Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silikon

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 18:17 adamat
Kisssi napsala: A co nějakým ředidlem? Acetonem, nebo tak...
Nezničilo by to ryby ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 17:07 Kisssi
A co nějakým ředidlem? Acetonem, nebo tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 16:48 Nikola – Šmouhy po silikonu
Ahoj,
oddělával jsem 3D pozadí a čepelkou odstranil silikon co tam byl - pořád po tom silikonu ale zůstávájí šmouhy - poradíte jak je odstranit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2009 20:02 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: tatrovka
Tetrachlor nebo dichlor, ale to už se ani nesmí používat, takže natřít nějakým volně prodejným odlakovačem který to obsahuje v množství, které deklaruje že obsah "údajně" nikomu neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2009 17:08 Muž Misho258 [10]
nieje to nic moc ja som len trochu orezaval lebo ho bolo vela a bolo to zlozite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2009 16:21 Muž Dejvid [0]
Nedávno jem dělal pozadí z břidlice.Musí poznamenat,že opravdu nejsem manuálně zručný :-( .Silikon jsem měl uplně všude.Dostal jsem ho pryč acetonem,šlo to dolů celkem jednoduše. :) www.pemi.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 13:34 Muž kortezhugo [983] – Re: mobydick
Ani nevrav....tiez som s toho skoro osprostel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:30 Muž mobydick [0] - Cichlidy
No, já to taky zažil.. ještě teď mám mozoly a pořezané ruce. je to horší než depilace horkým voskem.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2009 10:39 Muž Skanky [26] – Re: tatrovka
Nebo zkus něco jak je tady www.loctite.as/… . Já mám doma 7061 a na to na co je určen funguje skvělě. Odstranoval jsem s tim lepidlo co zůstalo na autooknach když jsem sundal folie. Na silikon by zabral asi 7200. Odstraňuje i vteřinové lepidlo.
Ale určitě jsou i dostupnější varianty čističů, akurát že s těmahle výrobkama mam zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2009 10:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Miras
neco podobneho se uz resilo:
rybicky.net/forum/9426

nebo zkusit nejaky odstranovac silikonu treba:
www.denbraven.sk/…
cz.hg.eu/…
www.wdprogips.net/…
www.inva.cz/…

