Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 12:48 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Vulkanizace
Já když jsem lepil svojí dvoustovku, tak jsem jí poprvý nechal tuhnout dva dny, silikon zkoušku vydržel, ale ve slepu se objevily prasklinky a s nima vytuhnul. Takže jsem ho rozřezal a slepil znovu. Podruhý jsem ho nechal tuhnout dva týdny hlavně kvůli výztuhám na dně. Ještě nutno dodat že silikon sice tuhne 2-3 mm za 24 hodin, ale pouze za ideální vlhkosti vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 10:09 Muž Sewer [99] – Re: katterinecka
Den a půl :-P

Já na to naštěstí vůbec nespěchám, takže to nechám klidně ty 3 dny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 10:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: nemo
ale zase když je tloušťka 6mm tak to schne ze dvou stran, takže dva dny by měly stačit, ne? Ale pokud to de tak je určitě lepší počkat o něco dýl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 09:56 Muž Sewer [99] – Re: nemo
Taky dobrej poznatek ... děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 09:31 nemo
silikon ma prostupnost 2mm za 24hod,de o to kolik je tlouska skla,6mm by melo schnout aspon tri dny ale nedavno sem opravoval 100 l akva(celkem to spechalo)no a schlo asi jen 28 hodin a drzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 04:51 Muž Sewer [99] – Re: Bulding
O čem to mluvíš? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 23:45 Muž Bulding [0] - Rostliny – Re:
Ahoj Rad bych kdyby, si mohl poslat link na stranky dikes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 21:59 jiřík – Re: Sewer
Zdravím, jak píše RadioactiWe, silikon vytlačený dovnitř jsem zarovnával prstem, jen ten vytlačený ven jsem nechával uschnout tak, jak se vytlačil a seřezával jsem ho až pak. Prakticky jsem nic jiného nemusel čistit a spoj vypadal dobře. Tuhnout jsem ho nechával taky 2 dny, pak jsem ho očistil a za týden napouštěl vodu. Ať se zadaří X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 19:34 Muž Sewer [99] – Re: RadioactiWe
Tak uvidíme jak to dopadne ... já na to taky nepospíchám, tak to nechám klidně dva dny.

Díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 19:29 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Sewer
Presne tak ano Za 24 hodín to v mojom prípade vyzeralo dosť stuhnuté ale pre istotu by som to nechal asi dlhšie (nádrž som nepotreboval naplniť ihneď, tak ešte stála naprázdno). Vtlačený silikón som ešte rozotrel v rohoch prstom. Po tých 24 hodinách som odrezal len tie najtenšie "kožičky" na kraji - vlastne som ich len oddelil od ostatku spoju a potom som ich škrabal dole. Je to dosť nepríjemná práca, mne pri tom pomohla drsná strana hubky na riad ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 17:29 Muž Sewer [99]
RadioactiWe napsal: A nezaťažoval by som to ničím :-)

Takže jen natřít hranu skel silikonem, přiložit novou desku, lehce přitlačit a nechat zaschnout? Jak dlouho asi?
A silikon, který vytlačim tím, že přitlačim sklo asi otřu hadříkem, abych ho ještě zarovnal a po uschnutí odříznu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 17:11 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Sewer
Keď som si lepil nádrž ja, nemal som lieh, tak som odmastil perchloretylénom. Fungovalo to.. Momentálne skúšam zo starých skiel odstraňovať silikón ohňom ale to asi nieje moc dobrý nápad :-D
A nezaťažoval by som to ničím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 16:15 Muž Sewer [99] – Výměna jedné stěny
No...téma je sice velmi staré, příspěvky jsou těžce OT (ale pobavili mě :) ), ale je zbytečné zakládat téma znovu... :-)

Minulý týden jsme dostali 50ti litrové akvárko a chtěli by jsme z něj udělat další nádrž, ovšem jedna boční stěna je nahoře lehce naprasklá. Z obav, aby se prasklina nešířila jsem se rozhodl, že stěnu vyměníme. Tabulku vyříznu a podle ní si nechám od sklenáře udělat jinou, ale nevím, jak to tam vlepit. Je mi jasné, že to musím pořádně očistit od starého silikonu (jak?) a že to musím odmastit (lihem?), ale vůbec netuším, jak to tam vlepit. Moje představa je taková, že bych akvárko položil chybějící stěnou nahoru, na hrany nanesl silikon, přiložil novou stěnu a něčím lehce zatížil (např. knížkou). Možná je to ale úplně nevhodnej postup. Dočetl jsem se, že nesmí jít sklo na sklo, tak nevím, jestli bych takhle třeba nevytlačil všechen silikon.

