Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silikon

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 21:46 Muž samis [5] Re: NNNTomas
Lepit sklo není až takový problém, ale plasty obsahují změkčovadla a ty už problémové jsou. Při lepení plastů se používají aktivátory, ale to musíš vědět co lepíš. Tady víme jen " bioplast made in Japan". Já bych to tipoval na ABS, ten se lepí polyuretanovými lepidly, ale co když to japončíci upekli z nějaké speciality ??? Toony, začíná mně te tvůj zázračný kryt zajímat, nebyla by fotečka ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 21:36 Ninco Re: Toony
A co takhle to prilepit nejakym dobrym lepidlem co to 100= udrzi a pak to premaznout silikonem na utesneni aby lepidlo nekontaminovalo vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 21:27 NNNTomas Re: PentueR
silikon na plasty rozhodně ne Nevim, proč by silikon (na to určený, ale i akvarijní) nedržel na plastu, na skle taky drží :) Mě to nikdo nevymluví, když odmastíš (můžeš povrch zdrsnit) a spoj drží, alespoň mě jo.
Nezapomeň, že budeš patice utahovat...nevím, zda ta páska při ploše 2x2xcm, nebo kolik to je, tohle udrží(i když to přidržíš rukou)...

PS: Už jsi dávno mohl, za tu dobu, všechny způsoby vyzkoušet...i ten anální :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 21:24 Muž samis [5] Re: PentueR
PentueR napsal:-šroubek je odpověď, to je má rada teď Projevilo se i básnické střevo potlesk
Nicméně šroube je opravdu v té situaci jediná jistota, u všeho ostatního je nějaké co když....
A když šroubek tak jedině nerezový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 21:05 Muž PentueR [256] Re: Yirka, filipsi, Toony
No já získávám dojem, že mistr Toony je ten typ, který když se zeptá a deset lidí odpoví, stejně dál medituje "a co když", "a co kdyby", "a to se mi nezdá" a tak dál...nejen v tomto vláknu. Už jsou tu žvástů tři strany a pořád nic...

Co takhle to shrnout: -lepidlo jen když víš jaký plast lepíš
-pásku jen když se nebude koupat ve vodě
-silikon na plasty rozhodně ne
-šroubek je odpověď, to je má rada teď

