Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kobercové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Kobercové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:59 adis – Re: Ninco
echinodorus tenellus - som si kupil u rataja a behom tyzdna mi ho napadla zelena riasa.... bohuzial rastlinky to nevyzrzaly.. teda 70% z nich :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:58 Muž fantuomas [35] - Rostliny
skús eleocharis- nie-je nijak náročný, ja svietim cca 0,5 w na liter a pohodka..rastie pomerne rýchlo, je veľmi pekný a je to "skutočný" koberec, dočítal som sa, že aj marsilea je pomerne nenáročná - moja skúsenosť s dvoma veľmi úbohými rastlinkami ale nebola dobrá :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:54 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: adis
To nejsou zarovky :-D To jsou výbojková osvětlení za desetitisíce korun. Akvária jsou Takasiho Amana a svítí se na ně tolika watama, že tam někde za barákem maj asi vlastní elektrárnu. Rostlinky "kobercové": hemianthus calitrichoides cuba, eleocharis parvulus, echinodorus tenellus, pogostemon helferi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:27 adis – Ako vypestovat take zarastene - kobercove akvarium?
Zdravim,

velmo by ma zaujimalo ako vypestovat atke zarastene - kobercove akvarium a ako dlho zarasta.
Maju tam na kazde akvarium maximalne 2 ziarovky co sa mi zda asi malo... tak ako to robia ze su tak nadherne??

A ak viete povedzte ake druhy kobercovaych rastlin tam maju - staci popisat akvarium.

