Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodní kámen - jak na něj

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vodní kámen - jak na něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 14:16 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: dvorak002
Škrabkou na sklokeramický sporáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 12:14 Muž Miso [470] Re: dvorak002
vodny kamen musi ist octom dolu, mne sa to dari zoskrabat vpohode cisto iba s kreditkov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 11:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dvorak002
jeotazkou jestli je to vodni kamen (ci jina usazenina), nebo jestli uz to sklo neni poskozene (poleptane, poskrabane)

docela se mi osvetcil aquajas, s kys citronovou se mi jiz podarilo poleptat sklo i okoncetiny (na vlhke sklo se nasype kyselina, cimz vznikne pasta, ktera je pomerne dost agresivni)

asi nejsetrnejsi je magnetizovana (magneticka uprava vody-permanentni magnety ci elektromagnety) voda, zpusobi zmenu krystalicke mrizky vodniho kamene na amorfni, ale nejaky cas to trva a voda musi proudit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 11:38 Muž Karel z Tábora [21] – Mapy na skle
Zdravím všechny,prosím o radu jak zlikvidovat mapu od vodního kamene či usazenin na skle v horní části...Zkoušel jsem ocet+sůl,kyselinu citronovou,Cilit bang a nic mi nepomohlo pořád je to tam vidět.Chci to zlikvidovat než napustím nádrž.Poraďte prosím ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 07:47 Ita
To Eiffel a Matlala: díky za tip, tohle mě nenapadlo, už jsem ze základky poměrně dlouho pryč (asi tak 15 ministrů :-) Vyzkouším, snad to bude co k čemu. Se sousedem jsme dali na domovní přívod vody takovej ten magnetickej umravňovač tvrdosti, ale myslím, že je to spíš na ozdobu, tak snad tohle zabere :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: EiFFeL
nepleteš, tam ale u někoho může být problém s prostorem, přímo do akva se to kvůli rychlosti výroby demi vody nehodí. Chce to místo na kanystr nebo bečku a pak z ní teprve do akva a ředit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:35 Muž EiFFeL [39]
no jestli se nepletu tak reverzní osmoza je na zmekceni vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:51 Ita
Připojuju se k dotazu na vodní kámen. Máme opravdu velmi tvrdou vodu, na horní hranici normy, potom už je jenom minerálka... :-) Problém s tvořením vodního kamene v horní části akvárka mám taky, mechanická cesta už nezabírá, zkusím tu kyselinu citronovou. Ale chci se zeptat, jak tomu zabránit. Sněhu moc nebylo a už docela dlouho nepršelo, abych mohla naředit vodu měkčí. Šlo by dolévat třeba destilkou? Tak 1:1? Máte s tím nějaké zkušenosti? Nebo raději ne? Proč?

