Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodní kámen - jak na něj

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Vodní kámen - jak na něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 12:07 JuraS – Re: Sid
tohle nevyřešíme..nechme na ní ať nám dá víc indicií..tohle je mizerná detektivka pro diváky (taková ta co ji zlata adamovská uváděla..příběhy pátera khoxe..) stále nemůžu do rovnice dosadit jestli je vrahem pošťák nebo zahradník i když se mi jeví že by to mohla být i zhrzená uklízečka...sorry za OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 12:04 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
A proč hned restart, SAVO, praní, prolití vařící vodou?
Tak proč jít na zajíce s kulometem, když stačí malorážka? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 11:49 JuraS – Re: Sid
psal jsem pokud zapáchá hnilobou štěrk=dno...a pak na zajíce se chodí s brokovnicí a přitom na zabití stačí i jediná rána z malorážky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 11:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
To je sice hezké, ale proč jít hned s kulometem na zajíce? :-)
(...restart akva..štěrk vybrat, proprat, prolít vařící vodou po předchozí aplikaci sava na desinfekci vody...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 11:43 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: adraj
"Smrdi" to ako rybnik, asi tak ako ked idete rano o 6tej okolo neho :-) Ale fakt to citit len zopar centimetrov od hladiny, dalej uz nie... Takze to potom asi bude prirodzene, ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 10:39 JuraS – Re: Sid
Však jsem napsal, pokud zapáchá dno..jako zápach jsme se dohodli že je hnijící...v podstatě ani nenapsala, jak velké je akva..jestli to není náhodou elementka s 50 ti skalárami a nebo 1000 lt s 2mi sladkovodními sumci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 09:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepka
...pokud smrdí štěrk je to na restart akva..štěrk vybrat, proprat, prolít vařící vodou po předchozí aplikaci sava na desinfekci vody...
To Pepka:
Chce to klídek a žádnou paniku - s tímhle vůbec nespěchejte. :-)
Udělejte, co jsem vám napsal a dejte po týdnu vědět, jak se věci mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 09:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Pepka
Děláte, co jsem vám napsal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 09:44 JuraS – Re: Pepka
Krmíš 2 x denně..jsi psala..kolik, čím, a pro kolik ryb ? Kolik dalších živočichů je v akva ? Neuhnívají nějaké rostliny ? Zahnívat může i dno..odeber hrnkem trochu štěrku a čuchni..pokud smrdí štěrk je to na restart akva..štěrk vybrat, proprat, prolít vařící vodou po předchozí aplikaci sava na desinfekci vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 09:32 Pepka – Pepka
No ta voda zapachala jak kdyby hnila,nikdy se mi to nestalo,tak sem hned poznala,ze je neco v neporadku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 07:25 JuraS – Re: protein007
je třeba definovat co je to smrad..osobně olomoucké syrečky spatřuji jako velmi libou vůni, ne že bych se jimi potíral ale třeba z droždí bych zvracel..to co ty definuješ jako smrad může být normální zápach kousku živé přírody..i čerstvě nakopaná hlína má svoji vůni a zápachem se to nazvat nedá..něco jiného je hnilobný zápach který by ale snad měl každý rozeznat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 06:54 adraj – Re: protein007
Myslím, že když smrdí voda něco není určitě v pořádku. Všechny zde uvedené možnosti připadají v úvahu. Voda v akva má svůj zápach vždycky, ale je to většinou jen takový "rybniční" šmak. Smrdí těké některé druhý řas a to bych přirovnal k zápachu bahna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 00:17 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: elko
Este taka blba otazka - je normalne, ze voda jemne smrdi? Konkretne to citit do 10cm nad hladinou, z vacsej dialky uz nie. Smrdi to asi tak ako voda po odkalovani, len ovela slabsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2009 16:59 Muž elko [30] - Sumci – Re: Pepka
když voda smrdí znamená to většinou že akváro není zajeté,není biologická rovnováha,bakterie ve filtru nefungují.po použití léčiv celkem běžný jev.jak radí Sid nekrmit,opatrně měnit vodu,vyčistil bych i filtr a za 3-4 dny by mohlo být vše o.k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 16:55 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: JuraS
Souhlasim s Jurasem. Já měl například vždycky doma nadáno, že smrdí akvárium večer někdy. Bral jsem to prostě jako samozřejmou věc, ale jednou jsem přišel na to, že to smrdí (a smrdělo to fakt docela dost) po krmení (drobné granulky) od firmy Darwins. A ten smrad byl podobný. Začalo to smrdět pomalu hned jak se to dostalo do vody. Nejlepší, ale je, že rybičkám nejvíce chutná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 16:29 JuraS
