Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení

 

NápovědaFórum » Krmení  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 17:13 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Designer
Souhlasim,...s zivorodkami jsem zacal a opet se k nim vratil....Pavi ocka mi prijdou jako jedny z nejhezcich rybek.Je radost sledovat mrnouse do jakych barev se pomalu vybarvuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 11:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
To ze ted nechces zivorodky, vubec neznamena, ze se jednoho dne do nich nezamilujes a neporidis si akvarko treba jen pro ne, pro jeden druh. Kdyz vidis krasne zelene akvarko, kde plavou same stejne zbarvene Platy (napadly mne prvni, mam je nejradeji), je to uchvatny pohled, pri kterem leckdo rychle zmeni nazor na zivorodky. Umi byt kouzelne. Navic udrzovany chov zivorodek, treba jeste s nejakym predem danym cilem, to je hotova veda a pekna pilacka, rozhodne ne jen na jedno akvarium.

Klobouk dolu pred dobrymi chovateli zivorodek ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:33 Muž Aforte [533] - Rostliny
Super. :-) Tetramin jsem původně chtěl též, ale nevěděl jsem jak je na tom s kvalitou. Živorodky nemám a nechci : rozzureny hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Urcite si kup i klasicky TetraMin (pokud uz ho nemas), tim nic nezkazis a prodava se i v malych balenich za par malo korun, takze muzes vyzkouset. Jsou to casem proverene vlocky, vyrabi se kam az ma pamet saha :-) .

V nouzi se daji rozdrtit nehtem na dlani a nakrmit tim treba male zivorodky, berou to dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:23 Muž Aforte [533] - Rostliny
Díky za nápad :-) Já chci koupit několik krmiv, alespoň 3 abych je mohl střídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Vynikajici zradlo je take Sera discus Premium. A ano, nemel bys tim krmit stale, pokud nejde o ryby ktere maji pozadavky jako Tercovci, proste jen obcas pro zpestreni. Krmil jsem tim Platy skvrnite, pro ktere to asi moc vhodne neni, samo k tomu dostavaly i zelene, a vyrostly poradne velke, zdrave, a opravdu jim to smakovalo.

Chci tim rict, klidne muzes obcas rybam dat i neco, co neni urceno primo pro ne, v prirode take sezerou na co prijdou a uznaji za vhodne k sezrani. Jen to chce trosku s rozumem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:19 Muž Aforte [533] - Rostliny
Takže se zkusím podívat na SAK a HIKARI. Pokud bude mít ještě někdo nějaký nápad na dobré krmení pro rybky budu jen rád. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Ty ryby Ti vazne tak moc nesezerou, takze jestli si koupis pixlicku za 50 a nebo za 300Kc, pripadne vic ruznych postupne jak na ne narazis, Te zrovna tady asi moc rozhodit nemuze, budes to mit na dlouho.

Ma zkusenost rika, ze jak je na necem napsano HIKARI, neni treba resit jestli je to dobre, proste to dobre je ;-) . Cena odpovida kvalite, a ryby to poznaji. Jak nase Betky dostaly posledne pro zpestreni jidelnicku ohledne sucheho krmeni neco jineho nez Hikari (dostaly Tetra Betta), ackoli jsou jinak silene hltave, nejak jim to neslo, a dokonce jsem videl, ze to zase plivaly, coz delaji bezne treba Tercovci, ale Betky moc ne. Jiste ze to muze byt jen tim na co jsou zvykle, ale kdyz vidim jak jsou barevne a spokojene, davam jim to, co jim jede ;-) . Drive zraly cokoli, ale jak zacaly dostavat "Hikari Betta Bio-Gold", ostatni berou jen vlazne.

Vypada to jako reklama, ale dobre veci ji nepotrebuji a ja se prodejem ani vyrobou techto veci nezabyvam, takze jen muj pohled na vec.

