Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kobercové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kobercové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2020 14:44 Králík Re: Dinecek
Podívej se na mojí prezentaci "60l". Mám tam tuto rostlinu a roste jako blázen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2020 14:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dinecek
Tak Co2 a časem hnojivo a dobré světlo, můžeš mít pak jakoukoliv kobercovku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2020 14:22 Žena Dinecek [205] – Monte Carlo
Roste Montérů Carlo i bez výživného substrátu? Budu zakládat malé 60 litrové akvárium a chtěla bych tuhle rostlinku zkusit. Za substrát dám jemný písek pro krevetky, který neovlivňuje parametry vody. Počítám s CO2 z tlakové láhve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2019 11:32 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: sejvi
Zkus to, co Ti radí ostatní. Jestli Ti nic z toho nevyjde, zkus to třeba "alternativně":

Někdy se mi Sagittaria subulata drží tak nízko a tak ochotně odnožuje, že se dá snadno udržovat na způsob koberečku. Jindy jsem měl podobný úspěch s helanthium tenellum.

Další alternativní nápad využívá hygrophilu polyspermu. Když je dobré osvětlení, stačí ji zasadit do popředí a jakmile trochu povyroste, ohnout ji a vršek nějak připevnit ke dnu. Ona zase začne kořenit podél stonku a tvořit další větve. Někdy si dokonce sama domyslí, že ji chceš na dně a tahá se spíš po dně. Není to kobereček v pravém smyslu slova, ale když nejede nic jiného, poslouží to docela dobře.

Sám jsem to ještě nezkoušel, ale na youtube často vidím, že různé eleocharis a lilaeopsis jedou jako koberečky bez CO2 docela dobře v akváriích stylu Walstad. Snad budu mít příležitost brzy to otestovat v nějaké malé nádržce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2019 11:22 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Smetany
Marsilea je bez CO2 docela loterie. Jednou jede, jindy zase ne. Jindy se půl roku tváří, že by i docela kobercovala a pak prostě růst přestane a jen se drží a s problémy přežívá. Ale za pokus stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2019 10:16 Jarden Sk Re: sejvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2019 19:56 Muž Smetany [1226] Re: sejvi
U mě se jí daří i bez CO2 ale na koberec si docela počkáš a ne všude půjde. Já mám teď oblíbené do low-tech akvárií Marsilky ty rostou dobře skoro všude a jsou moc hezké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2019 19:54 Muž laguna1505 [61] Re: sejvi
Fotka k příspěvku Tu mám osobně...od listopadu...nějak se nechce "kobercovatět", spíš mi přijde,že roste do výšky a jde do květu...viz foto...bez co2, světlo standartní od juwelu 2x T5
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 19:50 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny – Jakou bez CO2
Jakou "nenáročnou" kobercovku do 20l akvária (rybicky.net/nadrze/31009)? Daří se nějaké bez CO2? Jakou by jste doporučili nebo to nemá cenu zkoušet? sad

