Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Žádná další stránka   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 21:36 Muž [] – smajlíci
To víš,učím se od mladších a zkušenějších jak se to dnes dělá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 21:30 Eva – to Roman
Ty bys taky potřeboval zvláštní klávesu na smailíky, jako kiiki. smich :-D smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 21:27 Muž [] – .
ano ano ano ano ano ano ano ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 21:25 Eva – ***
Ty lidi jsou ale dneska strašně závistivý. ;-) :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 21:16 Muž [] – závistivec
Jé,tady se dějou věci.Člověk o perníčku a už se chtěj do chaloupky nastěhovat další :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 21:07 Eva – to Štěpán
Že by tu byl další závistivec? smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 13:39 Štěpán – .
Bože, vy jste sprosťáci, nechte toho! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 13:15 Eva – to Roman
s čímpak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 13:13 Muž [] – e
Tak ven stím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 13:03 Eva – to Roman
Jak doplní, jak nevím? :) smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 12:57 Muž [] – to Effffča
Se taky jen tak sbalit nedám.Nechám se klidně ukecávat..............5min?To už je dost,nemysíte lidičky? :) :) :)
Tak k čemu mám radit?
Doufám že mě někdo doplní.Nic totiž nevím. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.09.2006 12:51 Eva – to Roman
Hele, hele já tady nikoho nebalím. ;-) Já už mám doma sbalíno. ano A vůbec si nemyslím, že jsi nějakej starej dědek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 12:34 Muž [] – to Effffča
Klidně............................A kolik že platěj?Já pořád nevím co všichni řeší s očkama.Od mala mě to dávali do salátu(pokud zrovna přišli do prodejny Eso či tuzexu).Jo a tím že Tobě tenkrát byli 2 roky myslíš že jsem už starej dědek?(no asi jo,když mám být poradce) ano :) :) :) :) No není problém mě napsat s problémem na můj mail.Někdy se to natahuje do delších debat a i jiným směrem tak se alespoň neotravujou ostatní lidičky.
To vstávání bylo kvůli odběru krve.Jinak mě z pelechu nikdo nedostane smich A na ranní vstávám v 4:35 rozzureny