Ovsem je fakt, ze jak si ty ryby jednou rozmazlis, pomuze Ti ke zmene zpet na neco horsiho snad uz jen nechat je poradne vyhladovet :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:06 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
SAk je v poměru cena a množství podle mě mnohem lepší, jak koupit nějaké hezky zabalené vločky s milionem popisků v pet centru, máš několik typů, u každého najdeš popis pro jaké ryby je vhodný a u granulek mají několik velikostí, já mám energy pro skaláry vločky a colour granulky a dají si i razbory velice rády, i když mám klínoskvrné, jinak ancíkum, okružákum a red cherrynám také velice chutná, řekl bych že je i lépe aromatické, než nějaké vločky od dajany, ale chce to střídat, jinak je i tohle omrzí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:52 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zkusím ten SAK. S penězma jsem celkem vpohodě, akorát nechci kupovat nějaké extra předražené výrobky. A co za suché je asi nejlepší?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:42 Muž souky [594] - RostlinyRe: Aforte
asi SAK MIX s velikostí akorát pro ryby co budeš mít, předpokládám, že s penězma to nemáš až tak slavný, tak bych začal nějakým suchým(řekl bych, že je téměř jedno jakým) a pak podle peněz koupil zbytek. Sakem nemůžeš denně krmit, protože je dost výživný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:39 Muž Aforte [533] - Rostliny
A poradíte mi nějaké vločkové nebo suché krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:38 Muž tillecek [133] - SumciRe: Aforte
Ovšem, mražené nítěnky jsou většinou na nic, ale třeba patentky, komáří larvy aj., to už nebývá marné. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:18 Muž Aforte [533] - Rostliny
Nad SAK jsem přemýšlel, ale jaké? Ohledně tablet. Měl jsem je, ale byly prošlé, tak jsem je vyhodil. Mražené jsem měl nitěnky. Dělaly bordel v akva a skoro jsem je nepoužil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:17 Muž souky [594] - RostlinyRe: Aforte
Pokud máš jedno akvárium, tak si myslím, že neni třeba nějak moc řešit cenu u krmení, vydrží ti pěkně dlouho. Doporučuju koupit víc druhů po malých pixlách, třeba SAK, nějaký univerzální suchý a třeba nějaký tablety pro krunýřovce, ty je dobrý přimáčknout na sklo, zobnou si rády všechny ryby. Základ je prostě pestrost, ikdyž jde jen o suchý a to mražený bych přehodnotil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 08:32 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mám dotaz. Jaké krmení zakoupit rybičkám? Mražené nechci. Nějaké kvalitní, ale ne zase až moc drahé.