a tu je link:
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 14:20 švíco – Re: kortezhugo
Což zrovna proto ho nemám, u mě by rostly i náročnější rostlinky, ale ta jednoduchost, houževntaost mají u mě přednost. Krásně se větví a zahušťuje, a když se vezme nůžkama, tak je to fakt paráda. Když je hodně světla tak není ani tak tmavej a pouští krásný mladý výhonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 14:11 Muž kortezhugo [983] – Re: švíco
"Já jsem s jávským mechem naprosto spokojenej" - to je pravda on rastie "vsade" ...aj tam ked uz nerasie
nic....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 13:58 švíco – Re: kajo
Já jsem s jávským mechem naprosto spokojenej. Hlavně nevyžaduje hnojení pomoc CO2. Roste celkem rychle, a když je na kemeni, tak roste hlavně do stran, takže ho není třeba stříhat příliš často. Akorát je trošku tmavší než většina kobercových rostlinek. Ale co se náročnosti týče, nemá to chybu. Vezmu plochý kámen v barvě dna, několik vousů jávského mechu přeložím, aby měly na délku stejně jako kámen. Na několika místech omotám mech ke kameni vlascem. Mezi omotanými mésty přestříhnu několik vláken mechu a pomocí hřebenu trávníček načešu. Za několik týdnů se mech přichytí ke kameni a nehrozí že by později vyplaval jako např. Riccie. Podle mě by se tím nechalo pokrýt celé dno. Navíc se to dobře odkaluje a není háklivý na polámání při odkalení... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 13:50 Muž kortezhugo [983] – Re: kajo
Glossostigma elatinoides ? - vyskusaj mozno jej 0.5W/L bude stacit...pri pomalsom raste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 13:25 kajo
rastie rychlo?treba ho zakazdim prichtit o kamene??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 13:18 švíco – Re: kajo
Přivázat na ploché kameny jávský mech a zastříhávat na trávníček....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 13:14 kajo – kobercové druhy akvarijních rostlin
idem si kupit nove rastliny chcel by som nieco na stil travi mam ale male osvetlenie cca 0.5W na liter co by ste mi odporucily???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 07:15 Muž pepis [15] - Cichlidy
Je lepší si koupit rostlinky přes net - cena je nižší...To osvětlení co máte je pro kobereček nedostačující, bude pár dní živořit, nerozroste se a pak shnije ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 00:38 Muž matrix069 [79] – Re: Bledule
HC je myslím už dosť rozšíraná rastlinka a určite je skoro v každej akvaristike a kde nieje,tak určite nebudú mať problém Ti ju objednať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 17:10 Žena Bledule [0] – Re: matrix069
Jo, něco takového by bylo fajn. Nevíš, kde to sehnat v praze? Přes net se mi kytky moc kupovat nechtěj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 23:56 Muž matrix069 [79] – Re: Bledule
Fotka k příspěvku Na čo Ti bude 10-20 ks? ak myslíš tým 10-20 košíčkov,tak to by ti vystačilo aj na 500 L akvárko. Ja som pokryl celé dno v 112 L (plocha 70x40 cm) s dvoma košíčkami. Stačí to a pri vhodných podmienkach sa do troch mesiacov rozrastie po celom dne. No ak chceš hneď hotový koberček,tak si ich kúp koľko chceš,no neviem či je to tá správna voľba.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 18:00 Žena Bledule [0] – Hemianthus - callitrichoides Cuba
Nevíte někdo, kde ho sehnat v praze za rozumnou cenu cca 10-20ks?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 20:34 Muž Yirka [9118] – Re: Anče
Pozor na to,když jsem zasadil Hemianthus Callitrichoides Cuba, tak jako jediná rostlina velmi chutnal ampulárce a ty ji máš v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 17:34 Muž samis [5] – Re: gošice
Tady je vidět jak to zarůstá od založení po 9 měsíců :http://www.pbase.com/plantella/image/48595104
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 16:33 Muž samis [5]
gošice napsala: Takže nikdo kobereček z cladopfory nemá?
Já jsem to provedl před týdnem, takže jak to bude růst to nevím, ale technicky to není žáden problém. Jde ji postupně roztahovat na libovolný tvar. Přichytil jsem to vlascem na břidlici.
rybicky.net/nadrze/5869
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 14:11 Žena Anče [7] – Re: pajik95
Já to chci zkusit s Hemianthus Callitrichoides Cuba a nahradit koberečky s ricie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 13:47 pajik95 – co na dno?
ahoj, chtela bych se zeptat an nakou travu vhodnou na dno ktera by se rychle rozrostla tak 3-5cm vysokou nevite nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 16:21 Muž Yirka [9118] – Re: Effouš
Nechci zakládat nové téma, proto připojuji svůj dotaz sem. Připravuji-li se vložit půlku kokosu, mám řezat ořech napříč v půlce, či podél od vrcholu k vrcholu. Dále pak zda doporučujete 1 vchod, či vhcod i východ. Předem díky za rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:28 Muž Eff [417] - Rostliny
Já měl zase jednou hezkej chuchvalec jávského mechu, ricie a žabího vlasu(ten tvořil asi 50% objemu), to jsem omotal kolem kořenu a je z toho slušný zelený porost (pravda.. trvalo asi 6týdnů, a trochu práce než žabí vlas zmizel :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:24 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Duny
hlbka bude len 25cm a akvarko 38l budem sa pokúšať zabezpečiť min. 0,75-0,80 W/l...
To vypadá nadějně! ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 15:22 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: johan
To už může použít jávský mech a se světlem si nemusí dělat starosti. :-)
Klasická kobercovka je i glossostigma. Bude se sice hůř na kokosáku ujímat, ale jinak je to pěkná kytka.
(Kdyby měl někdo problém pochopit, že i glosa může růst na kokosáku, mohu doložit foto, kde mi roste na kameni. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 13:13 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Duny
a tak třeba Microsorium cv. Narrow a i další jsou taky nízké, má tak 8cm a nebyla by tam starost to každejch pár týdnů dělat znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 13:02 Muž Eff [417] - Rostliny
No třeba síťku citrónů, pomerančů atd... Nepřibíjet, nelepit, stačí ricii připlácnout, na to položit síťku, nechat síťku přesahovat kokosák a dole ji stáhnout, svázat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 12:55 Duny – Re: Effouš
a jak tam dám tu sieťku?silikonom prilepim alebo klincom :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 12:29 Muž Eff [417] - Rostliny
Já mám v akvárku takový vysokananánský kořen, který 4 cm vyčuhuje z vody a dotýká se krycího skla, na kterém leží osvětlení. No a jak se tak riccia potuluje po hladině, obrostla ten kořen nacucaný vodou tak, že nyní riccia a kořen jedno jsou. Takže já bych radil: připlácni riccii na půlku kokosáku, stáhni nějakou síťkou a nech ho plavat mírně nad hladinou (pokud máš krycí sklo - kvůli vlhkosti). Za pár týdnů, až se riccia rozroste, ho dej na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 12:28 Petulinka
Nám tu riccii navazanou na kamenech na dne žerou mecovky a black molly...uz par takto navazanych kamenu znicily...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 12:27 Duny – Re: Snofrev
ked na hladine pri slabom osvetleni za tyzden takmer zdvojnasobila svoju velkost tak pri silnejsom osvetleni ale na dne podla mna nevykape
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 12:23 Muž Snofrev [54] – Re: Sid
U hladiny blízko zdroje světla možná. Na dně to bude horší... (Záležet bude i na hloubce akva a kupě dalších věcí, jestli se jí bude dařit. ;-) )

