Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silikon

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 19:55 Muž isamik [180] Re: Toony
Vrutem ci sroubem... kdyz se na tohle ptas, tak bych to byt tebou nedelal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 19:48 Toony Re: Štěpán
tak čím to mám přilepit?neco co nekontaminuje vodu.vis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 19:45 Štěpán Re: Toony
Silikonové lepidlo není lepidlo na plasty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 19:39 Toony – jaký použít silikon?
mám v planu přidat zarivku do akva.vodotesny patice chci dat do plastove listy na el.kabel a listu prilepit k plastovému krytu akva.jakej mám pouzit silikon,aby to fakt drželo, a aby nekontaminoval vodu, kdyz se srazi na kryte a pada zpet do akva.?diky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 21:11 Žena Dinamit [68] – Re: filipsi
Tak to bude v tom (ten druhý odkaz). jsem měla tu čest už vyzkoušet bílou, červenou, jantarovou a průhlednou. A je fakt, že každá měla jiné vlastnosti :-O . Takže v tom bude zakopaný pes. Dík za odkaz X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:38 Muž filipsi [1295] – Re: PentueR
Tavných lepidel do "pistolky" je také veliké množství druhů. Od takových vhodných jen pro "přiblemcnutí" dekorace někam, po opravdu slušná lepidla na vše možné.
Např.
www.oblibene.cz/… (tady doporučuju pro ty, co chtějí lepit třeba plexi silikonem, odstaveček o tom, co je lepení)
www.termolan.cz/…
.
.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 19:04 Žena Dinamit [68] – Re: PentueR
www.naradi-modeco.cz/… já mluvim o něčem takovimhle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 18:52 Muž Yirka [9126] – Re: PentueR
Ta reakce nebyla na tebe, promiň, ale všeobecně. Tavná lepidla například nemají moc společnéhos epoxidovými, většinou dvousložkovými lepidly, Dinamit tomu zase říká silikon a pod. Tavné lepidlo je přitom většinou polymerové,které slepí plochy přilnutím a pokud možno rychlým ochlazením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 18:19 Muž PentueR [256] – Re: Yirka
Já to přece vím ;) Viz níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 17:58 Muž Yirka [9126] – Re: PentueR
Toto tavné lepidlo nemá se silikonem nic společného,jedná se o skupinu lepidel pro lepení za tepla, tzv. hotmelty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 15:28 Muž PentueR [256] – Re: Dinamit
Tak to mám trochu obavu, že máme každý na mysli něco jiného. Nedávno jsem tím přilepil skleněnou nálevku s fritou do plastové trubky (pokus o difuzor) a bez použití extrémního násilí to od sebe nedostanu (což bych teď potřeboval...ale hrozí prasknutí skla nebo plastu...). A i jinak se s tím lepí nádherně, používají to i naši servisáci ve firmě na všechny možné opravy.

Jde o pistolku na 230V, kam strčíš tyčinku, spouští ji posunuješ, ve špici pistole se taví a leze ven jako tekuté průhledné lepidlo. Po ztuhnutí zmatní a drží..

Pokud i ty mluvíš o tomhle, pak jsi jen možná měla smůlu na materiály, nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 15:18 Žena Dinamit [68] – Re: PentueR
Já tomu řikám silikon, nenapadá mě, co jinýho by to mohlo být za materiál. Já s tim lepim veškerý dekorační věci atp. prostě to, pro co je to primárně určený. Když jsem chtěla lepit třeba sklo, nebo nějaký jiný plast, tak to z toho šlo krásně zase dolů... Tak teda nevim :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 15:12 Muž PentueR [256] – Re: Dinamit
U tavné pistole nejde o silikon - měl jsem na mysli lepidlo v tyčinkách, tavené v pistoli. Asi i záleží jak na kterém plastu bude držet, já s ním mám z větší části lepené části interního filtru made-in "doma" (různé kombinace novoduru a plexiskla) a pár měsíců to zatím všechno pěkně drží.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 15:03 Žena Dinamit [68] – Re: PentueR
silikon z tavný pistole je na plastech dost nestabilní.

