:54 obelix
Asi je moc překrmuješ,u mých funguje dieta,dávej jim jídlo každe tři dny jinak nic.U mě to zabralo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 10:59 Muž Skanky [26] – Re: tomas1110
Reaguju už jen z důvodu komentářů ke tvé nádrži. Moc tomu nerozumím ale právě komentáře jsou odpovědi na otázku tvého problému.
3.7. poslední komentář a ty se 10.7. zeptáš že proč nežerou.
Spíš začni rešit nedostatky které ti vytkli v komentářích aby ses za týden neptal proč uhynuli.
Jistě se ti tam vyjadřili zkušenější akvaristi, některý zabývající se pravě biotopem ve kterém se takové ryby chovaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2009 10:02 loslaiblos – Re: tomas1110
No já se moc nedivím, je to celé špatně, pro 100L akva naprosto nevhodné ryby. Tlamovci se v něčem takovém chovat prostě úspěšně nadají. Rozměr akva na prd,filtrace to samé, dno pro tlamky taky nevhodné. Počty jednotlivých druhů taky velmi nevhodné. jen si vybrat kde začít, já bych začal výměnou vody (1/3) a pokračoval bych s ní každý týden ve stejném množství a pořiď si čerpadlo a kus biomolitanu, ten bublifuk to určitě nestíhá. Pak budou snad ryby alespoň přežívat, ale nikdy nebudou mít v tvém akva podmínky pro "kvalitní" život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 09:38 PetrH – Re: tomas1110
Ahoj, máš celkem nové aqua, já když jsem je pustil do mého aqua, tak taky ze začátku cca 14 dnů plavaly jen v rohu coze (asi měly strach z velkého prostoru smich ) a i žrali nepravidelně. Po 1 měsíci již bylo vše O.K. Možná to taky nic neznamená, jen bych kontroloval kvalitu vody ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 09:19 Muž tomas1110 [0] - Cichlidy – Ryby nechcu zrat PROSIM poradte mi
moje rybky vobec neprimaju potravu a plavaju nepravidelne trva to uz druhy den a neviem co s tym ak niekto vie a ma s tymto skusenosti prosim o pomoc dakujem.......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 23:23 Žena evasv [12] – Gupka Endlerova - čím krmíte ?
Dobrý den, čím krmíte tuto drobnou rybku ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 13:10 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: capretto
Nemoc nemůžeš vyloučit nikdy,ale krmiva se dají ošetřit a tím se riziko nákazy sníží.Nikdy se však nevyloučí.Spousta nemocí je v latentním stavu,takže o nich ani nevíš.Jestli nebudeš krmit pestrou stravou,budeš mít časem problémy(popsáno níže),a zamýšlené terče nedochováš.Něco málo o kvalitním krmení ryb,přípravě krmných směsí,ale i dezinfekci jsem napsal tady: www.akvarista.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 12:48 Muž capretto [32] Re: Romy
nemůžu si v tom přitáhnout nějaký nemoci?třeba v těch patentkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 22:06 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: capretto
Pokud budeš dávat i ostatní masitou stravu(artemie,koretry,dafnie,grindal,srdce.......),tak to terči jen přivítají.Není nad pestrou stravu,ale jestli terče chováš,měl bys o pestré stravě už něco vědět,jinak si zaděláváš na děrovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 22:01 Muž capretto [32] – čím vším krmit rypouny?