rybičky:
razbora skvrnoocasá x tetra ohnivá (ještě nevím, jakou z nich najdu)
krunýřovec jednopruhý
krunýřovec sp.
caridina japonica
piskořka věžovitá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 04:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
Amur je skutečně králík, vypase všechno. Kapr se bude občas pást s ním, jinak opravdu minimálně ten šrot je třeba. Ale ono také záleží kolik je těch ryb, a v jakém objemu jsou. Voda je skutečně úživná, pokud jsou dodrženy poměry... ;-) Máte-li je na výkrm, tak budete muset futrovat, jinak se zvládnou živit bez vašeho přičinění. Kapři se vytřou a rázem mají i živou potravu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 20:17 Muž snehulda007 [850] Re: Edit
Prodávaj se granule přímo pro výkrm kaprů. Boilie se používá k chytaní a jako krmení je to sakra drahý. Ten šrot je dobrý navlhčit a udělat z něj koule, aby dobře klesnul ke dnu. Dobrá je i vařená kukuřice a řepka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 19:25 bichirr
Bojlís je taky koule. 7cm kapr je úzký torpédo.
Jinak amur žere trávu. Pečivem bych nekrmil, budou mít kožní problémy. Hlevně z chleba (kvasnice jim nedělaj dobře). Myšleno ve velkém množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 19:19 Žena EditHa [91] - TetryRe: Ganjamir
Zeptám se slepic jestli si můžu trochu šrotu půjčit na vyzkoušení :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 19:15 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Edit
Nejlepší sou asi ty boilies granule, ale taky nejdražší, jinak tyhle ryby můžeš klidně krmit i šrotem pro prasata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 19:10 Žena EditHa [91] - TetryRe: bichirr
Chci se zeptat jako laik. Čím krmit amury a kapry. Strašně jim chutná rohlík -je to bitka. Prý se uživí bez krmiva, ale nejsem si s tím jistá, když je vidím jak se perou o každý kousíček rohlíku. Viz.náš rybník.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 23:03 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: mustanggt
mě třeba neonky od sery nic nežerou. Nemá totiž v nabídce nic mírně potápivého, granulky menší zrnitosti. Vločky (san, vipan) si z hladiny neseberou a vipagran už je velkej. Kromě živého nebo mraženého žerou jen SAK55 hrubosti 0. Myslím si že SAK bude hodně kvalitní krmení, protože jsem naň naučil i halančíky co sežerou jenom co se hejbe. A výhodu maj i v těch hrubostech od 00 do 3. Pokud chceš víc se zeleným maj v nabídce SAK Green apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 18:54 mustanggt
ja krmím vyhradne serou,moj suflik obsahuje:san, flake menu, spirulina tabs, plankton tabs, viformo, FD bloodworms, FD daphnien, wels-chips, discus food, discus red food, GVG-mix. a mrazena patentka. rybyčky žeru uplne všetko,čo im z tohoto dám.discucy sice nemam,ale brutalne to chuti vsetkym rybam.a cichlidky potom super rastu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 18:43 R Muž romant [27987] Re: mustanggt
Jako příkrm sem tam klidně krm, na spestření jídelníčku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mustanggt
Ramirezky Ti zrovna za tohle moc nepodekuji, pro ne zkus spis krmivo pro Tercovce. U tech dalsich to bude podobne.

