Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2014 21:16 JosefVavra Re: kroner
dneska jsem natočil video jak řežu sklo 10mm pro akvárium 80x30x60cm a přemýšlím že natočíme i jeho slepení :-) a v týdnu budu dělat vrtané nádrže 15mm sklo díry 62mm tak ti mohu také udělat video a nebo tu mám rozdělaný stojan kde bude okolo 40 děr 36mm tak něco mohu nafotit a nebo natočit na video :-) ..... tohle téma je můj živel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 20:48 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: acik
a jo , koukám v profilu ... kolik za litr ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 20:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: acik
pokud je to nový , nebál bych se . co je to za rozměr ?, to už by mohlo mít i výztuhy kolem dna ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:49 Muž acik [416] Re: MonterMonty
v rovině to mám,to bych neřešil,jen mám strach aby to nejeblo :),přitom jsem zadával,že chci lepit stěny z boku,stejnak to udělali špatně,ale všiml jsem si toho až po třech dnech,moje chyba,že jsem si to nepřekontroloval. Mám 360L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: acik
Mám tak lepenou 250tku - po staru , stěny stojí na dnu , když jsem ho koupil starší, rozebral jsem ho a slepil znovu ,půl roku- problém žádný, jen je nutné mít pod akva dokonale rovnou plochu a adekvátní podložku, ale to platí u každého akva ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:42 Muž acik [416]
Zdravím,chci se zeptat,když mám lepené akvárium tak,že boční a čelní skla jsou lepené na dnu,že nejsou lepené z boku je v tom nějaký problém,nebo je to jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:39 kroner Re: JosefVavra
dobrej typ, zkusím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2014 16:17 JosefVavra Re: kroner
tak ti pordím , jednoduše na druhou stranu nalep lepící pásku aby jsi nevyloup zase něaký velký kus skla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 16:15 JosefVavra Re: DrChila
jde to i od oka ale stojan k vrtání skla je hold lepší a nebo vrtačka s přísavkama je taky dobrá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 00:06 kroner Re: DrChila
nejlepší fór na tom je, že většinu nádrží, které chci vrtat mám slepenou a tu vrtačku dovnitř určitě nenacpu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 00:00 Muž DrChila [243] Re: kroner
Budem držet palce všichni co tu jsme ať to klapne bez problémů všechno a nikde nic neteče ani nepraská:)
Akorád nechápu jak můžeš vrtat z obouch stran když to prostě nemůžeš bez nějakýho porychtuňgu mít ty díry na proti sobě přesně. U sklenářů chápu, ale ručně a z obouch stran s přesně na sebe trefit pro mé volšové ruce by to asi nebylo:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:01 kroner Re: JosefVavra
Fotka k příspěvku Tak to fakt budu muset přitlačit, nevěřím, že ten vrták bude tak špatnej. Pro ukázku fotka, jak si to představuju, dneska jsem tu vytíračku dodělal, šipky označují vyvrtané díry.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 09:27 JosefVavra Re: kroner
kdyz je dobrej vrták tak do 15mm skla to trvá zhruba 2-3 minuty i s tím že musíš vrtat z druhé strany,to zabere nejvíc času , nejhorší je vrtat slabé sklo to nemám rád a do 8mm to bude tak 1 minutu jedna strana ani ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 23:38 kroner Re: JosefVavra
Za jak dlouho vyvrtáš díru např- do 8mm skla, když je kvalitní vrták. On je možná rozdíl vyvrtat díru např.10mm a díru 36mm, nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2014 23:24 JosefVavra Re: kroner
pokud je vrták dobrej mělo by to tam zajet jak do másla ale pokud není orovnanej a bude otupěnej pak to nevyvrtáš ani za dvě hodiny a akotád si to zničíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 21:42 kroner Re: JosefVavra
Fotka k příspěvku Ok, zkusím přitlačit, snad to klapne. Teď mě čeká lepení 7 akvárií, tak to bude na střídačku jeden den vrtat, druhý den lepit. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2014 14:49 JosefVavra Re: kroner
musíš to vrtat z obou stran a klidně přitlač neboj se toho ale jinak vrtáš dobře že necháváš zatýct tu vodu pod vrták , jen to nemusí bejt tak často ( dokud se z toho nekouří tak je to ok ) a nejlepší je mít z pet lahve třeba hadičku se škrtítkem a přivádět si jen slaboučkej čůrek vody na vrták během vrtání , je totiš potřeba vyplavovat i ten bordel z toho vrtu a ne jen chladit vrták a sklo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 14:29 kroner Re: JosefVavra
