Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2014 23:18 JosefVavra Re: replikant33
Ukaž mě fotku toho razítka , myslím že podle popisu je sklo vykalené a podle broušené a leštěné hrany jde o nábytkové sklo , na akvárium jsou sámky opravdu obrovské a záleží na jaké brusce je sklo broušené a leštěné , hlavně to leštění mě zajímá , pokud to neprošlo pod ceriem pak se silikon nepřichytí a časem se odchlípne , jediné co tě může uspat a ujistit že to bude v cajku bude pokud to vyspáruješ ze vnitř a pokud se ti potvrdí že sklo není vykalené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 21:18 Muž DrChila [243] Re: PavíholkaXXL
Pokud je malé a není plné ke sklenářovi. Popřípadě pokud máš doma silikon a je to nějaké malé akvarium a není to moc vidět lze to jen přemáznout aby to nerostilo. Popřípadě rozřezat a přinés sklenářovi na slepení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 21:06 Žena PavíholkaXXL [7] – těsnění
našla jsem akvárko a netěsní co dělat? nějak to zalepit silikonovou pastou ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 20:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: replikant33
a hlavně , spoje budou z boku akvárka , takže čelní stěnu budeš mít čistou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 20:28 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: MonterMonty
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 20:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: replikant33
nj , ale zas bych se toho tak nebál , ten průhlednej to celkem schová ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 20:18 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: MonterMonty
jo takže tam budu mit ze strany 4mm spáru vyplněnou silikonem, jsou to asi tři dny co jsme se spolu bavily o silikonech chtěl jsem to udělat opravdu decentní a nakonec tam budu mit takovou prasárnu. asi to spravím kladivem, tone tone

bylo mi řečeno že tam bude stržná hrana myslel jsem že to bude jako u všech akvárek co mám ten půl mm, takže to pal elegantně oříznu. A o razítku na každym skle rači ani nebudu mluvit.. ach jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 20:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: replikant33
toho bych se vůbec nebál , tu spáru zvenku stejně vyplníš silikonem , udělal bych to průhledným a nebude to zas tak vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 19:58 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: MonterMonty
45X27X30 ted jsem to zkoušel dát k sobe děla to přiznanaou spáru 4mm je to hnusný jako prdel ,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 19:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: replikant33
a jak to bude velký ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 19:38 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: MonterMonty
JO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 19:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: replikant33
to budeš lepit sám ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 19:28 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: MonterMonty
strženou hranu :) za strženou hranu bych považoval 1mm plošku a ne 1/3 síly skla, bude to držet ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 19:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: replikant33
myslíš tu sraženou hranu , nebo to jak je vyleštěná ? pravda že mi příjde že je trochu zbytečně moc sražená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 19:17 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
Fotka k příspěvku přátelé sklenáři.... ve kterém vesmíru se takto opracovává sklo pro akvárium ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 19:35 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: JosefVavra
ok díkec, ted jen sehnat tu horkovzdušku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 16:23 JosefVavra Re: vlk9
nahřej to tou horkovzduškou , uv lep je defakto po vytvrzení jako umělá hmota , v té vodě to povolí taky ale nikdo ti neřekne za jak dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 13:19 Muž DrChila [243] Re: doktorito
stejně to nemění na tom nic protože to je akvarium pod akvariem :)nebo nad akvariem nebo vedle akvaria.
Pokud to slepíš silikonem tak to musí být 2dny vypuštěné a pak řádně umyté. Lepší koupit nové hned :)nebo nechat udělat a pak přendat jenom. Nevypneš si přece na 2 dny filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 13:07 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: JosefVavra
Ahoj
Díkec za rady, jen nevím jistě jestli jsem to pochopil dobře. Takže pokud je to lepený tím UVčkem tak to od sebe dostanu horkovzdušnou pistolí, nebo tím, že to strčím pod vodu? Pokud by fungovala ta voda, tak si tím ale rozlepím komplet celý terárko, což není teda úplně žádoucí, ale budiž. Za jak dlouho by to v tý vodě mělo povolit a eventuálně hraje roli teplota tý vody? Jestli jsem to pochopil blbě, tak se omlouvám za zbytečný dotazy stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 13:02 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: DrChila
Ahoj, jde o vnější přepadový filtr, ne o akvárium.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 12:25 Muž DrChila [243] Re: doktorito
Tak pokud je to starý akvarium. Tak lepší koupit nějaký nový. Jednak se ti to bude blbě řezat a nový si uděláš dle rozměrů. Jinak všechno jde žiletkou když se chce:) Já to měl taky natěsno slepený a podařilo se mi to žiletka tam z prvu nešla hodina práce a pak jedna stěna byla odříznutá a druhá už šla lehko a 3 šla sama :-D páč sem jen zapáčil :-D
Ale prostě čuněčina i když to slepoval sklenář který má praxi tak prostě nejlepší je když něco lepit tak z nového.
běžný nástroj je žiletka řezací nůž a nebo nějakej skalpel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 12:19 Muž doktorito [0] - Rostliny
Ahoj,
mám slepený skleněný filtr a potřebuju zkrátit příčky - jak na to?
příčky jsou spojeny na těsno a žiletkou se tam těžko dostanu a rukou ještě hůř.
při odřezání vnějších stěn mi stěny budou zase držet přepadové příčky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2014 17:16 JosefVavra Re: RadekH1
Radku co to je za blbost, normálně nahřát opatrně horkovzduškou , jinak rozlepovat to pod UV je blbost protože to vytvrzuješ , dále záleží jk silné to je sklo a kolik toho horka snese a taky jaké to je UV lepidlo protože jen UV lepidlo sklo sklo se dělá ve více druzích a to od obyčejného až po vlhku a stříkající vodě odolného , každopádně ponořit lep pod vodu tak se rozlepí každé

