Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silikon

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 20:05 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Nikdo tím akvárka nelepí, tak asi ví proč ... Tento silikon má úplně jiné vlastnosti než akvaristický ... Není určen k lepení, ale k zamazávání spár dlaždic a plnění nějakých děr atd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 20:01 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: kortezhugo
sanitárním jsem vylepil vnitřní hrany a padlo 80 mečovek přes noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 19:38 Muž janmacu [18]
a ještě ten sanitární silikon prd udrží
tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 19:37 Bart Simpson – cbvnb
já to taky nechápu proč se sním nemá lepit já sním ještě nelepil ale budu takže to neřeším...otec je klempíř a má toho pné dvě jrabice a možná více má i černý i bílý takže všeho dost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 19:37 Muž janmacu [18]
s tím silikonem to nedělej,mohl bys zabrečet, kup si lepící silikon na akva od zwaluv ,stojí přibližně 130kč a drží do 100 litru,ten obyč. silikon ,co maš ,obsahuje některé látky,které by mohli vadit citlivějším rybkám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 19:12 Muž lachon [8] - Cichlidy
asi bych to s nim neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 19:10 Muž čichavec [0] - Živorodky
máte opravdu pěkné skaláry potlesk palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 19:08 Muž čichavec [0] - Živorodky
a kterej přesně to byl popřípadě mi palec pošlete odkaz díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2010 19:06 Muž kortezhugo [983] – Re: čichavec
"obsahuje protiplesňové fungicídy" - ale opakujem ze ziadny problem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 19:06 Muž čichavec [0] - Živorodky
a jak to drží dobře nechce se mi kupovat jiný když tenhle mam doma
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 19:04 Muž kortezhugo [983] – Re: Ninco
...preco? sanitarnim som aj ja lepil a ziadny problem nie je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 19:02 Muž čichavec [0] - Živorodky
z jakého důvodu je toxický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 19:00 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:57 Muž čichavec [0] - Živorodky – silikon
dobrý den myslíte že tímto silikonem můžu lepit akvárium?
www.naradiprofesional.cz/…


tady je odkaz
palec děkuji za odpovědi :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 21:52 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Wexelo
Sklo 9mm uplne staci, pozri sem:
www.akvarijni.cz/…

Je tam sice uvedene, ze na tvoju nardz treba 9,2mm, ale je to s dost velkou rezervou. Napr. na nadrze 80x30x40 (ktorych je tu ako maku) sa odporuca 6,3mm sklo, vyrobcovia pouzivaju 6mm, a praskne to len zriedkavo (aj to vacsinou vinou uzivatela :) ). Takze ak sa s tym akvarkom normalne manipulovalo, bude stat na pevnej betonovej podlahe, ma vystuhy a nikde si ho neklepol, malo by to byt uplne v pohode.

Pre ostatnych stresujucich diskutujucich: :-)
Tlak vody zavisi ovela viac od vysky vodneho stlpca ako od jeho dlzky (coz je logicke, gravitacia taha molekuly vody smerom dole). Pozrite si v tej tabulke, ako rychlo sa meni hrubka skla (tlak vody) s rastom vysky a ako rychlo s rastom dlzky skla. Vyska jasne vedie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:15 Muž Yirka [9118] – Re: Wexelo
Pokud má originál podélné i příčnou výztuhu tak bych se toho nebál. Ony se dají pochopitelně dolepit, ale vzniká tam riziko předchozího odlišného namáhání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:11 Wexelo
TraumaZero napsal: 9mm by mohlo být v pořádku ale raději si zkontrolujte jak je akva lepeno, zda je správně oblepeno dno bočními skly a zda jsou dlouhá přední/zadní skla nalepena na boční skla a nikoli naopak. Pár mistrů to ještě lepí "po staru na dno" a tam je silikon daleko více namáhán.

