Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodní kámen - jak na něj

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Vodní kámen - jak na něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 21:24 Žena Voloďka [59] - Tetry
Tady je jinak fotka- rybicky.net/nadrz/1715/3.jpg
Dneska se to skoro dolilo až nahoru.... Dala jsem tam míň vody aby si udělaly rostlinky dřív vhodnější prostředí...a taky z důvodu, že se akva stěhovalo 200km a přeprava vody by byla pomalá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 21:22 Žena Voloďka [59] - Tetry
Je to sice staré téma, ale mám problém. Mladej mi dneska napsal, že v akvárku je bílej povlak a že voda smrdí. No jo, ale problém je, že v tom nejsou žádné rybky, jen rostlinky (anubiasy), pár šneků a hotovo. Akva je čerstvé tak...14dní. Voda z vodovodu, spíše železitá, topím 24stupnů, svítí se cca 8h denně, filtruji... A dala jsem do toho od Dajany pet přípravek na úpravu vody. Co dělám špatně? Poradí mi někdo? A nebo to může být z prachu? V pokoji se dost práší... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 17:39 Daen – vodní kámen
Já osobně používám na vodní kámen žiletku v rukojeti.Dá se to udělátko koupit v akvaristikách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 15:15 Renata – Vodní kámen
Vodní kámen, to je prevít! U nás je dost tvrdá voda, tak také se zbavuji vodního kamene ze skel akvárka. Používám na to škrabku, kterou jsme dostali při koupi sporáku se sklokeramickou deskou. Jde to tím skvěle. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2006 13:39 onik – vodní kámen
já to čistím cilitem na skla. Je to už trochu žíravina a když to na to naleješ, začne to pěkně pěnit. Pak to jen pořádně omejt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2006 11:49 Jirii – vodní kámen
No octem sem to už zkoušel ale žádnej velkej úspěch, ty slabý nanosy jakž, takž zmizly ale ty velky ne a ne. Asi přeci jen dojde na kovový špony, ale mam strach že to podrapu... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2006 18:30 tatoch – kamen
Zkus to octem a houbičkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2006 13:38 Jirii – vodní kamen
Ahoj, muzete mi poradit cim nebo jak odstranit vodni kamen ze skel? Koupil sem starsi akvarko a v horni casti je toho docela dost a neni to nejak hezky... Zkousel sem to nejakyma potvorama ala cistice skel, dokonce sem si koupil i nejakej AKVAJAS, kterej desne barvi a cela koupelna pak byla modra, ale na vodni kamen to moc (skoro vubec) nepomohlo. Dik za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2006 08:02 Libi – ...
Díky moc za rady. Hned jsem zvýšila filtraci ale ještě předtím jsem vyčistila filtr a voda je pěkňoučká,rybky jsou už v pohodě. Ale stejně si koupím nový filtr,ten starý už je asi odepsaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 18:42 Raptor CZE – SMRDÍ
Důvod : Ve vodě je příliž mnoho dusitanů.

Rybí trus a nesežrané krmivo na dně se na dně akvária rozkládají(hnijí) a tak mimo jiné vznikají i dusitany.Pokud je ale této látky ve vodě mnoho, začne se měnit na amoniak a ten je pro ryby JEDOVATÝ.

Ryby potom lapají po dechu na hladině,voda smrdí až na pobli.... hnilobné bakterie a otravé látky,kterýma je voda kontaminovaná mohou dokonce změnit barvu vody ( voda se zakalí do mléčna či šeda )voda je teď pro ryby JEDOVATÁ!!!!!!!

Řešení " 1)OKAMŽITĚ vyčisti dno akvária od těch hnijících nečistot
2)OKAMŽITĚ vyměň část vody (čím víc,tím líp)
3)OKAMŽITĚ a důkladně vyper filtry vody
4)Pokud máš tu možnost a do filtru můžeš dát vložku amoniakového filtru,v nejbližší době to udělej z vody odstraňuje amoniak ( má jen omezenou životnost )
5)Pokud máš tu možnost a do filtru můžeš dát vložku aktivního uhlí,v nejbližší době to udělej z vody odstraňuje jedovté chemikálie a pomáhá filtraci ( má jen omezenou životnost )
6)Výhledově nasaď do akvária více rostlin.Rybí trus bude spotřebován pro hnojení rostlin.
7) Možná bys mohl přemýšlet i o tom,že dáš výkonnější filtr a budeš jej pravielně čistit.
8)Ryby tolik nepřekrmuj
9)Sleduj chemickou kvalitu vody hlavně uhličitanovou tvrdost.
10)pravidelně čisti dno akvárka.

POKUD TO BUDE POKRAČOVAT STEJNĚ DEJ RYBY ZATÍM DO JINÝHO AKVÁRKA NAPŘ DO KARANTÉNY A AKVÁRKO VYČISTI KOMPLETNĚ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 17:46 Libi – ...
I tak moc dík a ještě mám jeden dotaz plavou mi pořád u vrchu a tlamičky mají venku,že by měly málo vzduchování? Voda vypadá taková bílá?! Nikdy bych nevěřila že akvaristika je tak složitá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 16:49 Lucky – Spina
Tak to nevim :-( S timhle nemam skusenosti . bude ti s tim muset poradit nekdo jiny , Libi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 15:13 Libi – ...
Minule mi začla smrdět voda až za 2 týdny a těd na druhý den a to jim dávám pořád stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 15:05 Lucky – Spinavy filtr
Nazdar. :-)
Muze to byt tim, ze je prokrmujes a vony pak moc ...Asi vis , co tim myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 14:52 Libi – zapáchající voda
Prosím o radu,včera jsme měnili vodu v akvariu a dneska otřesně smrdí :-( čím je to? Máme tam 4 závojnatky a když se podívám na filtr tak už je taky pěkně zanesený a to jsme ho včera čistili. Dík za radu jestli mi někdo odpoví.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 8 ...... [9]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4074x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11272-vodni-kamen-jak-na-nej?od=401