čím můžu ještě krmit rypouny,kromě patentek a aby to nevadilo terčům?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 12:38 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Já krmím tím co příjde pod ruku v kuchyni a na mražáku (Okurek, salát, mražené patentky, cyklops, artemie, dokonce mi i životky žužlají kryl pro cychlidy a další maražené pochoutky) smich v době nedostatku času sáhnu i po sintetickém Sera vipagran ale to už musí být nouze nejviší. Co se týká krmení nejlepší je co největší rozmanitost. Jelikož krmit jen vločkami mi příjde jako když by se člověk cpal celej život jen bramborama nebo jen rejžej sválně jak dlouho by ste to vydžely vy než by vám to začalo líst na mozek. coze rozzureny hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 10:39 izbench – čím krmite ryby
Ja krmim vločkami od Dajana pet,susene nitenky od Nutrafinu,susene a mrazene dafnie,mrazeny spenat - ten davam casto, mrazene hov.srdce,patentky hop :-P ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 16:40 Petr007
tak to sou teda v dobrých rukách no ano :-D já sem taky měl jen 50L a pak sem koupil 126L ale to až časem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 16:07 Žena ŠDK [3] – Re: Petr007
Jo už mám šest neonek hop . Jsou fakt roztomilý (dnes jsem si tu přihodila jejich fotky). To krmení jim chci určitě střídat aby se měli opravdu dobře X-) . Kdyžtak se o to krmení s někým rozdělím aby se to nezkazilo, ale třeba zvládnu zařídit větší akvárko s více rybkama dříve než se to jejich současný papkání stihne zkazit :-D ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 12:47 Petr007
ale radši těch pár korun za to krmení vihod a kombinuj to granulemi atd. a už máš ty neonky jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 07:46 Muž Yirka [9126] – Re: ŠDK
No, pokud jim budeš odpočítávat 12 vloček denně a nebudeš kombinovat s jinou stravou(jak doporučováno) tak jim to opravdu vydrží veeelmi dlouho. Vážně, za měsíc uvidíš kolik ti asi tak ubylo a pak už to doodhadneš. Tak ať jim chutná! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 20:54 Žena ŠDK [3] – Re: Yirka
to je pravda, ale zajímalo by mě spíš na jak dlouho těch 100ml vydrží těm mojim šesti neonkám (tj. za jak dlouho to spapají). Kdyby to mělo vydržet příliš dlouho tak radši část někomu dám než aby se to zkazilo. Mam rybky prvně a nemam zatím moc ponětí na jak dlouho to vystačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 20:32 Muž Yirka [9126] – Re: ŠDK
Na každém balení krmiva od solidního výrobce je uvedeno "SPOTŘEBUJTE DO" nebo "BEST BEFORE" a příslušné datum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 19:57 Žena ŠDK [3] – jak dlouho vydrží vločkové krmivo?
Nemáte náhodou někdo ponětí jak dlouho asi může vydržet 100ml vločkového krmiva pro šest neonek červených, kdyby se nekrmili ničím jiným? Mám pocit že ta pikslička mi vydrží věčně (sežerou tak maximálně 12 vloček za den) hmm . Pokud by jim to mělo vydržet příliš dlouho (zvlášte když budu krmit i jiným krmivem) tak jak dlouho to vydrží aby se to nezkazilo a zůstalo to pro ně pořát dosti chutné? Je možný třeba uchovat část mražením, nebo je to blbost (aspoň si to myslím) :-O .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 12:09 Muž ghostik [81]
treba 2x denne a nasip jen trosku aby to stihli snist a na dno spadlo jen trosicku co sezerou ancistrusi jinak jim muzes klidne dat kolecko okurky :o) Podle toho poctu rybek ti postaci opravdu trochu mezi dva prsty - trosku to tema prstama rozdrop aby ti tam nepadali vlocky velke ale primerene velikosti k jejim tlamickam :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 10:34 qwert – krmeni
Prosim muze mi nekdo poradit, jak casto krmit rybicky? 2 pavi ocka, 2 ancistry a 2 tetry. Mam doma vlocky. Dik za Odp. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 15:01 Muž chicko [124] – Re: pentS
jo to jim stačí, jen bych střídal více druhů potravy. Já krmím 1x za den a je to do minuty pryč, podle mne raději méně než více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 12:29 Tomm – Re: pentS
Je třeba krmit tolik, aby to ryby snědly do několika málo minut. Já jim dávám tolik, aby to snědly, tak do dvou minut, krmím 2x denně, ráno a večer. Když se zhasne hodím tabletu, pro sumečky a sekavce. Kdybych jim to tam hodil za světla, Parmičky 4pruhé by jim to hned sežraly, jsou to mrchy nenažraný ;-) i tak musím opatrně, aby to nezjistily, jak to zjistí jedna, připlavou všecny a sumečci mají po hostině rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 12:18 Muž Lorencs [6] – Re: pentS
No ja krmim rano,ale uplně trošku a jak je psano ryby jsou pořad hladove.Jak vidi žlutou krabičku s tetraminem,tak jsou všechny na skle.Večer davam trošku vice (do rana to je spasene) a přihazuju kolečko okurky pro krunyřovce,poněvadž přes den je schovany.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11464-krmeni?od=351