Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kobercové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Kobercové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 17:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sputnik
Asi bych vyhodil ancistruse, ničí ti rostliny a ty kongotetry je mají také rádi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 17:06 Muž Sputnik [12] - Rostliny
Díky za tip,
Blyxa se bude hodit.Jelikož mám v nádrži docela dost obyvatel,tak si myslím že s dusíkem a fosforem nebudu mít problém. Musím ale sehnat test na fosfor a ověřit si to.NO3 mi vyšlo 30mg.Draslík ale chybět může, to jo.Invital má myslím Kaliplus,nebo tak nějak, tak bych ten draslík dodal tím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 12:25 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: KarlosS
Blyxa je dobrej typ. Jen si myslim ze ten ferox bude malo.Mozna to bude chtit asi nejaky N,P a K. Sice delaji ferox s NPK ale nemusi to vyhovovat cele nadrzi (treba tim pomerem jakym je slozen). Vymenil jsem ferox za ferox s NPK ale nebylo to ono. Vratil jsem se k samotnemu feroxu a jednotlivymu N, P a K. Lip se to reguluje a davam jen co je treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 11:27 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Sputnik
blyxa japonica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 10:54 Muž Sputnik [12] - Rostliny – kobereček
Zdravím,
mám nádrž znovu založenou třetím měsícem, vše roste,prosperuje,bez řas. Líbilo by se mi osázet přední části nějakou kobercovkou.
Jelikož je nádrž poměrně velká 750 litrů zvolil jsem z finančních důvodu při prvním zakládání akvária před 8mi lety říční štěrk.
Bojím se tedy jestli nebude příliš těžký.Pořídil jsem si na zkoušku lilaeopsis.Je zasazena cca dva týdny,nehnije,ale taky neroste a zřejmě chutná některým rybkám,asi kongáčům.
Poradil by někdo,jakou zvolit rostlinku,aby vydržela nájezd rybek a nevadilo by jí těžké dno?
Nemusí to být extra nízké, tak nějak do 10cm.
Co2 je,hnojení feroxem,světla až 6x54w T5
ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 12:39 Muž DavidDizzer [26] Re: Barakainus
samozřejmě vím, že vallisneria je velká, já to jen přirovnával jako vzhledu (tráva), akorát aby byly menšího vzrůstu :-) TO jsem ale uváděl...
Díky, kouknu a uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 04:46 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: DavidDizzer
pokud nemas 4000L, tak jakakoliv Vallisneria nebude trava jako na travniku v cechach ale spis jako sloni trave v africee ;)
Pokud to chces do normalniho akva, tak Sagittaria subulatta nebo nejrychleji rostouci asi Blyxa japonica. Echinodorus tenellus pri CO2 roste taky dost rychle.

DavidDizzer napsal: Jojo, ale to není nízkorostoucí. Potřebuji nějakou v tom typu jako je Vallisneria nana a Eleocharis parvula, nízkorostoucí a travinatá :-) Nejlépe rychlerostoucí a ne nějak náročná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 00:28 Muž DavidDizzer [26] Re: zervan
Jojo, ale to není nízkorostoucí. Potřebuji nějakou v tom typu jako je Vallisneria nana a Eleocharis parvula, nízkorostoucí a travinatá :-) Nejlépe rychlerostoucí a ne nějak náročná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 00:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: DavidDizzer
Tá Vallisneria nana naozaj rastie rýchlo a nemá ani nejaké prehnané nároky, no hoci je "nana", je veľmi dlhá, u mňa asi pol metra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 23:47 Muž DavidDizzer [26]
Dobrý den,
doporučíte nějaké nenáročné rychleji rostoucí travinaté rostlinky typu: Vallisneria nana, Eleocharis parvula atd...? :-) Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 17:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volvik
Chápeš to dobře. Co vyleze ustřihneš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 17:48 Muž volvik [21] Re: vaaclav
a mela by se teda tahnout jako koberec ano??? jestli to teda chapu dobre :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 17:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volvik
Silnější světlo tuhle rostlinu přitlačí ke dnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 17:43 Muž volvik [21]
Chci se zeptat jestli by bylo mozne udelat koberec z Micranthemum micranthemoides a za jakych podminek :)