ještě dodám že se to absolutně nehodí na jakou koliv aplikaci jako je akvárium nebo terárium ale například k lepení stolků ze skla a pd , navíc jak je dlouhý lep musí být i dlouhá lampa jinak dochází v lepidle k pnutí a časem se to rozpadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 14:34 Muž RadekH1 [129] Re: RadekH1
Tak pokud je to lepene UVckem tak pry rozlepit znova pod lampou. Nebo pry kladivem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 14:16 Muž RadekH1 [129] Re: vlk9
A neni to lepene UVckem? Zeptam se ti v praci jak to odlepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 13:13 Muž vlk9 [296] - Halančíci
Zdravim přátelé a kamarádi
Mám dotázek (a přiznávám, že jsem neprošel tady těch cca 17 stránek). Kamarád mi donesl terárko, má dvě strany (protilehlý) popraskaný, s tím, jestli bych mu to nespravil. Myslel jsem, že to bude lepený klasicky silikonem a s tím bych si věděl rady (něco jsem už o tom četl), jenže tohle dělal asi nějakej šikovnej člověk a ty stěny jsou lepený snad sekundovým lepidlem či co. Stěny jsou těsně u sebe a není vidět žádná lepící hmota, prostě asi neviditelná vrstvička nějakýho lepidla. Prosím, ví někdo jak to dostat od sebe?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.06.2014 00:12 JosefVavra Re: replikant33
neexistuje kyselí silikon který by byl čirý 100% to ani nelze namíchat , vždycky bude trošku " kalný " jediné 100% čiré lepidla jsou ms polymery ale ty v dlouhodobém styku s vodou zbělají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 22:04 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: romant
to pravě že není pravda !rozzureny to že je tam napsáno transparentní neznamená že je to čiré