Vrták došel minulý pátek, objednal jsem ho z Diamy. Tak mám vyvrtané první 2 díry, ale jednu vrtám cca. 30minut-mám strach na to sklo přitlačit. Protože nemám chlazení zevnitř, ale z vnějšku, tak vrtám stylem 2 vteřiny vrtám pak zvednu, aby pod to natekla voda a pak zase vrtám a takhle do kola půl hoďky. Určitě to vrtám špatně, ale díry jsou výstavní a pozitivní na tom je, že vzhledem k ceně vrtáku mě zatím jedna díra vyšla na půl hoďky práce a 500,-kč k tomu :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 23:10 kroner Re: JosefVavra
tak orovnávač už mám doma, teď čekám na vrták, měl by zítra dorazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 10:44 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
pořádně odmastit a slepit silikonem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 23:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: milan
Po čase sa ti to odlepí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 22:48 milan – tavna pistole
Dobry vecer chci se zeptat chtel bych v akva lepit kameny k sobe tavnou pistolí....nebudou nahodou ty trubicky poustet nejake toxicke a jedovate latky do vody??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 22:00 JosefVavra Re: kroner
pokud si nebudeš čím koliv jistej tak napiš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:43 kroner Re: JosefVavra
na tom pikolo.cz mají už tu přechodku za 2.178,- to už není 3.500,- není to taková pecka. Kdybych měl zbytečné 2.000,- tak to koupím ano Díky za rady, až budu vrtat dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 13:43 JosefVavra Re: kroner
měl jsem je a stojej za prd , možná sou na dlažbu nebo do kamene ale sklo nic moc , a ten brousek to je raketa za ty peníze ale je to ono
jinak podívej se na vrtáky třeba na pikolo.cz tam mají vrtáky v opravdu dobré kvalitě ale bohle je bohle a na ně nic nemá ty si můžeš poptat u gtt.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 13:16 kroner Re: JosefVavra
ještě jsem našel jeden vrták, co ty na to www.narexsat.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 13:14 kroner Re: JosefVavra
myslíš, že mám koupit tohle www.brusivojimi.com/… na ten vrták? Všechno co jsem našel je na broušení diamantových kotoučů.Nebo tohle www.brusivojimi.com/… , co ty na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 00:19 JosefVavra Re: MichoCZ
to asi jo ale mě je to něak jedno jestli lepim 3 nebo 19mm , prostě položím dno a obložím jej sklem a nemůže to ujet ani o mm , ovšem musíš předem přesně odpočítat dno a udělat si rezervu 1-2mm podle velikost akvária a u velkých akvárií to chce vždy 2 lidi nejméně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:42 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: JosefVavra
No už to začíná. Mě to na jedné straně ujelo skoro o půl centimetru. Ale svět se kvůli tomu nehroutí. Ono taky asi se jinak lepí 4mm a jinak třeba 8-10mm sklo. Ty asi drží pozici lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:35 JosefVavra Re: MichoCZ
u filtru je to fuk :-) a izolepu používají i profíci , myslím že žádný přípravky nikdo nepoužívá kromě stahováků rohů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:33 JosefVavra Re: JosefVavra
tím vrtáním do toho brousku vlastně jako by narovnáš ten diamant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:31 JosefVavra Re: kroner
normálně začneš do toho mokrého brousku vrtat ale ne skrz , stačí jen hluboko tak jak je velká korunka a je jedno zda má vrták 4 nebo 100mm , ale musí to bejt brousek na diamantové nástroje a musí bejt namočenej , kdyby jsem měl kameru tak ti to ukážu v praxi hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:27 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Johan
Já si lepil filtry a jsem rád, že jsou schované za akvárii :-D Ale nic na tom není. Jen sklenář má různé přípravky aby to měl všechno správně kolmé a drželo mu to pozici. Já to sichroval izolepou a není to žádná výhra. Ale neteče ani jedno a to už to je skoro rok slepené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DrChila
To mi nemusíte říkat. Všechny akvária, krom paludária, jsem si lepil sám. Ale radši se tím nechlubím. Přeci jen nejsou tak hezká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:11 kroner Re: JosefVavra
Tak to je pro mě novina, že se vrtá do brousku- to fakt myslíš vážně nebo je to pr..l To ten brousek má tak 50x50cm, nebo vrtákem zajedeš opravdu jen cca. 5mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:08 kroner Re: DrChila
Nevím kolik nádrží si slepil, ale to byla fuška a zkoušení dopracovat se k precizně vypadající nádrži a každý si musel najít svůj styl. Možná to někdy hodím na youtube.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:08 JosefVavra Re: kroner
to je jednoduché , brousek namočiš a vyvrtáš do něj několik děr a je orovnáno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:04 kroner Re: JosefVavra