Poradí někdo vhodný postup? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 19:58 S Muž invalida [3881]
Otázka..v Lounech jsou podle mýho jen 2 sklenáři..kdo je lepší a kdo levnější? Ví to někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.01.2010 21:10 Muž filipsi [1295] – Re: sollik
To ja zase chapu, proc ho vsichni od lepeni takoveho akva odrazuji. Takove akva bude stat 400-600, hotove, sakumprdum. Za veci potrebne k slepeni akva, i kdyz si skla necha narezat (hlavne kdyz si skla necha narezat), da vic, nez za hotove (a to ani nepocitam jeho cas). Kdyz by skla rezal sam, bude to jeste horsi, co se zbytky, nakup slusneho diamantu ...
Lepeni proc ne, ale clovek musi sam rezat, mit rozumny zdroj skla, a delat toho vic, aby usetril.
Kdyz to chce zkusit, proc ne, ale to ze usetri je jen iluze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:55 Muž Yirka [9118] – Re: sollik (OT)
Souhlas, já jsem jen mimo téma reagoval na tu cenu abychom to uvedli na pravou míru a třeba neodradili někoho jiného, protože z jednotlivých rad nečerpají jen prvotní tazatelé.

Jinak pro stefan. Na lepení existuje přesný postup jak jdou po sobě jednotlivé kroky, jakou tloušťku skla použít, které hrany musí být zabroušeny, jak skla zapřít aby byla v pravém úhlu a v jakém pořadí je přikládat dokola. Vše je tu ve fóru, jen bude třeba trochu pohledat, protože si ty linky nepamatuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:43 stefan – Re: sollik
presne tak sollik..ved mi ide o to sa nieco priucit..ved preto som tu temu tu pridal..aby niekto prispel radami ako to zlepit atd a nie odhovorit od toho ze to radsej prenechat sklenarovi.. nie su to ziadne 500 litrove nadrze..takze nevidim v tom problem..nebudem to takisto lepit v izbe ale vonku alebo v garazi..takze si myslim ze moje dotazy su namieste..a verim si na to lebo si myslim ze v takych veciach kde sa vyzaduje presnost som dobry..tak som chcel len nejake rady na zaciatok (comu sa vyvarovat) ako si spravne sollik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:33 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Yirka
Ok. Napsal jsem to špatně. Cena za sklo na akvárium se odvíjí hlavně od požadované výšky resp. nutnosti použít sklo určité tloušťky. ale o to teď nejde. Mě šlo spíš o to poukázat, že když si chovatel umí nádrže slepit sám je schopen ušetřit nemalé finanční prostředky a bylo to směřováno na ty, kteří se snažili stefana zradit od pokusu slepit si nádrž vlastními silami ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:01 Muž Yirka [9118] – Re: sollik
V tom případě by dle tvého vzorce cena skla na to 84 l akvárium přišla na 300? No, nevím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:50 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Yirka
Tu cenu jsem uváděl jen pro porovnání ceny samotného skla (cena pro soukromou osobu, sklenář ho koupí ještě levněji) a ceny za hotovou nádrž. Tzn. sklo tvoří cca. 1/3 konečné ceny, takže např. při zařizování pěstírny je umění lepení nádrží více než vhodné :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:39 Muž Yirka [9118] – Re: sollik (OT)
Nevím o jak velkém akváriu při té ceně 2070,- hovoříš, ale dotazovaná by musela přijít maximálně na polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:05 Muž sollik [257] - Cichlidy
stefan: Hlavně si nejprve zjisti, jak se akvárium správně lepí, skladbu skel, postup lepení, kolik si musíš odečíst na silikon atd.
Trochu nechápu reakce které tě odsuzují za to, že si chceš nádrž slepit sám. Nevidím na tom nic špatného přiučit se něčemu novému. Samotné sklo na akvárko by mě přišlo na 750 Kč, za hotovou nádrž jsem platil 2070,- Kč. V tom rozdílu je práce sklenáře, silikon, broušení hran a leštění řezných ploch + samozřejmě jistota profesionální práce. Ale pokud se jedná o odchovnou nádrž kde se na estetiku nehledí - proč si ho neslepit doma ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 18:56 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: stefan
*smazáno* (sem blbě pochopil původní dotaz)

