Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:28 Muž lubaan [61] Re: JosefVavra
To si piš, že vim, o čem je řeč. Ale to je vedlejší, to tu rozebírat nehodlam.
Jinak děkuju za vysvětlení.
Nechci tu nijak shazovat tvoje výrobky, nepochybuju o tom, že vyrábíš pěkný a kvalitní akvária. Chápu i tvojí snahu vyrábět levnější akvária pro velkoobchod. Jen u toho výrobce, kde jsem kupoval já v tom rozdíl nedělají, byl jsem ve skladu, moh jsem si akvárko vybrat, prohlížel jsem to, všechny byly stejný, bez rozdílu pro vekoobchod nebo pro mě, jako koncovýho zákazníka. Každej holt k podnikání přistupuje jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:07 JosefVavra Re: lubaan
normálně ti dám akvárium slepené stejně jako třeba od toho co ti dá juwel nebo eheim a pd a vystačí mě pro slepení tuba silikonu ale pro vystěrkování vyplácám druhou tubu silikonu a nechám si zaplatit i tu práci s tím kdy to musím potom i několikrát umít od finisheru a leštěná hrana by mě zajímalo jestli vůbec tušíš o čem je řeč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:43 Muž JaM [1] Re: lubaan
nechci se do toho motat, ale nějak se mi zdá, že si pleteš velkoobchodní cenu a maloobchodní pro koncového zákazníka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:40 Muž lubaan [61] Re: JosefVavra
JosefVavra napsal: ještě připíšu možné příplatky pro to akvárium 150x50x50 aby to bylo v obraze . 450kč ( silikon + práce )stěrkování 840kč broušní a leštění hran ( 60kč běžný metr broušené a leštěné hrany )
Ahoj. Nechci tě tu nějak moc dráždit, ale chtěl bych se zeptat, co znamená příplatek za silikon?
A jestli jsem to teda dobře pochopil, tak akvárium 375l prodáváš obchodníkům za velkoobchodní cenu cca 2500Kč bez stěrkování, bez leštěných hran a snad možná bez silikonu coze ?
Já jsem teda koupil akvárko 375l za 4000Kč u výrobce, protože ho mam za rohem, ale kdyby byl dál, než 50km, koupil bych ho klidně i v tej akvaristice, kde mi ho od toho samýho výrobce nabízeli za 5000Kč. Za akvárium bez leštěnejch hran, neupraveným silikonem bych nedal ani tisícovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:17 JosefVavra Re: RadekH1
ne nebudu nic tisknout , dnes je možnost pro sklenářské firmy získat folie na konex s dekorem a efektama a nebo výroba vlastního dekoru za použití licích pryskyřic v různých barvách což je sice zdlouhavé ale vždy originální , nevýhodou je jen minimální odběr jak pryskyřice (25kg) tak i věcí které jsou pro to potřebné
jinak tisk na sklo je v pohodě a u laminací je možné udělat i to že by snad šla potisknout folie která by se vložila mezi laminovací folie nebo zalít tou licí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 20:10 Muž RadekH1 [129] Re: JosefVavra
Budete tisknout na folii??? Něco jako grafosklo???

