Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kobercové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Kobercové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 19:25 Kastli Re: Designer
V akváriu už je dva měsíce, tak pochybuju, že by ještě přelisťoval. Roste dobře jen pelíchá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 19:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kastli
Nemas ho nahodou pomerne cerstve koupeny? Ze kdyby byl emerzni, poshazuje stare emerzni listi a nahradi jej submerznim. Ony listy rostouci nad vodou a pod vodou jsou jine, nedokazi existovat opacne a tak rostliny, ktere umi oboji, pro opacne podminky nejprve prelistuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 19:16 Kastli – Eleocharis
Nevíte někdo co by mohlo způsobit pelíchání eleocharisu. Každej den najdu na hladině pár listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 19:13 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: sonetka
A odkalovačem to nejde?? Nemusíš bordel vířit po akvárku ale jde rovnou pryč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 19:12 Muž Horác [3942] Re: Fil
Fil napsal: CO2 nepřivádim..jen silně svítim.. A co řasy ... zatím dobrý? :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 19:05 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: sonetka
dík,náhodou dobrá metoda palec hlavne že je funkčná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 19:01 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: savan
rukou trošku promáchneme nad koberečkem, proud vody vyžene bordel ven a filtr ho zpracuje potlesk. po týdnu tohodle cvičení se nám odměnil ústupem řasy z kobercovky .....
Chtělo by to nějaký "vysavač"
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 18:49 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: sonetka
vysvetli mi prosím Ťa termínus-technikus tzv."Profukujeme" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 18:47 Fil Re: sonetka
To sem rád že rychle roste, ale asi jí mít nebudu. Jelikož sem volal do těch obchůdků co tu máme a ani jeden z nich jí nemaj...převážně prý maj jen echinodory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 18:39 Žena sonetka [136] - Živorodky
Staurogyne je fajnová kobercovka, roste rychle, a vytváří opravdu hustý kobereček. Jediný problém co řešíme je nepořádek co se v ní drží a díky tomu v ní raší řasy... No ale co ji denně "profukujeme" je klid :)
Hlavně je to perfektní schovka pro mladé Molly, které se v ní schovávají potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 18:34 Fil Re: Designer
Děkuju, tak snad jí v Mostě seženu. I když ty dva obchůdky s rybama co máme není žádná sláva. Ještě jednou dík. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 18:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Fil
rybicky.net/atlasrostlin/staurogyne
Akorat s tou dostupnosti nevim, obcas se da normalne koupit, ale pravidlem to neni.
Mam ji par tydnu, poshazovala velke listi, zakorenila, a ted ji rostou mensi listecky. CO2 nepridavam, osvetleni zadny zazrak, ale jak se zda, pujde to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 18:24 Fil – Kobereček - jakou rostlinu zvolit
Ahoj, chtěl bych do akvária vysázet nějakou kobercovou rostlinu a nevim jakou. Měl bych jen podmínku, aby se hodila do biotopu J.Amerika a nejlépe aby byla dostupná téměř v každym zverimexu. Pokud možno nenáročná...CO2 nepřivádim..jen silně svítim..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 12:29 Kastli Re: Snowy
mam jí teprve asi půl měsíce, ale zatím my drží na místě. Samozřejmě je lepší ji k něčemu přivázat, při větším proudění v akvárku nebo jemném zrnu písku kouske odplavává.Vmáčknutá na kusy větší lávy ale drží. Narůstá opravdu pomalu. Možná lepší než jí řezat nebo střihat je jí rozmačkat z koule do placky. Zkusím mam ještě jednu kouli a uvidím jak to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 12:22 Žena Snowy [24] Re: Kastli
A drží se v budoucnu podkladu sama, nebo musí být pořád přivázaná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 11:08 Kastli
Řasokoule se dá opravdu krásně rozřezat a pokládat po celém dně. No po zasazení nebo položení začíná pouštět chlupy, které se můžou přichytit skoro všude. zkoušim to v malé nádržce u okna stejně tak na lávovém kameni. Jinak na internetu je spousta obrázků a popisů. Vypadá to opravdu pěkně.
i7.photobucket.com/…
4.bp.blogspot.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:01 romel Re: Snowy
plazí se mi po substrátu s maximální výškou 3 cm,to ovšem do jisté míry ovlivňuje intenzita světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:59 romel Re: Snowy
hydrocotyle tripartita-někdy taky označovyný jako sp japan,tady v atlase je pod názvem tripartita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:56 Žena Snowy [24]
Mispulin:
Díky. Já jsem myslela dát ji na mřížku a tu dát po dně, jestli se chytí, bylo by to fajn.

