Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kobercové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 13 Žádná další stránka   1  
Kobercové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2007 20:35 iKat – Kobereček ?
Ahojky, potřebovala bych poradit. Chci mít v akvárku "koberec" po celém dnu, ale nevím, jaká rostlinka by se k tomu hodila, chtěla bych, aby vypadala jako "travička". Ostatní rostlinky mi taky moc nejdou...Vallisneria rubra-se jakoby rozpadá, prostě její listy zprůhlední a pak odpadnou. Limnobium laevigatum-tomu zase hnijí listy. Ani se mi vůbec nemnožím(tím mám namysli tu valisnérii). Proto mám strach stím koberečkem :-( . Asi bych měla hnojit, ale čím? Jinak osvětlení je 3x8W(svítím 12h denně), momentálně si tam plavou tetry krvavé, které se mačkaly v třicítce a potěr živorodky endlerovy. Ještě k tomu limnobium laevingatum- nové lístky sice děla, ale jsou takové povadlé. Děkuji moc za případné rady palec .
P.S. foto u prezentace není aktuální, teď to vypadá zase jinak, zítra snad foto dodám...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2007 21:59 Muž Venca [25]
00lab.blogspot.com/… se podívej sem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 20:07 Muž Pet [56]
Na mé úvodní fotce prezentace je eleocharis. Je to tráva a dá se stříhat jak potřebuješ. Jen chce hodně světla. Ale to všechny pidikytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 19:41 ARKMAN
Mám nově Echinodorus tenellus. Měli ho v zuboženém stavu, ale prostříhal jsem hnědé části a už se pěkně zelená a dost rychle se to šíří oddenkama...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.07.2007 22:33 Muž Eff [417] - Rostliny
Když bude plavat, tak nebude kobereček. Leda že bysme byli v pohádce tisíce a jedné noci. Samozřejmě že když plave, nehnije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2007 22:18 kubis – koberečky
když bude ta ricie plavat tak nebude hnit ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2007 22:09 Muž Eff [417] - Rostliny
štěpáně, štěpáne. Takový kobereček z přivázané riccie se musí každých zhruba 6-8 týdnů zcela obměnit, někdy dřív, později ale asi ne. Neboť - roste hodně do výšky a stává se z něj takové neposedné rozčepýřené křoví. To by nebyl takový problém, ale spodní vrstvy riccie se při nulovém světle rozpadají, hnijí (hnití? tlení? čert to vem - výsledkem je černej smradlavej sajrajt) a pokud nedojde k oné údržbě, pak vrchní, novější vrstvy se tudíž nespoutány vazivem nití, vlasců a původní riccie odpoutají od podkladu a odebéřou se vstříc nadějné prosvětlenosti hladiny.

A k té pracnosti údržby: Cokoliv co má milión listů, tenké stonky, furt to někam odnožuje a neustále se rozrůstá a na druhé straně odumírá = piplačka. A když se to nerorůstá, rozrůstají se na tom řasy. Zaplať pánbu za Echinodory (teda za ty velkolisté).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 21:27 R Muž Mrakoplash [1776]
Štěpáne ja myslim ze je to strasna piplacka a ta udrzba hmm
Jirka ho delal se ho optej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 20:57 Štěpán
Takový kobereček z přivázané riccie snad tak náročný není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.07.2007 20:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – kobereček ktery je nenaročny a roste rychle
Není nenáročného koberečku, leda JEKOR ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 13:45 kubis – koberečky
nevite někdo nebo neznate nějaky druh koberečku ktery je nenaročny a roste rychle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 16:21 Muž matlala [798] - Rostliny
kurýr, vypadala dobře ale emerzní kvetla, musí se rozstříhat na kousky jen s párem lísků a sadit pinzetou s rovným hrotem: www.petrmatula.ic.cz/… je tam vidět koupena normálně v lékárně za 40kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2007 16:17 Žena bucliik [99]
jak ty jednotlivý rostlinky zasazujete?na prsty se mě to zdá malinký a pinzetou se bojím abych to nerozmačkala.necha sis to poslat přes poštu?jestli ju, ?jak to vypadalo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 20:30 Muž matlala [798] - Rostliny
no nevim myslím že mám dobré podmínky: 0,75w/l světla zářivky 840 obyč, dno je ok a živiny též
rostlinky začaly bublat jen mi chybí glossa a je to vše ok jak chci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2007 20:28 tonik666
K té Glosse - roste v dobrých podmínkách překvapivě rychle. Rozrůstá se jednotlivými šlahouny, na kterých jsou za sebou naskládány dvojice lístků, takže zelený dojem na dně udělá vcelku rychle.