OT prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2014 20:09 Muž RadekH1 [129] Re: PaDa
To není provokace, ale to samý mohu říct já, že sklenáři jsou pouze překupníci našeho výrobku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:59 JosefVavra Re: DrChila
špatnej nůž a špatnej řez bez mazání , na stáří skla ani tak nezáleží je prostě jen křehčí a tvrdší nic víc ale stejné je nové sklo z jednejch čínskejch skláren a že ti sklenář řekne že ti z toho nic dělat nebude že to nejde? Proč by si sra. do vlastního hnízda když ho živí prodej nového skla a od tebe by dostal tak 20kč na pivko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:30 Muž DrChila [243]
Víte jaké sklo se nejlépe láme? 5mm 10let vytvrzený ve sklepě skladovaný a předtím asi 4 roky na skleníku :-D Udělal sem si tam řádnou rejhu nožem novym na sklo a pak přes roh stolu jsem na to zapůsobil. Ulomilo se ale přesně tak jak sem nechtěl:-D Není nad nové sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2014 19:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: RadekH1
RadekH1 napsal: To by jste se pak teprve divili za kolik se prodává metr2 skla v tabulovém formátu pro stálé odběratele a sklenáře.
Tobě to nedá a už musíš zase provokovat? smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 19:19 JosefVavra Re: RadekH1
jj teť zrovna uvažuji o pořízení folií pro ozdobné konexové sklo z roveru , po přejetí na té brusce bottero to budou nádherné desky na stůl a na další použití
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:19 Muž RadekH1 [129] Re: JosefVavra
Jasně, neberu sklenáře, co zasklívá obrazy a skla ve starých domech. Ale po Praze znám spoustu firem co si dokážou udělat spoustu věcí. Kromě kalení a fazet. Pec má málokdo a HST test spoustu z nich ani nezná :-)
Neberu díry a výřezy, to už snad dělá každý, ale spousta si lepí skla(connex, stadip), lakuje a leští hrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 18:06 JosefVavra Re: RadekH1
záleží čemu říkáš bruska , já jsem pořídil teť bottero 118+ za 450.000kč z druhé ruky a budeme ji instalovat ke mě až tak za měsíc , nejprve musím udělat nové betony pod brusku a probourat stávající dvě dílny aby jsem z nich udělal jednu , za to ale pak můžu brousit a leštit hrany u skla od 3mm do 30mm rychlostí od 1 do 6 m za 1 minutu 9 motorama a sklo můžu zbrousit na skoro fazetu v uhle 45s po celé šířce hrany , drtivá většina malích sklenářů má brusky jako je Šulák 1-2 kotouče a nebo pásové brusky , pokud chtějí lepší hranu musí na brusírnu nebo za někým kdo má velkou brusku třeba tu co tu budu mít

ta velká bruska má rozměry 760cm D ,105, H 260cm V , malé brusky mají 230-300cm D , 60cm h a 160-200cm V a potřebují kotouče s tvarem , pásové brusky mají vysokou kvalitu broušení a leštění ale jsou vhodné jen do určitých velikostí skla a je to zdlouhavá práce ( akvárium 150x50x50 je na několik hodin broušení a leštění při 100% ruční práci ) a za to si i zaplatíš trošku jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 17:51 Muž RadekH1 [129]
Dohadujete se tady pánové o ceně akvária, ale zkusil jste někdo z Vás zjistit cenu skla u výrobce??? Tedy kromě pana Vávry? To by jste se pak teprve divili za kolik se prodává metr2 skla v tabulovém formátu pro stálé odběratele a sklenáře. A dnes už má každé malé sklenářství brusku na hrany. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2014 16:10 JosefVavra Re: Drahoš .
já myslím že plno sklenářů ti ale prodá akvárium v horší kvalitě a za peníze které neodpovídají ani kvalitě ani velikosti , spíš se poptej ve svém okolí na sklenáře který dělá povětšinou akvária nebo terária , to zdůvodu že se jak pohybuje v cenové nabídce většiny jeho konkurence tak i ví co dělá a měl by vědět z hlavy jaké sklo kam použít ;-) , osobně jsem tak zdegenerovanej že ti z hlavy napíšu rozměry skel na jaké koliv akvárium a to i včetně síly skla a řeknu ti kolik silikonu použít , stejně tak je natrénováno spousta kvalitních výrobců ale sklenář z Horní dolní zdegenerovanej zasklíváním oken je na tom kolikrát i tak že milimetr sem milimetr tam v rámu pod kytem to není vidět a pokud od něj chceš udělat terárium pak větrání bude dělané podle obrázku který viděl někde na netu nebo jinde na obrázku ale ne tak jak by mělo být , hlavnější je kšeft a ne zda příjdeš znovu ( profi výrobce v dnešní době by měl vědět i o nárocích zvířat pro které terárium bude a u akvárií ti nabídne více variací jak se to dá udělat a co ti za příplatek může nabídnout )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 14:52 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
To mi vysvětlete u sklenáře za akvárko chtěli 810 kč rozměry 60,30,30, na internetu stojí 425 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 12:05 JosefVavra Re: FrantisekH
top trans nebo gls je cenově uplně v pohodě a až na Slovensko převoz 3D pozadí 300x70cm složené na paletě stálo třeba 500kč a celkově se to pohybuje vždycky kolem téhle ceny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 11:03 JosefVavra Re: JosefVavra
ještě připíšu možné příplatky pro to akvárium 150x50x50 aby to bylo v obraze . 450kč ( silikon + práce )stěrkování 840kč broušní a leštění hran ( 60kč běžný metr broušené a leštěné hrany )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 10:26 JosefVavra – ceny akvárií
chlapy po tom co jsem zde včera napsal tak pár lidí by rádo za velkoobchodní ceny , nejsem proti udělat vám jako by "akci" ale nečekejte zázraky jako jsou leštěné hrany nebo stěrkování a pd , prostě to nařežu osámkuju a slepím a to je vše , cena bude nižší ale kvalita menší a po čase bude potřeba nechat to přestěrkovat nebo doupravovat jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2014 07:07 Muž Yirka [9126] Re: lubaan
Ona většina nádrží se prodává v daleko menší litráži, než uvádíš jako příklad. A u těch malých se ta obchodní marže zvyšuje daleko snadněji než u těch +300 litrů. To je přece logické a není to o %, ale o penězích. Na 20 litrovém akvárku to klidně může být 80-100% a je to malý obnos. U dvoustovky to bude navýšení o pětistovku a procent méně, ale zisk obchodníka v pohodě. Tak to prostě chodí, aby se ten byznys trochu srovnal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 00:18 Muž lubaan [61] Re: JosefVavra
Jdu taky chrnět, jsme se nechali nějak unést, co? Tak zase někdy příště :-P hop
Né už na to kašlu. Čau.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 00:16 kroner Re: lubaan
Samozřejmostí ano, ale ne u ceny 10,- kč za litr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 00:08 JosefVavra – Re: lubaan
jdu chrápat , stejně to je jak sem napsal a mysli si co chceš hop hop hop 90% obchodníků má politiku 100% a nic s tím neuděláš ( budeme jim to přát ) mě jsou ukradený mě už něakej pátek neživěj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 23:59 JosefVavra Re: DrChila
máš pravdu je to žabomyší hádka o ničem a moc moc se za sebe stydím že jsem se nechal takhle vyprovokovat ale já chytám na první našlápnutí i když jsem prej dobromyslnej blb :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 23:57 Muž lubaan [61] Re: DrChila
DrChila napsal: On to myslel přibližně že někde až o 100% u některýho prodejce.
A byl bych velice laskav kdyby moudřejší ustoupil a už se k tomuto nevyjadřoval