Nechápu co tu všichni řeší to domácí lepení. Po mě chtěl lepič akvárií (živí se jenom akvárii, sklenařinu nedělá) míň peněz za akvárium, než by mě stály skla, odmašťovač a lepidlo. Navíc při mé šikovnosti, by akvárium určitě teklo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 18:45 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Skorica
JJ taky je pak rozdil jak dobre usinas. Ja bych si akvarko nikdy nelepil. A kdyz tak max nejake 10l na zkousku. Spat pod vlastnorucne lepenym 300l akvarkem nechci. Sotva usnu pod vlastnorucne privrtanou polickou na zed :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 18:05 Skorica
Taky si budu lepit akvárko. A myslím že je to rozdíl celkem velký udělat si něco sám nebo platit nějakému sklenářovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 17:48 stefan
tam nejde o usetrenie penazi..tam ide to, to vyskusat spravit sam..a ci sa to podari alebo nie. tak preto som sa pytal..necham to vonku popripade v garazi naplnene vodou..takze problem s vytopenim tu nie je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:45 Muž tarik [3] - Rostliny
skus ked ti to stoji za tych par usetrenych korun...80L na koberci nie je az take hrozne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 17:39 Muž Miras [111] – Re: stefan
no tak pak si to zkus a uvidíš sám, já už bych to nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:20 stefan
samozrejme ze v mm, viem ze sa udavaju akvarka v cm, ale logicky to bude rozdiel max 1-2 mm a nie v cm. takze asi v mm. trosku logiky. to nie je velke, chcem to vyskusat sam ze co to da :) tak sa pytam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:01 Muž Miras [111] – Re: stefan
každopádně bych to dal sklenáři a radši si připlatil pár korun, ale vím že to bude O.K. než se s tím doma patlat ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 06:29 pansuu
Proč ho budeš lepit sám, ať ti ho slepí sklenár hmm Anebo bude minimálně vědět jaký rozměry potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 00:25 stefan – Presne rozmery akva
Chcel by som si zlepit sam akva s rozmeri 600x400x350. Pre sklenara ake mam udaje zadat? Viem ze treba odratavat hrubku skiel podla toho ako budu lepene. Mam vsak aj ratat s nejakou rezervou 1-2 mm pre lepidlo medzi spojmi alebo to presne dat na mm tak ako napriklad pri vyrobe nabytku.

Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 19:15 zet – hotovo
Tak mám odmaštěno a částečně slepeno.Použil jsem Perchloretylen nechal odpařit a pro jistotu ještě trochu přetřel jarovou vodou,vysušil papírovým ubrouskem,nanesl pořádnou vrstvu lepidla a lepil.No uvidíme až napustíme.cca za 30 dní(výroba vnitřního filtru,3D pozadí+schnutí lepidla)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2009 19:03 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: zet
Co najdes. Ved nerobte okolo toho taku vedu :) Je to len sproste odmastenie skla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 13:20 Muž kortezhugo [983] – Re: zet
Ked pouzijes len lieh - tak denaturak.-cim menej vody.Ak jar tak tam prilej trochu denaturaku a mas to. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 12:01 zet – Re: prisavnik
a kolika procentní líh by byl ideální?Stačí i denaturovaný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 13:24 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: kortezhugo
:-D OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 10:28 Muž kortezhugo [983]
Perfektne odmastuje napr.aj NaOH. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 10:23 Muž kortezhugo [983] – Re: prisavnik
Nepovedal som ze lieh je zly.Ale dohodneme sa jar+lieh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 09:59 V – Re: kortezhugo
Jar, přestože sám mastný, je na odmaštění výborný. A líh je ještě lepší. Když to vezmeš nejdřív Jarem, opláchneš, osušíš a pak ještě letmo lihem, tak to bude absolutní sichr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2009 09:15 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: kortezhugo
To si ako na to prišiel? :-D
Prečo potom pridávajú do čistiacich prostriedkov na sklá alkohol (lieh) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 08:13 Muž kortezhugo [983]
Podla mna jarova voda je lepsia ako lieh alebo benzin....
Ani po benzine ani po liehu ti prst na slke piskat nebude ale po jarovej vode bude.
Zato si myslim ze je najlepsia na odmastenie skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:30 Muž Jammes [72] - Afrika
na odmaštění perchlor (nebo líh), jarová voda na uhlazení lepidla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 15:24 J4ck – Re: zet
Toulen neni problem sehnat.. kupoval jsem nedavno.. Baumax..Obi...Globus.. urcite najdes;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 14:50 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: zet
Jarová voda není problém. Na odmastenie je dobrý aj lieh :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 14:47 zet – odmaštění skla a jarová voda
Dobrý den.Získal jsem informaci,že na odmaštění skla při lepení akvária je nejlepší jarová voda.Podotýkám,že opravdu na odmaštění a ne uhlazení silikonu.Jaké jsou na to Vaše názory a popř co na odmaštění doporučujete?Kdysi jsem používal toulen,ale ten dnes nejde sehnat.Pouze toulenové čistidlo s benzínem a to prý není ono.Jedná se mi o odmaštění skel na akva cca 1000l.dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 23:27 Muž [] – .
Tak to jóóó.Mě taky.A jestli si chceš psát víc tak na mail.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 23:14 Eva – to Roman
No já zatím nemám, žádný dotaz. :-( Ale baví mě si s Tebou psát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 21:54 Muž [] – to Effffča
Tak teď vážně.Chtěla jsi osobního poradce(lepší než ochranka)a já pořád nevím co Ti radit,když se neumíš zeptat.Jsem z toho :-O ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 21:40 Eva – to Roman
Já myslela, že je to naopak. ;-) Musím jít. Stavím se tu tak za hoďku. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [26] 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119-lepeni-akvaria?od=1251