Pokoukávám po Eleocharis parvulus / minima. Ale nevím zda by se jí u mě dařilo...
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 14:44 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulataRe: stanedav
Ústrižky z Monte Carla sa môžu bez problémov sadiť ako ústrižky stonkoviek, mne sa vždy chytili.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 14:43 Muž Troppau [20] Re: stanedav
Jasně, že se dá zasadit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 14:29 stanedav
Zdravím, chtěl jsem se zetpat, jestli je k nečemu prostřih monte carla - mám toho plný kyblík a jestli se to dá třeba ještě zasadit nebo je to na vyhození. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:56 Muž paulo [58] Re: Maq
V Praze v juwelu ji mají, takže to nejspíš nebude problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:38 Maq Re: afc1886
Myslím že poslední dobou ji nabízí víc a víc firem. Já jsem ji před časem ještě bral z Německa. Ale výhradně in-vitro, což nám nesytičům moc nevyhovuje. I tak se mi ale uchytila a pozvolna a bez nehod se rozrůstá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 08:57 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: afc1886
Fotka k příspěvku Ani nie, majú ju na internete :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 07:06 R Muž afc1886 [14655] Re: Maq
Nemám s tou rostlinou žádnou zkušenost, ale řekl bych, že bude dost velký problém jí sehnat. Nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 06:42 Muž paulo [58] Re: Maq
Děkuji, zkusím. Vypadá zajímavě a hlavně ten pomalý růst. Oproti Monte carlu to bude vitana změna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2019 23:13 Maq Re: paulo
Elatine hydropiper má tu výhodu, že stonek se bezpečně plazí po substrátu a z něj vyrůstají jen droboučké lístky. Což je rozdíl oproti Monte Carlu, které se pak musí zastříhávát a občas celé obnovovat.
Vlastně ani nevím, proč je elatine tak málo oblíbená. Roste pomaleji, ale i bez céóčka a pod průměrným světlem. Dělá opravdový koberec, žádnou matraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2019 21:04 Muž paulo [58]
Marsilka mi prorostla i Monte Carlo, ta je životaschopná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 21:02 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: paulo
I ten lilovnicek by určite šiel
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 20:45 Žena tramtra [3202] Re: paulo
Jako doplněk by šla i Marsilka, i když taky umí udělat zajímavý koberec.
rybicky.net/atlasrostlin/marsilea_hirsuta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 20:39 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: paulo
Eleocharis parvula ;-) Neprerastá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 20:34 Muž paulo [58]
Prosím vás, je nějaký druh kobercové rostliny kterou nebudu muset pořád stříhat? Mám Monte Carlo a toho materiálů za týden je opravdu moc, v krevetkariu mám eleocharis a ten kdyz ostriham tak těch pár jehliček posbiram jednoduše. Ve velkém akváriu bych ji ani nemusel stříhat, ale jsou nejake podobné? Liliovnicek nebo Blixa nebo Utricularia? Teď jsem koupil pogostemon helferi ale jako doplněk koberce,který teprve plánuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2018 18:00 Angus68 Re: bobik0cz
Škoda jen, že tripartitu při každým odkalování musíš znovu sázet do písku, protože se dá lehce vytáhnout ;-) Jinak krásná rostlina velice rychle rostoucí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 15:28 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ZDRI
rybicky.net/atlasrostlin/hemianthus_micranthemoides
Sice roste bez CO2, ale je to strašnej plevel kterej udržet nizoučkej je docela problém - nedoporučuji :-P

rybicky.net/atlasrostlin/hydrocotyle_tripartita to je sice taky plevel, ale jednoduše se to nechá střihem držet u země

rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_parvula - bez CO2 rostla pomalu, s CO2 krásně hustě - lze stříhat jak vysoko chceš palec

rybicky.net/atlasrostlin/glossostigma_elatinoides hezky se plazí i pod nepřímím světlem. Občas uhnívá staré lístky, ale zárove
ń rychle doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 16:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanedav
Vyber si rostlinu která by se ti líbila a podívej se do atlasu. Dole je Roste v nádrži:
Zobrazit vše a můžeš se podívat za jakých podmínek roste v jiných akváriích. Sice máš nízký sloupec vody ale používáním toho tekutého CO2 někdy dokonce můžeš kobercové rostliny nebo mechy poškozovat pokud přeženeš dávkování. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 16:14 Jarda62 Re: stanedav
Mrkni na Eleocharis minima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 13:44 stanedav – Jakou kobercovku
Ahoj, po delší době bych chtěl udělat upgrade svého akvária a konečně vytvořit nízký porost nějaké kobercovky, zkoušel jsem:
-Hemianthus callitrichoides 'Cuba', měl jsem asi 3 vaničky, a vychcípal mi - (málo světla, málo CO2 - dávám jen tekuté)
-Blyxa - uplně není kobercovka, měl jsem jí do zadní části akva a taky se jí moc nezadařilo
-Glossostigma Hemianthus Callitrichoides - měl jsem z aliexpressu semínka a místo nízkého koberečku mám změt rostlin do půlky akvária