Promiň, ale nemůžu. Před asi 4 hodinama napsal, že 90%!!! obchodníkůmá akvária o 100% dražší. A to prostě pravda neni, ať je moudřejší kdo chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 23:56 JosefVavra Re: JosefVavra
Fotka k příspěvku není to sice akvárium ale je to terárium s leptem JVT cena zákazníkovi byla tuším 11000 včetně toho led osvětlení s počítačem a filtrem na vodu + čerpadlo a pd serepatičky , věř tomu že u obchodníka by si vyplác 20000 ani by si nemrk , a ano já jsem na tom vydělal tuším 3000 za 3 dny ale za ty 3000 jsem měl čas se stím vyhrát a kompletně to vymazlit, pokud by jsem věděl že za 3 dny vydělám 1000kč tak bys nedostal světla cree ale made in china a nedostal by si 3 nátěry laminátu když by ti jeden stačil a místo 6mm skla by si dostal 5mm a místo barvy na sklo by si vyfasoval pvc folie a místo počítače by si dostal stmívač a spinací hodiny a td a VIP lept JVT by to také nedostalo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 23:52 Muž DrChila [243] Re: lubaan
On to myslel přibližně že někde až o 100% u některýho prodejce.
A byl bych velice laskav kdyby moudřejší ustoupil a už se k tomuto nevyjadřoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 23:47 Muž lubaan [61] Re: JosefVavra
No já jen, že tady píšeš něco o 100%. Takže si necham slepit od tebe kvalitní akvárium za 3750Kč. Nebo si můžu koupit tvoje nekvalitní(když se k tomu ani nechceš hlásit) akvárko za dejme tomu 5000Kč někde u obchodníka. Ale pořád neni rozdíl v ceně mezi 3750 a 5000 ani náhodou 100%, to by muselo stát 7500Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 23:47 Muž DrChila [243] Re: JosefVavra
Já bych to řekl trošku jinak...
Pokud koupím akvárium přímo u výrobce účtuje si něco aby vydělal
Pokud koupím akvarium u obchodníka.. musí se nakrmit jak výrobce tak dotyčný prodávající
Každej chceme vydělávat nebo snad ne? Budem zadarmo všichni chodit do práce hurááá. To by jsme museli tu svojí práci opravdu moc milovat. A museli mít zajištěnou budoucnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 23:39 Muž lubaan [61] Re: kroner
Leštěný hrany jsou u kvalitních výrobců v dnešní době samozřejmost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 23:37 JosefVavra Re: lubaan
Pochop ale že to je maloobchodní cena pro tebe jako koncového zákazníka a pro toho obchodníka je to někde okolo 2500 ale nečekej že za 2500 se na tom akváriu vyřádím stejně jako na tom za 3750 a to akvárium za 2500 nemá ani vyleptanou značku na skle JVT protože se k tomu nebudu a nechci hlásit veřejně , to akvárium za 3750 je naopak vymazlený a má i kodovaná skla ke kterým dostaneš doklad :-) jinak je mě to fuk jestli si akvárium pořídíš u mě nebo u pana X nebo u jiného výrobce ale nejde porovnávat obchodníka a výrobce to určitě ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 23:33 kroner Re: lubaan
jestli má pan Vávra broušenou a leštěnou hranu, tak je to super cena ne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 23:28 Muž lubaan [61] Re: NASREDDIN
Otázkou je, za kolik by bylo např. od pana Vávry, myslím, že až 100% nebude zas tak nereálný rozdíl.