Smrad není smrad pokaždé stejný..možná chcípl nějaký větší šnek a klidně si v růžku hnije..mě zapáchála amulárie že z toho bylo na blití...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2009 15:58 Muž Sid [6634] - Rostliny
...voda zapáchá..., ryby krmím dvakrát denně..., každý den lze také pozorovat zakalený spodek akvária...
Pár dní vůbec nekrmte a denně (i víckrát - podle možností) vyměňte část vody, kterou odsávejte odspodu - z míst, kde se objevuje zákal. Vodu k výměně si nechejte předem odstát a vytemperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2009 15:24 Muž isamik [180] – Re: Pepka
Tezko rict. Zkus si zde zalozit prezentaci, pripadne vypis podrobnosti o sve nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 15:21 Pepka – Voda smrdí
Prosím vás,potřebuju pomoct,nedávnou jsem v akvarku objevila krupičku,tu jsem po 14 dnech vylečila,ae teď mám problém,že voda zapáchá.Nevím vůbec čím to je,ryby krmím dvakrát denně.Každý den lze také pozorovat zakalený spodek akvária.Dříve jsem to neměla,nevím vůbec co stím mám dělat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:05 Fanda – voda
Máš tam moc tvrdou vodu,někdy dám asi tak 10 litrů ze studně,kde je tvrdá voda a na skle je za 2dny bílošedá usazenina.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 13:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kopkop
Není třeba dávat žádné upravovače vody,jsou to jen vyhozené peníze.Stačí dát dostatek rostlin,topit podle toho,jaké ryby tam pak půjdou,svítit a čekat,až se akviško zaběhne,to je zhruba tak 4-5 týdnů.Pak se dají dát ryby,ale opatrně a po málu.Je třeba v začátku testovat na NO2.
Je třeba si pročíst už níže dané odkazy a snažit se pochopit pochody v nádrži.Nic se ale nesmí uspěchat,jinak začnou problémy...trpělivost se zde opravdu vyplatí.Příroda si poradí sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 13:40 kopkop – jeste dotaz
nemam tam nic a jdu tam dat par rostlinek-uz mam dat i ohrivač vody a zapnout a mam svitit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 13:39 kopkop – Re: filipsi
ja tam dala jen tetra aqua safe? ze by to bylo i tim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 13:29 Muž filipsi [1295] – Re: kopkop
Nepridala si do vody nejaky pripravek? Nektere "vlockuji" ... Nebo to proste byl jen kal (prach) z pisku. Takhle se "vodni kamen" zpravidla neusazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 12:53 kopkop
cele sklo bylo zakalene, a byly videt bile fleky-takove praskove skvrnky ktere se rozpijely--jako kdyz se ti spatne rozpusti nejaky prašek.houbickou jsem to v pohode utrela ted je zakalena jen voda, koraly jsem vytahla a budu cekat.jo ale dam tam uz ty rostlinky.doufam ze se nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 11:49 Muž filipsi [1295] – Re: kopkop
A jak se to projevuje "ze se usazuje vapnik"? Bile krusticky po obvodu u hladiny, bily zakal, nebo povlaky uvnitr akva?
Mozna bys mela neco vic precist, aby nechciply a zalozeni akva se povedlo, jak ma:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 11:45 Žena Lola [28] – Re: kopkop
Ja bych si na tvem miste nejdrive zjistila tvrdost vody. Ja mam zkusenost takovou, ze kdyz jsem koupila nove akvarium a zkousela tesnost, napustila jsem vodu z nasi studny (tvrdost cca 40dgh!!) a do rana byl na skle bily povlak... Voda sla pryc, akvarium vydrhnout. Ted pouzivam vodu z vodovodu (ta ma "jen" cca 24dgh). Druhy den tam byl vapnik zase a tak jsem pouzila na zmekceni vody vyluhy z raseliny (napr. Tetra ToruMin) nebo listi z dubu a olsove sisky a dari se mi tvrdost snizit na cca 12-14dgh a povlak sam zmizel i ze skla i z rostlin, jeste nez tam sly ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 10:10 kopkop – Re: kortezhugo
tak si myslis ze koralem to byt nemohlo, tak cim po trech dnech??
ja to ted utrela houbickou a uvidim ted mi jedna pani nese rostlinky tak je tam zasadim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:46 Muž kortezhugo [983] – Re: kopkop
:-) - to mas len 3-dni zalozene??? :-)
tak to sa vycisti samo...
X-) ale ani koraly ti za 3 dni vo vode "nespravia nic"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:39 kopkop – Re: kortezhugo
mas taky pekne akvarko--prikoupim červeny štěrk-a přisypu.
no a koraly jsem vytahla.
co ted vyčisti se mi to samo.a uz muzu pridat rostliny je to treti den po napusteni a priliti aqua safe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:30 Muž kortezhugo [983] – Re: kopkop
...to zalezi na tebe a aku mas tvrdu vodu s tich koralov...
...je kopec rastlin a ryb co "potrebuju" tvrdu vodu - napr.Vallisnerie...
...ibe skvor o to vhodne to "skombinovat"