To Líba či kdo to závidí :) Asi netušíš jak starejm poradcům dělá dobře,když je balej mladší holky ano smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 22:08 Eva – kluk
Je to kluk ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 21:53 líba – .
myslim v tom kočárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 21:53 líba – ne
Ne promiň, malý joke. To na tý fotce to je kluk nebo holčička? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 21:52 líba – ale ale
žes neřekla... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 21:39 Eva – ***
Já nikoho nebalím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 21:35 líba – hmmmm
tak takhle se dneska balej chlapi... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 20:53 Eva – to Roman
Teda ty stáváš brzy, skoro jako já. smich V roce 1983 mi byly 2 roky. Ještě jsem chtěla něco okolo pavích oček, ale teď už zrovna nevím. :-) Nechceš být můj osobní poradce? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 07:09 Muž [] – to Effffča
Nech to klidně měsíc off.Nikdy nevíš co z ryb vyleze.Běžné parazitické nemoci se projeví tak během prvních 14 dní(krupička,žábrohlísti atd.,nevylučuji pozdější nakažení např.živé krmivo).Bakteriální či virové onemocnění si dá i pěkně na čas,proto i dlouhá doba nebo chov v druhové nádrži není od věci.
Akvaristika mě bere s pauzami(dřívější rod.problémy)tak od 1983-4. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 22:42 Eva – to Roman
To je úplně normální, peníze fuč, doma nic. smich Jakpak dlouho mám nechat rybky v karanténě? Měsíc? 3 týdny? X-) Já pojedu asi na tu výstavu do Plzně. ano ahoj ahoj
PS: Jak dlouho se zabýváš akvaristikou? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 21:57 Muž [] – co pak jsem koupil?
Krmení,krmení,výluh z čehosi,nejaké testy atd.Kupa peněz fuč a doma nic. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 21:40 Eva – to Roman
A copak sis koupil hezkýho? Já jsem si včera v Praze koupila taky pár rybek, ale zatím jsou v karanténě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 18:29 Muž [] – to Effffča
Jak brzy z výletu.Vydělal jsem při tom a dnes jsem to utratil na výstavě v Rychnově.Paráda jako každý rok.To se mě pak na další výstavy nechce,páč tam maj h.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 18:28 Muž [] – neo
Nevím odkud jsi,ale slušná trafika to má za 89,-kč.Bude to mít pokračování a skenovat nemám na čem.V nejhorším zatřepej s trafikantkou a domluv ji ať ho objedná smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 09:32 neo – no jo
No v tom je totiž problém já už ho sháním 2 měsíc a nikde ho prej nemají :-( :-(
Mě by stačila ta 1 stránka o ancistrusech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 09:28 Štěpán – .
Pochopil bych, kdybys chtěl jedinou stránku z nějaké knihy, ale to si fakt nemůžeš ten časopis koupit?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 09:05 neo – ..
Jestli to máš mohl bys mi to poslat meilem??
Teda jestli máš sken.¨
Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 09:00 neo – ..
A kde se to dá sehnat??? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2006 22:03 Eva – ancistrus
To množení ancistrusů by mě docela zajímalo. ;-) Nějak brzy z výletu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2006 21:20 Muž [] – Lepení aqa
Nedávno se někdo ptal na návod jak se lepí aqa.Krom mé rady a návodu vyšel pěkný článek v Akvárium terárium,kde se jenoduchou výrobou autor zaobírá.Mimo jiné článek souvisí s množením ancistrusů jen tak amatérsky doma na koleně.
Dále je tam i článek jak lehce množit neonky bez nákladů na techniku k úpravě vody.
Takže bych toto poslední číslo doporučil všem mladším akvaristům,jenž mají ambice něco namnožit,třeba jen na udržení početního stavu ve svém aqa.Odpadne tím spousta dotazů a mnohdy nesmyslné hledání na netu ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 11:32 Žena Voloďka [59] - Tetry – výdrž
Chtěla bych jen něco říct k tomu tématu co se týče, že by se mělo to akva nechat chvíli stát a koukat se na něj zda je OK. Já si nechala přelepit staré akvárko, no, bohužel na to dali asi ten nejlevnější tmel. Ale k věci! Dej tam taky do toho nějaké kameny nebo písek, prostě dno. Mě se stalo to, že jsem akva venku napustila a bylo tejden v pohodě. Pak jsme ho vypustili a přenesli domů, já tam dala kameny a dno o hmotnosti cca 24kg a napustila. Bohužel co se nestalo-začalo týct. Nechci tu dělat bububu, ale i tohle se stane a já to zažila. Prostě dejte do zkoušeného akva nějakou zátěž. Vyplatí se to! (pozn.: to akva má 180 litrů,takže si dokážete představit jak jsem byla nasraná když po 5 litrových kbelíčkách jsem vodu nosila do patra a pak vylejvala z okna) Některé akvárka prostě nějakou zátěž nevydrží. :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 11:00 Roman – lepení
Tak máš kliku.Ty šablony se používaj opravdu ve velkovýrobě.Je jasné že u nás to asi tak nejde ve velkém, tudíž tyto pomůcky odpadaj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 10:52 kyblikojd – sklenář
No,tak o tom teda pochybuji že by u nás měl nějaké šablony :)
Má to prostě v ruce (takovej starší pán). Protože tady akvárka dělaj jen tak jednou ročně a to ještě pro mě :-) A jinak mě to dá vždy za velice slušnou cenu cca kolem 10kč za litr, a krycí sklo (které nařeže přesně jak potřebuji) většinou je již v ceně, a nebo když občas potřebuji něco uříznout,tak nad tim jen mávne rukou,takže slušní a dobří sklenáři ještě nevymřeli!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 08:40 Muž Jammes [72] - Afrika – ..
akva jde lepit i bez pásky, jinak postup je skoro stejný - přebytečné lepidlo postříkáme jarovou vodou a seškrábneme stěrkou (lepidlo musí být čerstvé) , po 48 hodinách ho můžeš napusti celé dělám to tak již několik let. PS: něšetřit lepidlem je lepší víc lepidla setřít než nádrž rozřezávat a znova lepit když je někde lepidla málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 08:40 Roman – výroba aqa
Profíci to maj zmáknuté úplně jinak.Lepidlo tlačené vzduchem,takže maj pěkně rpzloženou vrstvu po celém spoji.Jinak na to maj dřevěné šablony(rámy)podle velikosti aqa a dělaj jich třeba 50 a více stejných naráz.Je to holt výrobní linka.Další den tam postavěj zase šablony na jinej rozměr aqa a zase jich tam mrtě vyrobí.
Jinak jestli to chce opravdu někdo zkusit doma tak ať začne s nějakými menšími kousky tak do 50l.Byla by blbost začít se 400l bez zkušeností.Navíc se to moc nevyplatí.Sklo je rok od roku dražší a pokud ho neberete na tuny tak to nemá smysl kupovat.Výrobci maj úplně jiné ceny za sklo než běžný spotřebitel a navíc jim odpadá platba za řezání,broušení atd.Maj to v baráku...a to se vyplatí! :-)
Já jsem kdysi lepil jen malá aqa svoji ex-přítelkyni.Navíc to měla na křečky, takže jsem nemusel dělat test na tlak vody a na 100l stačilo 3mm sklo.Jinak bych musel k tomuto objemu použít sklo 6mm.
Výrobců je dnes hodně tak není problém sehnat rozměr jaký chcete(sehnal jsem přesně na botník o půdorysu 60x35cm),nebo na jakýkoliv atypický rozměr kontaktovat slušného sklenáře(i mezi nimi jsou občas vydřiduši) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 22:23 kyblikojd – lepení
Myslím, že profíci mají svoje speciální grify a taky že se to možná spíš vyplatí nechat vyrobit u sklenáře (teda aspoň pro mě, který to nikdy nedělal a asi ani nebudu když jsem viděl ty body od romana :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 22:09 Jirka – akva
Díky za odpověd,taky mě to napadlo to takto udělat,ale myslím,že profíci to dělaj jinak,nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 21:12 Roman – lepení
Dám to bodově:

1.odmastit sklo acetonem(ne odlakovač,stojí za ho...)

2.tenkou páskou si oblepíš ty vnitřní části skla jenž chceš mít čisté.(urobíš si na každém skle jakousi ohrádku)

3.naneseš lepidlo rovnoměrně z pistole bez přestávek na místo spoje(u všech skel)

4.okamžitě slepíš a rohy zafixuješ lepící páskou aby se to nerozjelo)dobré je mít na skle ode dna už nalepeno s přesahem na pracovní podložku)

5.vyplnění rohů lepidlem a následné vyhlazení prstem(namočit do mýdlové vody,pak to nelepí na prst a je to pěkně vyhlazené)

6.po vyhlazení je třeba ihned sundat vnitřní lepící pasku aby se vytvořila rovná hrana spoje(musí se to udělat rychle jinak jak to začne osychat tak se to trhá a je to hnus).

7.nechat uschnout v pokojové teplotě(cca 1mm vrstva lepidla schne 1 den,tak podle toho si určíš kdy to bude suché).

8.ořízneš přebývající lepidlo(vnitřní rohy nech,lépe to drží)

9.vymeješ řádně vnitřek od kapek mýdlové vody,případně nečistoty od mastíš acetonem.

10.urobíš zatěžkávací zkoušku(dáš aqa někam kde nevadí pokud se vyleje-balkon,zahrada atd.Hlavně na rovinu a podložit polysterénovou deskou,nalít tak 1/3 vodou a každý den stejný díl dolít.Pak to radši nech nějakej den naplněné a uvidíš či to je ok nebo to někde začne prosakovat.

POKUD TO BUDE NĚCO VĚTŠÍHO TAK SI TAM URČITĚ NALEP VYZTUŽOVACÍ PRUHY SKLA-OKOUKNI TO U HOTOVÉHO VÝROBKU NĚKDE NA KRÁMĚ.

Staré sklo bych v žádném případě nepoužil :-) A větší aqa si koupím hotové se zárukou a nikdo Ti made in home nepojistí před domácí nehodou.Pak se zeptej sousedů jak jim jde stropní sprchachacha :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 20:44 Jirka – lepení akva
Po dvou hodinách rozebírání střešních oken se mi povedlo nařezat sklo na akva,jak je staré moc dobře to nešlo,ale lepení byl horor!Slepené to mám ,ale rohy upatlané a silikon nerovnoměrně.Co s tím,nechat jen slepit a zbylej vyřezat a rohy poté vyplnit lépe,nebo znovu rozhodit a lepit znovu?Jak se to dělá,že kupované má krásné rohy,myslím silikon?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [27]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119-lepeni-akvaria?od=1301