Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2018 14:04 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tomasice
www.profiplants.cz/… hovězímu srdci a nítěnkám se vyhni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 12:53 Muž Jarry [1437] Re: tomasice
Pancéřníčci (a věřím, že i ty tetry) si rádi dají patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 12:52 Žena tomasice [0] – Zpestření
Zdravím :-)
mám tetry krvavé a červenoústé + pancéřníčky a chtěla bych se zeptat, jak jim můžu zpestřit stravu? V tomhle se vůbec nevyznám (ted mají vločkové a granulové krmivo) Díky za konkrétní tipy potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 14:46 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: DeathRock
Než odejdeš do práce, tak vhoď do akva nějaké tablety (max 4 ks) pro ryby dna (předpokládám že akva tou dobou ještě nesvítí) a odpoledne můžeš krmit různým mraženým. Mražené většinou rychle padá ke dnu, zvláště patentky, tak zbyde i na ostatní, Čichavci mají smůlu :-P . U hladiny se drží jen Koretry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 13:39 Muž DeathRock [2] Re: vaaclav
Přes víkend mají ancitrusy okurku a zbytek červíky (Blood Worms a cyklop)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 11:51 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DeathRock
Jednou denně to úplně stačí ale chtělo by to pestřejší stravu a ne pořád jedno a to samé. Výběr mraženého krmení je dost velký a suché krmení by mělo být jen občas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 11:17 Muž DeathRock [2] – Frekvence krmení a dávka
Už delší dobu řeším, jak často a kolik krmit. Četl jsem si na to i články, ale nevím.

Když odcházím do práce, tak akvárium ještě spí a vracím se až kolem 17:00, kdy krmím ryby.

Rybky dostávají TetraMin - část nechám plavat na hladině(pro čichavce) a část rukou rozptýlím v akváriu. Pokud bych nechal jen na hladině, tak mám pocit, že to vyžerou všechno čichavci a na neonky, razbory a dánia už nic nezbyde.

Tablety (Tetra 3 tablety, 1x malá masová tabletka pro krevetky)- 5x pancéřníček, 3x sekavec, 5x ancitrus).

Není to málo? Nemám plovoucí ryby krmit častěji a těm u dna držet stejné dávkování?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 07:21 R Muž Anthrax [4786] Re: xxxxxxxxxx
Co je to za živé krmení? Patenky, nitěnky, roupice či něco jiného? A odkud je? Krmí se s ním opatrně. Důležité je mít kvalitní zdroj té potravy. Protože hrozí zavlečené nemocí a parazitů.

www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 07:13 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva – moje krmení
Ahoj, jak se prosím vás krmí s živím krmením? Samozřejmě, že stejně jako s jiním ale když se to hejbe? Můžu koupit i nějaké vitamíny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 10:15 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva
Můžu dát k svém Gupkám i nějakou zeleninu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.10.2017 10:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: lenkalor
lenkalor napsala: K trávení je zapotřebí mimo jiné i směs různých bakterií a ty bývají přizpůsobené dané stravě. U citlivějších jedinců potom dochází k poruchám trávení.
-K trávení je zapotřebí mimo jiné i směs různých trávicích šťáv ,obsahující spektrum enzymů a ty bývají přizpůsobené dané stravě. U citlivějších jedinců potom dochází k poruchám trávení.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2017 10:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Anthrax
No u těch ramek to také stojí za opatrnost dvojnásob... ale rozdíl mezi živým a mrazeným není moc velký ... imunita trvá ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.10.2017 09:05 Žena lenkalor [580]
U všech druhů zvířat se doporučuje přecházet na nové krmení pozvolna, případně postupně přimíchávat stále víc nového krmiva do původního. K trávení je zapotřebí mimo jiné i směs různých bakterií a ty bývají přizpůsobené dané stravě. U citlivějších jedinců potom dochází k poruchám trávení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 08:56 Muž motýlek [275] Re: Anthrax
U mraženého krmiva je riziko v podstatě stejné jako u živého z přírodních nádrží - takže to si akvarista moc nepomůže, a navíc riziko znehodnocení násobným rozmrazování - opravdu nevíš, jakou to má historii ...
Docela bezpečné jsou černé komáři larvy z vlastního sudu ... a jsou sqele i pro nástup tření u většiny druhů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 08:46 R Muž Anthrax [4786] Re: LiborSprysl
A to i v případě že člověk má cichlidky (např. ramirézky) ? Já nevím ale příště mi, že držet je jen na umělé stravě moc nefunguje. Přes léto krmím živým pravidelně. Ale teď jsem už odkázán na mražené. Umělá krmiva používám samozřejmě taky. Ale i přes zimu jim plánuji sem tam (nepravidelně) dát i tu živou stravu. Je ten rozdíl mezi mražených a živým krmení pro ryby taky tak zlý, že tu živo mám úplně přes zimu vynechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 08:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wanderer
Wanderer napsal: Opravdu myslíš, že než dávat živé občas, tak radši vůbec? Moc často se k živému nedostanu, ale když je, tak mají ryby posvícení a je o to rvačka. Žádné břichaboly nepozoruju.
No nemusí se stát nic... jen třeba jednou blbě krmení vypereš a bude zle...Když budou mít ryby vypěstovanou imunitu, riziko se zmenšuje...Já bych k tomu přitupoval podle toho, co jsem napsal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 08:18 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: LiborSprysl
Opravdu myslíš, že než dávat živé občas, tak radši vůbec? Moc často se k živému nedostanu, ale když je, tak mají ryby posvícení a je o to rvačka. Žádné břichaboly nepozoruju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.10.2017 06:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amazonka
Amazonka napsala: Mám dotaz-