ale ked nevies co? a ako? - tak radsej koraly vyber z akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:29 kopkop – koral
jeste by me zajimalo proc to teda prodavaji? ve velkem akvariu to nedela takovou neplechu? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:24 kopkop – Re: Yirka
diky moc dam je pryc.jinak mas nadherne akvarko--to oboustranne--ukazu manzelovi--on si to taky tak predstavuje.nemas to jak prales a rybky jdou pekne videt.doufam ze se nam to taky tak povede..jen v mensim meritku. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:19 Muž Yirka [9126] – Re: kopkop
Korály tak jako tak (ani esteticky) moc do akvária nepatří, takže bych je tam raději nedával a zároveň to asi vyřeší tvůj problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:11 kopkop – hotovo
tak sterk nic a s koralem to sumi.vodu by jsme meli mit mekkou--podle myčky.dat ty koraly pryc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:03 Muž Yirka [9126] – Re: kopkop
Vyzkoušej zda štěrk a koralové kameny reagují s octem. Taky si zjisti jakou tvrdost vody má vaše voda - na stránkách dodavatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 08:55 kopkop – vapnik na skle- 63 l
vim ze uz to tady urcite bylo sedim uz hodiny a hodiny abych nepridala dalsi stejny dotaz ale fakt nevim.v sobotu koupene, dany sterk a 1 kmen, 1 červeny kamen, a 2 jakoby koralove kameny.mam pusteny jen filtr, nemam :-( jeste rostliny, a na skle se mi "asi usazuje vapnik" co s tim.dat pryc ty koraly a nebo staci setrit houbickou.nebo po zasazeni rostlinek se neco zmeni.diky a nezlobte se .manžel by mi akvarko vyhodil, kdyby nam ty rybky v tom potom zdechly. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:21 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Skanky
To je OK kámo..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:20 Muž Skanky [26] – Re: Semtex
Promin nějak mi to uniklo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: filipsi
Vím že doporučuješ HCl, tam níž, už jsi na to jednou reagoval..

