Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kobercové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Kobercové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 18:39 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Určitě ti to pomůže s rostlinama a trochu to ty řasy zbrzdí. Když tam toho budeš lít jen trošku, tak se nemůže nic stát. Jinak krevetky nemám a ani mít nebudu. Já chci ryby na okrasu a né pro rozmnožování. :-) Jako akvaristu mě především zajímají rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 17:44 Muž fido16 [631] Re: amrtin
A kolik si tam toho každý den lil když ti to zlikvidovalo tu vláknitou řasu a za jak dlouho do jakého akva? Ze zvědavosti, mě to zajímá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 16:44 amrtin – PMFE
www.plantagrow.eu/…
Mě zlikvidovalo vláknitou řasu,rostliny můžou zešílet jak rostou,akorát to odnesl jávský mech X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 16:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Hnojiva pro akvaristiku, oznacovana jako "tekuty uhlik", jsou jen zredeny
cs.wikipedia.org/…
www.prirodni-akvarium.cz/…
Pokud je tomu u nektereho takoveho hnojiva jinak, bud mu slava, ja o takovem nevim.

Kdyz si to prectes, neverim, ze to budes do akvaria lit zcela bez zamysleni. Pokud ma nekdo v akvariu krevetky, pak bych to povazoval prinejmensim za hazard. Pokud se chce tesit na vykuleni nejakych ryb, totez. Proste je to jed, co si budeme nalhavat. A kdyz nekdo pouzije nejaky algicid, vsichni skaci jak je to spatne a ani nemusi vedet, o jaky slo. Ale tady se to leje horem dolem, klidne 2x tolik a skoro nikdo nad tim nekrouti hlavou... Dyk co, je to hnojivo a hnojiva prece nicemu nevadi, ze ano?

EDIT: Mozna bych mel uvest na pravou miru co jsem napsal, kdyz to ted ctu, pry Seachem Flourish Excel pouziva polycykloglutaracetal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:52 Muž fido16 [631] Re: Aforte
Ok super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:48 Muž Aforte [533] - Rostliny
ád bych ti řekl, ale nevím co je PMFE. hele zkusím to a dám vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:44 Muž fido16 [631] Re: fido16
dle mého je to jen obšlehlé PMFE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:41 Muž fido16 [631] Re: Aforte
hmm uvidím třeba vyzkouším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:39 Muž Aforte [533] - Rostliny
Je to CO2 akorát tekuté. Dodává to tu důležitou látku, akorát v samozřejmě menší koncetraci. Něco, jako v Babovřeskách vejdi, ale neuškoď. hop Já četl dost recenzí, též jsem se ptal dost lidí a všichni řekli, že je to super. Rostliny rostou a řasy mizí. Prý to pomáhá. Zatím jsem neviděl žádný negativní komentář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:33 Muž fido16 [631] Re: Aforte
Takže už nějaké zkušenosti řasami jsou. Tak to ano. Jinak nevím co je to ten co2 vital. Viděl jsem jej u rataje v Šumperku ale nějak jsem neměl odvahu zakoupit. Čekám na nějaké hodnocení zda to nějak pomáhá či ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:23 Muž Aforte [533] - Rostliny
Hele. Já už s tou dětskou(řasovou) nemocí bojuji od té doby co mám akva. Nejspíš za to může silné osvětlení, které jsem nevymyslel zrovna nejlépe. Ale teď s tím CO2 a substrátem by to mohlo být dobré :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:20 Muž fido16 [631] Re: Aforte
To co2 taky potláčí řasy :-). Ale akvo si musí projít nějakou tou dětskou nemocí. A ty se aspoň naučíš jak s nimi bojovat. Já taky teď bojuju s vláknitou řasou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:18 Muž Aforte [533] - Rostliny
To ano, ale chytit na začátku všechny typy řas taky nebude nejlepší. Sice mám substrát a CO2 vital. U obou je napsáno, že to trochu brání řasám, což mám i potvrzeno od pár lidí, ale i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:17 Muž fido16 [631] Re: Aforte
Já používám co2. Ale poroste i bez něj. Všechno chce čas :-). A akva si musí nějakou tou řasou projít :-). Já jsem bojoval snad v každém akva s nějakou tou řasou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:15 Muž Aforte [533] - Rostliny
A to máš bez CO2? Právě mně by se hodilo, aby se mi rozrostla už na začátku. nejen kvůli řasám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:14 Muž fido16 [631] Re: Aforte
U této rostliny bych spíš řekl čím méně tím lépe, hodně se rozroste. Já dal do 150L akva 2 košíčky takže tobě by stačil i jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:12 Muž Aforte [533] - Rostliny
A myslíš, že mám koupil 3 košíčky? Mám 54l akva. :-) Čím více, tím lépe co? Taky mám dopředu ještě pogostemon helferi, ale ten mám spíš jen na okrasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:09 Muž fido16 [631] Re: Aforte
glossostigma roste velice rychle za 14 dní ji mám pěkně rozlezenou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 15:07 Muž Aforte [533] - Rostliny
Jsem tu s dalším dotazem. Budu kupovat hodně rostlin, ale z kobercovek:

eleocharis parvula
micranthemum micrathemoides(2x)
glossostigma elitenoides(2x)

Budu od Aqua-Daho dostávat jednu rostlinu zdarma. Jakou si z těchto tří mám vybrat? Aby udělala krásný koberec bez CO2. Která nejlépe poroste. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 16:32 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Aforte
NO2-10mg/l?To jsi asi zaměnil za NO3 doufám?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 16:28 Muž fido16 [631] Re: Aforte
Díky. Jsou od tropicy. Takže když už se budeš dívat po rostlinách tak mrkni i po nábídce dánské firmy Tropica. Sice je to drahší ale vyplatí se to mě se chytli všechny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 16:11 Muž Aforte [533] - Rostliny
Děkuji za rady. Ano, každému roste něco jiného. Ať už kvůli parametrům vody nebo přísunu živin. Já osobně mám slušné parametry vody:

voda měkká
voda neutrální - 7
NO2 - 0
NO3 - 10 (bez ryb)

Živiny budou ze zásobního substrátu + bioflor a co2 vital. To by mohlo jít.

P.S. krásný pogostemon. Pěkně se ti rozrostl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 15:07 Muž fido16 [631] Re: fido16
Fotka k příspěvku Hemianthus.
Ale každé akva je originál takže co roste ostaním nemusí růst tobě chce to zkusit :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 15:07 Muž fido16 [631] Re: Aforte
Fotka k příspěvku Čauky myslím si že to osvětlení by mohlo stačit. Sám jsem trošku experimentoval s koberci poprvé jsem nasadil asi 15 bochníčku utricularie ale ani jeden nešel. Poté jsem zkusil nasadit hemianthus cuba, nasadil jsem celkem 3 kusy, 1 mi odešel do věčných lovišť a ostatní 2 se mi pekně rozrůstají :-). A ještě na kraj akva jsem nasadil glossostigmu cca 3 dny zpět a na ní již pozoruji náznaky růstu. Osobně nemám zkušenost co2 vital od rataje sám totiž používám co2 set. Ještě k tomu pogostemonu ty mám nasazeny též a pěkně mi rostou viz fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 15:04 Kastli Re: Aforte
Určitě to bez CO2 pude, myslím si že to je i takový luxus pro květiny...vyděl jsme kavárka kerá nemají přísun Co2 a krásně rostou a naopak akvárka s přísunem a rostliny nic moc. Micranthemum roste jak divý s glossou nemam zkušenosti a eleocharis někde roste někde ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:55 Muž Aforte [533] - Rostliny
Spíš mě zajímá jestli jde z těchto rostlin udělat koberec bez co2. Díky za radu. Světlo je určitě dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Myslim, ze tady bude zalezet spis na Tobe, jak komplexne potreby rostlin zvladnes. On Ti nekdo mozna napise, ze tech 30W zarivek je nad 54l akvarko malo, ze to jsou na svetlo hodne narocne rostliny, ale protoze mam nad takovym akvarkem dve 840tky, celkem taky 30W, muzu Ti rict, ze je to svetla, ze je uz problem jej spravne ukocirovat, aby rostlo jen to co ma ;-) . Trosku s tim valcim (rasa), svitim tim ted jen 5h denne... Takze doporucim: "hlidat a opatrne" ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:29 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

akvárium: 60x30x30 = 54l
dno: tetraplant complete substrate + flexiobklady 1-2mm
osvětlení: 2x15W - třípásmové zářivky - 840 a 865
co2: pouze co2 vital od Rataje