Zítra budu ve Sklorexu a mohla bych koupit i nějaké živé( ale už neživé :-D ) krmení pro neonky modré ( které budu kupovat ) a pancéřníčky malé. a k dotazu :jaké mužu koupit živé krmení ( pokud možno abych to nemusela krájet a nekroutilo se to )které by jedly tyto rybky? a aby se to dostalo i na pancíky. ( neplavalo to ). ¨
chtěla bych, aby měli trochu pestřejší stravu. Nebo jim stačí tetramin a tabletky? Díky

Nebudete-li nákupy opakovat v pravidelném intervalu, ideálně dvakrát týdně, tak s tím živým ani nezačínejte... ;-) ... způsobíte tak rybám spíš břichabol, než že jim poskytnete pestřejší stravu, pokud jinak krmíte jen krmivy vyráběnými ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 21:59 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Amazonka
sušená nebude plavat jenom když ji spaříš nebo rozdrtíš. Pro tetry v pohodě pro větší rybky asi k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2017 21:56 R Muž ctibum [6921] Re: Amazonka
Mraženou kostičku vyloupnout z blistru do jemnýho sítka, nechat rozmrazit, propláchnout ve studený vodě a servírovat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 21:46 Žena Amazonka [33] Re: liborass
Děkuju, a jak mám připravit tu mraženou dafnii? Může být i sušená? ( Ta bude asi plavat, že?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 21:21 Muž liborass [174]
když koupíš mraženou dafnii, artemku, koretru, patentu tak ti ryby sežerou všechno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 21:19 Žena Amazonka [33]
Mám dotaz-

Zítra budu ve Sklorexu a mohla bych koupit i nějaké živé( ale už neživé :-D ) krmení pro neonky modré ( které budu kupovat ) a pancéřníčky malé. a k dotazu :

jaké mužu koupit živé krmení ( pokud možno abych to nemusela krájet a nekroutilo se to )
které by jedly tyto rybky? a aby se to dostalo i na pancíky. ( neplavalo to ). ¨

chtěla bych, aby měli trochu pestřejší stravu. Nebo jim stačí tetramin a tabletky? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 10:05 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
FishWoman napsala: :-... Nechám jim vždycky cca 5 min než ho zase zapnu ...