OK pořádně to prohlídnu, úplný jelito snad nejsem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 19:37 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
9mm by mohlo být v pořádku ale raději si zkontrolujte jak je akva lepeno, zda je správně oblepeno dno bočními skly a zda jsou dlouhá přední/zadní skla nalepena na boční skla a nikoli naopak. Pár mistrů to ještě lepí "po staru na dno" a tam je silikon daleko více namáhán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:48 Wexelo
OK, tak se na něj vykašlu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:44 Petr5 – Re: Wexelo
Podle me je 9mm malo.Chtelo by to spis 10mm,nadrz je dost vysoka!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:43 Wexelo
Výstuhy se dají dolepit (kdyby tam náhoodu nebyly), já nejsem zase takovej lempl :) . Co jsem se dotazoval po telefonu, tak akva je staré asi 5 let, lepené ve fabrice z průhledného silikonu. Výška je 50cm. Cena je lákavá, za tu cenu nepořídím ve sklenářství ani holá skla bez práce za řezání a broušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:33 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Wexelo
8mm, ale je to minimum a spousta lidí řekne, že jedině 10mm míň ne. Mám podélnou výstuhu, takže se nebojím a akvárium je ze sklorexu, kde vědí s čeho akvária lepit ... U vaší nádrže je 65 výška? Ikdyby byla těch 50 bál bych se. Zkuste napsat přímo sklenářům nebo někomu kdo akvária lepí, jestli to stačí. Mám podélnou výstuhu, takže se nebojím a akvárium je ze sklorexu, kde vědí s čeho akvária lepit ...

ono se to nezdá, ale 20cm delší akva je pěkná síla působící na sklo navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:29 Wexelo
Ninco napsal: 9mm je mááálo! Bych radši ani nenapouštěl!