Tak pozor! Pan Vávra má na svých stránkách v ceníku akvárium 375l 150 x 50 x 50cm, sklo 10mm za cenu 3750Kč, kdo nevěří,ať se sám podívá. Tvrdí, že obchodníci to prodávají o 100% dráž, což neni pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2014 23:00 Muž NASREDDIN [1383] Re: lubaan
lubaan napsal: Když už jsme u tý ceny, tak když jsem sháněl akvárko 375l,tak ceny začínaly někde na 3800Kč přímo u výrobců a končily u 5000 v akvaristikách. Kde je těch 100%?

Ta cena se liší i více.
akvaria.heureka.cz/…

Otázkou je, za kolik by bylo např. od pana Vávry, myslím, že až 100% nebude zas tak nereálný rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 22:56 Muž lubaan [61] Re: JosefVavra
Když už jsme u tý ceny, tak když jsem sháněl akvárko 375l,tak ceny začínaly někde na 3800Kč přímo u výrobců a končily u 5000 v akvaristikách. Kde je těch 100%?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.03.2014 21:36 JosefVavra Re: lubaan
ono pokud ti výrobce dá tuto záruku tak je to podmíněné i použitým sklem ( síla skla ) jinak by ho pojišťovna poslala někam ( nejsou blbí a mají stejné tabulky jako výrobce ) , po domácku dělané akva je jen a jen věc jeho majitele a pojištění na blbost ( domácnost ) se na to nevztahuje protože ze zákona o pojištění nesmíš poškozovat sám sebe a pojišťovna ti nevyplatí ani prd.
OBCHODNÍCI JSOU RŮZNÍ ALE VĚTŠINOU JE TO OPRAVDU 100%
je rozdíl u velkoobchodní ceny a maloobchodní a bohužel pro výrobce je obchodníkama cena tahaná někam kde vydělá jen on tím že prodá pár akvárek , stejné to je u rostlinek kde je nákup třeba 20kč a prodej 120kč