Jinak kytky rostou (už se konečně chytly :-), dokonce už i přerostly akvárko :-) Rybičky (2 betty) tak nějak přežívají, asi by taky byly radši za měkčí vodu (si myslim)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 23:54 Libor123 Re: Jirii
Nejlepší podle mě je kyselina citronová potravinářská, koupíš v potravinách běžně. A jde to jako po másle, potom pořádně opláchnout. Libor palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 21:09 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: dvorak
zdá se, že tvrdá voda nevadí - rostlinky rostou - sice ne nějak závratně. Rybky také jsou o.k. a pravidelně se mi rozmnožují
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 15:39 Muž dvorak [94] - Rostliny
Určitě tou žiletkou!!! Neuškodí ani, když ten okraj každej den přejedeš třeba magnetickou stěrkou nebo jinými podobnými hračkami :) A mimochodem, když máš tak tvrdou vodu, že se ti na skle v místě hladiny usazuje povlak (vodní kámen či co to je) nevadí tak tvrdá voda rybkám či rostlinám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2011 15:24 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Pri výmene vody keď mám spustenú vodu jemne nanesiem kúsok soli na špongiu a kryštálikmi soli to " zbrúsim" v prípade, že to ide ťažko použijem kúsok octu . Vrch akvária mam ako nový stále ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 15:20 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Honza
Při výměně vody použij ocet nebo kyselinu citrónovou - hadrem otři okraje , pozor ať nic nesteče do akvárka. Pak vše otři do sucha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 15:17 Muž Rekvet [3]
Pořádně zaber tou žiletkou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 15:16 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Honza
Ahoj,normálně to pravidelně odstraňuji žiletkou,ale uvažuji o TetraTec Easy Wipes.Ještě jsem to nezkoušel,uvažuji o tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 14:55 Muž Honza [0] - Živorodky – čištění skla akvária
Dobrý den, na horním okraji akvária se mi po naší tvrdé vodě usazuje bílý kal - povlak nebo jak to nazvat. Čím se to dá odstranit. Zkoušel jsem to oškrabat, ale nejde to. Nevím, jakou event. chemii použít, abych neublížil vodě, rostlinám a rybkám Děkuji za odpovědi a rady Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 20:43 Muž fido16 [631]
Snad voda v aqva vzdycky trosicku smrdi ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2011 19:50 R Muž romant [27987] Re: Joeali
Kamarád má pravdu. Buď více CO2, nebo méně světla. Je to tzv. biogenní odvápnění. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 19:49 Joeali vodní kámen nebo vápenec na rostlinách
Fotka k příspěvku další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 19:48 Joeali – vodní kámen nebo vápenec na rostlinách
Fotka k příspěvku Ahoj všichni.
Objevil se mi v akváriu ohromný problém. Posílil jsem osvětlení z 0,3 na 0,6W/l. Potom se mi na hladině začal tvořit pořádný zákal s kterým si ani skimmer nedokáže poradit podle mých představ. Tak bych rád věděl, jestli to může být tím světlem. Ale ještě mnohem víc mě trápí co se potom začalo dít s kytkama. Začal se na nich objevovat takovej bílej povlak, vypadající jako vodní kámen nebo vápenec. Nejprve se to objevilo na anubiasu, potom na echinorodu a už je to i na jiných kytkách. Je to takový hrubý a dá se to poměrně těžko seškrábat. Je to jen na osvětlených plochách. Fakt nevím co to je, kamarád mi řekl, že když začnu hnojit Co2 tak to zmizí, že je to z nedostatku CO2. Je to pravda? Děkuji za odpověď. Parametry vody: Ph: 7,3-7,4 UT: 6°dKH NO2: 0.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 23:10 Libor123 – Re: pipan
Ahojky.
Kyselina citronová je opravdu super. Samozřejmě potravinářská v obchodě. Pořádně potom opláchnout. Libor palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 21:14 Muž Kusma [411] - Rostliny
Jak psal Johan, kyselina citronová je na to super, a nemusíš se bát poškrábání skel jako v případě žiletky a podobných způsobů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 21:12 Muž mailo [14] - Rostliny – Re: pipan
Ja pouzivam ziletku, alebo spongiu a sol. A na kricie sklo Fixinelu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 21:08 Muž kaqpo [7] – Re: pipan
Ja odstraňujem vodný kameň na krycích sklách žiletkou alebo nožom do orezávaku ide to dobre a rýchlo myslím si, že to pôjde dobre aj na stenách akvária len pozor na rohy (silikón) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2011 19:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: pipan
Ocet, kys. citronová, kys. chlorovodíková (lze zředit, je to pak pohodlnější)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 19:23 pipan – likvidace vodního kamene
Prosím o radu.Mám zakoupeno starší akva. a chtěl bych z části skel odstranit vodní kámen.Zkoušel jsem to určitým komerčním přípravkem,ale bez uspěchu,jo ten přípravek se tuším jmenoval Laryn.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:53 Muž matlala [798] - Rostliny
Navíc už je to pasé, vyměním to sklo. Byl jsem nešikovný a klepl jsem to a uletěl růžek a je to až ve spoji, aspoň budu mít klidné spaní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:47 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Moucha
je to technická obsah HCl je tam napsaný nad 30%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: RadioactiWe
nenapsal jakou koncentraci HCL pouzil....(vychazim z toho ze to bude asi kys na pajeni, jak se prodava), navic tu citronku mam vyzkousenou a pri mem postupu pracujes s nasycenym roztokem teto kyseliny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:13 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Moucha
Myslíš že to bude účinnejšie ako HCl? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: matlala
navlhcit posypat kys. citronovou nechat chvili pusobit, prejet brusnou houbickou a pak oplachnout, pripadne opakovat
doporucuji pouzit gumove rukavice, tim ze aplikuje sypkou kys. citronovou vznika docela silny roztok, vytvori se citraty a ty jsou velmi dobre rozpustne ve vode, tato kyselina se uziva v ruznych pripravcich na odstranovani vodniho kamene ve varnych konvicich a prackach

