Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodní kámen - jak na něj

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vodní kámen - jak na něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2023 16:40 Muž Jozef [311] Re: green93
Normálne ho treba dať dole a skontrolovať. Netreba sa toho báť. Popritom skontrolovať ako tesní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 15:25 green93 Re: Passenger77
Ahoj, jo to je dobra teorie, to me nenapadlo ale svetlo mam od zacatku a nikdy nespadlo ani jsem ho nenamocil :-) zaruka uz bohuzel neni. Ale fakt to vypada na vnitrni stranu jinak uz to nechapu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2023 08:28 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: green93
Ahoj, mně to připadá, jak kdyby to někdo jako test ponořil/spadlo to někomu do nádrže s vodou a i přes jasně uvedené krytí na obalu IP67 (vidět na fotce), tam nateklo a pak svícením uschlo a vznikla tam relativně rovnoměrná mapa. Vzhledem ke krytí bych asi do oddělávání krytu nešahal a pokud je to v záruce, zkusil reklamovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 07:06 Muž _Rob_ [80] Re: green93
Ještě mě tak napadá, asi blbost, ale není to z vnitřní strany? smich protože je vážně divné, že to nejde ničím dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2023 22:24 Muž vlka [3456] Re: green93
Poslat fotku s dotazem prodejci, nebo výrobci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 22:22 green93 Re: vlka
Jde o to ze to sviti min proto to resim no, svetlo pres to nejde uplne nejlip ono to na fotce vypada lip nez v realu. Je to zamlzene. Priznam se ze ani nevim jestli to jde odsroubovat je to Helialux. Vypada to ze by to asi nebylo nic jednoducheho. A je pravda ze ted uz mi to trosku neda protoze mi neni jasne co to je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 22:15 Muž vlka [3456] Re: green93
Zeptám se jinak, vadí to něčemu ? Nebo to odšroubuj a vyměň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 21:09 green93 Re: vlka
Ted jsem zkusil rozmichat prasek kyseliny citronove s malinko vodou nechat 10 minut a porad nic smich
Folie me taky napadla ale zadna tam neni.
Kazdopadne diky za napady, fakt to nechapu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 17:12 Muž vlka [3456] Re: green93
A není to nalepená fólie ? Žiletka přece vodní kámen z plochy odstraní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 11:39 Muž _Rob_ [80] Re: green93
Já myslím, že to vodní kámen je. Já třeba na trubice používám kyselinu citronovou a taky funguje přípravek od dajany na snížení pH. Ale chce to, tak chvíli nechat a pak to vyčistit opláchnout a je to :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 01:19 green93 Re: vlka
No ale co jineho by to mohlo byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2023 18:33 Muž vlka [3456] Re: green93
Pokud to nejde octem, tak to není vodní kámen. Čas od času svoje trubice octem od vodního kamene čistím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 23:48 green93 Re: Rovano
Díky, píšou že je to sklo odolné proti poškrábání. Ocet jsem teď vyzkoušel a také nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 22:55 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: green93
Pokud je to třeba sklo, tak zkus ocet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 21:35 green93 – Mapy na osvětlení
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes jsem koukal že se mi na osvětlení udělali jakoby mapy. Vypadá to jako vodní kámen.
Zkoušel jsem to dostat pryč žiletkou, kyselinou citronóvou s jedlou sodou, nic nepomáhá. Snad to bude na fotce aspoň trošku videt. Nevím jak to dostat pryč.

Moc díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2020 09:07 Muž _Rob_ [80]
Na vodní kámen funguje výborně přípravek na snížení pH. I ten za pár korun od Dajany.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 19:25 Silviebaris Re: Minky
když sroluješ níž,Planorbella tam popisuje směs octu s kyselinou,ale, musel bys odpustit dost vody a bejt moc opatrnej,aby ti nic neupadlo do vody...Nebo zkusit tu houbičku,ale to pochybuju,když jsi to dělal tou žiletkou...Já to zvenku dělám houbičkou a cifem,ale vevnitř bych si to nelajzla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 19:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Minky
Aha , tak to jsem se překouk , četl jsem příspěvek Papika o oranžové /žlutohnědé barvě - tam by to bylo jasné - každopádně je to na vodní kámen divné
dříve se mi dělaly nějaké drsné povlaky u elek , kde jsem moc sklo zevnitř neřešil , netuším jestli to bylo takhle vidět , nádrž byla spíš bez světla , už delší dobu každý týden veškeré sklo uvnitř "objedu" drsnější stranou houbičkou na nádobí , povlaky neregistruji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 20:07 Muž Minky [3] Re: MonterMonty
Skor vodny kamen alebo niejaka oxidacia zeleza.. pozri foto.. v lavo je vycistena cast ziletkou a vpravo tie skrabance na skle to je ta vrstva asi kamena... to nebudu rosivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 19:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Minky
Myslím že to nejspíše budou rosivky - v čerstvém akváriu běžný úkaz ,časem zmizí samy
z dřevin se nic tak tvrdošijného netvoří
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 19:37 Muž Papik [617] Re: Minky
Do oranžova, případně hnědo-žluta. Není to spíš barva z kořene nebo nějakého ponořeného dřeva?