jsem policajt ne sklenář hop Něco malýho si občas říznu, ale jinak objednávám sklo už nařezaný přímo ve sklárně. Je to za peníz, kdy to vůbec nemusím řešit. Na tebe určitě nemám, ale opravdu skočím do každé práce po hlavě. Teď zkusím to vrtání, když mi prozradíš jak brousit po vrtání ten vrták :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 23:03 JosefVavra Re: DrChila
moje první akvárium mělo 600L a od té doby jich bylo několik tisíc pokud počítám i akvárka 20L :-) ;-) rekord bylo 200 akvárií v jeden den ve 3 lidech , jeden podává skla druhý nanáší slikon a třetí to slepuje k sobě 1 akvárko 50x30x30 trvá asi 2 minuty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 23:00 Muž DrChila [243] Re: Johan
Nejduležitější je uříznout to dobře tak jak potřebuješ aby ti to nezubovalo. řádně odmastit a pak už to splácáš sám stačí se podívat na youtube tam toho je mraky:)
upřímě řečeno na poprvé to nikdy není pravé ořechové je to třeba si to ochmátnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:56 JosefVavra Re: kroner
sklo sis řezal sám ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: JosefVavra
Děkuji za nabídku, určitě se někdy budu snažit udělat vejlet. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2014 22:55 JosefVavra Re: Johan
přijeď se podívat :-) něaké před tebou udělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2014 22:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kroner
Vím, že je to trošku drzý dotaz, ale nechce někdo udělat kratičký článek, jak dnes lepí akvária profík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 22:31 kroner Re: JosefVavra
Fotka k příspěvku V tom lepení s tebou souhlasím, teď jsem známému lepil během 10 dní 2xakva 520litrů, 1xakva 540litrů a 2xakva 100litrů. Hned po práci v 17.00h k němu a v 22.00h domů. Všechny skla ručně broušené (poctivě diamantovou houbičkou), odmastit, nalepit pásky a slepit. Ke konci už jsem fakt padal na hubu. Vyšlo ho to 9 korun na litr, ale opravdu vydřené prachy. ne Kdyby to nebyl známý, tak si nechám zabrousit a vyleštit hrany a pěkně mu to naúčtuju, práce pro mě potom poloviční za stejný prachy - kdo nedělal neví.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:18 Muž RadekH1 [129] Re: JosefVavra
Já věřím tomu že to někdo udělá a rád. Ono vyvrtat 14 akvárií po 2 dírách, je hezká práce pro někoho kdo to umí. Hlavně pokud tomu sklenáři nějaký sklo praskne, tak je schopnej to sklo vyměnit. Co se týče cen, to je jiná. Kolik si za to účtuje sklenář, který musel dát peníze do nářadí a dělá to sám, to neřeším. Ale je spoustu firem, který si to u nás objednají a pak to prodají zákazníkovy 5x dráž než to zaplatí. Viz můj příspěvek níž. A nic si kvůli tomu nekupují a nezníčí. Nic proti tvým cenám sem nepsal, jen mě zarazila v tvém prvním příspěvku cena z Ertla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:07 JosefVavra Re: RadekH1
já ani nevím jak je to silné sklo v tomto případě ale radši by jsem si to nechal udělat ale pouze se zárukou ( neznamená že pokud to jeden sklenář nedovede že to nedovede jiný )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:04 Muž RadekH1 [129] Re: JosefVavra
to chápu, na to nic neříkám, Jen mě zarazila ta cena z Ertla. 240 korun za díru :-)
Teď píšeš 120 a do 12 skla. To předpokládám že o takovém skle tu zrovna teď řeč není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:59 JosefVavra Re: RadekH1
to je kšeft , pekař ti také prodá housku za 2kč a udělá ji za 20h ale odpovědnost a náklady na pec indegrience a energie jde za ním zda ji prodá a zda ti bude chutnat aby jsis koupil další
já také udělám akvárium za 1000kč a mám na něm 400-500kč ale on někdo musí na tom trávit čas,dojed pro material , nařezat,obrousit,slepit a ručit pojistkou takže by mělo to akvárium správně stát 2000 a já by jsem měl vydělat 1500 aby to bylo poctivě zaplaceno

na druhou stranu pokud spočítám náklady vaší firmy na výrobu plochého skla pak by 10mm sklo mělo stát 20kč m2 ale to by jste nesměli mít zaměstnance , platit daně a další

jednoduše řečeno : chceš to kvalitně ? nebo levně ? A nabo na koleni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 21:46 JosefVavra Re: RadekH1
do 12mm skla jsem v ertlu platil 120kč do skla 321x65cm 12mm , lépe než si to vrtat sám do takové obludy tak si to nechám vyvrtat se zárukou :-) u mě za takovou díru by zákazník dal 90kč včetně osámování ( profi vrtání ) ale do 4mm by ho to stálo 40kč ono záleží do jak silného skla to je ... jinak do již slepeného akvária by jsem to svedl také pomocí přenosné vrtačky od bohle ale to by jsem si také nechal zaplatit ( nedával jsem za vrtačku 30000 a za vrták 1400 aby jsem vrtal díru za 10kč když vrták vyvrtá za svůj život jen omezeně děr
a na velkou vrtačku položím jen sklo ne akvárium ) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119-lepeni-akvaria?od=851