Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení

NápovědaFórum » Krmení » Názory a rady ohledně krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2019 23:31 Muž PaDa [5035] - mřenky a sumciRe: petromi
Celkem pravidelně mají moje ryby režim 5 dní něco, 4 dny nic. Nevypadaj špatně myslím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 22:56 Žena tramtra [1750] Re: petromi
Moje ryby byly do přestěhování akvárií pět měsíců v režimu 3 dny krmení/4 dny půst a zvládly to všechny naprosto bez problémů a v plné kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2019 15:56 R Muž afc1886 [8056] Re: petromi
Jenom doplním kolegy, aby jsi neměl snahu dávat před odjezdem zbytečně více krmiva. Ničemu tím nepomůžeš, spíše naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 15:39 R Muž Anthrax [3248] Re: petromi
Já taky nebývám pře víkend doma. Ničemu to nevadí. Když jsem měl akva na kolejích, tak bývaly ryby o hladu tři dny. Ničemu to nevadilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 15:37 Muž jarovo [1027] Re: petromi
Ja si myslím že by to nemuselo vadiť, veď v prírode tak pravidelný prísun potravy ako v AQ nemajú a v zdraví to prežijú a rozmnožujú sa. Mám odskúšané sporadické výpadky v krmení na 3 - 4 dni a žiadne problémy som nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2019 15:31 Muž petromi [1] – Pravidelná pauza v krmení
Chtěl jsem se zeptat, jestli nebude vadit, když budou rybičky vždy dva dny v týdnu bez krmení. Četl jsem o vhodnosti jednoho dne... Jsem pravidelně pryč, tak nevím, jak to řešit a svěřit krmení jiným se mi nechce.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 22:25 RiBet Re: vlka
Taky zkusim :-) ale stejne furt nechápu tu náhlou změnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 22:23 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: vlka
Takto to občas taky dělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2019 22:19 Muž vlka [1389] Re: RiBet
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Když mám špetku vloček mezi prstama, ponořím prsty pod hladinu, promnu vločky mezi prsty aby nacucly vodu a jdou ke dnu. Ale Neonky, Razbory a Tetry by měly normálně baštit i z hladiny. Když jsem míval Pancéřníčky kropenaté, také baštily vločky z hladiny.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 22:00 RiBet Re: Anthrax
Zkusím, díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 21:59 R Muž Anthrax [3248] Re: RiBet
Nevím čím to je. Ale zkus to krmivo napřed namočit. Třeba dej ty vločky do injekční stříkačky a natáhni vodu, popřípadě vytvoř podtlak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 21:57 RiBet Re: JirkaŠčobák
Uprostred pixle. Problém je že ryby mi z hladiny nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 21:53 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: RiBet
A stalo se ti to “uprostřed pixly” nebo po otevření nové pixly?
Slepá hladina to dělat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 21:42 RiBet - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru – Sušené vločky
Z ničeho nic mi přestalo vločkové krmení klesat ke dnu. Plave si tam několik hodin a dolu klesne jen úplné minimum. Krmivo jsem nezmėnil, používám pořád stejné od Tetra. Může to dělat mastná hladina? Ještě mě napadá, že jsem lehce upravoval směr výtoku z filtru, jestli tam nevzniká nějaký podtlak. Máte někdo podobnou zkušenost?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 18:44 R Muž vaclav [11634] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Já jsem s tím nikdy neměl problém aby něco zbylo. Zkus toho dávat méně když to vezmu na kostičky tak mám 8 ks klasické mražené a 1 ks špenátu z rybou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 16:03 Muž Tommo [535] Re: vaclav
A žraly Vám to hned, myslím když jste jim to dal poprvé? Já tedy zkusím ten protlak také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 15:54 R Muž vaclav [11634] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Já mám dno za 10-15 minut čisté. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 13:21 Muž Tommo [535] Re: vaclav
Díky, já jsem dělal tresku, ale dal jsem do toho listový špenát, který jsem předtím spařil. A rozmixoval. Když jsem to dával rybám, tak si toho skoro ani nevšimly, maso a špenát se válelo všude po dně akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2019 10:41 R Muž vaclav [11634] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tommo
Fotka k příspěvku Špenátový protlak (neochucený) a nejlacinější mraženou rybu, trochu to rozsekám nesmí z toho být kaše, mam na to takový malý skoro mixírek. Pak to zmrazuji na kostičky a spolu z mraženým krmením to pak pod vodovodem rozpustím v punčoše, nejlepší jsou ty s zpevněnou špičkou. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 10:15 Muž Tommo [535] Re: vaclav
Václave mohu se Vás zeptat, jak děláte to krmení? Rybí maso se špenátem? Jaké maso a špenát. Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 09:40 R Muž vaclav [11634] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Fotka k příspěvku Tak na obrázku je víc věcí stejných ale od jiných prodejců. Jsou ale i další možnosti. V jednom krmení mám určitě cyklops, patentky, koretry a artemii. Přidávám k nim ještě kostičku špenátu s rybím masem 1:1. Sušené mezi ně počítám i různé granule dávám jen ojediněle. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 04:26 Žena zelenakapusta [1078] - TetryRe: vaclav
To všechno aktuálně používáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 21:25 Muž jarovo [1027] Re: zelenakapusta
Granule bez problémov pre akary aj pre tertry - dávam im aj TabiMin tablety - zoberie si ju zo dna a prevaluje v ústach až kým ju nezje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2019 20:03 R Muž vaclav [11634] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Fotka k příspěvku :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 18:10 Žena zelenakapusta [1078] - TetryRe: NHKG
Cichlid granulat od Rataje.