Mně se to dělalo/dělá taky na sklech. Předokládám, že je to z ponořené zeminy, z kousků dřeva v ní.
Povlak jde odstranit plastovou stěrkou, musím na ní dost tlačit. Do vody se uvolňuje barevná mlha, která se hned rozpouští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 19:27 Muž Minky [3] Re: Amatértom
Nadrz ma cca mesiac, urcite zo nezmizne.. strasne tazko to ide dole.. nechapem ako moze vzniknut kamen tam kde je voda.. pri hladine chapem ale vo vode ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 14:48 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Minky
Já bych počkal. Pokud je to nově založená nádrž, tak to třeba zmizí samo. Nech tomu volný průběh. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 09:35 Muž Minky [3]
Fotka k příspěvku Viete mi niekto poradit ako odstranit povlak asi vodny kamen, spravil sa iba po par dnoch noveho akvaria, ničim to nejde dole len žiletkou.. odstraneny povlak sa zda byť do oranžova.. cistim to ziletkou ale trva to vecnost
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 21:16 Muž vlka [3456] Re: Planorbella
Dikec za tip. Manželka s tím čistí kafevároš, tak to při příští údržbě prubnu. Sakryš to mě nenapadlo. Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 20:21 Muž Planorbella [643] Re: vlka
Ocet je dobrý, ale ne dost. Zkus si vzít hadřík nebo něco a smíchej kyselinu citronovou krystalickou za deset korun s vodou. V této směsi si namoč hadřík a potři to tím. Poté až vodní kámen zmizí, setři čistou vodou.
Edit: Lepší, když uděláš tu směs koncentrovanější, líp to vyčistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 20:08 Muž vlka [3456] – dotázek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer. Bublinky časem zaneřádí trubic (asi vodní kámen). Ale jak ho co nejsnadněji sundat? Zkouším ocet.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 10:50 nina – re
Dobrý den
ja jsem tu eshop-sinks.cz/…- nasla tipy jak na vodní kámen
jen ocet a citron
skvele

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:52 Muž PeCh [77] Re: Maq
Pre Tanganiku bez rastlín to nebude problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:51 Muž PeCh [77] Re: bone
Pre Tanganiku by to mohlo byť v poriadku. Pre bežné rastlinné alebo spoločenské akvária by to nebolo vhodné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:19 Maq Re: bone
Na Tanganiku to je ok.
Jinak bych to viděl na reverzní osmózu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:13 bone Re: PeCh
Akvarium chcem mat tanganika - bez rastlin, ryby iba cichlidy z oblasti tanganika, myslite, ze tieto hodnoty im nebudu vyhovovat aj ked je zname, ze tieto ryby maju rady tvrdu vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 21:07 Maq Re: PeCh
PeCh napsal: v tejto kombinácii ti bude chýbať aj CO2
Proč? Můžeš, prosím, vysvětlit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 20:38 Muž PeCh [77] Re: bone
Podľa mňa šialená kombinácia. Skúsil som v atlase vyhľadať ryby zvládanie túto kombináciu a bola to dosť bieda. Predpokladám, že budeš chcieť aj iné ryby. Preto by som s tým niečo robil aj bez ohľadu na vodný kameň. Určite časť vody nahradiť nejakou destilovanou alebo kondenzovanou vodou. Prípadne ak nemáte kyslé dažde, tak dažďovou. Prípadne reverzné osmóza.

Inak v tejto kombinácii ti bude chýbať aj CO2 a len málo rastlinám sa bude dariť. Pridať CO2, či rastlina pomôže, ale skôr len v oblasti pH, nie s tvrdosťou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 20:21 bone Re: vaclav
Podla testu tetra test 6in1 mam GH 16, KH 20, pH 8. Teda uhlicitanova tvrdost je velmi vysoka, mal by som ju podla vas znizit pridanim raseliny do externeho filtra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 10:55 Muž PeCh [77] Re: bone
Musíš mať riadne tvrdú vodu. Vieš to zmerať alebo aspoň vygoogliť z vodární? Máš možnosť iného zdroja vody? Ako sa ti zanášajú hrnce, kanvica...?

Ja napríklad mám vodu z vodovodu 10-11 °dH, zo studne 19-20 °dH, kondenzát z odvlhčovača 2 °dH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2018 17:37 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bone
Chtělo by to z vodáren nebo testem zjistit jak tvrdou vodu máš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 13:40 bone – vodny kamen
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chcem sa opytat, ci nemate niekto podobnu skusenost. Zalozil som nove akvarium 450 l, po napusteni sa mi asi po tyzdni vytvoril na skle a inych zariadeniach vodny kamen. Na dotyk je to drsne ako smirgel. Mohol sa takto vyzrazat vapnik? ziadnu chemiu som do akva nedaval, len som napustil vodu a nechal cirkulovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2018 07:08 R Muž Anthrax [4788] Re: Scilla
Přesně jak píší ostatní. Tady například jeden z přípravků na kuchyně:
www.stylvd.cz/…
H400 Vysoce toxický pro vodní organismy.
H412 Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.