Dekuji vsem za odpovedi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 19:42 Muž volvik [21] Re: grunda
Svetla si myslim ze bude dostatek a kdyz budu denne hnojit pmdd vodu tak si myslim ze taky bude dost a CO2 bude z burcaku ktere chci menit co 2-3 tydny jak uz to mam odzkousene u sveho akva takze si myslim ze bude vseho dostatek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 19:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: volvik
pokud budeš mít dost CO2, světla a "vyhnojenou vodu", tak porostou bez problémů obě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 18:13 Muž volvik [21]
Zdravim

Vytvarim nove akvarium a dal jsem jako dno kremicity pisek o zrnitosti 1-3mm bez jakehokoliv substratu chci do nej nasazet Micranthemum callitrichoides 'Cuba' nebo Micranthemum umbrosum 'Monte Carlo' ale rad bych nejakou radu jestli to v tom poroste a potahne se to po celem akvariu. Bude tam CO2 a bude se hnojit PMDD myslite ze to bude stacit nebo zasazet jeste do dna osmocote nebo kulicky PMDD???
Diky moc za rady ;-)
V pozadi budou vetsi rostlinky jako Blyxa japonica a dalsi :)

Diky vsem ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 20:42 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Anubis007
Vím jaké jsi s tím měl problémy.Já měl vždy jen samotný substrát a aditiva..a tak 80% se vždy chytlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 20:40 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Anubis007
Když se to tak nakouslo, tak nevíte, jak Amano ty rostlinky pěstuje?? To je vždycky paráda, když ti Japonci berou malé rostlinky z toho rozrostlého koberce v té ADĚ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 20:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nigelxx
Od tropiky to určitě nemá. Pokud jsi si koupil kelímek z rostlinami množené in vitro tak ten je od pana jménem Peter Schwott. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2014 20:30 Muž Anubis007 [22] Re: Burik
Me v kombinaci s Adou, power sandem a aditivivy nevyrostla "nikdy" zadna Tropica 1-2grow. Zkousel jsem 2xutricularia graminifolia 8kosiku, nasledne 5kosiku, 4 velke od fytoselu. Po 2 mesicich eleocharis sp. Mini, alternathera mini....vzdy se zachovalo tak 20% kytek ktere se nejak vzpamatovaly. Prubeh vzdy stejny, cca 5 den zloutnuti a pak hniloba. Ale napriklad monte carlo tropica 1-2grow v manadu bez zavahani a je skvele i dnes, viz moje 94l rostlinna..