hodne stesti
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:10 Muž Miras [111] – Re: tatrovka
tak to ti nezávidím, když jsem rozřezával akva tak jsem na tom málen nechal duši, ale jak zde bylo, žiletku a řezat, čistit a čistit, zkusit nějakej toulen, či benzín na změkčení silikonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:02 Muž Yirka [9126] – Re: tatrovka
Žiletku a řezat a čistit. Chce to trpělivost a pečlivost, dle velikosti nádrže je to náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:00 Žena tatrovka [8] – Jak dostat dolů silikon
Poradí někdo jak po původním majiteli akvárka sundat dolů černý silikon, kterým bylo zvenku přilepeno pozadí. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 20:00 JuraS – Re: Haimdol
Díky za radu, výsledek dám k dobru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 19:28 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Lepší bude lepit při běžné pokojové teplotě a vlhkosti cca 50%. Tyhle silikony jsou tzv. RTV (room temperature vulcanizing).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 19:19 JuraS – Re: Kuby
Dnes jsem koupil totéž lepidlo - Akvaristické lepidlo od fy. Den Brawen..V návodu je že se Vytvrzuje vulkanizací vzdušné vlhkosti. Znamená to, že potřebuje víc vlhkosti nebo méně na vytvrzení..příští týden budu lepit přepážkový filtr a plánoval jsem místo bytu kde je vlhkosti až moc lepit ve sklepě kde je sucho jako v sýpce...co je tedy lepší ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 14:23 Muž capretto [32] – Re: filipsi
Tak bobící jsou rozdělený a pozadí nalepený. Teď počkám do zítra a pak to napustím. Snad bude držet a nevyplave... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 09:23 Muž filipsi [1295] – Re: capretto
Jen pozor, kam bobiky davas, abys treba nevlepoval pod podelnou vyztuhu, a pak se k nim nedostal, to by slo sundat tezko. Na horni strane vzdy tam, kam se nozem dostanes, a dospodu hodne blizko spodni hrane. Kdyz budes chtit vyndat, odriznes horni, pozadi mirne odklonis, a riznes spodni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 06:43 Muž capretto [32] – Re: filipsi
TAkže to tam vlepím asi pomocí "pár bobíků". A zase tím silikonem na akvárka, ju? (sakra už mi došel, musím koupit nový) hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 00:50 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: filipsi
tak jar? hm... a já celou dobu používám flusanec smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 21:33 Muž filipsi [1295] – Re: capretto
Pockej, tys tu sklenenou desku s pozadim nevlepil do akva? To musis, pokud tam je dost polystyrenu na tom pozadi, sily jsou velike (viz archimedes), a zatizeni pouze tim sklem nepomuze. Bud se primo do polystyrenu zakomponuji kameny, a/nebo se cela deska i s pozadim vlepi do akva, pomoci par "bobiku" na horni a spodni strane, kdyz ji chces vyndat, tak tenkym nozem odriznes. Bobiku staci doslova jen par, dle velikosti pozadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 21:05 Muž capretto [32]
TAk ještě nějak to musím zatížit, aby mi nevyplavalo to pozadí. coze Jedna nalepená skleněná deska zezadu na pozadí nestačila a vyplavalo mi to... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:46 Mato00
Ano oplachnut sa to musi! ano Inak som rad, ze to tak ide! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 19:18 Muž Jammes [72] - Afrika
Nemá to žádné účinky na silikon. Klidně můžeš používat jar nebo mejdlovou vodu. Stejně to pak musíš opláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 18:49 Žena Imii [45]
Vím že to asi není nejlepší, ale my jsme pozadí přilepily kolem 11 dopoledne, kolem 17 odp. tam už ryby plavaly. Bylo to perennatorem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 18:46 Žena Amy01 [39]
dobre to vyzerá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 18:41 Muž capretto [32]
Fotka k příspěvku Tak už je tam ..... X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 18:41 Žena Amy01 [39] – Re: capretto
žiadne straty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 18:40 Muž capretto [32] – Re: Kuby
Fotka k příspěvku Je to od akvaristické lepidlo od f. MasterSil, ale ono to bude asi to samé... ;-) Už jsou to 2 dny co jsem to lepil, tak ho dam jdu dát a pomalinku si žačnu hrát se zakládáním akva... hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 18:35 Mato00 – Re:filipsi
Takze by to nemalo mat ziadne ucinky na silikom hej?To som rad! :) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 18:17 Muž Kuby [0]
Neboj, nic se nestane. Tak též jsem lepil pozadí z polistyrénu. Silikon jsem kupoval v Hornabachu s názvem Akvaristické lepidlo od Den Barven. Pokud máš tento, pusť to z hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 18:15 Muž filipsi [1295] – Re: Mato00
Asi vsichni, co pracuji se silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 18:10 Muž capretto [32] – Re: Ajllyn
Takže nic nepochcípalo ?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 17:00 Žena Amy01 [39]
ja ked som lepila pozadie silikonom tak som napuštala vodu o dva dni, tiež to bolo trochu citiť octom, ale inak všetko ok, takze tie dva dni asi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:53 Muž capretto [32] – Silikon na lepení akva
Ahoj, dělal jsem si pozadí z polistyrenu a koupil jsem si k tomu akvarijní černý silikon. Nalepij jsem skleněnou desku silikonem zezadu na ten polistyren, aby mi v akva nevyplaval. A silikon je po 2 dnech pořád cítit octovým zápachem. Po jaké době mohu to pozadí dát do akva??? , aby se mi z toho silikonu neotrávili rybky a voda? Na silikonu píšou jen, že není škodlivý pro pitnou vodu a živočichy.(ale malinko mne děsí ten jemný zápach octa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:50 Mato00 – akva silikon a prostriedok na riad
Ahojte potreboval by som poradit, ci sa moze nieco stat(myslim nejaku chem. reakciu), ked sa stretne prostriedok na riad(Jar,Luc no proste pur) a akva silikon! coze Potrebujem to vediet preto, ale my poradili, ze ked si napr. nanasam novu vrstvu silikonu a chcem ho pekne rozotriet, a aby siel tam, tak ma mam si macat prst do puru s vodov(pomer asi 1:1).Skusal som to a ide to perfetne, silikon ide tam kam ma!Moze to mat nejake ucinky na silikon, myslim na to, ze by stratil svoje vlastnosi? :-O Pouziva to niekto tak ako ja?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 18:52 NNNtomas – Re: Ninco
Noto teda rozhodně by ti nemelo zatéct klepeným spojům... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 17:34 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Seskrabal jsem to tim vysouvacim nozikem. Pak tam zustal takovej mastnej flek vzdy na miste kde byl silikon, tak jsem to vzal tech.benzinem a pohoda :) 323357686435912x vymyl a akva je jak novy :) Dik za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 16:27 Muž Jurasek [137] – Re: Ninco
Prodává se i chemie přímo na odstraňování silikonů (seškrábne se nějakou stěrkou, nebo ořeže žiletkou a pak se štětečkem nanese na zbytky silikonu). Má to výhodu, že to nenateče bokem, ale je to dost drahé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 15:49 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Asi musim opatrne co? Protoze akvarium je lepene taky silikonem a ja ho nechci rozlepit :-D jen ocistit zadni stenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 15:18 NNNTomas – Re: fantasta
Toluenem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 14:46 R Muž Silent [5949] – Re: Ninco
Oškrábat žiletkou a zbytky odstranit lihem. A samozřejmě pořádně vypláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 14:41 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Jak sundat silikon ze steny akvaria?
Ahojte. Mam dotaz. Mel jsem prilepene pozadi silikonem. Ale po odstraneni pozadi silikon na akva zustal. nejake rady, zkusenosti, jak se silikon nejlepe a nejsetrneji dostava dolu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 13:46 Matalan Re: Toony
Přidám taky něco k dobru, řešil jsem obdobný problém s odpadní trubkou v kýblu, v soudalu mi odpověděli toto:
"Dobrý den,
co se týká Vašeho dotazu ohledně lepení prostupu PE nebo PP trubky nějakým plastovým kbelíkem v akváriu, musím Vás bohužel zklamat. PE nebo PP materiály nelze lepit, protože díky svému specifickému povrchu na nich žádné lepicí tmely nedrží. Radím proto pokusit se plasty tepelně svařit. Existují speciální pistole a svařovací tyčinky. Obraťte se v tomto případě na firmy, které se tímto profesionálně zabývají.
Jinak z vhodných materiálů do akvárií, neškodných zdraví po vytvrzení, máme v naší nabídce Akvaristické lepidlo, ale to lze použít na jiné materiály. Viz naše www.soudal.cz stránky, kde je umístěn technický list."