romel:
Nikde jsem nenašla, jak je ten Hydrocotyle veliký, co jsem dohledala tady tak je to vše okolo 10 cm, to mám skoro až k hladině. :-)
Láká mě ta řasokoule po celém dně, do toho mikro rozměru se mi líbí, přecejen je to 25x15x15, tady je veliké všechno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 11:53 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: romel
souhlas, navíc je velmi krásná a asi i nejrychleji rostoucí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 11:40 romel
krásný koberec se dá docílit i Hydrocotyle sp. Japan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 10:48 Muž Mispulin [67] Re: Snowy
Nekde jsem cetl, ze lze rasokouli rozriznout a pak silonovym vlascem prichytit obe pulky ke kameni. Pry pak roste dal a vytvari na kameni krasne nizky koberecek. Ale nikdy jsem to osobne nezkoucel, takze jde o informaci typu "jedna pani povidala". ;-) Na druhe strane nevidim duvod, proc by to nemelo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 04:38 Žena Snowy [24] Re: Johan
A napadá tě, jak vyřešit další rostliny? Myslím zakořenění, je pro ty kryptokoryny nutný substrát? Mám obavu, že třeba rašelinová rohož by mohla zahnívat.
Taky mne napadlo použít na ten trávník řasokouli, ale ta se mi asi na kamínek nepřichytí, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2013 08:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Snowy
Jako podklad pro uchycení mechů bych dal nějaké větší kamínky. Fissidens dobře přirůstá a tak se pak dá dobře stříhat. Stejně tak bych k ní přidal další dobře přirůstavý mech Leptodictium (ale při jeho shánění pozor na záměnu s jinými druhy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 05:29 Žena Snowy [24] – Poraďte s koberečkem
Ahoj,
ráda bych poprosila o radu. Mám nádržku (kvádr) o objemu 6 litrů, nechci ji využívat pro chov, jen si ji prostě hezky osázet, aby mi tu nestála tak neutěšeně prázdná. Ráda bych nějaký jemňoučký kobereček, aby nerušil tu miniaturu, ale i micranthemum mi přijde do takto malé nádržky moc humpolácké. Napadl mě nějaký mech (fissidens f., X-mas moss), ale uvádí se výška až 6 cm, akvárko má na výšku 15 cm. :( Taky nevím, jak to zakořenit, napadlo mne nepoužít substrát a nechat obrůst nějakou mřížku na dně.
Jenže tady přichází další problém - jak zasadit nějaké barevné kytky (třeba cryptocor. tropica)? Místy dát rašelinové rohože, nebo by stačil pro růst kořenů ten mech? Výběr pidirostlinek a ještě s nějakou jinou barvou je dost omezený, co byste použili? Mne napadlo třeba anubias barteri var. nana golden. Ten by se ani nemusel sázet.

Prosím zkušené rostlinkáře o nějakou radu, zkušenost a nápady na rostlinky. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 23:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dravec
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_tenellus tak tahle rostlina jako trávníček do popředí nejde skoro použít. Pokud chceš vytrhnout velký echináč stačí s ním několikrát opatrně trhnout směrem k hladině a je venku. Otrháte mu přebytečné listy, zkrátíte kořeny a on nějaký čas dá pokoj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 20:42 Muž dravec [72] - RostlinyRe: milosak
Ked som sadil rubina tak ma 2 cm, ale tak sa mi v lete vysviho ze zacina m´byt dominantny. Aj ja mam rad mini rastlinky.
Ten E.rubin je uz tak velky ze sa ho bojim vybrat aby som norozryl dno na komplet... Da sa tomu nejak pomoct bez toho aby som velovo prerabal akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 20:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: dravec
Eleocharis je určitě méně náročný a na pěstování jistější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 20:26 Muž milosak [66] - RostlinyRe: dravec
Kobercovky vždy rozjíždim současně se stonkovkama, takže u mě nikdy nenastane
situace většího zaclonění.