Kdyby existovalo něco naprosto univerzálního, už by se tím lepilo všechno a byl by klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 20:39 Muž Yirka [9126] Re: Toony
Myslím, že i na té mé fotce je vidět, že je to určeno i pro venkovní použití. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 20:35 Toony Re: Yirka
no nezni to spatne. jen ta vlhkost krytu v akva a zrcadla v koupelne se neda asi srovnat, ale nejspis to risknu.diky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 20:26 Muž Yirka [9126] Re: Toony
Ještě jednou se vrátím k té mnou navrhované pásce. Nevím jestli máš představu jak vypadá, ale není to klasická oboustranná páska jak na obálkách a pod, která by mohla vyschnout (jak tu někdo psal). Má tloušťku cca 1mm a je kompresibilní, takže když rovnoměrně přitlačíš, krásně přilne. A určitě to udrži, z vlhkosti bych také neměl strach, protože zrcadlo v koupelně je každou chvíli zcela zamlžené párou a v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 20:18 Toony Re: filipsi
tak je urcite lepsi, kdyz se tam zadna voda nedostane.na tu pasku je tady vic nazoru, ale to na silikon taky :-) zatim u me vede paska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 20:13 Toony re NNNTomas:
no silikon se pry casem odlepi, psalo to tu vic lidi. asi to fakt budu muset prisroubit :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 20:12 Muž filipsi [1295] Re: Toony
Neda mi to. :-)
Pokud to bude drzet jen listu se zarivkou, tak tam snad nijak o vodotesnost nejde, ne coze ? To jsi nam myslim nejak "zapomnel" rict. Tam je paska nejjednodussi a spolehliva. Navic to "hrubou silou" v budoucnu pripadne rozeberes bez zniceni krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 20:09 NNNTomas Re: Toony
Osobně bych to prošrouboval - to ty nechceš. Silikon nechceš - ten bych zase já použil, kdybych nechtěl šroubovat. Tak ti zbývá použít oboustranku - tu bych osoně nepoužil (třeba drží, možná nasakuje, třeba i jednou "vyschne")... vyřešeno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 20:07 Muž filipsi [1295] Re: Toony
Tak, nyni se muzu pustit zcela mimo tema a (konecne na svem pc, prihlaseny ;-) ) ti oppovedet. Ano, z jakeho plastu mam mobil vim (poznam), nebo prinejmensim tusim a vim, jak se ve vetsine pripadu ujistit, ze je tomu tak. Stejne tak u vetsiny dalsich veci v domacnosti. Proto jsem si troufl ti v lepeni radit, jenze kdys nevis, co lepis, tak je na tom proste "pokazde neco", s tim nikdo nehne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 20:02 Toony Re: Štěpán
no co sem mu mel na to napsat? :-) co ty nemas pro me nejakej typ? vic lidi mi tu psalo, ze silikon nebrat,ten sem vyradil.premyslim nad tou oboustarnou lepici paskou(kvalitni), ale porad mi to nejde nejak ruku v ruce s tou vlhkosti.bude to drzet listu s kablikama a T5 trubici, predradnik bude ve stolku pod akva.to neni zase tak tezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 19:47 Štěpán Re: Toony
Ty jsi vtipálek :-D ..pozorný vtipálek.
Šmarjá, na konci je podepsanej filipes, ten tu radil dost, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 19:34 Toony Re: f
urcite hledam cim to slepit. je to v mym vlastnim zajmu.pokud si to tady dobre ctes, tak jsme se k nicemu nedopatrali, protoze pokazde je na tom neco a ja chci neco spolehlivyho.nemam zajem, aby mi spadla zarivka do akva.to ze nevim z jakyho plastu je presne kryt je logicky.nebo ty snad vis z jakyho plastu mas udelanej mobil?kryt uz mam tak 5 let a doklad o koupi nemam a i kdybych mel, tak pochybuju, ze to na nem bude nekde napsany.takze asi tak.
a to uz nemluvim o tom, ze ty nemas co vzdavat, kdyz si mi ani neradil ;-) jinak si procti pozorne znomu tema ju? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 19:26 f Re: Toony
Tobe je fakt tezke radit. Jake plasty to jsou nevis, presto chces, aby to nekdo "rozlouskl". Rady co se ti dostaly se ti dost dobre nezdaji, informace si sam hledat nehodlas. Uz to vzdavam.
(mam pocit, ze ti to uz nekdo podobne napsal ;-) )
filipsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 17:47 Toony Re:
uuuuf, tak ja už nevim.chlapi ja to snad prisroubuju a bude.ale to by byla moje osobni prohra.to musime nejak vyresit.musi prece neco spolehlivyho existovat.neni tady nejakej kutil Tim?ten by urcite vedel :-) jdu ven se psem za 20 min. jsem zpet, tak doufam, ze to do te doby nekdo rozlouskne, dik X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 16:01 NNNtomas Re: filipsi
Nojo, ale odlepil se ti spoj z povrchu, kvuli tomu, ze to ve skutecnosti slepene nebylo. Je mnoho duvodu, proc to tak mohlo byt, pouzil si ho na veci, ktere nelepi, spatne si pripravil lepene povrchy, nebo byla prilis velka vrstva lepidla... Jinak CA odolava vode velmi dobre.
Právě,tak jsem to myslel, sprostě se to nespojilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 15:44 Muž PentueR [256] Re: filipsi
Česně tak, některé plasty je prostě problém něčím univerzálním slepit - nejde o voděodolnost, ale o přilnutí slepidla k slepenci. Ups...už bych měl asi vypadnout z práce...začíná se na mně projevovat přechod z dvoutýdenní dovči do pracovního marastu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 15:30 Muž filipsi [1295] Re: NNNTomas
NNNTomas napsal: Vteřiňák bych jako vodoodolnej nebral...mě se všechno vždycky po čase odlepilo....
Nojo, ale odlepil se ti spoj z povrchu, kvuli tomu, ze to ve skutecnosti slepene nebylo. Je mnoho duvodu, proc to tak mohlo byt, pouzil si ho na veci, ktere nelepi, spatne si pripravil lepene povrchy, nebo byla prilis velka vrstva lepidla... Jinak CA odolava vode velmi dobre.