pokud to nepomuze tak bych pristoupil ke kombinaci kys fosforecne a dusicne...(tyto kys se uzivaji ve WC cisticich), pripadne nejaky prumyslovy vyrobek urceny k tomuto ucelu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:28 Muž matlala [798] - Rostliny
No stejně asik vyměním celé sklo. Ptal jsem se tady místního sklenáře a stačilo by obroušené kamínkem za 330,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 09:01 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: NASREDDIN
no mám doma houbičku zrnitosti 100, ale tou to nejde a to je už docela jemná. Na sklu není nic znát, ani ho neproškrábe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 20:51 Muž NASREDDIN [1383] – Re: matlala
Prodávají se molitanové houbičky s velice jemným brusným papírem na povrchu, nimi lze pod vodou vyčistit sklo dokonale a bez škrábanců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 19:54 Muž matlala [798] - Rostliny – čím to odstranit
Fotka k příspěvku Ahoj,
chci se zeptat jestli nevíte, čím by šlo odstranit tohle nevhlédne zašlé cosi na skle. koupil jsem starší akva a nemůžu to za boha sundat dolů. Akva bylo v odchovně a tohle se vytvořilo pravděpodobně nad hladinou¨. Zkoušel jsem už HCl, ale odstranilo to jen část-vodní kámen. Nechci měnit sklo, to už by byl vrchol.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 17:10 Muž JohnyD [6]
asi máte pravdu, já jsem tam vajíčka měl ale to je asi půl roku a za pár dní zmizeli, toto po nich mohlo nějak zůstat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 13:18 Muž Chem [837] – Re: JohnyD
Mas pravdu - na fotce neni opravdu videt temer nic. Pokud nebude nejake lepsi foto zahadnych kulicek, muzeme jen hadat. Jak dobre poznamenal traktorysta, mohou to byt kapsule s vajicky Neritin - tezko se z podkladu dostavaji a jsou velke asi 2 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 12:25 Muž JohnyD [6]
Fotka k příspěvku fotku mám, ale je problém, že to není na fotce téměř vidět je to například u kořene, ale je to špatně vidět :'(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 08:10 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: JohnyD
foto? nejsou to vajíčka neritek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 23:57 Muž JohnyD [6]
ahoj, chci se zeptat, na skle v akvariu, uprostřed mám takové tečky, vypadá to jako vzduchové bublinky, ale nejde to odstranit ani žiletkou, nevíte co to může být? Může se tam pod vodou usadit vodní kámen v půlce akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:00 Muž assasincz [9] – Re: geminika
Ušetřil bych si námahu a koupil nový, investice do 20ti korun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 18:10 Muž kortezhugo [983] – Re: geminika
...normalne to vypalit a hotovo

PS:kyselinu dobre uzavret a odolzit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 17:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: DrBolíto
...Nechat pár hod. v Kyselině dusičné...
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 13:13 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Nechat pár hod. v Kyselině dusičné, citronové, případně pak ještě v Savu na dočištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 13:08 Muž Yirka [9126]
Tak jak píše Moucha. Pokud jsou to opravdu zbytky vodního kamene tak použít to co používáme na skla, to zn. kyselinu citronovou, ocet, HCl. A doplňuji to dobrým očištěním ocelovým kartáčkem. Vždy to funguje, kamínky nejsou drahé a tak mám dvě sady a měním je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 11:46 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Vzdycky jsem ho oskrabaval nozem. To vypaleni ale asi bude ucinejsi, ale zase se musi odstranovat to brcko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 11:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: geminika
spis nez ocet bych zkusil kyselinu citronovou... vznikle citraty jsou rozpustny ve vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 11:01 Žena geminika [39] - Živorodky
Ďakujem za rady, skúsim cez víkend experimentovať. Dik a pekný víkend.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:52 Muž kortezhugo [983] – Re: GP
"savo by mozna mohlo odstranit i organicke zbytky" - to netreba - aj tie org.zbytky zhoria... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:51 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
vybere sa von co hori...a kamen riadne sa plamenom nahreje kludne aj do cervena a ono sa to riadne vypali...-ten bordel vyhori...


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4074x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11272-vodni-kamen-jak-na-nej?od=51