Že se Ti s tím chce patlat :-). Jednou ho zapomeneš (jak už psal Wanderer) opět zapnout a můžeš mít průšvih. Při krmení vypínám jenom skimmer, aby neužíral rybám, jinak hlavní filtr běží nestále. A jestli plánuješ mít pancéřníčky, ti budou jen rádi za každé sousto zapadlé za filtrem (filtr mám umístěný tak, aby tam pancíci mohli zaplout)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2017 09:01 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: FishWoman
Podle mě nemá cenu ten filtr vypínat, však ony si to ryby vyzobou, co zbyde. Jednoho dne ho zapomeneš zapnout...
Taky bych byl pro několik druhů krmení, ať to ryby mají pestré.
Jak mi doporučoval zkušený akvarista, "vy byste taky celej rok nejedl jenom řízek". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2017 22:38 R Muž Anthrax [4786] Re: FishWoman
FishWoman napsala: jestli můžou mít ty vločky pořád.
Pořád určitě ne. Chce to střídat. Ta živá/mražená potrava je řekl bych nutná, aby ty rybky hezky rostly a byly vybarvené. Krm s ní pravidelně. Pestrá strava se vyplácí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 22:27 Žena FishWoman [7] - Amerika
:-D Filtr vypínám, protože chci aby to tetry snědly všechno a aby něco nezaplavalo za filtr. Nechám jim vždycky cca 5 min než ho zase zapnu palec Já se jenom ptám na to krmení pro akarky, jestli můžou mít ty vločky pořád. Protože jiné masožravé rybky to může omrzet a budou chtít jenom živou potravu, ale té akarce je to asi jedno smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2017 22:21 Maq Re: FishWoman
Vypínat filtr při krmení... to jsem ještě neslyšel.
Když si ty akarky zvyknou, vyplavou pro krmení i k hladině. Ale ty tetry mohou být hbitější a na akarky zbude málo, resp. budeš překrmovat aby na ně zbylo.
To budeš muset vypozorovat podle okolností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 22:14 Žena FishWoman [7] - Amerika
Jako doplněk? To znamená že je tím nemám krmit pořád? Ale když v atlase píšou, že přijímá všechny druhy krmiv, tak by ty vločky mohly stačit. A ještě se zeptám, když se Akarky krmí, tak plavou k hladině, jako moje tetry, nebo hledají potravu u dna, jako pancíci? Ale když jedí vločky, tak asi plavou i k hladině stydim Já jsem si vycvičila tetry ohnivé, že vždycky když vypnu filtr, tak jim nasypu krmení (aby se jim to netočilo), takže jakmile zaregistrují, že je filtr vyplý, hned plavou k hladině. Tak se to akarky taky naučí :) Možná budu občas kupovat ty mražené komáry ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 20:03 RAP Re: FishWoman
Ano, sám jim ho dávám. Samozřejmě jako doplněk k mraženým koretrám, artémii, černému komáru a občas i patentku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2017 17:27 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Ano budou, když koupit tak nějakej mražák, třeba atrémku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2017 17:03 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, chci se zeptat jestli budou Akarky zelené jíst vločky Tetramin, nebo mám koupit nějaké spešl krmení pro cichlidky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 09:34 Muž motýlek [275] Re: FishWoman
zkus potravu napřed spařit na cedníku a rozmíchej ve sklenici vody - tu pak nalej na několik míst a dostane se na všechny - navíc tu měkkou potravu raději berou a částečně zničíš i případné škůdce ... u některých granulí (SAK) je to dokonce velmi vhodné i proto, že se pak rybky neplní vzduchem a neposkakují hlavou dolů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2017 07:21 Muž LeRi [315] Re: FishWoman
Pokud tam máš pořád tyto Corydoras paleatus tak ty na dně uklidí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 06:03 Muž Jifi [675] Re: FishWoman
Mělo by zbýt i na ty pomalejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 22:38 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, moje rybky krmím vločkami obden, protože pak sní všechno a nic nespadne na dno. Je to v pohodě, nebo bych radši měla dávat každý den ale málo? Mám hejno 20 teter a když jim dám méně tak to sežerou ty rychlejší a na ostatní nezbyde, ale když jim dám obden drobet víc tak se nají i ty pomalejší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 20:46 Muž Vevod [5] – dotaz
Fotka k příspěvku Nevím jestli to zde patří, ale dnes jsem měnil vodu v akva a kominíček mel najednou v tlamě kus čehosi bílého. Vypadá to jako kus stolku ci kořenu. Ale nevím odkud by to vzal. Nechce to pustit a ostatní kominicci ho nahánějí jako by to byla nějaká delikatesa. Viděli jste to uz někdo???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 13:29 Žena Turbínka [2558] Re: Banung
Nejde tolik o značku, ale o pestrost! Živé, mražené, víc druhů vloček nebo občas krmím i čistou spirulinou. Není dobré do ryb cpát furt to stejné, taky celý rok nebaštíš řízek se salátem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 09:47 Muž Banung [28] Krmení pro parmičky a dania
Poraďte mi nějaké kvalitní krmivo. Jak typ tak značku.
Mám Tetramin - vločkové a polské mražené dafnie z Hornbachu