Myslíte, že mi půjde udělat koberec z:
eleocharis parvula
micranthemum micrathemoides
glossostigma

+ jestli mi poroste pogostemon helferi a rotala rotundifolia. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 21:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Burik
To, co se prodává jako parvula je E. acicularis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 17:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Radekor
Acicularis ale dorůstá až 15cm. Spíš se prohlédni po Eleocharis pavrula. Je mnohem nižší a tvoří nízký kompaktní trávník
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 17:22 Muž Radekor [13] Re: kortezhugo
Díky, Eleocharis acicularis vypadá dobře. Poohlédnu se, kde se dá koupit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:16 Muž kortezhugo [983] Re: Radekor
Eleocharis?
Je nenáročná kobercovka.Dá sa strihať ako chcete a rastie pomerne rýchlo.Ak má rasť husto? - tak potrebuje jemný substrát.
Podla mňa svojím vzhladom a vzrastom nebude narúšať žiadny biotop. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 13:24 Muž Radekor [13]
Ahojte! Netlačím :-). Proto jsem použil slovo 'snažím' a slovo "biotop" budu používat už jenom v uvozovkách či ho nahradím slovem oblast - nemám v úmyslu udělat konkrétní tůňku na Borneu ;-). Jde mi o to, že když mám všechny rostliny i ryby z "JV Asie", tak si tam nefláknu Helanthium tenellum z Ameriky se 2 skaláry. Toť vše, jenom sem chtěl poradit méně náročnou rostlinky než Blyxu Japonicu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 11:51 Muž kortezhugo [983]
V tom má Johan pravdu - v prírode to majú rastliny odosť drsnejšie ako v akvárku.V akvárku sa da pestovať spolu kadečo.Preto ja osobne by som na ten biotop až tak "netlačil".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 11:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Radekor
Proč původem, když stejně s omezeným výběrem nenajdete druhy, které by v přírodě rostly pospolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 11:30 Muž Radekor [13] Re: Johan
Díky za tipy na JV asijs. "kobercovky". Zapomněl jsem napsat, že bych radši méně náročnější kober. rostliny (nepoužívám CO2). Zkouším Blyxu Japonicu a nedaří se, chřadne a rozpadá se - pěstitel mi říkal, že jestli mám vodní sloupec vyšší než 30cm (mám klasicky 50cm), že budu mít problém (a chce hodně světla)- ale Cryptocorynám se daří (spiralis, wendti, pontederifolia ...). Jsem zvědavý, co vyřeší MajQulinQa s Mislow :-). Já jsem dost limitován původem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 09:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sonetka
A kdo si myslíte, že do vody a do filtru dodává ten kyslík. V rostlinách bývá až 100% nasycení kyslíkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 08:57 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Johan
vzhledem k tomu, že nám to tam zahnívalo a bylo to živnou půdou pro řasy, tak si myslím, že více kyslíku je je ve filtru, vzhledem k průtoku vody filtrem ....
Navíc se v tom kobercovém marastu voda skoro nehýbe, jen na povrchu .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 08:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sonetka
V kobercovkách není velký přísun kyslíku? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 08:09 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Horác
Samozřejmě že ano, ale ovlivňuje kvalitu vody mnohem méně, než když zahnívá v kobercovce a poskytuje potravu pro řasy. IMHO je lepší ho nahnat do filtru, kde je velký přísun kyslíku a bakterie ve filtru se o něj postarají. Tam ten bordel až tak nevadí ..... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 23:17 Muž Mislow [304] Re: MajQulinQa