Takže: Pokud to není PP nebo PE, dá se slepit některým z univerzálních silikonů. Bezpečnější je ale svařování, to drží na všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 15:18 andrej Re: NNNTomas
ja som to lepil montaznym lepidlom je to jako silikon ale neni to silikon :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 22:29 NNNtomas Re: filipsi
Nevím jestli je sil. lepidlo vhodný na plast, nebo ne, ale mě to prostě drží. Lepil jsem tím taky tu plastovou lištu v ní je předřadník s kabely přilepen na sklo a drží to.
Neříkáš ty lepení spíš sváření? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 22:14 Muž Jurasek [137] Re: Toony
K již zmíněným lepidlům bych vzpomněl ještě Fix All, dělá to Soudal. Má to úžasnou pevnost a odolnost. Pokud ty plasty nejsou PP nebo PE, tak by to mělo držet jak vzteklý.
Edit: www.soudal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 21:52 Muž filipsi [1295] Re: NNNTomas
Silikon na vetsinu plastu je blbost. Neni to lepeni, ale blemcani. Zkus si na vsechno plastove, co najdes, maznout silikon (udelat housenku). Po vytvrzeni ji bez problemu sejmes skoro ze vseho. Je pravda, ze na upevneni hodne veci blemcani staci.
Zdrsnit povrch pro silikon je blbost dvojnasobna, silikon drzi dobre prave pouze na hladkem (velice) povrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 21:51 Muž Leitlik [9] Re: Toony
No podle mě každej kousek plastu má někde svoji značku, né ??! Mimojiné je to i v mezinárodních směrnicích (bylo mi řečeno). Tak hledej šmudlo, hledej. :) X-) Pak už je to podle mě jen otázka Google. Tak celkem nevím co tady elektrikář řeší ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 21:48 Muž PentueR [256] Re: Ninco
Olala...to je jak v Kocourkově... akvarijní silikon na plastu dlouhodobě nedrží, natož na lepidle a nějaký montážní silikon určitě není nezávadný.

Omílají se tu dokola dvě možnosti - šroubek nebo lepidlo (ať už páska nebo tuba). Šroubek kolega použít nechce a 100% vhodné lepidlo nikdo neporadí, když není známý lepený materiál. Třetí možnost není nebo nikoho nenapadla. Fakt nějak nevidím důvod proč tohle vlákno bobtná a bobtná...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1126?od=451