to filipsi: jo, to bylo ono. dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 12:30 Muž PentueR [256]
Běžně lepím sekundovým lepidlem. Myslím, že pokud nevypatláš celou tubu, tak to vodě nijak škodit nebude. Jinak lze solidně a bezpečně lepit tavným lepidlem - pistolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 10:41 Muž filipsi [1295] – Re: prisavnik
To ja zase ne, ve vetsim mnozstvi pred vytvrzenim pod vodu urcite ne. Pri vytvrzovani se uvolnuje kyselina octova. Nic moc v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 10:40 Muž filipsi [1295] – Re: Dinamit
Byly to epoxidove tmely, k rybam bych to pred vytvrzenim nedaval, po vytvrzeni bych se nebal. Na necem drzi dobre, na necem ne, je jich spousta typu a znacek.
Jaa - Kazdou hmotu je dobre lepit lepidlem na to urcenym. Takrka zadny plast silikonem neslepis, maximalne "oblemcas" tak, ze to bude drzet nez na to nekdo sahne. Drz se rady Stepana, a zkus lepidlo na plasty (nejlepe na to, z ceho filtr je, pokud se to neda zjistit, vezmi sebou do obchodu, mozna tam bude nekdo znaly, kdo ti poradi) , v takhle malinkem mnozstvi bych se nebal takrka zadneho lepidla po vytvrzeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 07:07 Muž prisavnik [51] - Rostliny
silikon sa da prakticky poutit hned. Len ti neviem povedat ci to potom neskodi rybam ked to schne pod vodou,ale asi nie ja som to uz skusal a ziadna ujma,tak ja by som to tam hned dal X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 00:03 Žena Dinamit [68] – Re: jaa
teď nedávno v loskutákovi ukazovali takovou "modelínu". Jsou to takový tvarovatelný válečky, který přilnou téměř na vše, i pod vodou a během chvilky je vytvrzeno. Prý by to nemělo být ani zdraví škodlivé. Po vytvrzení lze smirglovat i natírat. ale už si bohužel nepamatuju v jakym to bylo díle a co to bylo přesně za hmotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 23:06 Muž jaa [5]
ja len chcem vediet akym lepidlom alebo cim este okrem silikonu mozem lepit veci co pojdu do akvarka (naôriklad sekundovym lepidlom) ale aby to neskodilo rybkam, rastlinkam a akvarku ako celku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 23:02 Štěpán
To chce zjistit co je to za hmotu - mohla by na ní být recyklační značka - a potom koupit lepidlo speciálně na tuhle hmotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 22:52 Muž jaa [5]
a cim mam teda k sebe prilepit dve umele hmoty????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 22:50 Štěpán
jaa napsal: potrebujem silikonom nieco spravit
Co - niečo?
Silikon na některých plastických hmotách nedrží dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 22:37 Muž jaa [5] – re: Jurasek
a nejaka alternativa namiesto neho nieje? nebusi ani tak strasne pevne drzat, len nech neskodi rybkam a je rychlesia......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 22:35 Muž Jurasek [137] – Re: jaa
Myslím, že minimálně 24 hodin na milimetr šířky spoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 22:34 Muž jaa [5] – jak dlho musi tvrdnut silikon?
poradte.........jak dlho mam nechat zaschnut akvaristicky silikon? potrebujem totiz silikonom nieco spravit na filtri a nechcem akva nechavat dlho bez filtra............takze po akej dobe od zalepenia moze ist silikon do vody tak aby nebol skodlivy alebo toxicky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 23:05 Muž pakozdy [17] – Re: filipsi
no ja potrebujem nieco taketo: rybicky.net/k/forum/112359.jpg ale tie krytky na koniec viem zohnat iba take, co maju jednu stranu otvorenu, takze mam problem ako uzatvorit tu nechranenu cast :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:06 Muž filipsi [1295] – Re: pakozdy
To asi tesnit nebude. Ja bych to natvrdo zalepil, v pripade poruchy holt odrizl. Vlhkost v prostredi s velkymi vykyvy teploty (zarivky) je velka potvora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 21:58 Muž pakozdy [17] – Re: filipsi
odlievanie - robim si svet. rampu z elektrikarskej listy 40x40 a potrebujem spravit zatky na koniec. napadlo ma ze do silikonu v akejsi forme strcim tuto listu tak aby tam ostalo dost hrube dno zo silikonu a po vytvrdnuti a orezani by som mohol dostat pomerne slusne tesniacu zatku tejto listy. podla toho co pisete, ze silikon na plaste nedrzi, ani by nebolo treba separovat.
je to zatial napad, vyskusam a uvidim.

myslim ze na takuto blbinku asi odlievacia hmota bude zbytocny luxus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:44 Kahan – Re: Criple Fishx
Plexisklo se tuším lepí lepidlem na tvrdé plasty. Něco jako chemopren ??? Prostě bych se zeptal v obchodě. POZOR na horko !!! Plexisklo se při příliš vysokých teplotách deformuje !!! Takže elektroinstalaci bych k němu nelepil !!! Nebo se mýlím a někdo mě opraví ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:14 Muž filipsi [1295] – Re: Criple Fishx
Znamena. O lepeni plexiskla najdes (nejen ale i zde) spoustu informaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 17:04 Muž Criple Fishx [5] – Re: filipsi
Kdyz nelepi plasty, znamena to ze nelepi ani plexisklo?
Chtel sem si z nej slepit kryt na akva. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 16:31 Muž filipsi [1295] – Re: pakozdy
- Velice spatna prilnavost na vetsinu plastu. Tomu se neda rikat lepeni, drzi to jen "silou vule". Asi tak nejak podobne jako lepit to zvykackou.
- Do jake formy chces ten tvar odlevat? Silikon (v teto podobe) neni na odlevani ani trochu vhodny (co chces "odlit"?). Poohledni se radeji po odlevacich hmotach, vhodnych pro tvuj ucel, k nim se vetsinou i primo doporucuji vhodne separatory. Co treba Dentakryl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 16:05 Muž pakozdy [17] – silikon prilnavost a separacia
zdravim ..

chcel by som spytat:
- ma bezny akva silikon ma prilnavost na materialy ako plastove listy - elektrikarske na schovanie kablov ? skusil som nejaky silikon - nie akva a ten sa na to moc nechytil

- co moze posobit ako separator na silikon (ochrana proti prilnatiu) keby som chcel zo silikonu odliat nejaky tvar ?


Vdaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 06:06 Muž hanz [27] – RE:pcmaker
U těhle obchoďáku je všechno krapet dražší. Nejlepší je nakupovat ve specializovaných obchodech a skladech. V tvém případě třeba ve sklářském nebo stavebně směrovaném..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 00:04 Žena Dinamit [68] – Re: pcmaker
Jestli to nebude tím, že to kupoval před rokem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 00:01 pcmaker – Re: matrix069
v akom bchode si zohnal tak lacno ten akva silikon??? V baumaxe ho sice maju ale chcu za neho az 250 Sk co je aj dost by som povedal....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 16:50 Muž metal [96] - Cichlidy
ja som vipustil vodu dal novi silikon a ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 16:42 ferasusa – re:lucass®
Máš recht!!! Myslím, že pokud je to prasklé na 20 číslech, může to udělat jinde kdykoliv!!!Asi bych řešil NEW... Jen můj názor.... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 16:34 lucass
rybicky.net/forum/7475… - nedávno jsem to tady řešil. Jestli je to akva starý, tak je to v řiti. Kup nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 14:53 akita
jj,odřezat a pak znova zalepit....80l neni tolik,takže si myslim,že žádnej problém by to bejt neměl.jestli je to akva v záruce,tak bych jim ho šel vrátit a oni ti to zalepí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 13:48 Muž ghostik [81] – Re: Matouš
Vypustit cele. Odriznout stenu, ocistit, slepit a po vytvrdnuti opet napustit.
Pri teto praci zaroven prekontrolovat ostatni spoje jestli nevypadji spatne jina rozrezat cele a znova poslepovat.
Tod muj nazor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 13:44 Matouš – Silikon v rohu akvária propouští vodu
Dobrý den. ahoj
Asi před 3mi dny mi začal roh akvária (80 litrů) pozvolna prosakovat. Vysál jsem tedy vodu asi do poloviny nádrže, kde už voda nevykapávala. Lepidlo ve spoji jsem začal odstraňovat žiletkou a postupně jsem zjistil,že nedrží asi 20 cm z 34 cm vysoké nádrže. 14 cm lepidla ve spoji akvária ode dna vypadá relativně pevně. Lepidlo, které nedrželo jsem odstranil a na potřebných místech odmastil. Pak jsem spoj slepil silikonem. Zajímalo by mě jestli už s tímto problémem má někdo zkušenost, nebo by mi dokázal někdo poradit jak by tuto situaci řešil. hmm Děkuju. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 21:24 Muž hanz [27]
Já bych chtěl jenom doplnit informaci, že při čištění ploch skla od přebytku silikonu, není dobré používat jar(ředěný s vodou). On totiš ten jar zapříčiní vyschnutí toho silikonu.
Mam to s praxe ozkoušené. Většina oken kvůli tomu šla na reklamaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 17:32 Muž Roman [100] - Cichlidy
Pokud by nevadila trošinku změna designu, tak se dají vylepit veškerérohy pásky skla o stejné síle, jako je u nádrže.šíře pásků kolem 1-2cm postačí.jde jen o to či se to vyplatí a majitel bude mít chu´t si vyhrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 16:21 vóťa – Re: stařík
kompletní přelepení akvária se téměř nevyplatí po finanční stránce, je to vcelku náročná práce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 15:53 stařík – Re: pentS
Pokud bych v podobne situaci nechtel riskovat, nebylo by lepsi stary tmel ordiznout a kompletne znovu slepit, nez jen pridavat silikon do spar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 15:24 vóťa
jak je pásno níže, pokud silikon nejeví nějaké projevy poškození, zkusit naplnit akvarium nekde kde nehrozí problémy v případě vytečení...jinak v případě že akvárium není dlouhodobě naplněné vodou hraje dost velkou roli v životnosti silikonu i prostředí kde je akvárium skladováno-teploty pod bodem mrazu,silné sluneční záření,či střídání teplot jsou asi nejhoršími podmínkami v jakých jde akvárium skladovats :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:45 jamajcan
Rychle jsem z technickych duvodu potreboval premistit ryby z nadrze a tak jsem byl nuceny pozitstare lepene akvarium o obsahu 112 l.Bylo prazdne asi 10 let ale musel jsem to riknout.Nestalo se nic a akvarium drzi do dnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 12:46 RAP – Re: pentS
Jestli máte možnost ho naplnit v místě, kde při případné nehodě, nedojde ke škodě, naplňte ho až po okraj a týden nechte stát. Mám doma podobné cca 10 let staré a funguje dobře. Předcházející majitel v něm choval hlodavce ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1126?od=551