Ale:
Starší šlahouny mi vcelku rychle žlouznou a odumírají, a velmi špatně se tato spleť šlahounů udržuje. Řekl bych, že je to nedostatkem osvitu. Na zhasnutí v boji proti sinicím Glossa reaguje v mém akva nejhůř, za 5 dní bez světla jí zežloutla asi půlka.
Také má ve zvyku táhnout se do výšky, když je světla málo.

Takže taková legrace s jejím pěstováním to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 14:38 Muž matlala [798] - Rostliny
jj až ji seženu ale myslím že vyjde levnějc ten kobereček ve vaničce od rataje měl bych ho i do krevetkária i do holandského je tam tak těch 8 košíčků a stojí to 140kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 08:43 Žena yama [25] – koberecky
Bavila jsem se o tom s jednim klukem, ktery koberecky velice uspesne pestuje a zaklad pri zasazovani "kobereckovych" roslin, je rozdelit je na jednotlive rosltinky a ty pak po skupinkach 3-5roslinecek sazet tak 1cm od sebe /ja jsem to absolvovala a je to fakt piplacka:)/ takze je uplne jedno jestli koupis kosicek nebo koberecek, protoze spravne bys to mela stejne rozdelit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 08:30 Muž matlala [798] - Rostliny
ale když to spočtu tak ta vanička dá asi za 5-8 košíčků a to vyjde levnějic
a zasadím každý zvlášť jak radíte
a na obrázcích jsou jiné rostliny nemohu za to že rataj fotí jen hemiathis callitrichoides a jiné ne chci glossu ta roste rychle a udělá brzo koberec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 22:35 Muž reaver [16] - Rostliny
mam Hemianthus callitrichoides Cuba z kosicku (nie kelimku) a pomaly sa rozrasta(v priebehu mesiaca asi na dvojnasobok) , cely koberec by som nikgy nekupil , aj keby sa to chytilo tak to uz nieje tvoj pestovatelsky uspech ale iba kupena rastlina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.05.2007 21:30 blek
Nechci bejt škarohlíd, ale ještě jsem neslyšel, (kromě propagačních letáků) že by se s toho kelímku někdy někomu podařilo vypěstovat nějaký trávníček, schopný dlouhodobě přežívat v akváriu. To co se prodává, a co je vidět na všech zdejších odkazech, jsou emerzní formy, které díky nahlučení na malém prostoru podlehnou pod vodou velmi záhy hnilobě. Pro trávník je potřeba celou vaničku roztrhat na jednotlivé rostlinky a ty přivést do submerzní formy. Přesto, že instantní akvaristika prostě nefunguje, ale dá se na ní bezvadně vydělávat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 19:33 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky
Jo ja myslim,ze jo ale je to vlastne to samy jako normalni kytka v kelimku akorat jich je tam vic,na tom obrazku kterej tam mas je hemiathis callitrichoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 19:03 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky – ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 18:40 Muž matlala [798] - Rostliny – co si myslíte o koberečcích od rataje?
co si myslíte o hotových koberečcích od rataje? ujmou se nebo pojdou? přemýšlím o koupi koberečku glossy? protože nic jinýho neseženu jen koberečky v kelímcích od rataje: viz rataj-spk.cz/… nebo ještě e-shop: shop.rataj-spk.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 16:57 blek – :-)
Jak jsem psal, je to trochu složitější, .... ale jde to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 16:47 R Muž Mrakoplash [1776]
me tennelus stagnuje :-D stejne jako liliovnicek a eleocharis smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 16:31 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
to už jsem taky někde četl,ale nebyl jsem si jistej,jinak na tennelus sem zapoměl a přitom ho sám mám:-D :-O X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 16:26 blek – ???
zapoměl jsem se podepsat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.05.2007 16:21 Anonym
Lilaeopsis brasiliensis a Lilaeopsis novae-zelandiae je jedna a tatáž rostlina a submerzní trávník z ní zatím nikdo udělat nedokázal. Zato na suchu a v plastových vaničkách roste jak o život a poptávka po takovém instantním trávníčku je veliká, pak už stačí jen pár PR článků a penízky se sypou. Trávníky jsou poněkud složitější disciplína a je potřena napřed zvládnout stabilní udržení příznivých podmínek v nádrži. Jedna z nejvhodnějších kytek pro začátek je například Echinodorus tenellus. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 15:33 R Muž Mrakoplash [1776]
podivej se do casopisu na www.klub.akva.sk/…