www.youtube.com/…#!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 21:57 R Muž romant [27987] Re: replikant33
Při tom hledání se zaměř na slovo "transparentní", jímž je zpravidla označeno to, co je čiré, tedy bezbarvé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 21:37 Žena Kytka [2146] Re: replikant33
replikant33 napsal: všichni víme že je sklo čiré (standartně float ) ale muže bít i extračiré že?
BÍT teda fakt nemůže :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 21:26 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Hansel
všichni víme že je sklo čiré (standartně float ) ale muže bít i extračiré že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 16:56 Muž Priest [325] - CichlidyRe: replikant33
Já jsem používal silikon myslím od firmy Raven a pro mě byl čirý dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 16:54 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Priest
no silikon na lepení akvarek ano ale ne extra čirý. pokud se vůbec něco takového děla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 16:46 Muž Priest [325] - CichlidyRe: replikant33
Každá větší prodejna s barvama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 15:25 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
nevíte někdo kde se dá sehnat extra čirý silikon na lepení akvária ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 20:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: invalida
dělal jsem to nedávno , akva 250L , 100X50X50 , 8mm sklo , postavené stěny na dno po staru , upustil jsem do půlky , a dolepoval výztuhy , nic se nestalo , odřezat výztuhu myslím problém nebude , očistit , odmastit , já to dělal v už zarybněném akva , nic se nestalo , koneckonců dolepovat výztuhy budu i ted v Ramirézovi viz prezentace , taky za provozu , chce to jen opatrně odřezávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 19:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ondralomnice
co tak akvárium upustit , výztuhu odřezat , zakrátit a zase vlepit ? šikovnější kutil by s tím problém mít neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 19:28 Muž ondralomnice [81] Re: JosefVavra
tak to opravdu nemám :-D (a kupovat to teda nebudu ;-) )ale děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 17:07 JosefVavra Re: ondralomnice
pokud by jsi měl rozlamovací kleště otvírač řezu od 6 do 19mm ) pak to jde jednoduše ale bez nich by jsi mohl poškodit i to sklo na kterém to je nalepené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 16:36 Muž ondralomnice [81]
Ahojk jen jeden dotaz pro zdejší sklenáře. Nechá se čistě teoreticky v domácím prostředí nějak ve slepeném akváru zkrátit podélná výztuha ( tak o 2cm síla skla 1cm) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 12:26 radim Re: JosefVavra
právě, že volal a to do hodiny... na to číslo co bylo bratrovo jsem volal, protože tvoje bylo nedostupné. Volal jsi ohleně toho, že jsi začal řešit reklamaci silikonu a o tom pondělku. Je to tak. Tak už myslim stačí...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2014 12:04 JosefVavra Re: radim
Radime , já jsem s tebou od telefonátu s bratrem již nemluvil , email o reklamaci jsem ti nepřeposílal jelikož je to mezi mnou a výrobcem silikonů a tvá reklamace je mezi mnou a tebou , jinak přeji mnoho zdaru a ať se daří rybám i tobě :-) Někdy až povezu akva do Pardubek tak se stavím aspoň na pokec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 11:52 radim Re: JosefVavra
Ano, po přečtení těch
emailů uznávám, že jsi to řešil a reklamaci silikonu ti uznali. Nejsi
podvodník. Pořad mi, ale nejde do hlavy proč se to nedostalo ke mě.
Poukazuješ na bratra a jeho vzkaz, ale podle všeho moc nepochopil o čem
semnou mluví. Řešit jsem to chtěl. Každopádně pak proběhl ještě hovor
mezi námi, kde jsme se domluvili na to pondělí, které zmiňuješ v obou
emailech. Kdy jsi přikázal akva nachystat na opravu. Od té doby ses
neozval.
Na bubliny kašlu, budou za lištama. Vozit to k tobě nemá smysl, jak už
jsem psal. Stačí si to spočítat a vyplatí se zrovna nové. Asi jsem byl
ten 1001. u kterého se to podělalo.