Tohle co zminujes:
www.sera.de/…
sice neznam z vlastni praxe, ale podle popisu je to idealni pro Tlamovce a to jsme jinde, ti potrebuji vic zeleniny nez to co chces krmit. Kdyz jim to obcas das, tezko neco pokazis, ale ne jako hlavni krmivo a je otazka, jak to budou brat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 15:49 mustanggt
zdravim mozem krmit americke cichlidy ako napr.:akarka zelena, skalare, borelli, ramirezi,kancikov .krmivom Sera granured, granugreen.samozrejme viem im ztaobstarat rozne krmivo od patentiek cez rozne ine,len sa pytam ci je vhodne pre ne aj toto.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Drahoš .
:-))), jo černá patentka je taky dobrá, je ale lehčí a nejde tak ke dnu. Mřenky je dobré občas přikrmovat zeleným a spíš na noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2013 21:57 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: KarlosS
ja jim dávám černou komáří larvu též to žerou no mřenky jsou strašné nenažrané ty sežerou i hovno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.05.2013 21:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Drahoš .
nejfajnovější krmení pro pancéřníčky jsou patentky. Jak živé tak mražené. Nitěnky, apod. Mě jdou na tablety jen z nouze. A to je rozmazluji např. Serou vipachips.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:22 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku je nějaké fajné krmení pro mřenky a panceřníčky. nejlépe tabletové poradte
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 06:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
Krmit se dá vším živým, co vám ryby nudou žrát. Tudíž přiměřená velikost... třeba i smýkaný hmyz, když budete lovit pro žáby. No je to pracné, ale výborné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 16:08 JosefVavra – Rybenka skleníková (Thermobia domestica) jako krmivo
Jako dlouholetý terarista a věčný pokuston , jsem dal vedle akvária kde mám žáby akvárium kde mám samičky od bett a když jsem zklepával krmení k žábám tak mě vypadl 1 kartonek k rybám a nestačil jsem se divit
prostě jatka hadr :-) rybky s naprostým přehledem žrali i 1,5-2cm velké rybenky
a skrze to že je celoročně krmím vločkama pro akvarijní ryby tak si myslím že to může být velice dobré krmivo které se osvědčí
,áte s tím někdo zkušenost ?
Jako další mohu zkrmovat i malé cvrčky a další
a defakto celoročně krmit jen živou potravou :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   19.12.2012 09:19 Muž souky [594] - RostlinyRe: Jurda
zkus třeba sak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 18:57 Muž Jurda [0] – druh krmeni
Jake je podle vas nejvyzivnejsi krmeni pro ryby z ktereho rychle rostou? (pro normlani ryby i pro cca 1mesic stary poter)
Nejake susene bych chtel... (mrazene uz pouzivam sem tam)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 20:20 R Muž romant [27987] Re: Jurda
Punčochy silonky, nebo ten cedník a bude to určitě lepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 20:18 Muž Jurda [0] Re: romant
Ok, musim najit nejake jemne sitko...alspon to nebude spinit tak tu vodu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 19:50 R Muž romant [27987] Re: Jurda
Proč to tam házet i s tím bordýlkem, když nemusíš? Nebuď línej a zkus to propírat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 19:45 Muž Jurda [0] Re: romant
Hmm ja to hazu do krmitka zmrazene... Kdyz to neproplachnu tak to zas tak velka chyba neni ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 18:30 R Muž romant [27987] Re: Jurda
Ty patentky jim dávej rozmražený a řádně propláchnutý ve studený vodě, aby se odplavil ten bordýlek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 18:23 Muž Jurda [0] Re: LiborSprysl
Tak jsem jim dneska koupil mrazene patentky a nejak zvlast se na to nevrhli ale nakonec to snedli... dal jsem jim polovinu te kosticky. Kdysi jak jsem mel cichavce a sklalary, ti se toho nemohli nabazit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 06:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jurda
Jurda napsal: Jsou ty susene nitenky nebo komari larvy stejne vyzivne jako ty mrazene? A nebo jake vyzivne krmeni pro zivorodky?
Ony nejsou sušené někde "na pijáku" - lyofilizace je proces, o němž zpracovatel tvrdí, že výživové hodnoty zachovává...tak tomu budeme věřit? Jinak živorodky je třeba krmit skoro vším, protože skoro všechno skutečně žerou a hlavně ne moc. Bo špatně tráví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:26 Muž Jurda [0] – Mrazene nebo susene
Jsou ty susene nitenky nebo komari larvy stejne vyzivne jako ty mrazene? A nebo jake vyzivne krmeni pro zivorodky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 20:03 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: honzaprouza77
...obecně platí za nejlepší (umělé) TETRA...
Možná u vás doma, když ho máte ty tuny? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:07 Muž honzaprouza77 [18]
takže je ok :), to mě zajímalo, sice mám doma tuny krmení na mé miniakvárium, ale co já vim do budoucna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:57 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: honzaprouza77
O tom mluvim taky. Kvalitu surovin se těžko dozvíš. Je to jen o dohadech či zkušenostech. Moje zkušenost je taková, že krmim takřka vším(včetně vlastní kuchyně :-D ) a nikdy jsem problém nemněl. Krmím samozřejmně i LONem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:53 Muž honzaprouza77 [18]
o tom mluvím, mohu srovnat dvě odlišná krmiva a na každém může být napsané to samé, ale záleží na surovinách, ketrébyli použité, ale nemohu tvrdit, že bych podle nápisu na krabičce mohl poznat, jestli jde o kvalitné, nebo ne...protože nevím, co ryby potřebují a co ne (podle složení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:46 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: honzaprouza77
Pro mně je důležitější složení krmiva, nežli výrobce. Někdy mám pocit, že se platí nejen za kvalitu, ale především za značku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: honzaprouza77
Od LONu kupuju sušené moskytí larvy a ryby jsou potom jak divé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:41 R Muž romant [27987] Re: honzaprouza77
Osobně bych to viděl tak, že ta cena je úměrná kvalitě.
Edit: Mám nic moc zkušenost s vločkama, dost rychle se rozpadají a znečišťují vodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9948x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11464-krmeni?od=251