Nez se nekdo neco rozhodne lepit (cimkoli), je dobre, pokud je to mozne, nejprve nekde bokem na dobre pripraveny (dle navodu k lepidlu) povrch kapnout kapku, nechat zaschnout a pokouset se ji odloupnout. Pokud to jde, a na povrchu zustanou pouze male stopy po lepidle, neco je spatne (vyber lepidla, priprava, michani, teplota nebo vlhkost pri tvrdnuti ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 15:18 NNNTomas Re: PentueR
Vteřiňák bych jako vodoodolnej nebral...mě se všechno vždycky po čase odlepilo.
Ještě by šli použít tyhle dvousložkový: www.loctite.as/…

Při použití toho silionu se to dá aspon ještě zpětne "odžíznout" kdyby to nedrželo, ale třeba v případě nějakých vulkanizačních,(epoxy) apod. to třeba udělá do krytu díru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 14:54 Muž filipsi [1295] Re: PentueR
Bat (mekke t :-) ). Bodejt (mekke t) by to svinec byl, kdyz se pouziva mj. v chirurgii atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 14:51 Muž PentueR [256] Re: Toony
Nemyslím že něco uvolňuje...a když, tak do vody určitě jen nepatrně. Použil jsem ho na několika místech ve svém filtru i v krytu a zatím žádné negativní reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 14:37 Muž filipsi [1295] Re: Toony
Ale ale, copak ze to jsou kyanoakrylatova lepidla za tak hrozne svince coze ? Proc si to myslis coze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 14:19 Toony re: PentueR
sekundovy lepidlo me napadlo jako prvni, ale je to peknej svinec.mam strach, že to bude kontaminovat vodu ktera se sraží na kryte a pak pada zpet do akva.co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 13:28 Muž PentueR [256] Re: Toony
No nevím...použitelné v případě, že víš z jakého plastu kryt máš...

Píšou tam: "polykarbonátů, PS, PUR, PVC a některých druhů plastů"