Omlouvám se ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 10:26 JosefVavra Re: JosefVavra
Radime, ještě by bylo fér pokud by jsi zde veřejně napsal že podvodník nejsem a vše jsem řešil tak jak jsem celou dobu tvrdil , je jednoduché někoho očernit.

1000 věcí udělá člověk ok a nikdo ani nehlesne a jedna věc se nepovede a je zněj gauner,podvodník a amatér kterej si chce jen "namastit" kapsu.
To je prokletí internetu .

Josef
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2014 22:37 JosefVavra Re: radim
pak zde můžeš napsat zda jsem to řešil tak jak píšu nebo ne a už mě prosimtě neočerňuj když je to uplně jinak a určitě jsem si za celé roky nebudoval něco co by jsem kvůli jednomu akváriu měl ztratit , pro tvého kamaráda o recidivě dodám akorád to že je pomatenej a že nemůže házet všechny řemeslníky do jednoho pytle .

a tím to je to ode mě už snad vše X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   08.06.2014 22:24 radim Re: JosefVavra
tak mi ty emaily o reklamaci pošli na co myslíš že celou dobu čekám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2014 22:18 JosefVavra Re: radim
ok Radime , máš náladu a chceš ze mě dělat "kreténa" tak tu je to pro všechny aby bylo jednou pro vždy jasno a každý si může udělat svůj obrázek

ty jsi mě volal ve 22:06 a fotky jsi mě poslal ve 22:13 já jsem posílal email o reklamaci ve 23:56 ( ještě jsem mezi tím měl rozhovor o tom co se mohlo a nemohlo stát aby jsem měl více jasno ) , ráno okolo 9h mě volal osobně ředitel firmy SIGA se kterým jsem vše řešil a tobě jsem volal hned v zápětí , v 11:31 jsem odeslal fotky ředitely a čekal na jeho vyjádření , mezi tím jsem odjel asi tak na hodinu a ty jsi volal , bratrovi jsi řekl že už to řešit nechceš a reklamace tím pro mě padla , stejně tak jsem volal do firmy SIGA a řekl jsem jim že ty sám jsi reklamaci zrušil , od té doby jsi se již neozval ani nebral telefon až teť házíš špínu ( jestli ti to udělá dobře tak ok )

pokud by zde měl zájem tedy někdo vidět ty emaily ohledně reklamace , pak s tím nemám nejmenší problém a mohu jen dokázat že jsem začal věc řešit okamžitě a odpovědně .

Radime myslel jsem si že to budem řešit spolu ale ty pořád chceš na mě házet špínu přede všema a já už na to nemám čas ani náladu se stebou ZDE zabejvat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 20:29 radim
Ano, stavěl jsem se tak moc zády, že jsem 17.4.2014 poslal fotky bublin ve skle, které pokud vím měly být použity k reklamaci silikonu u výrobce. Dodnes jsem nedostal žádné vyjádření jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2014 13:54 JosefVavra Re: Thadone
jenže v tomto případě já nejsem ten kdo by se k tomu stavěl zády a to od samého začátku , nesrovnávej proto své zkušenosti z řemeslíky s tímto případem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 13:29 Muž Thadone [0]
Na rozdíl od přehnaných pacifistu zde, mně tento konflikt zaujal. Sám jsem měl pár zkušeností s řemeslníky, kteří si moc neuvědomují, že pokud se rozhodli vydělávat službami, tak ty služby musí nějak vypadat.

Z popisu radima naprosto přesně poznávám i své zkušenosti. Nicméně já bych dodal asi toto: ten, kdo na to kašle udělá podobnou "práci" znovu a znovu..., a to už máme recidivu :) takže ta "reputace" snad ochrání další zákazníky.

Jinak co se týče toho, jestli to tu řešit nebo ne, tak budeme-li brát forum jako místo, kde byl obchod sjednán, tak by ostatní měli právo znát i jeho neblahý dopad.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119-lepeni-akvaria?od=501