To co vyplavalo a nezasadil jsem napriklad utricularie co se chytla do riccie prosperovala. A to same jsem zkhsil s alternatherou a nechal ji plavat na hladine.. a nehnila. Nyni jsem predelal akva, co prezilo z predchoziho jsem zasadil, zadna rasa, zadne zloutnuti... Zvlastni.. a to jsem mel i zazracna aditiva.. nechci to uz ani videt. Drahe nic. A vadnou serii p. Votava poprel, pry jsem jeden tak z osmdesati, kteremu se to stane.. tak problem nekde existuje a mozna je nas vice. Ale narovinu neni se cim chlubit. Ja jsem denicek doplnil s ohledem na dotazy proc jsem akva predelal a snad i proto, ze by to nekomu mohlo pomoci.. moje rada, aditiva nekupujte, volte rostliny jakekoli jine nez gelove, a pripadne je nechte adaptovat nekolik dni na hladine po vymyti gelu nez je zasadite.. ada je jiste skvely substrat, ale ne dokonaly a ma sva specifika. Ani amano nenese gelovky do noveho akva. Ja chtel to nejlepsi, ale mene je v tomto pripade vice.. budu rad sledovat nazory ostanich, co maji zkusenosti ada vs. Gel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2014 19:26 Muž Burik [727] - Aquascaping
Ono taky chce ten gel opravdu dobře umýt.Já teda neměl s 1-2Grow až na Utricularii nikdy problém a většina trsů se chytla v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2014 19:04 Muž nigelxx [4] Re: vaaclav
ze by Fytosel nakupoval od Tropicy a prodaval je za 60,- :-) nevim,nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 18:36 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nigelxx
Možná to nebudou tři různé pěstírny a jen tři různí prodejci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 12:26 Muž nigelxx [4] Re: Marcel G
To co napsal Aforte na tom neco bude,protoze pri prvnim pokusu jsem pouzil HC v kosikach od www.akvariumruzicka-eshop.cz a 1 kelimek 1-2 Grow od Fytosel a ten mi odesel stejnym zpusobem jako ted to monte carlo od A.Votavy(Tropica) a z kosicku to rostlo,az na ten staghorn,ale to byla moje chyba.Takze to jsou 3ruzne pestirny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 12:12 Muž nigelxx [4] Re: Burik
jj 1-2 Grow od Tropica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 10:58 Marcel G Re: Aforte
Aforte napsal: amazonia jim spálila kořínky ... velkou úlohu na jejich zničení měla ta amazonia.To podle mě určitě pravda nebude. ADA AquaSoil Amazonia není nijak nebezpečný substrát a pro vodní rostliny byl už 1000x otestovaný. Muselo by se jednat o opravdu vadný kus materiálu, který by měl třeba extrémně nízké pH. Co jsem slyšel od jednoho prodejce, tak se už prý objevilo několik případů, kdy některé rostlinky in-vitro byly údajně "infikované" už z pěstírny. Možná se tady do mě někdo pustí, že je to nesmysl, ale jak jsem slyšel, předávám dál. Kromě toho bych vzal také v potaz to, že mezi odesláním z pěstírny a zasazením do akvária může uplynout také nějaká doba, a né vždy se ty rostlinky na cestě k zákazníkovi skladují v nejlepších podmínkách. Faktorů, proč se neuchytily, tam prostě může být více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2014 06:29 Muž Aforte [533] - Rostliny
Jestli to nebude čistě náhodou pokračování Anubisova akvária. Taky dával do ADY amazonie 1-2 grow.
Za 1. pro ty rostlinky je to velký stres. Úplně jiné podmínky.
Za 2. amazonia jim spálila kořínky.