Já jsem třeba dost narazil při lepení kombinace novoduru a plexiskla nebo PVC a plexiskla. Nejlíp jsem uspěl s obyčejným vteřinovým lepidlem. Jiná lepidla na plasty jsou dost specializovaná (např. na tvrdé plasty, na měkké plasty, na teflon apod.) a na jiný materiál nebo kombinaci nejsou moc dobrá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 12:49 Toony re all:
tak toto zatim vede ne? www.denbraven.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 10:40 NNNTomas Re: PentueR
Jedině Mamut to udrží... www.denbraven.cz/… :)
www.denbraven.cz/… :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 10:19 Muž PentueR [256] Re: Yirka
Mám podobnou páskou (jen výrazně dražší - nevím jestli tím i lepší) v plastkrytu přidělány některé kabely a krabičky s předřadníky z úsporek. Už několik měsíců a drží to jako čert - nemám krycí sklo, do krytu jsem vmontoval 2mm desku z plexiskla, která jen brání přímému ostříknutí zářivek - takže vlhkosti asi dost, tepla taky. Celkem bych se nebál chytit tím i patice na zářivky..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 09:43 Muž Ludek [39] Re: Yirka
Jo tato vypadá dobře, napsal jsem to jen pro případ, že by někdo chtěl ušetřit na nepravém místě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 09:19 Muž filipsi [1295] Re: Yirka
Jo, tyhle oboustranne lepici pasky jsou skutecne super a udrzi hodne, kriticky neni spoj, ten je slepeny, ale vlastni pevnost pasky. Jen bych se bal te tesnosti, pres penu vlhkost projde, a nepovede se asi nalepit bez "vlnek".
Take se dnes delaji (vim, ze na tohle pouziti nevhodne, ale terba se to nekomu bude hodit) samolepici "suche zipy", kde je pevnost spoje take ohromna. Neco takoveho: solutions.3m.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 09:12 Muž Yirka [9126] Re: Ludek
Fotka k příspěvku Protojsem uvedl použití speciální značkové zrcadlové pásky. Cena dle rozměrů od 60 CZK nahoru. (Nepo se na menším kousku domluvit v nějakém sklenářství).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 09:04 Muž Ludek [39] Re: Yirka
Je pravda, že některé pásky lepí skutečně perfektně a jejich odstranění vede spíš k jejich roztržení nežli odlepení, ale z těch levnějších bych měl strach, používal jsem je také a i v normálním prostředí hlavně působením tepla povolily a to i z hladkých materiálů (nábytková stěna). Silikon to neudrží na 100%! Asi bych volil lepidlo na bázi kaučuku, tedy nějaký ten ...xprén. Pokud s tím neupatláš půl krytu a lepidlo zůstane jen na styčné ploše tak tam se žádná voda nedostane. Pokud i tak máš obavu zkus tu přilepenou lištu přelepit zrcadlovou širokou lepící páskou. Dá se pořídit v některých stavebninách, používá se při spojování flexi vzduchotechnického potrubí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 08:50 Muž Yirka [9126] Re: Toony
Ještě jeden tip-nápad. Nedávno jsem lepil poměrně velké zrcadlo na dvířka koupelnové skříňky (50x90cm)a použil jsem na to pouze pět proužků oboustranné lepící upevňovací pásky Den Braven. Prodávají v různých šířích a i když jsem na to koukal nedůvěřivě, po dvou měsících mohuříci-drží to naprosto perfektně. Přitom je v koupelně rovněž vlhkost, kolísající teplota, je tam pohyb těch dvířek a taky to drží slušnou hmotnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 23:52 fintil Re: Toony
Epoxy CHS 1200 a po zaschnutí neutralizovat octem a vodou. anzel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 23:07 Muž filipsi [1295] Re: NNNTomas
A to znamena co coze ? Ty snad vis, z jakeho plastu je kryt, a jakou bude mit ktere lepidlo prilnavost a jak se zachova neustalym ohrivanim ochlazovanim ve velmi vlhkem prostredi? (ale aby se lepeni mohlo nazyvat lepenim, mel by mit spoj alespon stejnou pevnost jako okolni material, jinak je to v mych ocich "blemcani")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 23:02 NNNTomas Re: filipsi
Kolik to váží? Víc než 1kg/cm2 to snad nebude mít, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 22:56 Muž filipsi [1295] Re: mildam
Urcite s takovym tim co se prodava s pistolemi za par korun, to neni lepidlo, ale blemcadlo.
Ale existuji opravdu kvalitni hotmelty, ktere opravdu lepi.
Toony - Nicmene se budou blbe shanet. Pokud nemas tuseni, z jakeho plastu je ten kryt, kazda rada draha. Asi bych vyzkousel nejaky epoxid, na dukladne odmastene a zdrsnene povrchy. Mozna nejaky pruznejsi druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 22:37 mildam Re: Toony
ani ten hotmel to podle mne více jak měsíc neudrží, a pak upadlá zářivka s 230V ve vodě nic moc.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 21:35 Muž isamik [180] Re: NNNtomas
Silikon by to dozajiste neudrzel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 21:32 NNNtomas Re: Toony
Zkus to, pokud to jde stáhnout šroubem a pak objet silikonem... Ale myslím, že i akvarijní silikon by to udržel... jinak "tekuté hřebíky" určitě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 20:57 Toony Re: Yirka
Yirka: ok, vyzkousim to.
isamik: no prave :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 20:48 Muž Yirka [9126] Re: Toony
Pro tvé požadavky mi to připadne příhodné, držet to bude určitě. Určitě by se našlo lepší lepidlo na plasty, ale toto by mělo být opravdu inertní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 20:47 Muž isamik [180] Re: Toony
Myslim, ze sajrajty to bude poustet jen nez to zaschne... ale jen si to myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 20:43 Toony Re: Yirka
taky sem premyslel, ale myslis, ze se tomu da verit na 100%.ja ti nevim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 20:41 Muž Yirka [9126] Re: Toony
Co zkusit nějaký hotmelt přes horkovzdušnou lepící pistoli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 20:09 Toony Re: isamik
jasne, že me napadnul nejakej special na plasty, ale jakej presne, to uz je zahada.jde mi o to, aby to nerozpoustelo nejaky jedy do vody v akva.z toho plyne, ze asi neco co neni na bazi rozpoustedla.chtel bych se zeptat nekoho, kdo to ma vyzkouseny, tak piste, dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 20:02 Muž isamik [180] Re: Toony
Jestli budou patice drzet jen na silikonu tak ten to neudrzi, zkus nejaky special. lepidlo na plasty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 19:59 Toony Re: isamik
sroubovat se mi do toho nechce.je to luxus kryt, celej z bioplastu made in Japan,neni tam ani tuk ze zeleza....ale, ale neboj mam elektroprůmku, snad ještě zvladnu zapojit zarivku s předřadníkem a utěsnit ji, ne? ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1126?od=501