Velký echinodory se mně nelíbí - ve svých nádržích mám dominantu max. menší
microsorko, prostě já rád v AK všechno malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 20:15 Muž dravec [72] - Rostliny
Este by som mal otazku. Nie je problem ked im castucne tieni E. rubin svojimi velkymi listami?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 20:14 Muž dravec [72] - RostlinyRe: milosak
Ved prave to bojujem s riasou. Momentalne je E.tenellus na tom lespei, tak rozmyslam ze vsetko vsadit na jednu kartu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 20:05 Muž milosak [66] - RostlinyRe: dravec
Od o,5 W/L ti poroste skoro vše

Ještě k tomu eleocharisu, pokud si nějak zasviníš AK (sinice,GSA atd) tak je s nim největší problem ze všech kobercovek ho znovu rozchodit.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 19:47 Muž dravec [72] - RostlinyRe: grunda
Kolko Watt/litr im treba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 19:28 Muž grunda [1781] - Cichlidy
obě jsou nenáročné, já bych nemíchal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 19:23 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravim, viete moi poradit ktora z tychto kobercoviek je menej nárocna? Eleocharis alebo Ech.tenellus? Pripadne mozem pestovat aj oba druhy v jednom akvarku, alebo je lespie vsadit vsetko na jeden druh?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2012 20:44 Muž grunda [1781] - Cichlidy
glossa je naprosto blbuvzdorná kytka a když jsem jí dal dost živin, tak jsem ji nestačil stříhat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 19:24 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Horác
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 19:24 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Tomas Enderson
tak to rád čtu, dneska jsem si jí pořídil k liliovníčku co mám tak jsem zvědavý jak půjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 19:22 Muž Horác [3942] Re: Xixao
Aha. On se někdo ozve ... já jsem na koberečky nikdy nebyl, takže ti víc nepomůžu :o) ...
edit: No prosím ... já než to napíšu :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 19:22 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Xixao
Glossu mám už víc jak rok je to super kobercovka i tam kde jsou v akvarku piskořky. Stačí ji jen čas od času obnovit aby ty spodní části nezahnívaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 19:19 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Horác
Vím četl jsem ... ale chtěl jsem vědět zkušenosti tady akvaristů jaké mají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2012 19:15 Muž Horác [3942] Re: Xixao
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 19:08 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyHydrocotyle tripartita, Glossostigma elatinoides
jakou máte zkušenost s Hydrocotyle tripartita, Glossostigma elatinoides? Máte nějaký typy na pěstování? Jak rychle se vám množí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 08:40 Žena petulinakk [2016] Re: Xixao
Postupně odstřihuju jen ty původní listy které žloutnou (zřejmě emerzní), jinak nestříhám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 22:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Xixao
Listy jsem nikdy nezastřihoval. Rostl mě dobře ve 12L akva ikdyž světla moc neměl, protože ho stínily další rostliny a CO2 jsem dodával tehdy z burčáku takže nic stabilního a přihnojoval jsem bioflorem. Beru ho také jako méně náročný trávníček a nikdy jsem s ním problémy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 22:40 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: petulinakk
Pozivam rataj profi soil jilovy pisek jemnozrny... strihate delku listu nebo ponechavate?Chci spise nizsi vzrust....

Voala, rostee xixixiiiii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 22:26 Žena petulinakk [2016] Re: Xixao
Xixao napsal: staci u i mene co2 a a svetla taktez nepotrebzje mnohi, obojeho mam dostatek a stejne trucuje :-)

Právě proto si myslím že tebou popsané není jediné co potřebuje, já ho mám bez CO2 a umělého osvětlení, musí mu stačit jen sluneční světlo na západním okně :-)

takhle to bylo při sázení rybicky.net/fotogalerie.php…
a o 6 týdnů později, žádný zázrak, za uvedených podmínek, ale roste :-)
rybicky.net/nadrz/15606/0.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 22:18 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: yenya
Beru liliovnicek jako jeden z neene narocnych travnicku, staci u i mene co2 a a svetla taktez nepotrebzje mnohi, obojeho mam dostatek a stejne trucuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 19:38 yenya Re: Xixao
Já to zase moc neřeším, je to pudová záležitost. Buď to "pude nebo nepude". A zase zkusíme něco jiného :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 17:27 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: yenya
jste moc hodný :) liliovníček nejen mě koukám není souzený

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11418-kobercove-druhy-akvarijnich-rostlin?od=301