Zkus koupit z aqua-daho.cz

Jinak micranthemum umbrosum "monte carlo" je nenáročná rostlinka. Podmínky máš docela super. Vážně se obávám toho, že to je 1-2 grow a velkou úlohu na jejich zničení měla ta amazonia. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 23:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: nigelxx
Mne toto robila táto rastlinka pri nedostatku svetla, postupne všetka odhnila. V druhom akvárku so silným svetlom rástla pekne. Ale podľa opisu akvária "Seiryu stone" tam slabé svetlo nemá, tak neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2014 22:21 Muž Burik [727] - AquascapingRe: nigelxx
Je to přechod do rostlinného nebe..to je 1-2 Grow?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 15:00 Muž nigelxx [4]
Fotka k příspěvku ...jeste jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 14:44 Muž nigelxx [4]
Fotka k příspěvku Ahoj vsichni,chtel bych se optat na Micranthemum umbrosum 'Monte Carlo',je tohle prechod na submerz?Nebo nedostatek neceho?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 20:44 milosnow
Tak už je to oddelene X-) dik za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2014 15:42 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Sid
akorát to vytrhávání, potažmo přebírání, je pak na sebevraždu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:29 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: milosnow
Jestli chcete mít v akva "maglajz", pak s chutí do toho. :) Vždyť vytrhat to a udělat znovu jde kdykoli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:22 milosnow
Tak zatial to vyzera tak 50 na 50 hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:06 Muž dudak [1885] Re: milosnow
z mé zkušenosti, neodděluju je a občas to opravdu není ono. Nejhorší je lilaeopsis a glosostigma, ty se vetřou snad všude a blbě se to pak vytrhává. Micranthemum je o kousek za nima, Staurogyne je v pohodě, je o dost větší, tak si samo najde prostor a když do něj něco vroste, většinou to není vidět. Eleocharis jsem nikdy neměl. Na jednu stranu je hezké, když se to trochu mísí, ale je s tím víc práce. V některých nádržích je vidět přesně do čtverců vysázené kytky - vypadá to nepřirozeně, ale určitě se dá udělat i "oddělení" aby to vypadalo přirozeně. Třeba můj liliovníček za necelej rok lze najít i metr a půl od místa, kam jsem ho sázel ;-) hodně zdaru :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 13:57 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: milosnow
Za mě - oddělit. Kdo má praktickou zkušenost, jistě potvrdí, že prorůstáním vzniká nepříliš vábný "maglajz".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 13:35 Muž Burik [727] - AquascapingRe: milosnow
Nic tam nedávej, vypadá přirozeněji, když se rostliny prolínají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 13:12 milosnow – Oddelenie korenov
Zdravim - mam v aqua tieto kobercovky: Eleocharis parvula, Lilaeopsis novae-zelandiae, Micranthemum callitrichoides, Staurogyne repens. Chcem sa spýtať či je potrebné nejako oddeliť tieto rastliny nejakým plastom - tak aby si korene "nezavádzali" alebo si každá rastlina vytvorí svoje "teritorium" do ktoreho inu rastlinu nepustí...Vďaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2014 13:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: nosi
Ne ta nepůjde. Zkus marsilea hirsuta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 13:26 Muž nosi [1] – 3w
V jednom z akvarii (23l) mam velmi slabe osvetleni, pouze neco pres 3W - kvuli konstrukci se neda navysit. Existuje nejaka nenarocna kobercovka, ktera mi bude prospivat i tady? Vychazi to cca 0,15w na litr. Co nektera z Bahnicek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 3CK
Toho bych se rozhodně nebál,měl jsem ještě o řád jemnější, bohužel to odkalování šlo špatně takže teď mám do 2 mm (0,6-1,2mm)a rostou v tom skvěle všechny rostliny. Jen pozor na obsah vápence. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:04 Muž 3CK [49] Re: Aforte
Kupovat asi zatím nebudu, mám tady nějaký zbytky ze stavby, tak jsem si právě říkal, že bych to do toho prdnul na rozmnožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: 3CK
Já mám 1-2mm flexiobklady a roste. Je to spíše ideál :) Pokud se ho chystáš teprve koupit, tak se prvně podívej po něčem jiném. Takové flexiobklady by byly fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 15:56 Muž 3CK [49] – Glossostigma elatinoides v jemném písku
Zdravím, máte někdo zkušenosti s pěstováním Glossostigma elatinoides v opravdu jemném písku? Zrnitost cca do 2 mm, zhruba něco takového: www.vseprovasdum.cz/… . Není to pro ni až moc jemné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 07:41 kopčem
Děkuju všem za poradu potlesk Zítra jedu na burzu tak snad tam něco seženu. Dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 12:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
Ona se moc rada prichytava koreny ke dnu, takze jak je stonek u dna, rychle na dne drzi. Zacala se mi tak plazit sama, tak ji ted pomaham, co doroste prihnu ke dnu... nakonec to je videt na fotce. V tomhle akvariu mi neroste buhvi jak rychle (low-tech akvarko), tak nejak rozumne, takze to ani neni az tak moc pece.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 12:49 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: kopčem
Třeba marsilky jsou hodně nenáročné. Rostou sice pomaleji, ale zato vytrvale a jsou vzhledově zajímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 12:41 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: kopčem
hydrocotyle tripartita - rychle roste, nepotřebuje C02, ale světlo má rád...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18553x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11418-kobercove-druhy-akvarijnich-rostlin?od=151