Co byste mi poradili, jako nejvhodnější kobercovku? Zkusit ještě Cubu nebo něco jiného? díky moc :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 12:27 Muž ZDRI [1415] Re: Andaska
Fotka k příspěvku Mě se osvědčila tato: rybicky.net/atlasrostlin/hemianthus_micranthemoides
Z pár darovaných kousků se docela rychle rozrostla, takže postupně stříhám a dosazuji vepředu místa po jiných kytkách, které nevydržely. A přitom nehnojím, žádné CO2, navíc mám hodně měkkou a zásaditou vodu (pH 8,1). Není to klasická nizounká kobercovka, ale když se zastřihuje, vypadá pěkně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 23:53 Muž LeRi [315] Re: Andaska
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 22:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
rybicky.net/nadrze/… Je tu pokročilé vyhledávání v nádržích a podle tvých parametrů se můžeš podívat na podobné nádrže jaké chceš. Chce to těch parametrů zadat co nejvíce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 20:22 Andaska – Koberecek
Ahoj zakladam akvarium 112l (80x35x40) Dominantni budou dva mangrove koreny.Dale pouziji lavove kameny a nenarocne rostlinky. Prosim poradite mi kobercove rostlinky do popredi? Uz jsem toho precetla tolik, ze jsem uplne vyrizena a vazne nevim ktere. CO2 nebudu pridavat...osvetleni mam led 27w pres celou delku nadrze. Vim, ze kobercovky jsou narocne, ale chci to tkusit a opravdu si nevim rady s vyberem toho koberecku. Dekuji za kazdou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 17:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pates
Chtělo by to prezentaci jinak je to věštění z křišťálové koule. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 17:51 Pates
Dobry den,rad bych si poridil kobercovy dno u akva a nevimjakou rostlinu tam dat mohli by jste mi prosim nekdo poradit ci nejakej tipy??:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 22:09 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaaclav
Tak si to zhrniem - na tvojich obrázkoch je teda prvá plaziaca sa glossostigma, na druhom neplazivé micranthemum.
Correct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 22:03 R Muž ctibum [6870] Re: Magic
A k té dentifikaci tvých si troufám tvrdit (tipovat), že na prvních dvou fotkách je Micranthemum a na třetí je Glossostigma (zařasená)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 21:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Micranthemum při silnějším světle se dokáže plazit i po dně a to je na obrázku č2. Glossostigma koupená roste k hladině musíš ji zastřihnout aby začala růst po dně ale někdy si to zopakuje a když ji dáš někam do tmy bude to dělat stále.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 21:51 MatesHK Re: vaaclav
Tak moc děkuji to mám radost a těšim se až se mě akva pořádně zazelená :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 21:48 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MatesHK
Je to pravda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 21:35 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaaclav
Fotka k příspěvku A tu je neprospievajúca, zariasená "tá druhá".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 21:33 MatesHK – Micranthemum micranthemoides jak rozmnožit??
Ahoj mám v akvu Micranthemum micranthemoides a chtěl bych jí pořádně rozmnožit, mohl by mi někdo zkušený poradit jak na to???Někde jsem slyšel, že jí stačí zastřihnout a zasadit vedle je to pravda??Nebo je to složitější proces?Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 21:32 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vy mě matete, doktore. ;-)

Ok, tak z druhej strany. Čo je toto? (na druhej fotke ojedinelý úplaz, riasu pls ignoruj)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 21:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
To jsou dvě na první pohled úplně rozdílné rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 21:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: paulo
Spory řas a sinic létají i vzduchem. Kdysi se mi tato sinice objevila ve džbánečku, který v kuchyni používám na zalévání kytek. A že by přitekla vodovodem, o tom pochybuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 21:14 Muž Magic [879] - Rostliny – Glossostigma vs Micranthemum
Ako ich rozoznávate? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 18:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: paulo
Je to sinice, odsát, zatemnit a 4-5dní, vyměnit vodu a podívat se na obsah dusíku a fosforu v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 18:06 Muž paulo [58]
Mám takovej pocit jestli to nemůže být z dešťové vody, teď jsem ji poprvé do akva nefiltroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 17:02 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
Já na sinicí používám easy life blue exit a co šlo jsem odstranil mechanicky a tu zelenou vlásčitou jsem odstraňoval taky mechanicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 11:25 Muž paulo [58]
Fotka k příspěvku No, je pravda že až tak z blízka jsem se na to nedíval, opravdu to vypadá na sinici, a kousek zelené vláknité řasy,
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 09:59 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
No může to být cokoli,takhle to jde špatně poznat.Já to jen tipnul,protože jsem měl trochu sinice na kobercovkách,ruduchu tu jsem na nich neměl.Chce to buď lepší foto,nebo popis ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18553x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11418-kobercove-druhy-akvarijnich-rostlin?od=51