Kolik máte na Vaší 300l ? Jinak akva už napustěné bylo. Není fungl nové tak asi i fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:12 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Bob66
Obávám se, že barva nemá na prorůstání řasou vliv. Tahle pověra, co jsem četl, vznikla tak, že před lety jeden výrobce lepidel přišel na trh se silikonem, který neměl prorůstat řasou. A ten byl náhodou černý, takže kde kdo si udělal rovníto černý = neprorůstá řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:10 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Wexelo
9mm je mááálo! Bych radši ani nenapouštěl!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Wexelo
Použité akva lepené průhledným silikonem bych tedy nekoupil X-) Rozdíl mezi černým a průhledným je a dnes už se lepí v drtivé většině pouze černým, průhledný po čase prorůstá řasou a podle sklenáře se kterým jsem se o tom bavil tak černý má i větší pevnost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:22 Wexelo
Aha, právě mě to taky zarazilo, čekal jsem tak 10 mm, ale díval jsme se do tabulky a tam je orientačně 9,1 mm, ale rád bych slyšel názory jiných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:19 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: Wexelo
Co se tyka silikonu tak na barve nezalezi. Je to ten samy at cerny nebo pruhledny nebo bily. A tech 9mm se mi zda malo ma tech 140*65*50cm ale to ti spis poradi jeste nekdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:05 Wexelo – Druhy silikonu
Dobrý den, naskytla se mi možnost koupit akva docela levně. Rozměr 140x65x50 d*h*v. Ale je lepené průhledným silikonem. V silikonech se moc nevyznám (spíš vůbec) takže nevím, jaké jsou výhody a nevýhody průhledného či černého silikonu, takže nevím jestli do něj mám jít. A jestli je tloušťka skel 9mm ok ? Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 23:41 pouluss
Taky jsem viděl prodávat akvaristický silikon ve sklenářství-rámařství. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2009 20:24 R Muž Silent [5949] – Re: entlio
Takhle malé množství nebude dělat žádné potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 19:56 Muž entlio [8] – Silikon s Fungicidy
Dobrý den, nepatří to zcela do tohoto tématu, ale měl bych dotaz. Do akvaria jsem lepil pozadí. Bohužel jsem nedával pozor hmm a vzal jsem omylem tubu se silikonem, který obsahuje Anti-fungicidní látky. Pozadí jsem přilepil cca na 10 místech "kapkou" silikonu. Dnes když jsem potřeboval silikon tak jsem si všiml, že jsem použil tu špatnou náplň. Akvarko už mám hotové a nechce se mi to znovu všechno vytahovat. Myslíte že to může způsobit problémy? Spotřeboval jsem tak 10 ml silikonu.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 15:08 R Muž Silent [5949] – Re: Roman
Naprosto souhlasím a jen doplním že správný název je Perennator a je to asi nejlepší speciální silikon na akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2009 14:58 Muž Roman [100] - Cichlidy
černé silikony vyrábí skoro každý výrobce těchto lepidel.co jsem viděl za poslední rok, tak to byli lepidla od Soudal,Den braven,Pennerator,Lukopren a ještě asi 2 další výrobci.Hodně značek nabízí baumax.Osobně mě nejvíce sedí Pennerator, a to kvůli tomu že při lepení se dělá krustička cca o 5min déle než u konkurence, takže kdo si lepí nádrže sám a není tak zručný jako profíci, tak to je velké plus pro tvořitele :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 09:07 kreten – Re: filipsi
Já už ty atesty nemám a pokud jsem to vnímal, když to kolega přebíral, tak se přecházelo od atestů ke shodám a už to bylo s jiným ksichtem, ale tehdy to byla značka OCI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 22:19 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
Octovka by neměla vadit, to je fakt, víc jsem v MSDS nenašel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 21:35 R Muž Silent [5949] – Re: Bak
Den Braven je běžně používaná značka silikonu. Slepená nádrž se nechá stát cca 48 hodin aby mohl silikon řádně zvulkanizovat pak se vypláchne a může se používat. Pro krevetky stejně jako pro ostatní živočichy je po vulkanizaci naprosto bezpečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 21:26 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Den Braven
Tak už jste někdo certifikovali v akva tuto značku akvarijního silikonu ? Po jaké době a po jakém vyluhování případně jste použili ? Krevetky přežijí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 20:32 Muž filipsi [1295] – Re: provokater
Co to bylo za znacku a druhy? Ja si vubec nedokazu predstavit, co by to melo v silikonu delat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 20:11 kreten – Re: filipsi
Aha, na tohle se čeká:-) Tak to určitě oprava Rádia Jerevan nepřijde:-) Je tedy pravda, že jsem s dovozem lepidel a silikonů v hodně velkém skončil již před deseti lety. Leč upozornění na kyanoakrylát jsem povině musel umísťovat na silikon, kterých jsme vozili asi m.j.deset druhů a naopak jeden jediný byl bez tohoto, o čem tu teď debatujeme. Takže pokud už se podobné silikony na trhu neobjevují, pak je samozřejmě vlna odporu v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 19:22 Muž filipsi [1295] – Re: Haimdol
Ja take cekam, ze provokater nakonec prijde na to, ze oprava radia Jerevan zni, ze to nebyl silikon, ale PUR pena, a ne kyanoakrylat, ale isokyanat a neni skodlivy, ale neskodny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 19:13 R Muž Silent [5949]
Sám jsem se silikonem dělal spoustu let ( ve sklenářství), ale nevím o tom, že by byl nějaký s příměsí kyanoakrylátu. To budou spíše nějaká speciální lepidla v tubách jako silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 19:11 Muž VVV111KKK [61] – Re: žibér
Já akvaristický silikon taky dlouho sháněl po různých domácích potřebách, po sanitární a stavební technice a nakonec jsem ho sehnal v obchodě Barvy a laky . palec Holt vědět kam zajít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2009 19:00 Muž filipsi [1295] – Re: provokater
Silikon bez kaynoakrylatu - zopakuji svou otazku - existuje nejaky s kyanoakrylatem?
Ostatni aditiva nevadi (fungicidy, protikorozni, samozhaseci ....)? (sam treba nemam problem s trochou silikonu s fungicidem do akva, ale ve velkem mnozstvi bych to tam nedal)
Ziber - Co proste jit do jineho obchodu, a koupit akvasilikon bez podobnych aditiv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 17:39 Muž žibér [0] - Cichlidy – Re: provokater
super diky.. a kdyz to bude tedy bez toho kyanoakrylátu a necham to zaschnout pro jistotu 2 dny.. tak byto melo bejt OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 17:26 kreten – Re: žibér
Je to tam napsané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 17:23 Muž žibér [0] - Cichlidy – Re: filipsi
jo diky.. takze bez toho kyanoakrylátu.. a jak poznam ze tam neni? na tech kde je tak tam napsanej je? sry za blby otazky ale v tomhle se moc nevyznam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:26 Muž filipsi [1295] – Re: provokater
Ale jo, praci s timto lepidlem ve vetsim mnozstvi, stejne jako natirani barvami s org. rozpoustedly, atp (treba spreje a "bazmeky" do zasuvky na komary), bych se v blizkosti akva s rybami obloukem vyhnul.
Ale s tim, neco tim slepit, nechat dostatecne zatvrdnout, a v akva pouzivat, nemam zadny problem.
Take natrit treba kryt zevnitr tluste akvasilikonem a nechat schnout na akva by se rybam nelibilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:12 kreten – Re: filipsi
No nevím, tam kde jsem kdysi lepíval třeba cosi vteřinovým lepidlem, tak pak se mi občas přiházely divné věci v akva. Proto se kyanoakrylátu vyhýbám. Tak už to nedělám na náhodu. Nejsem vědec jako vy, abych to do detailu zkoumal, to jsou jen zkušenosti empirika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:06 Muž filipsi [1295] – Re: provokater
Ano, pary jsou drazdive, ale ve styku s vlhkem okamzite tuhnou. Co by se z vytvrzeneho mohlo vodou "vyluhovat" si predstavit nedokazu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1126?od=351