mě z 90% živějí lidé akvaristi aa teraristi nežli obchodníci a stejné to je i u jiných firem , nevidím důvod proč obchodníkovi prodat akvárium za třeba 6kč L a zákazníkovi z řad akvaristů stejné akvárium prodat za 10kč L , na tom i tom se nadřu stejně a nenažranost nepodporuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:59 Muž lubaan [61] Re: JosefVavra
Perly? Od těch jsou tady ty, co přelepujou starý akvária, aby ušetřili pár stovek.
A jo, koupil bych si akvárium bez záruky, vlastně ho i mam. Pokud tedy oba myslíme tu záruku, kdy výrobce garantuje proplacení škody při vytopení. Psal jsem, že u těch výrobců, co tuhle záruku dávají bych se jejich akvárií nebál, protože takový akvária bejvají kvalitní. A o 100% dražší než u výrobce to v akvaristikách nebejvá, to trošku přeháníš :-) ale jinak samozřejmě přímo u výrobce je to nejlepší, pokud je ovšem takovej v rozumnej vzdálenosti. O tom žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 20:25 JosefVavra Re: lubaan
ty by jsi si snad koupil akvárium bez záruky? u vytíračky by jsem to ještě chápal ( i belík s vodou se ti může převrhnout )ale vytopit souseda a nebo sebe je přece něco jiného a pak se tahej za vlasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 20:13 JosefVavra ach jo
tady lítaj ale perly , prosazovat obchodníka před výrobcem to není snad nikde ve světě normální , zaplatit za akvárko nebo terárko 3000 a nebo 1500 je podle mě mega rozdíl a i se vyplatí si 100km zajet nebo si to nechat dovést , ne? A pokud si nejsi jistý zda ten a ten výrobce je kvalitní tak se poptej a zajdi se třeba i podívat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:17 Muž lubaan [61] Re: michalt
A k čemu je ti informace, kdo to dělal? Pokud půjdu do akvaristiky a řeknou mi tam, že akvárko je támhle od někoho, tak pokud neznáš kvalitu jeho práce, tak víš pořád jenom prd. Ty akvária s těma zárukama zase až tak moc firem nedělá. A ty který to dělají to mají celkem zmáknutý a jejich akvárií bych se vůbec nebál.
A cena? Tak jo, dojedu si někam pro akvárium 100 km daleko k dobrýmu výrobci. Ale to už pak taky leze do peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:28 Muž patamatix [408]
No myslím si že každý dobrý výrobce,stojící si za svým výrobkem,by měl dát záruku na prasknutí ano I když si vždy může najít tisíc důvodu proč to není jeho vina,pokud už teď před objednávkou,neví co je to pojistka,tak bych šel jinam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:04 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: FrantisekH
No jo, jenže když jsem uvažoval o objednání akvária z akvaristiky, kterou mám nejblíž, tak prodejce nechtěl říct, od koho akvária berou, o pojištění proti prasknutí neuměli nic říct, pořád jen mleli o půlce ceny jako záloze předem. Dotaz, co se zálohou, když bych s produktem nebyl spokojen, je z nějakého důvodu otravoval. Reklamace prý taky jde přes ně. Tak jsem z toho neměl dobrý pocit.

Samozřejmě, nechci to teď zobecňovat, ale zajímá mne, jestli jsem měl prostě smůlu nebo jestli je tohle běžné jednání.

Nějak jsem z toho získal dojem, že ten mezičlánek mezi výrobcem a zákazníkem ničemu nepomáhá, že to jen komplikuje a taky pak klienta v případě problémů drží v pasti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:46 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: lubaan
Odkud se bere ta jistota, že překupník/obchodník "bere akvária od nějakýho zkušenýho výrobce?" Nějak nerozumím, proč by ten překupník měla být nějaká záruka kvality nebo přijetí reklamace.

Podle mých zkušeností to objednání v "nějaké neznámé akvaristice bez reputace" nebudí zrovna důvěru. Půlka ceny jako záloha dopředu, zákazník vůbec neví, kdo to dělal, protože to obchodník neřekne a u převzetí dávají od chyb všichni ruce pryč. Záloha už je doma, tak co?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 15:58 Muž lubaan [61] Re: JosefVavra
Protože to pak taky může dopadnout tak, jak to tady v tomhle vlákně nedávno řešil Acik. Nepochybuju o tom, že je spousta kvalitních výrobců, ale taky spousta těch který dobře zasklí okno, ale akvárium prostě nezvládnou, ale při vidině výdělku řeknou: jo, my vám akvárium vyrobíme a zákazník se pak nestačí divit.
A pokud je v každým kraji tolik dobrých výrobců, tak by nebylo špatný je doplnit do obchodů, aby se každej druhej den nemusel někdo ptát, kde se lepí akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.03.2014 15:44 JosefVavra Re: lubaan
ach jo , a proč chodit za překupníkem když je tolik kvalitních výrobců v každém kraji? Proč respektovat cenovou politiku + 100% ( 90% obchodníků )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 15:30 Muž lubaan [61] Re: JosefVavra
Výrobce nevýrobce. Nechá vyrobit, co je třeba. Pravděpodobně bere akvária od nějakýho zkušenýho výrobce. Beru to tak, že pokud člověk potřebuje jednou za x let akvárium a nezná žádný sklenářství, tak je lepší, když si koupí v akvaristice akvárium se zárukou, třeba na míru vyrobený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 14:32 JosefVavra Re: lubaan
nevěděl jsem že je výrobce , myslel jsem že jen překupuje :-) od výrobců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 12:27 Muž lubaan [61] Re: proiture
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 10:51 proiture
Zdravím, nevíte náhodou kde lepí v Ústí nad labem a okolí velké AQ tak kolem 500litrů díky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 23:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JosefVavra
Jo tak to je pěkná prasárna , to i já jsem to samodomo měl lepčí :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119-lepeni-akvaria?od=651