Joooo, s koberecky jsou patalie. Hodne rostlinek chce silnejsi osvetleni aby se netahaly nahoru, nektere se i smiri se strednim .... Take zalezi na dalsich faktorech v akvariu, nekomu jde stejna rostlinka pri stejnem osvetleni a nekomu ne. Vsechno se zapojuje , CO2 ano ne, substrat, svetlo, hnojeni ano ne, .... Sam budu sledovat, kdo co poradi na toto tema nenarocne kobercovky. Ja osobne zkusil hemianthus a ten mi moc nesel, potvrdilo se tak, ze to neni opravdu nenarocna rostlinka. Ted zkousim staurogyne repens v nedavno zalozenem akvu a tam se zda vse vyvijet tim spravnym smerem. Tak uvidime.... Vim, ze jsem moc neporadil, ale jen jsem prihodil trosku do diskuse a budu se zajmem sledovat . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 22:35 Žena MajQulinQa [0]
Ahoj, porádíte mi nějaký nenáročný kobereček ? Děkuji stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 22:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Radekor
Blyxa japonica, Cryptocoryne affinis, Hydrocotyle sibthorpioides, Marsilea crenata, Riccia fluitans, Microsorium pteropus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 22:09 Muž Radekor [13]
Ahoj,poradíte někdo pls "kobercové" rostlinky, které pocházejí z Jihovýchodní Asie? Procházel jsem toto téma všechny zmiňované rostliny jsou z jižní Ameriky či Austrálie viz. Micranthemum micranthemoides nebo Helanthium tenellum... Snažím se o biotop JV Asie a chtěl bych nějakou méně náročnou kobercovou rostlinu... Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 12:05 Kastli Re: vendy
Rostlinka mi přijde jako Micranthemum micranthemoides, ta se ráda vytahuje, pokud nemá pravidelný sestřih. Já tu svoji ostřihávam jednou za dva týdny dokonce i jednou za týden. Ustřižený kousky jsou zase zasadit a tak se dá udělat i pěkný kobereček vpopředí. Myslím že nepotřebuje tolik světla jak se uvádí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2013 23:19 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: vendy
Mě rostla nádherně při slabším světle, ale zase nižším sloupci. Tedy hádám že jsme na tom nastejno. Hodně záleží na podkladu, ale i s tím se tahle rostlinka umí poprat a je přizpůsobivá. Celkem dlouho u mě trvalo než se chytla, ale pak to zase frčelo jak o závod. Nebojte se jí sestřihnout, a to razantně. Klidně na jeden cm. Ono to bude lepší už i proto, že za ní skaláři nebudou moct tolik tahat a kytka se lépe chytne. Jinak pro slabší osvětlení je to ideální "polokobercovka" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 23:10 Žena vendy [27] - Cichlidy – špatné světlo?výběr rostlinky?
Ahoj mám v popředí pár trsů rostlinky, nemůžu najít ani její název, ale vypadá jako "žabinec" je i na fotce v profilu (koukala jsem do atlasu a připadá mi jako Malokvětka cuba nebo Hemianthus callitrichoides) mám ji přímo z akva daha. Měli dvě výšky jednu úplně miniaturní a pak asi kolem 5cm, tu jsem pořídila. Rostlinka se ale moc nechytla, nejspíš je důvodem i světlo protože se hodně vytáhla do vrchu a skaláry ji velice rádi chodí otrhávat a ochutnávat. Svítím dvěma 36w a výška akva je cca 60cm. Poradíte mi jak to napravit? Nebo popřípadě jakou jinou rostlinku?děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.05.2013 10:30 Muž Horác [3942] Re: sonetka
sonetka napsala: Od dob co máme hrcový filtr, tak je to parádní vysavač na bordel, ten se dvakrát třikrát otočí v akva a pak zmizí v útrobách filtru palec Ještě lepší je, když se ten bordel do (hrncového) filtru vůbec nedostane (předfiltr na sání atd.).
Ten bordel totiž (i když ho není vidět) pořád ovlivňuje kvalitu vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:51 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Ganjamir
Odkalovat vodu přes týden nechceme, měníme jednou týdně 20 litrů a to stačí ....
Od dob co máme hrcový filtr, tak je to parádní vysavač na bordel, ten se dvakrát třikrát otočí v akva a pak zmizí v útrobách filtru palec
Jedině snad nějakou hadičku na filtr a ten použít jako vysavač :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:06 Fil Re: Horác
No, zatim ne..ale mam to jen měsíc napuštěné...ale co mam další dvě akvária, tak svítim stejně dlouho od 7:00 do 10:00 a pak od 12:00 do 20:00 a řasy nemam...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18553x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11418-kobercove-druhy-akvarijnich-rostlin?od=251