Ale já psal, že účinější než ocet je ta kys. citrónová... s tou mám víc zkušenností na vodní kámen....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:16 Muž filipsi [1295] – Re: Semtex
Ale pochopil, pochopil.
Kyselina syrova nerozpusti nic.
Kyselina sirova zlato take ne. Mozna se snazis mluvit o lucavce kralovske? Koncentrovana kys. dusicna s chlorovodikovou. Ta ano.
No a podobne je to s tvym srovnavanim sily kys. octove a citronove, ale za povsimnuti stoji hlavne to, ze na cisteni akva nedoporucuju ja ani jedno, ani druhe, ale HCl. Konvice at si kazdy cisti, cim chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:15 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
tedˇjsem to trochu zamotal.... hmm

sklo nerozpustí samotná kyselina HCl X-)


Skanky: to už jsem psal o něco níž.... Cillit Bang rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:15 Muž Skanky [26]
Myslím že by se klidne mohlo použít něco co je do koupelny na rez a vodní kámen a pak pořádně vymít akva. Sklo a silikon nemá tendenci napachnout takže by to nemělo ublížit. Já akva taky umýval jarovou vodou a pak pořadně vypláchl a na závěr pořádny proplach studenou vodou. Ta líp vypláchne i pachy jako teplá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: filipsi
vídím, že si mě nepochopil,.....
kyselina sýrová zlato nerozpustí, jen ve správném poměru s kyselinou chlorovodíkovou a ta sklo nerozpustí ....

Ta kyselina citrónová se prodává tady u nás v sáčku po 10,- Kč, kolik toho je nevím, dáváme půlku. Jiný větší či menší balení jsem neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:44 Muž filipsi [1295]
Semtex napsal: .. kyselina sýrová aby rozpustila zlato ...
jak silná musí být kyselina chlorovodíková oproti dusičné aby rozpustila sklo.
...


Opravdu si na chemii uz dlouho nebyl ;-)

Jak velkeho pul sacku pouzijes? Jakou koncentraci ma roztok?

Samozrejme, neni kyselina jako kyselina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:28 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kortezhugo
Vázne si tohle oba myslíte?
Je tomu už dlouho co jsem nebyl na chemii, ale vím že není kyselina jako kyselina. A víc záleží na složení jak na koncentaci kyseliny.
Udělejte si doma pokus s kyselinou octovou a citronovou, jak jsem psal níže. A věřte že budete překvapeni. Stačí půl sáčku citronové na 2 litry vody v konvici. Nejen že bude konvice skoro jako nová, ale po jednom vypláchnutí můžete vařit kafe. Pokud chcete čaj tak vyplachovat nemusíte :-D
navíc žádný smrad jako s octem.
Pokud vás tohle nepřesvědčí, tak si vzpomeňte jak silná musí být kyselina sýrová aby rozpustila zlato ;-)
jak silná musí být kyselina chlorovodíková oproti dusičné aby rozpustila sklo.
Tohle jsou ty nejznámější případy.
Když něco chcete rozpustit, musíte vědět složení z čeho to je a co na to působí.
Doufám že si rozumíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 09:37 Muž kortezhugo [983] – Re: filipsi
Presne tak - zalezi na tom kolko percent kyselina ma - cim viac - tim silnejsia a lepsie cisti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 09:29 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Piky
Pokud jen přemístíš rostlinky a filtr bude pořád plný vody, tak se nic neděje. Znovu zajíždět nebude třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 09:26 Piky – Jak předělat umístění rostlin
zdravím, mám akvárko, které jsem zakládala před Vánoci, jenže se mi tak rozrostly kytky v přední části, že by to chtělo je umístit víc dozadu a celkově předělat vzhled, sice jsem dávala dopředu menší rostlinky, ale i tak jsou některé skoro do 3/4 výšky. Když to komplet "překopu" bude to jako při založení? Myslím na ryby, aby pak nechcíply, bude se muset akva znovu zajet? I když tam bude dejme tomu třetina původní vody, fitr atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 14:21 Muž filipsi [1295] – Re: Semtex
Asi to bude tim, ze pouzivate kys. citronovou proste ve vetsi koncentraci, nez 8% ocet, ne ;-) Ja varim v pracovni konvici ocet, sup, a kamen je pryc. Doma se mi nejak z ceho delat kamen nema.
Presto bych radeji akva cistil hcl (cca 10%), jeji pripadne zbytky jsou lepsi nez zbytky kys. citronove nebo octove.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4074x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11272-vodni-kamen-jak-na-nej?od=151