Začala jsem namáčet moskyty a daphnie. Běžné vločky nenamáčím, protože i tak jdou okamžitě ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2019 17:55 Muž NHKG [3807] - HadohlavciRe: zelenakapusta
Jaké granule, výrobce? ;-)
Pro cichlidy doporučuji z běžných krmiv Hikari cichlid a Hikari exel. Tato je dobré namáčet, suché jsou hodně tvrdé. Pak to střídám s granulemi pro terčovce. S těmi je ale problém, ze je v nich dost menších částí a kalí vodu. A samozřejmě Tetramin.
Já namáčím všechna sušená krmiva, i vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 17:21 Žena zelenakapusta [1078] - Tetry – Granule pro cichlidy
Ahoj všem,

v sobotu si jedu pro akary hnědé a krmivo pro ně mám už doma - granule.
Krmíte jimi někdo? A musejí se namáčet předem? Jde mi o to, že rybky v obchodě nic takového nejspíš neznají, takže bych jim to chtěla nabídnout.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2019 14:28 Žena ter [47] Re: vlka
Přidává se i do rybího krmení,tak mě napadlo přihodit pár granulek toho sušeného jen tak.Ten sušený podle mě ani nepálí.
A některé krevetky ho prý milují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2019 14:26 Muž vlka [1389] Re: ter
Pro člověka super lék, ale pro rybičky to slyším poprvé. Dej vědět, jestli baštily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2019 14:17 Žena ter [47]
Ahoj,jaký máte názor na sušený granulovaný česnek?Mohu ho přisypat jednou za čas rybám pár granulek jen tak s granulovaným krmivem?Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 13:58 Žena Medunka [48] Re: Laurent
Ahoj, mým lorinám chutná všechno, čím přikrmuju krevetky, takže kromě granulí se spirulinou třeba i spařená mrkev, kopřiva nebo banán. A na rozmáčklou levatku nebo okružáka se oproti lorikáriím zvykům vrhají i za bílého dne! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:22 Lenka Re: Lenka
Jo a pardon, nevím jak se dává edit, příznaky - ryby se hodně držely u dna, to je jediné čeho jsme si všimli. Předtím jelo akvárko dlouho, určitě to muselo být nějakým způsobem zaviněno těmi červy. Ještě dodávám, že jsem husa, byli to červi pro ježka, takže asi nijak neošetřeni pro akvarijní rybičky.
Hned včera co umřeli 3 jsem vyměnila půlku vody, dala jim tam dezinfekci, ne malachitovou zeleň, ale takovou červenou. A zkusila udělat test na Azotin, ten je jediný, co mám, a vyšlo to v pořádku. Děkuji moc za rady. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 10:14 Lenka Re: Anthrax
Je to 300 litrové Malawi, už jen 12 ryb (electric blue johanni - včera zemřel samec a samice, dnes zase samec a samice, takže už nejsou :( , 3 aulonocara fire fish - včera zemřela samice, 2 černoploutví, 3 red zebry a 3 nevím jaký druh, jsou ještě malí, byli šedo modří s černými fleky a už se jim dělají pruhy a ještě poslední taky ještě malý, modrý s černými pruhy. Červy snědli jen dva největší tlamovci, - ti jsou úplně v pohodě, vykadili celou slupku bez masa. Ostatní červy zkoušeli sníst, ale jak byli tvrdí tak to nedokázali.
Jinak jsme našly ryby mrtvé, kromě té samičky fire, tu jsme viděli jak začala zmateně rychle plavat, až šla na bok ke dnu. Vytáhla jsem ji síťkou a dala do kýble s lehce studenou vodou, že by se mohla vzpamatovat, ale do dvou minut umřela. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 22:16 Lenka – Mouční červi
Ahoj, včera jsem zkusila do akva hodit moučné červy (jenom pár, asi 6) a dnes mi posel už třetí tlamovec, nevíte co se mohlo stát? :(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2019 19:44 Muž Amatértom [487] - CichlidyRe: Laurent
Ahoj, jakékoliv tabletky se spirulinou. Hoď je tam po zhasnutí. Ve tmě jim chutná nejvíc ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:06 Muž Laurent [94] – Rineloricaria lanceolata - Lorikárie kopinatá - krmení, potrava
Ahoj, máte někdo nějaké tipy čím krmit / přikrmovat lorikárie? Nějaké vychytávky, kteří je mají? :-) Ačkoliv krmím dvakrát denně, ať už sušeným nebo mraženým, lorkám toho nikdy moc nezbyde, úplné minimum po pancéřníčcích. Oproti jiným sumcům se na krmení nehrnou... Kdyby měl někdo nějaký (osvědčený) tip budu moc rád.

ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2018 09:17 Muž montydvory [6] Re: Robin151
Krmim s AMK přez rok bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 11:24 Muž Robin151 [7]
dobry den chci jse zeptat jestli krmiva od amk jsou dobra volba na krmeni ryb nemam s nima skušenos

děkuji za odpověď

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 15:36 Marcelo
ahojte. niekto skusenosti s AQUAEL Acti spirutabs? tabletami na krmenie rýb. chcem niečo nové a k tomuto produktu neviem nájst ziadnu charakteristiku ani odporucania :( Prosím vás o recenziu. ďakujem fera24.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.08.2018 20:50 Muž dudak [1608]
patentky by smrdět neměly, ale mají svůj charakteristický pach, stejně jako jiná krmiva, třeba mysis nebo gamarus. Kolikrát to ani pořádně nejde smejt z rukou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:36 Muž visek [53] - Tetry
mam 100 neonek a maji rady patentky.pokusim se koupit suseny a namocim je.kdyz koupim mrazeny tak 50 procent je voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:56 Žena tramtra [1750] Re: Andaska
:-) potvrzuji, moje Pandy by se po patentkách utloukly...taky se mi párkrát stalo, že mražené smrděly, šly rovnou do koše... raději koupím živé, properu a zamrazím v tvořítkách na ledové kostky. Krmím jimi téměř denně, ale kombinuji i s jiným mraženým/živým/suchým krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:42 Andaska Re: Maq
Potravu mám různorodou, ale doporučují mi tady někteří, kteří pandiky chovají, že je maji nejradši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:41 Andaska Re: vaaclav
No já si to myslela, ze se cestou někde rozmrazily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 19:10 R Muž vaclav [11634] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
Takové krmení nepoužívej, smrdět nesmějí, zřejmě byly několikrát rozmražené a opět zmražené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:07 Muž Roger [1062] Re: Andaska
U nás je nejrozšířenější firma Huml a zatím vše ok, nesmrdí, celkem čistý. Střídám to Patentky, Cyklop atd.. včetně vloček jak mi tu kolegové doporučili, každý den něco jiného a ryby mám jako piraně :-) gold molly se dokážou u mraženého mezi sebou i odšťuchovat aby si urvali co nejvíc. Dělám to jak mi doporučili zde prohnat sitkem pod vodou aby to rozmrzlo a propláchlo a pak to tam dávám lžičkou a bavím se jak rybky kmitaj a žerou o sto šest :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 18:22 Maq Re: Andaska
Mražené patentky by smrdět neměly.
Ale není myslím moc vhodné je mít jako dominantní krmivo. Střídat to. Ostatně to platí asi o každém krmivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:59 Andaska Re: Wanderer
Zeptam se, jsou mražených patentky cítit? Já je mela a smrdely jako das, jako to byla sila. Taky mi z toho rybky onemocněly. V prodejně mi tvrdila majitelka, ze je to normální, ale ostatní mražené co mám (koretra a artemie), tak ty nesmrdi vůbec. Pandiky bych pak chtěla prave krmit patentkama, ale po te zkušenosti coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:11 Muž Wanderer [1902] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Andaska
Plave to nahoře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 16:51 Andaska - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Wanderer
A klesá to ke dnu?
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat příspěvek • Zobrazeno 7371x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11464-krmeni