Oděsky mi ožíraj Limpholie, potvory rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 17:45 R Muž romant [27987] Re: Lady
Na konkurenčím webu je vcelku uceleně ke hlédnutí www.akvarista.cz/…
Jinak lze samozřejmě krmit tzv. běžným krmivem pro společenská akvária, oni jsou to vcelku řrouti a mlsouni zároveň, takže odzkoušet voce druhů a posléze krmit pestře, ale nepřekrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 14:58 Lady
Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať, že čím mám kŕmiť rybky beta. Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 18:24 R Muž romant [27987] Re: Mirek22266
Tomu kamarádovi připrav přesně tvojí obvyklou krmnu dávku, nic víc, nic míň a krmení před ním schovej. ;-) Ten filtr vyčisti 14 dní před odjezdem a týden před odjezdem odkal dno a ty výměny v rytmu jak píšeš, kamarád společně s tou výměnou může to dno taky stáhnout, prostě zase jak to děláš ty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 18:16 Mirek22266 Re: romant
Dobrý den. Mám dotaz. Mám 350 l. Akvarium a v něm dva vrubozubce. V létě jedu na tři týdny na dovolenou. V den dovolené před odletem dobře nakrmím ryby a nahážu jim tam hromadu šneků a 1 cm rybky. vyměním polovinu vody a vyčistím filtr. Kamarád mi za 10 dní opět vymění polovinu nádrže a nebude už krmit. Dnes mají vrubouši okolo 15 cm, a v létě do 25. Můžu to takhle udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2017 16:48 R Muž romant [27987] Re: Jitka66
Tak udělal bych to následovně. Té paní co bude zalévat kytky, bych připravil dvě normální dávky, který běžně krmíš. Den před odjezdem bych vyměnil normálka vodu, v den odjezdu nakrmil a ty dvě dávky by krmila ona paní v půběhu těch 7-10 dní, taky aby mezi prvním a druhým krmením byly dva dny pauza. Rozhodně nenechávat nikomu krmení všechno a rozhodně ty připravený dávky připravit jako by jsi krmila ty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 15:35 Muž Yirka [9126] Re: Jitka66
Na těch pár dní rozhodně bez krmení. 14 dní bez krmení je u dobře zavedené nádrže naprosto bez rizika. Podle mých zkušeností akvarista, který ví kde je sever může jít až na 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:19 Žena Jitka66 [8] Re: NHKG
No, to je nechám raději hladem, než to svěřit paní, která bude zalévat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:17 Žena Jitka66 [8] Re: lacewings
Ano, používala jsem eSHa ndx, protože se mi tam dostali s koupenými květinami nebo rybami paraziti (živé krmení nepoužívám). Neubudu přítomna až v červnu, informuji se dopředu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2017 13:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jitka66
Holiday určitě ne, to radši nechat ryby o hladu. Ale pokud někdo bude chodit zalívat kytky, můžeš mu nechat odměřené dávky a všechno ostatní krmivo zamknout radši pod zámek, aby jim nechtěl přilepšit.
Mi při delší absenci krmí ryby polovinou obvyklé dávky každý druhý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2017 13:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jitka66
Možné škody z překrmení mohou být rozhodně větší než to, co jeden ancík a pár okružáků udělá za týden na kytkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2017 12:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – Re: Jitka66
Vzhledem k tomu,že u vás probíhala celá řada léčebných procesů,za použití celé řady léčiv, nejsem si zcela jist dostatečně vyvinutou imunitou u ryb a tím i možnosti překlenutí požadované doby bez následků.
Regenerační schopnost vytvoření dostatečné imunity u ryby je v řádu 4-6 týdnů, u některých druhů je dokonce tato doba i delší. To vše je závislé a odvozuje se. od dalších faktorů, jako je stáří jedinců, nebo prostředí.
Svým příspěvkem, chci pouze upozornit na možnost, kterou je nutno zohlednit, při rozhodování. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11464-krmeni?od=151