A takhle to bude asi i u ostatních podobných výrobků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2018 06:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Scilla
Spíše bych si pročetl tohle vlákno a použil některou z tradičních metod. To, že přípravek nevadí lidem, ještě neznamená, že totéž platí na ryby a rostliny. Mohlo by se stát, že po použití by byl z akvária hřbitov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2018 23:52 Maq Re: Scilla
Na čištění některých věcí se používá třeba čpavek nebo technický benzín. Nezanechají žádné skvrny, protože se odpaří. A mnoho podobných situací.
Kdyby se takové věci rozpustily v akvárku, můžeš kopat rybičkám hrobečky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2018 23:21 Žena Scilla [3] - Rostliny
Ještě žádný, jen jsem viděla, že jsou zvlášť pro kuchyň a pro koupelnu. Čím se ošetří skleněný kuch.stůl by asi nemělo být jedovaté. Jsem myslela coze , ale proto se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2018 23:09 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Scilla
NANOPROTECH Electric, 150 ml Informace o nebezpečnosti: Extrémně hořlavý aerosol., Nádoba je pod tlakem, při zahřívání se může roztrhnout., Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.
Co přesně máš za přípravek je v nich velký rozdíl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2018 19:10 Žena Scilla [3] - Rostliny – Nano spray
Ahojte, napadlo mne použít nano spray na skleněné části AQ, které nejsou pod vodou - kanty a okraje. Samozřejmě bych nestříkala spray na sklo přímo, ale jen na hadřík, kterým bych očistila fleky od vody a vodního kamene. Existují i nano přípravky do koupelny nebo kuchyně - to by nemělo být jedovaté - co myslíte? Prosím o vaše názory...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 01:45 JD1609 Re: Bacoun
já vodu měnil zrovna včera xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 00:07 Bacoun Re: JD1609
Kyselina citronová. Nebo nakapat citron na kousek hadru a utřít,případně po rozmočení seškrábnout.Nejlépe provést těsně před výměnou vody.Tj.provést tento úkon a hned vyměnit bodu v AQ.Takto to dělám já.Ale možná tady někdo napíše i jinou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 20:44 JD1609 – Vodní kámen
Dobrý den,
mám akvárko cca 1,5 roku a postupem času se mi začíná na skle (kam nedosahá voda - pouze trošku cáká od filtru) tvořit vodní kámen. Jaký prostředek se na to dá použít? Nebo s tím už nic nelze dělat?

PS: ten vodní kámen se tvoří pouze nad hladinou ve vodě ani prd. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 08:52 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: mamen1
Měním 1/3 (10L) vody a mám jinou konvici, ale princip filtrace bude podobný. Jak správně píšete, tvrdost (i PH) by se měla snižovat. Ryby, šneci a krevety jsou v pohodě, tak v čem myslíte, že je problém? Ještě doplním, že pro jistotu přidávám na těch 10L přípravek na úpravu vody (2,5ml), abych případně odstranil těžké kovy kvůli krevetkám (moje patrona je prý postříbřená kvůli antibakteriálnímu účinku), ale netuším, zda je to nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 08:31 Muž mamen1 [5] – Přefiltrovaná voda
V domácnosti používáme filtrační konvici Brita,výrobce píše o filtrech toto: Snižují obsah herbicidů, pesticidů, chlóru, těžkých kovů a předchází tvorbě vodního kamene v kuchyňských spotřebičích. Je fakt,že v rychlovarné konvici vodní kámen téměř není. Myslíte,že je dobrý nápad použít,třeba 25l takto upravené vody při každé částečné výměně vody? Přidávám odkaz na www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 19:36 Muž Passenger77 [524] - Rostliny – jak vyčistit ohnuté sklo?
Zdravím,
na úvod popis mého letního experimentu:
v létě jsem úspěšně chladil akva proudem vzduchu na hladinu z větráčku k PC. Tím jsem ale musel často dolívat odpařenou vodu, což se projevilo podstatným zvýšením již bez tak tvrdé vody. Vápník se časem vysrážel na listech, dekoracích a na skle u hladiny. Po skončení léta jsem přestal foukat, ostříhal poškozené listy a oškrabal žiletkou sklo (kde to šlo). Také jsem začal filtrovat zdrojovou vodu přes filtrační konvici, která by měla snížit PH (6,6) a Tvrdost. PH zatím beze změny (7,7), ale tvrdost se určitě snižuje (dle minimální tvorby kamene na skle).
Dotaz zní - jak se dá dostat vodní kámen z dekorací a z ohnutého skla na bocích fungujícího akva, kam se nedostanu se žiletkou a houbičkou/kartáčkem to nejde? Chemii nemůžu použít kvůli krevetkám.
Díky.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4074x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11272