nevim presne ktere je to cislo nicmene o travnickach pisou
a nebo 00lab.blogspot.com/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 14:52 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
old:máš možnost poradit ty!:-) ale pokud má vhodné podminky tak-- Jedná se o velice kompaktní rostlinu, ale efektu trávníku dosáhnete pouze na velmi intenzivním světlém osvětlení. Sázejte rostliny kus od sebe, neboť se rychle rozrůstají...mě třeba nešla mám 0.3W X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2007 14:47 oldkiwinka
nechci nic říkat,ale to 1.co ste tam psal je náročný a ten druhá rostre zase pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 14:46 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
myslim že i ten acorus je terarijni kytka:-)ale co třeba rybicky.net/atlasrostlin/lil_bra ?nebo rybicky.net/atlasrostlin/lil_nov .....ale k tomu acorusu- rybicky.net/atlasrostlin/acorus_gramineus :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 14:42 Muž arcus [0] – Travnatou kytku do predni casti...
Zdar mohli byste mi doporucit nejakou travnatou kyticku podobnou jako Acorus Gramineus, ktera se ale dobre rychle rozrusta a je tak maximalne do 10 cm. A hlavne je urcena do vody a ne jako Gramineus do teraria..:) ;-) nebo je tu nekdo, komu Gramineus bez problemu roste???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 23:25 maliman – aquabox3.blogspot.com
aquabox3.blogspot.com

Super!!
Je tam o trávníku vše!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 21:30 Usine – caleb
Jemná drobnolistá rostlina schopná trvalého růstu pod vodou i mimo vodu na vlhkých stanovištích. Nemá zvláštní nároky na složení vody, substrátu, ani na teplotu. Ve vodě její lodyhy dosti rychle rostou do výšky a tvoří tak jasně zelený hustý keř, nebo neprůhlednou stěnu vhodnou ke krytí bočních stěn nebo technických zařízení. Pro plnění těchto úkolů vyžaduje tato rostlina dostatek světla, i když v tomto směru nepatří k nejnáročnějším. Cituji Hořábk Gabriel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 21:15 Caleb – nízký porost
Ahoj, taky mám Micranthemum micranthemoides (nebo-li údajně Hemianthus micranthemoides) a trochu vytáhnul do výšky (do 8cm)...mám jen 0,45W/litr. Zkusím ho zkrátit a uvidím, jestli se bude více plazit.

Menší druh je Hemianthus callitrichoides....rád bych jí někde sehnal...je fakt moc pěkná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 17:44 Usine – mini
Malé lístečky Glossostigma elatinoides :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 17:11 Eva – trávníček
Jé mě by se taky líbil takový trávníček. Ale počkám si až do toho většího akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 15:40 Lucík – jo
Ja uz o tom taky premyslim a taky bych si ho do akva chtela dat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 11:15 Muž [] – koberec
podívej sem www.rataj-spk.cz/…
mám v akva Hemianthis micranthemoides, vypadá krásně, přišla vytáhlá, ale jak se chytla tak jsem ji ostříhala a už se plazí krásně po dně a dělá koberec, potřebuje ale hooodně světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 11:02 Žena Vesnach [56] – travicka
Me se taky libi a tak jsem se pidila. Eleocharis by mohlo byt to prave. On takovy travnicek se da zastrihovat do pozadovane velikosti, takze pokud preroste vami pozadovanou veliskost, tak strihem se to da upravit.
Jedna se o narocnejsi kousek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 10:26 Falcon-554 – Anglický trávník
Rád bych si v přední části akvária udělal něco jako "anglický" trávník. Občas vidím akvárka, která jsou porostlá v přední části "mini" travičkou a nebo "mini" lístečkama. Moc se mě to líbí a nikde nemohu sehnat rostlinku, která by se dorůstala rozměrů do 5 cm. Všechno je minimálně 10 cm :-( Navíc v ždáné prodejně mě ani nedokázali zatím poradit a nikde jsem ani na netu nepřišel na nějaký název. Pokud najdu "mini" rostlinku ( růst do 2 cm ), tak je to bohužel hladinová rostlinka. :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [13]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11418-kobercove-druhy-akvarijnich-rostlin?od=601