Na to se ale neptal ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 12:22 Duny – Re: Sid
hlbka bude len 25cm a akvarko 38l budem sa pokúšať zabezpečiť min. 0,75-0,80 W/l tak dúfam že nevykape
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 12:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Snofrev
tady se píše, že Ricciaa potřebuje 0,5W/l
U hladiny blízko zdroje světla možná. Na dně to bude horší... (Záležet bude i na hloubce akva a kupě dalších věcí, jestli se jí bude dařit. ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 12:15 Duny – Re: Snofrev
Tak to je dobré lebo riccia mi pláva po celom 54l akvarku tak si z nej zoberem a prichytím ju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 12:09 Muž Snofrev [54]
Ricciaa by se tam určitě přichytit dala, ale docela špatně se shání.
Jinak tady se píše, že Ricciaa potřebuje 0,5W/l.
Také ji tak za 14 dní začnu shánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 12:00 Petulinka
Co by se dala přichytit je riccia fluitans...ale nevim kolik potrebuje svetla...muzes ji na ten kokos navazat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 11:45 Duny – Kobercová rastlina na kokose
Ahojte,

vedel by mi niekdo poradiť nejakú kobercovitú rastlinu ktorú sa dá prichytiť o kokos a nepotrebuje viac ako 1 W svetla na liter? Dakujem každému. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 15:34 Žena petrys [107]
jo a ještě dotaz, stačí téhle rostlince Glossostigma elatinoides osvětlení 0,5w na litr, když bude v akva o výšce 25cm?
děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 17:11 R Muž Mrakoplash [1776]
Gošíci:
Ja mam rozlozenou tu potvoru na akadame, ale je prilis brzo na nejaky zavery ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 16:55 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Jj já pochopila, jen jsem si myslela, jestli to nezkoušel někdo ze zdejších uživatelů a nemá případně foto v prezentaci. Tím, že je tu na fóru i rada jak udělat kobereček???? tak jsem myslela spíše konkrétní zkušenosti. Ale díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 16:20 R Muž Mrakoplash [1776]
Sid tim myslel, ze je dobre pouzit hledani.
nedavno tu totiz od toho olivera bylo par fotek kde je cladophora rozlozena po dne ;-)

takze Googlit a nebo zkusit stesti tady ve foru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 15:56 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Tak jsem to samozřejmě nemyslela :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 15:46 Sidonius
Takže nikdo kobereček z cladopfory nemá?
Oliver Knott s tím má jisté zkušenosti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 15:28 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Takže nikdo kobereček z cladopfory nemá? Chtěla bych vidět jak to vypadá....Četla jsem, že jistý druh cladopfory, se dává třeba mezi kameny nebo kořeny a pak roste a přichycuje se na podklad. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 10:18 ARKMAN
Echinodorus tenellus - je to nenáročné. Nebo přivázat na velké kameny vlascem trhutku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 09:02 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
bud rozlozis cladopforu po dne...

No to by mě zajímalo, máte s tím někdo zkušenost? :-) hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2007 08:51 Muž Horác [3942] – Neonka
Nejdřív je potřeba zvládnout základní školu (nenáročné rostliny), pak střední (náročnější rostliny) a teprve potom je čas na vysokou školu (krásný, dlouhodobě prosperující kobereček). Když si nevíš rady s obyčejnýma rostlinama, tak kobereček není na pořadu dne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2007 08:26 iKat – ?
A co Hemianthis callitrichoides? Ale potřebuju vědět čím mám hnojit, protože mi rostlinky, jak už jsem psala moc nejdou... A bude mu stačit to osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2007 21:53 athaya
bud rozlozis cladopforu po dne, alebo rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_micranthemoides

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18553x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11418-kobercove-druhy-akvarijnich-rostlin?od=551